Справа № 2- 3334
2010 рік
Про відмову у відкритті провадження у справі
21 червня 2010 року Суддя Ялтинського міського суду Автономної Республіки Крим ПЕРЕВЕРЗЄВА Г.С., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Кореїзської селищної Ради про визнання права на складання проекту відводу земельної ділянки,
15 червня 2010 року ОСОБА_1 звернувся до суду із позовною заявою до Кореїзської селищної Ради про визнання за ним права на складання проекту відводу земельної ділянки і зміни цільового призначення земельної ділянки площею 0,1168 га, для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд за адресою:АДРЕСА_1.
Відповідно до п. 1 ч.2 ст.122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
Згідно ст.. ст.. 2, 17 КАС України, компетенція адміністративних судів поширюються на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно - правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дії чи бездіяльності у сфері публічно - правових відносин.
Суб'єктом владних повноважень, згідно п. 7 ч. 1 ст. 3 КАС України є орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Селищні Ради, відповідно до ст. 5 Закону України «Про місцеве самоврядування», входять до системи органів місцевого самоврядування.
Відповідно до рішення Конституційного суду України від 01 квітня 2010 року по справі № 1-6\2010, ухваленому у справі за конституційним поданням Вищого адміністративного суду України, положення пунктів «а», «б», «в», «г» статті 12 ЗК в частині повноважень сільських, селищних, міських рад відповідно до цього кодексу вирішувати питання розпорядження землями територіальних грромад, передачі земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб, надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності, вилучення земельних ділянок із земель комунальної власності треба розуміти так, що при вирішенні таких питань, ці ради діють як суб'єкти владних повноважень.
Положення п. 1 ч. 1 ст. 17 КАС України стосовно поширення компетенції адміністративних судів на «спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно - правових актів чи правових актів індівідуальної дії), дій чи бездіяльності» слід розуміти так, що до публічно - правових спорів, на які поширюється юрисдикція адміністративних судів, належать і земельні спори фізичних чи юридичних осіб з органом місцевого самоврядування як суб'єктом владних повноважень, пов'язані з оскарженням його рішень, дій чи бездіяльності.
З матеріалів позовної заяви слідує, що позивачем оскаржується бездіяльність Кореїзської селищної Ради, як суб'єкту владних повноважень, з приводу не виконання ним владних управлінських функцій в сфері земельних правовідносин, тобто цей спір відноситься до сфери публічно - правових відносин.
Таким чином, вважаю, що в цій позовній заяві мова не йде про захист суб'єктивного права у приватних правовідносинах, а тому така вимога не може розглядатися за правилами цивільного, а повинна розглядатися згідно норм адміністративного судочинства.
Керуючись ст.ст. 122, 210 ЦПК України, суддя,
ОСОБА_1 у відкритті провадження за позовом до Кореїзської селищної Ради про визнання права на складання проекту відводу земельної ділянки - відмовити.
Роз'яснити позивачу його право на звернення до суду з даним позовом у порядку адміністративного судочинства.
Ухвала може бути оскаржена в Апеляційний суд АРК через Ялтинський міський суд у строки та порядок згідно ст.. ст.. 294, 296 ЦПК України.
Суддя -