Clarity Project
Prozorro Закупівлі Prozorro.Продажі Аукціони Увійти до системи Тарифи та оплата Про систему
Інформація Зовнішня інформація (32)
Дозвільні документи
Ліцензії (10)
Будівництво (20) Перевірки (9)

АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "ОТП БАНК"

#21685166

Розширена аналітика Prozorro та актуальні дані 130+ реєстрів - у тарифі «Повний доступ».

Купуйте доступ на рік, місяць, або навіть добу!

Основна інформація

Назва АКЦIОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "ОТП БАНК"
ЄДРПОУ 21685166
Адреса 01033, м. Київ, вул. Жилянська, буд. 43
Дата державної реєстрації 02.03.1998
Середня кількість працівників 2 987
Банк, що облуговує емітента в національній валюті НБУ
МФО: 300001
Номер рахунку: UA1830000132000101701026
Банк, що облуговує емітента в іноземній валюті Deutsche Bank Trust Company Americas
МФО: BKTRUS
Номер рахунку: 04 448 427
Контакти
+38 (044) 490-05-64
custody@otpbank.com.ua

Опис діяльності

Організаційна структура

Банк здiйснює свою дiяльнiсть за допомогою регiональної мережi, що складається iз 88 безбалансових операцiйних вiддiлень (2018: 86 вiддiлень) (на базi чотирьох з них працюють регiональнi дирекцiї, зареєстрованi НБУ), та регiональної дирекцiї Київського регiону, створеної в органiзацiйнiй структурi Головного офiсу Банку. За звiтний перiод (2019 р.) в органiзацiйнiй структурi ГО вiдбулись наступнi змiни: 1. Створено Сектор системного аналiзу. 2. Створено Управлiння з контролю за ризиками МСБ у складi: - Сектор "Агро Фабрика". 3. Припинено дiяльнiсть Вiддiлу розвитку фронт-офiсної системи Департаменту розвитку програмного забезпечення у складi: - Сектор розробки програмного забезпечення; - Сектор бiзнес аналiзу. 4. Створено Управлiння розвитку фронт-офiсної системи у складi: - Сектор розробки програмного забезпечення; - Сектор бiзнес аналiзу. 5. Створено Сектор розвитку Share Point рiшень. 6. Створено Вiддiл розвитку персоналу. 7. Створено Сектор активних продажiв та сервiсу в м. Полтава. 8. Створено Сектор по роботi зi скаргами. 9. Назву Управлiння продажiв великим корпоративним клiєнтам змiнено на Управлiння розвитку продажiв великим корпоративним клiєнтам. 10. Назву Управлiння продажiв середнiм та малим корпоративним клiєнтам Київського регiону змiнено на Управлiння розвитку продажiв середнiм корпоративним клiєнтам. 11. Назву Управлiння пiдтримки регiональних продажiв середнiм та малим корпоративним клiєнтам змiнено на Управлiння розвитку продажiв малим корпоративним клiєнтам та мiкро-бiзнесу. 12. Створено Сектор аналiзу та бiзнес-моделювання. 13. Назву Вiддiлу з перегляду та оптимiзацiї процесiв банку змiнено на Вiддiл з трансформацiї бiзнес процесiв. 14. Створено Вiддiл звiтностi та моделювання. 15. Припинено дiяльнiсть Сектору формування резервiв за мiжнародними стандартами та звiтностi. 16. Назву Сектору формування резервiв за локальними стандартами та звiтностi змiнено на Сектор формування резервiв. 17. Створено Управлiння експлуатацiї та будiвництва. 18. Припинено дiяльнiсть Вiддiлу експлуатацiї та будiвництва. 19. Створено Управлiння продажiв роздрiбного бiзнесу. 20. Припинено дiяльнiсть Вiддiлу управлiння продажами мережi вiддiлень. 21. Створено Сектор стягнення беззаставних боргiв в м. Вiнниця. 22. Назву Департаменту комплаєнсу та безпеки змiнено на Департамент iнформацiйної та банкiвської безпеки. 23. Створено Сектор взаємодiї з правоохоронними органами та державними структурами у складi. 24. Створено Сектор аналiтичної експертизи. 25. Назву Сектору монiторингу та розслiдування шахрайських операцiй змiнено на Сектор безпеки банкiвських карт та протидiї шахрайським операцiям. 26. Створено Сектор з управлiння проектами ризик-менеджменту. 27. Припинено дiяльнiсть Вiддiлу комплаєнсу Департаменту iнформацiйної та банкiвської безпеки. 28. Створено Вiддiл комплаєнсу у складi напрямку дiяльностi "Адмiнiстративна дiяльнiсть".

Працівники

Iнформацiя про чисельнiсть працiвникiв та оплату їх працi у 2019 р.: - середньооблiкова чисельнiсть штатних працiвникiв облiкового складу - 2 987 осiб; - середня чисельнiсть позаштатних працiвникiв та осiб, якi працюють за сумiсництвом - 54 осiб; - чисельнiсть працiвникiв на 31.12.2019, якi працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) - 123 осiб; - фонд оплати працi за 2019 рiк, накопичувально склав - 863 642 601.15 грн. (в тому числi ФО штатних працiвникiв 857 911 543.08 грн., позаштатних працiвникiв та сумiсникiв - 5 731 058.07 грн.). Фонд оплати працi збiльшився в порiвняннi з попереднiм роком у зв'язку зi збiльшенням заробiтної плати для спiвробiтникiв протягом 2019 року. Для забезпечення рiвня квалiфiкацiї працiвникiв Банку вiдповiдно до операцiйних потреб у 2019 роцi була реалiзована наступна кадрова програма: - спiвробiтники Банку для професiйного та квалiфiкацiйного навчання вiдвiдували наступнi спецiалiзованi навчальнi заклади: Український iнститут розвитку фондового ринку, Професiйна асоцiацiя корпоративного управлiння, Нацiональна комiсiя з цiнних паперiв та фондового ринку, Агентство з розвитку iнфраструктури фондового ринку України, Iнститут Внутрiшнiх Аудиторiв України, Асоцiацiя фахiвцiв банкiвської оцiнки України, Мiжнародний iнститут бiзнесу, Нацiональний банк України, АДС <Український мiжнародний культурний центр>. Крiм того, спiвробiтники регiональної мережi проходили професiйне навчання за дистанцiйною програмою (електроннi курси, вiдео-семiнари, тести). - вiдповiдно до сформованих потреб в навчаннi та з метою розвитку корпоративних компетенцiй у працiвникiв Банку, проводилось спецiалiзоване навчання iз залученням зовнiшнiх провайдерiв та внутрiшнiх фахiвцiв. - проводились внутрiшнi фаховi вiдео-семiнари, вiдповiдно до потреб бiзнесу. - були розробленi/оновленi спецiалiзованi професiйнi електроннi курси на наступнi теми: курс <Наставництво>, курс <ОВДП>, курс <Продаж iноземної валюти>, курс <Корпоративна карта>, курс <MoneyGram>. - розвиток спiвробiтникiв проводився за наступними програмами: 1) Оновлена комплексна програма розвитку керiвникiв Банку <52 недели вокруг света>. 2) Програма для кращих спiвробiтникiв мережi Банку <Кадровий резерв: Золотий Бiлет>. Основною метою якої було розвиток менеджерських компетенцiй працiвникiв з цiллю замiщення вакантних посад керуючих вiддiленнями. 3) Запущений проект <Карта кар'єри для IТ> для розвитку та пiдтримки спiвробiтникiв IТ направлення. 4) Запущений проект <Наставництво> для розвитку досвiдчених спiвробiтникiв Банку та якiсної адаптацiї нових спiвробiтникiв. Загалом завдяки всiм формам навчання, що представленi в АТ <ОТП БАНК>, в 2019 роцi пiдготовку пройшли 1317 унiкальних спiвробiтникiв Банку.

Участь у об'єднаннях

Найменування об'єднання - Професiйна Асоцiацiя учасникiв Ринкiв капiталу та Деривативiв (ПАРД) Мiсцезнаходження об'єднання - 02002, м. Київ, вул. Євгена Сверстюка, 19, оф. 415 Опис - професiйне об'єднання на фондовому ринку України. Асоцiацiя, заснована 1996 року, представляє iнтереси всiх вiтчизняних депозитарних установ та торговцiв цiнними паперами. У 2017 роцi ПАРД вкотре пiдтвердила статус саморегулiвної органiзацiї (СРО) за видом професiйної дiяльностi - депозитарна дiяльнiсть, а на початку 2015 року отримала додатково статус СРО з торгiвлi цiнними паперами. Найменування об'єднання - Асоцiацiя <Українськi Фондовi Торговцi> Мiсцезнаходження об'єднання - 49000, Днiпро, вул. Воскресенська (вул. Ленiна), 30 Опис - Асоцiацiя є вiдкритим добровiльним договiрним об'єднанням професiйних учасникiв ринку цiнних паперiв, якi здiйснюють торгiвлю цiнними паперами. Участь у саморегулiвнiй органiзацiї обов'язкова згiдно ЗУ <Про цiннi папери та фондовий ринок>. Найменування об'єднання - Незалежна асоцiацiя банкiв України Мiсцезнаходження об'єднання - вул. Велика Василькiвська, 72, 3 пiд'їзд, поверх 3, офiс 96, м. Київ, Україна, 03150 Опис - Основна мета асоцiацiї полягає у вирiшенi будь-яких питань мiж учасниками ринку фiнансiв, спiльному забезпеченнi захисту їх iнтересiв та вибудовуванню єдиної лiнiї взаємовiдносин з Нацiональним Банком України та iншими державними органами. Найменування об'єднання - Асоцiацiя платникiв податкiв України Мiсцезнаходження об'єднання - 01001, м. Київ, вул. Михайлiвська, 24/11-В Опис - Асоцiацiя платникiв податкiв України - добровiльна неприбуткова та неполiтична всеукраїнська громадська органiзацiя громадян, що створена на основi єдностi iнтересiв для спiльної реалiзацiї своїх прав i свобод, на засадах добровiльностi та рiвноправностi, з метою представництва i захисту прав, економiчних, соцiальних, iнших iнтересiв платникiв податкiв на мiсцевому, регiональному, галузевому всеукраїнському рiвнях, а також з метою координацiї та консолiдацiї дiй своїх членiв у сферi соцiально-трудових та економiчних вiдносин. Головна мiсiя Асоцiацiї платникiв податкiв України полягає у забезпеченнi захисту прав та законних iнтересiв її членiв, полiпшеннi пiдприємницького клiмату в країнi, розвитковi партнерських вiдносин мiж владою i бiзнесом, пiдвищеннi соцiальної вiдповiдальностi платникiв податкiв.

Спільна діяльність

Банк не має спiльної дiяльностi з iншими органiзацiями, пiдприємствами, установами.

Пропозиції щодо реорганізації

Протягом звiтного перiоду до АТ "ОТП БАНК" пропозицiй щодо реорганiзацiї не надходило.

Облікова політика

Основнi принципи облiкової полiтики Заява про вiдповiднiсть. Дана окрема фiнансова звiтнiсть Банку була пiдготовлена вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi (надалi - <МСФЗ>), прийнятих Радою з Мiжнародних стандартiв бухгалтерського облiку (надалi - <РМСБО>), та тлумачень, випущених Комiтетом з тлумачень Мiжнародної фiнансової звiтностi (надалi - <КТМФЗ>). Дана окрема фiнансова звiтнiсть представлена у тисячах українських гривень, якщо не зазначено iнше. Дана окрема фiнансова звiтнiсть була пiдготовлена за методом iсторичної собiвартостi, за винятком оцiнки за справедливою вартiстю певних фiнансових iнструментiв. Банк веде свiй бухгалтерський облiк згiдно з українським законодавством. Дана окрема фiнансова звiтнiсть була пiдготовлена на основi бухгалтерських записiв, якi Банк веде у вiдповiдностi до нормативно-правових актiв НБУ, та мiстить коригування, необхiднi для подання фiнансової звiтностi згiдно з МСФЗ. Цi коригування окремої фiнансової звiтностi включають певнi змiни класифiкацiї з метою вiдображення економiчної сутностi вiдповiдних операцiй, включаючи змiну класифiкацiї активiв та зобов'язань, доходiв та витрат у вiдповiдних статтях окремої фiнансової звiтностi. Ця окрема фiнансова звiтнiсть представляє собою окрему фiнансову звiтнiсть АТ <ОТП БАНК>. Дочiрнi пiдприємства не консолiдованi у цiй окремiй фiнансовiй звiтностi. Iнвестицiї в дочiрнi компанiї в окремiй фiнансовiй звiтностi вiдображаються на дату балансу за їх первiсною вартiстю за вирахуванням знецiнення. Цю окрему фiнансову звiтнiсть необхiдно розглядати разом iз консолiдованою фiнансовою звiтнiстю, яка була затверджена до випуску керiвництвом Банку 26 березня 2020 року. Консолiдована фiнансова звiтнiсть АТ <ОТП БАНК>, пiдготовлена у вiдповiдностi до МСФЗ, доступна для публiчного використання i може бути отримана за такою адресою: Україна, м. Київ, вул. Жилянська, 43. Застосування нових стандартiв та поправок до них Вплив вiд первiсного застосування МСФЗ 16 <Оренда> У поточному роцi Банк прийняв до застосування МСФЗ 16 <Оренда>, який набуває чинностi для рiчного перiоду, який починається з 1 сiчня 2019 року. МСФЗ 16 вводить новi або змiненi вимоги щодо облiку оренди. Стандарт вводить значнi змiни в облiку оренди шляхом усунення вiдмiнностей мiж операцiйною та фiнансовою орендою, вимагаючи визнання активу з права користування та оренднi зобов'язання в дату початку визнання для всiх договорiв оренди, крiм договорiв короткострокової оренди та договорiв оренди малоцiнних активiв. На вiдмiну вiд облiку з боку орендаря, облiк з боку орендодавця залишився практично незмiнним. Вплив застосування МСФЗ 16 на окрему фiнансову звiтнiсть Банку описано нижче. Датою першого застосування МСФЗ 16 для Банку є 1 сiчня 2019 року. Банк застосував МСФО 16 ретроспективно з визнанням кумулятивного наслiдку першого застосування, який є визнаним на дату першого застосування. Вiдповiдно, перерахунок порiвняльної iнформацiї не проводився. Вплив нового визначення оренди. Банк використав практичний прийом, запропонований в рамках переходу до МСФЗ 16, який дозволяє не здiйснювати повторну оцiнку того, чи є договiр орендою або чи мiстить умови оренди. Вiдповiдно, цей стандарт застосовано до договорiв, якi ранiше були iдентифiкованi як договори оренди iз застосуванням МСБО 17 <Оренда> та КТМФЗ 4 <Визначення, чи мiстить угода оренду>. Банк застосував визначення оренди та вiдповiднi роз'яснення, викладенi в МСФЗ 16 до всiх договорiв оренди, укладених або змiнених пiсля 1 сiчня 2019 року. При пiдготовцi до первiсного застосування МСФЗ 16 Банк провiв аналiз. Цей аналiз показав, що нове визначення оренди за МСФЗ 16 не змiнить суттєво перелiк договорiв, якi вiдповiдають визначенню оренди. Вплив на облiк оренди з боку орендаря Операцiйна оренда: МСФЗ 16 змiнило принцип облiку Банком оренди, що ранiше класифiкувалась як операцiйна оренда вiдповiдною до МСБО 17. При першому застосуваннi МСФЗ 16 за всiма договорами оренди (за винятком зазначених нижче) Банк: визнав в окремому звiтi про фiнансовий стан активи з права користування та оренднi зобов'язання, первiсно оцiненi за теперiшньою вартiстю майбутнiх орендних платежiв; визнав в окремому звiтi про прибутки i збитки амортизацiю активiв з права користування та вiдсоткiв за орендними зобов'язаннями; вiдокремив в окремому звiтi про рух грошових коштiв загальну суму грошових коштiв, спрямованих на погашення основної частини (представленої у фiнансовiй дiяльностi) i вiдсоткiв (представлених в операцiйнiй дiяльностi). Для договорiв короткострокової оренди (строком до 12 мiсяцiв) i оренди малоцiнних активiв (як персональнi комп'ютери) Банк визнає витрати з оренди рiвномiрно як дозволено МСФЗ 16. Цi витрати представленi в складi <операцiйних витрат> у складi прибутку або збитку. Банк використав єдину ставку дисконтування для портфелю оренди iз схожими характеристиками. Вплив на облiк оренди з боку орендодавця МСФО 16 не змiнює суттєво облiк оренди орендодавцем. За МСФЗ 16 орендодавець продовжує класифiкувати оренду як фiнансову або операцiйну i по рiзному облiковувати цi два типи оренди. Проте, МСФЗ 16 змiнив i розширив вимоги до розкриття iнформацiї, особливо в частинi управлiння ризиками орендодавцем збережених ним прав на базовi активи. Вплив першого застосування МСФЗ 16 на окрему фiнансову звiтнiсть Станом на 1 сiчня 2019 року Банк визнав активи з права користування та оренднi зобов'язання на суму 303,458 тисяч гривень. Станом на 1 сiчня 2019 року середньозважена ставка дисконтування орендних зобов'язань становить 18.37 %. У наступнiй таблицi показано зобов'язання з операцiйної оренди, розкритi вiдповiдно до МСБО 17 на 31 грудня 2018 року, дисконтованi на дату первинного застосування та оренднi зобов'язання, визнанi у окремому звiтi про фiнансовий стан на дату первинного застосування. Поправки до МСФЗ 9 <Фiнансовi iнструменти> - Особливостi передоплати з вiдємною компенсацiєю Банк застосував поправки до МСФЗ 9 вперше в поточному роцi. Поправки до МСФЗ 9 роз'яснюють, що для того, щоб визначити чи задовольняють особливостi передоплати критерiю виплат тiльки основної суми та процентiв (SPPI), сторона за договором може виплатити або отримати обгрунтоване вiдшкодування за передоплату незалежно вiд її причини. Iншими словами, особливостi передоплати з негативним вiдшкодуванням автоматично не порушують критерiй виплат тiльки основної суми та процентiв (SPPI). Впровадження поправки не завдало суттєвого впливу на окрему фiнансову звiтнiсть Банку. Застосування наведених нижче поправок до стандартiв не завдало жодного впливу на фiнансовий стан або показники дiяльностi Банку, i не призвело до суттєвих змiн в облiковiй полiтицi Банку та сумах, вiдображених за поточний або попереднi роки: Поправки до МСБО 28 <Iнвестицiї в асоцiйованi та спiльнi пiдприємства> (видано 12 жовтня 2017 року i введено в дiю на рiчнi перiоди, починаючи з 1 сiчня 2019 року). Щорiчне удосконалення МСФЗ, 2015-2017 роки - поправки до МСБО 12, МСБО 23, МСФЗ 3 та МСФЗ 11 (видано 12 грудня 2017 року i введено в дiю на рiчнi перiоди, починаючи з 1 сiчня 2019 року або пiсля цiєї дати). Тлумачення КТМФЗ 23 <Невизначенiсть щодо пiдходiв до обчислення податку на прибуток> (видано 7 червня 2017 року i введено в дiю на рiчнi перiоди, починаючи з 1 сiчня 2019 року). Суттєвi облiковi полiтики Чистi процентнi доходи. Процентнi доходи i витрати для усiх фiнансових iнструментiв, за виключенням класифiкованих як утримуванi для торгiвлi або якi оцiнюються чи визначенi як такi, що оцiнюються за справедливою вартiстю, iз вiдображенням переоцiнки у складi прибутку або збитку, визнаються у статтi <Чистий процентний дохiд> як процентнi доходи та процентнi витрати у окремому звiтi про прибутки або збитки iз використанням методу ефективної ставки вiдсотка. Проценти за фiнансовими iнструментами, якi оцiнюються за справедливою вартiстю, iз вiдображенням переоцiнки у складi прибутку або збитку, включаються до складу руху справедливої вартостi протягом перiоду. Ефективна ставка вiдсотка являє собою ставку, яка точно дисконтує очiкуванi потоки грошових коштiв вiд фiнансового iнструмента протягом очiкуваного строку використання фiнансового iнструмента або, коли доцiльно, коротшого перiоду до чистої балансової вартостi фiнансового активу або фiнансового зобов'язання. Майбутнi потоки грошових коштiв оцiнюються з урахуванням всiх договiрних умов за iнструментом. Розрахунок ефективної ставки вiдсотка включає усi гонорари, сплаченi або отриманi мiж сторонами договору, якi супроводжують i безпосередньо стосуються конкретної кредитної угоди, витрати на здiйснення операцiї та iншi премiї або дисконти. Для фiнансових активiв, якi оцiнюються за справедливою вартiстю, iз вiдображенням переоцiнки у складi прибутку або збитку, витрати на здiйснення операцiї визнаються у складi прибутку або збитку на момент первiсного визнання. Процентнi доходи/процентнi витрати розраховуються iз застосуванням ефективної ставки вiдсотка до валової балансової вартостi фiнансових активiв, не знецiнених у результатi дiї кредитного ризику (тобто за амортизованою вартiстю фiнансового активу до коригування iз використанням будь-якого резерву на покриття очiкуваних кредитних збиткiв), або амортизованої вартостi фiнансових зобов'язань. Для фiнансових активiв, знецiнених у результатi дiї кредитного ризику, процентнi доходи розраховуються iз застосуванням ефективної ставки вiдсотка до амортизованої вартостi фiнансових активiв, знецiнених у результатi дiї кредитного ризику (тобто валової балансової вартостi, за вирахуванням резерву на покриття очiкуваних кредитних збиткiв). Для придбаних або створених фiнансових активiв, знецiнених у результатi дiї кредитного ризику, ефективна ставка вiдсотка вiдображає очiкуванi кредитнi збитки пiд час визначення майбутнiх потокiв грошових коштiв, якi передбачається отримати вiд фiнансового активу. Комiсiйнi доходи/витрати. Комiсiйнi доходи i витрати включають комiсiї, якi не є невiд'ємною частиною ефективної ставки вiдсотка (див. вгорi). Комiсiї, включенi до цiєї частини окремого звiту про прибутки або збитки Банку, включають, окрiм iншого, комiсiї, якi нараховуються за обслуговування кредиту, плату за вiдсутнiсть використання, яка стосується кредитних зобов'язань, коли малоймовiрно, що вони приведуть до виникнення конкретної кредитної угоди, та комiсiї за органiзацiю синдикативного кредиту. Комiсiйнi витрати стосовно послуг облiковуються тодi, коли вiдповiднi послуги будуть отриманi. Фiнансовi активи. Усi фiнансовi активи визнаються i припиняють визнаватися на дату торгiвлi, коли операцiя придбання або продажу фiнансового активу здiйснюється за договором, умови якого вимагають доставку фiнансового активу протягом часового перiоду, визначеного вiдповiдним ринком, i первiсно оцiнюються за справедливою вартiстю, плюс витрати на операцiю, за виключенням фiнансових активiв, якi класифiкованi як такi, що оцiнюються за справедливою вартiстю, iз вiдображенням переоцiнки у складi прибутку або збитку. Витрати на операцiю, якi безпосередньо стосуються придбання фiнансових активiв, якi класифiкованi як такi, що оцiнюються за справедливою вартiстю, iз вiдображенням переоцiнки у складi прибутку або збитку, визнаються негайно у складi прибутку або збитку. Вимагається, щоб усi визнанi фiнансовi активи, якi входять у сферу застосування МСФЗ 9, у подальшому оцiнювались за амортизованою вартiстю або справедливою вартiстю на основi бiзнес-моделi пiдприємства для управлiння фiнансовими активами та характеристиками потокiв грошових коштiв за договорами вiд фiнансових активiв. Зокрема: Борговi iнструменти, якi утримуються у рамках бiзнес-моделi, метою якої є збирання потокiв грошових коштiв за договорами i яка має потоки грошових коштiв за договорами, якi є виплатами суто основної суми та процентiв (SPPI), у подальшому оцiнюються за амортизованою вартiстю. Борговi iнструменти, якi утримуються у рамках бiзнес-моделi, метою якої є як збирання потокiв грошових коштiв за договорами, так i продаж боргових iнструментiв i яка має потоки грошових коштiв за договорами, якi є суто виплатами основної суми та процентiв (SPPI), у подальшому оцiнюються за справедливою вартiстю, iз вiдображенням переоцiнки у складi iнших сукупних доходiв. Усi iншi борговi iнструменти (тобто борговi iнструменти, якi управляються на основi справедливої вартостi або утримуються для продажу) та iнвестицiї у капiтал оцiнюються за справедливою вартiстю, iз вiдображенням переоцiнки у складi прибутку або збитку. Борговi iнструменти за амортизованою собiвартiстю або за справедливою вартiстю, iз вiдображенням переоцiнки у складi iнших сукупних доходiв. Банк визначає класифiкацiю та оцiнку фiнансових активiв на основi характеристик грошових потокiв за договорами вiд активiв i бiзнес-моделi Банку для управлiння активами. Для активу, який має класифiкуватись та оцiнюватись за амортизованою собiвартiстю або за справедливою вартiстю, iз вiдображенням переоцiнки у складi iнших сукупних доходiв, його договiрнi умови повиннi спричиняти грошовi потоки, якi є суто виплатами основної суми та процентiв вiд непогашеної суми основного боргу. Для цiлей тестування стосовно суто виплат основної суми та процентiв основна сума являє собою справедливу вартiсть фiнансового активу на момент первiсного визнання. Ця основна сума може змiнюватись протягом строку дiї фiнансового активу (наприклад, якщо вiдбуваються погашення основної суми). Проценти включають компенсацiю за вартiсть грошей у часi, за кредитний ризик, пов'язаний iз непогашеною основною сумою, протягом конкретного перiоду часу i за iншi основнi кредитнi ризики та витрати, а також маржу прибутку. Оцiнка суто виплат основної суми та процентiв здiйснюється у валютi, у якiй деномiновано цей фiнансовий актив. Грошовi потоки за договорами, якi є суто виплатами основної суми та процентiв, вiдповiдають основнiй кредитнiй угодi. Договiрнi умови, якi вводять схильнiсть до ризикiв або волатильнiсть до грошових потокiв за договорами i якi не пов'язанi iз основною кредитною угодою, такi як схильнiсть до змiн у цiнах на капiтал або цiн на товари, не викликають грошових потокiв за договорами, якi є суто виплатами основної суми та процентiв. Створений або придбаний актив може бути базовою кредитною угодою незалежно вiд того, чи є вiн кредитом за своєю правовою формою. Оцiнка бiзнес-моделей для управлiння фiнансовими активами виконується на дату первiсного застосування МСФЗ 9 для визначення класифiкацiї фiнансового активу. Бiзнес-модель застосовується ретроспективно до всiх фiнансових активiв, якi iснують на дату первiсного застосування МСФЗ 9. Банк визначає бiзнес-моделi на рiвнi, який вiдображає те, яким чином групи фiнансових активiв управляються разом для досягнення конкретної бiзнес-цiлi. Бiзнес-модель Банку не залежить вiд намiрiв керiвництва щодо окремого iнструмента; тому оцiнка бiзнес-моделi виконується на бiльш високому рiвнi агрегування, нiж на основi окремого iнструмента. Банк має бiльше однiєї бiзнес-моделi для управлiння своїми фiнансовими iнструментами, якi вiдображають те, яким чином Банк управляє своїми фiнансовими активами для генерування грошових потокiв. Бiзнес-моделi Банку визначають, чи виникнуть грошовi потоки у результатi збирання грошових потокiв за договорами, продажу фiнансових активiв або того чи iншого разом. Банк розглядає усю доступну вiдповiдну iнформацiю пiд час здiйснення оцiнки бiзнес-моделi. Однак, ця оцiнка не виконується на основi сценарiїв, якi Банк не очiкує обгрунтовано, що вони вiдбудуться, таких як так званi <песимiстичнi> або <стресовi> сценарiї. Банк враховує усi доступнi важливi докази, такi як: яким чином показники дiяльностi бiзнес-моделi та фiнансових активiв, утримуваних в рамках цiєї бiзнес-моделi, оцiнюються i доводяться до вiдома провiдного управлiнського персоналу пiдприємства; ризики, якi впливають на показники ефективностi Бiзнес-моделi (та фiнансовi активи, утримуванi в рамках цiєї бiзнес-моделi) i, зокрема, спосiб, у який цими ризиками управляють; та яким чином вiдбувається компенсацiя для менеджерiв бiзнесу (наприклад, чи базується сума компенсацiї на справедливiй вартостi активiв, якими управляють, чи на зiбраних грошових потоках за договорами). На момент первiсного визнання фiнансового активу Банк визначає, чи є новi визнанi фiнансовi активи частиною бiзнес-моделi, яка iснує, i чи вiдображають вони початок дiї нової бiзнес-моделi. Банк здiйснює переоцiнку своїх бiзнес-моделей кожного звiтного перiоду для визначення того, чи змiнилися бiзнес-моделi у порiвняннi з попереднiм перiодом. Для поточного звiтного перiоду Банк не виявив змiн у своїх бiзнес-моделях. Коли борговий iнструмент, який оцiнюється за справедливою вартiстю, iз вiдображенням переоцiнки у складi iншого сукупного доходу, припиняє визнаватися, накопичений прибуток/збиток, ранiше визнаний у складi iншого сукупного доходу, змiнює свою класифiкацiю з капiталу на прибуток або збиток. I напроти, для iнвестицiї у капiтал, визначеної як така, що оцiнюється за справедливою вартiстю, iз вiдображенням переоцiнки у складi iншого сукупного доходу, накопичений прибуток/збиток, ранiше визнаний у складi iншого сукупного доходу, не змiнює свою класифiкацiю у подальшому на прибуток або збиток, але переводиться до складу капiталу. Борговi iнструменти, якi у подальшому оцiнюються за амортизованою собiвартiстю або за справедливою вартiстю, iз вiдображенням переоцiнки у складi iншого сукупного доходу, пiдлягають зменшенню корисностi. Фiнансовi активи, якi оцiнюються за справедливою вартiстю, iз вiдображення переоцiнки у складi прибутку або збитку. Фiнансовi активи, якi оцiнюються за справедливою вартiстю, iз вiдображенням переоцiнки у складi прибутку або збитку, є: активами з потоками грошових коштiв за договорами, якi не є виплатами тiльки основної суми та процентiв; або/та активами, якi утримуються у бiзнес-моделi, яка не призначена для збирання потокiв грошових коштiв за договорами або утримується для їхнього збирання чи продажу; або активами, визначеними як такi, що оцiнюються за справедливою вартiстю, iз вiдображенням переоцiнки у складi прибутку або збитку, iз використання варiанту справедливої вартостi. Цi активи оцiнюються за справедливою вартiстю, причому будь-якi прибутки/збитки, якi виникають у результатi переоцiнки, визнаються у складi прибутку або збитку. Змiни класифiкацiї. Якщо бiзнес-модель, за якою Банк утримує фiнансовi активи, змiнюється, то фiнансовi активи, якi зазнали впливу, змiнюють свою класифiкацiю. Вимоги до класифiкацiї та оцiнки, якi стосуються нової категорiї, застосовуються перспективно iз першого дня першого звiтного перiоду пiсля змiн у бiзнес-моделi, якi призводять до змiни класифiкацiї фiнансових активiв Банку. Змiни у грошових потоках за договорами розглядаються у рамках облiкової полiтики у роздiлi <Змiни i припинення визнання фiнансових активiв>, як описано нижче. Зменшення корисностi. Банк визнає резерв пiд збитки щодо очiкуваних кредитних збиткiв за такими фiнансовими iнструментами, якi не оцiнюються за справедливою вартiстю, iз вiдображенням переоцiнки у складi прибутку або збитку: грошовi кошти та їхнi еквiваленти; кошти в банках; кредити клiєнтам; iнвестицiйнi цiннi папери; iншi фiнансовi активи; випущенi договори фiнансових гарантiй та кредитнi зобов'язання. За виключенням придбаних або створених фiнансових активiв, знецiнених у результатi дiї кредитного ризику (якi розглядаються окремо нижче), очiкуванi кредитнi збитки вимагається оцiнювати за рахунок резерву пiд збитки у сумi, яка дорiвнює: очiкуваним кредитним збиткам на перiод 12 мiсяцiв, тобто очiкуваним кредитним збиткам на весь термiн дiї активу, якi виникають iз таких подiй дефолту, що можуть настати протягом 12 мiсяцiв пiсля звiтної дати (вiдносяться до Етапу 1); або очiкуваним кредитним збиткам на весь строк дiї активу, тобто очiкуваним кредитним збиткам на весь строк дiї активу, якi виникають з усiх подiй дефолту протягом строку дiї фiнансового iнструмента (вiдносяться до Етапу 2 та Етапу 3). Резерв на покриття очiкуваних кредитних збиткiв на весь строк дiї активу вимагається формувати для фiнансового iнструмента, якщо кредитний ризик за цим фiнансовим iнструментом iстотно збiльшився з моменту первiсного визнання. Для всiх iнших фiнансових iнструментiв очiкуванi кредитнi збитки оцiнюються у сумi, яка дорiвнює 12-ти мiсячним очiкуваним кредитним збиткам. Очiкуванi кредитнi збитки являють собою зважену на ймовiрнiсть оцiнку теперiшньої вартостi кредитних збиткiв. Вони оцiнюються як теперiшня вартiсть рiзницi мiж грошовими потоками, належними для Банку за договором, та грошовими потоками, якi Банк передбачає отримати i якi випливають зi зважування численних майбутнiх економiчних сценарiїв, дисконтованих за ефективною ставкою вiдсотка активу. Для невикористаних кредитних зобов'язань очiкуванi кредитнi збитки являють собою рiзницю мiж теперiшньою вартiстю рiзницi мiж грошовими потоками за договорами, належними для Банку, якщо власник зобов'язання знiмає кошти з кредиту, та грошовими потоками, якi Банк передбачає отримати, якщо кошти з кредиту знiмаються; та Для договорiв фiнансових гарантiй очiкуванi кредитнi збитки являють собою рiзницю мiж очiкуваними виплатами для вiдшкодування власнику гарантованого боргового iнструмента, за вирахуванням будь-яких сум, якi Банк передбачає отримати вiд власника, дебiтора або iншої сторони. Банк оцiнює очiкуванi кредитнi збитки на iндивiдуальнiй основi або груповiй основi для портфелiв кредитiв, якi мають аналогiчнi характеристики ризикiв. Оцiнка резерву пiд збитки базується на теперiшнiй вартостi очiкуваних грошових потокiв вiд активу iз використанням первiсної ефективної ставки вiдсотка активу, незалежно вiд того чи оцiнюється вiн на iндивiдуальнiй чи груповiй основi. Фiнансовi активи, знецiненi у результатi дiї кредитного ризику. Фiнансовий актив є <знецiненим у результатi дiї кредитного ризику>, коли вiдбулися одна або бiльше подiй, якi мають негативний вплив на очiкуванi майбутнi грошовi потоки вiд фiнансового активу. Фiнансовi активи, знецiненi у результатi дiї кредитного ризику, вiдносяться до активiв Етапу 3. Докази зменшення корисностi у результатi дiї кредитного ризику включають данi, якi пiддаються спостереженню, про такi подiї: значнi фiнансовi труднощi позичальника або емiтента; порушення умов договору, наприклад дефолт або прострочення виплат; кредитор позичальника, з економiчних або договiрних причин, якi стосуються фiнансових труднощiв позичальника, надає позичальнику поступку, яку iнакше кредитор навiть i не розглядав би; зникнення активного ринку для фiнансового активу у результатi дiї фiнансових труднощiв; або придбання фiнансового активу зi значною знижкою, яка вiдображає понесенi кредитнi збитки. Мiж тим може виявитися неможливим виявити єдину конкретну подiю; комбiнований вплив декiлькох подiй може спричинити зменшення корисностi фiнансових активiв у результатi дiї кредитного ризику. Банк оцiнює, чи зазнали борговi iнструменти, якi є фiнансовими активами, якi оцiнюються за амортизованою собiвартiстю або справедливою вартiстю, iз вiдображенням переоцiнки у складi iнших сукупних доходiв, зменшення корисностi у результатi дiї кредитного ризику на кожну звiтну дату. Для оцiнки того, чи зазнали сувереннi борговi iнструменти зменшення корисностi у результатi дiї кредитного ризику, Банк розглядає такi фактори як дохiднiсть облiгацiй, кредитнi рейтинги та здатнiсть позичальника отримати фiнансування. Кредит вважається знецiненим у результатi дiї кредитного ризику, коли позичальнику надається поступка у силу погiршення фiнансового стану позичальника, якщо тiльки не iснують докази того, що у результатi надання поступки ризик неотримання грошових потокiв за договорами iстотно зменшився i немає iнших показникiв зменшення корисностi. Для фiнансових активiв, за якими поступки передбаченi, але не надаються, актив вважається знецiненим у результатi дiї кредитного ризику, коли iснують докази, якi пiддаються спостереженню, щодо зменшення корисностi у результатi дiї кредитного ризику, включно з вiдповiднiстю визначення дефолту. Визначення дефолту (див. нижче) включає iндикатори малоймовiрностi здiйснення оплати i припинення виплат, якщо виплата сум прострочена на 90 днiв або бiльше. Придбанi або створенi фiнансовi активи, знецiненi у результатi дiї кредитного ризику. До придбаних або створених фiнансових активiв, знецiнених у результатi дiї кредитного ризику, ставляться iнакше, тому що активи зазнали зменшення корисностi у результатi дiї кредитного ризику на момент первiсного визнання. Для цих активiв Банк визнає усi змiни в очiкуваних кредитних збитках на увесь перiод дiї iнструмента з моменту первiсного визнання як резерв пiд збитки, причому будь-якi змiни визнаються у складi прибутку або збитку. Сприятлива змiна для таких активiв створює прибуток вiд зменшення корисностi. Визначення дефолту. Критично важливим для визначення очiкуваних кредитних збиткiв є визначення дефолту. Визначення дефолту використовується пiд час оцiнки суми очiкуваних кредитних збиткiв i визначеннi того, чи базується резерв пiд збитки на очiкуваних кредитних збитках на 12 мiсяцiв чи на весь перiод дiї iнструмента, оскiльки дефолт є компонентом ймовiрностi дефолту (PD), який впливає як на оцiнку очiкуваних кредитних збиткiв, так i на виявлення iстотного збiльшення кредитного ризику. Банк розглядає такi елементи як складовi подiї дефолту: позичальник здiйснив прострочення на бiльш нiж 90 днiв за будь-яких суттєвим зобов'язанням перед Банком; або позичальник, скорiш за все, не виплатить свої кредитнi зобов'язання перед Банком у повному обсязi. Пiд час оцiнки того, чи iснує мала ймовiрнiсть виплати позичальником своїх кредитних зобов'язань, Банк враховує як якiснi, так i кiлькiснi показники. Оцiнювана iнформацiя залежить вiд виду активу, наприклад, у корпоративному кредитуваннi якiсним показником, який використовується, є порушення фiнансових умов, що не стосується роздрiбного кредитування. Кiлькiснi показники, такi як статус прострочення та невиплата за iншими зобов'язаннями того самого контрагента, є основними вхiдними даними у цьому аналiзi. Банк використовує рiзноманiтнi джерела iнформацiї для оцiнки дефолту, власними даними так i iз зовнiшнiх джерел. Значне зростання кредитного ризику. Банк здiйснює монiторинг усiх фiнансових активiв, виданих кредитних зобов'язань та договорiв фiнансових гарантiй, до яких застосовуються вимоги щодо зменшення корисностi, для оцiнки того, чи вiдбулося значне зростання кредитного ризику з моменту первiсного визнання. Якщо вiдбулося значне зростання кредитного ризику, Банк здiйснить оцiнку резерву пiд збитки на основi очiкуваних кредитних збиткiв скорiше на весь строк дiї iнструмента, нiж на 12 мiсяцiв. Пiд час оцiнки того, чи збiльшився кредитний ризик за фiнансовим iнструментом iстотно з моменту первiсного визнання, Банк порiвнює ризик настання дефолту за фiнансовим iнструментом на звiтну дату на основi залишку строку до термiну погашення iнструмента iз ризиком настання дефолту, який очiкувався для залишку строку до термiну погашення на дату первiсного визнання, коли фiнансовий iнструмент був визнаний уперше. Пiд час здiйснення такої оцiнки Банк бере до уваги як кiлькiсну, так i якiсну iнформацiю, яка є обгрунтованою та корисною, включно з iсторичним досвiдом та прогнозною iнформацiєю, яка доступна без докладання надмiрних витрат чи зусиль, на основi iсторичного досвiду Банку та експертної кредитної оцiнки, включно з прогнозною iнформацiєю. Коли актив стає простроченим на 30 днiв, Банк приймає, що вiдбулося значне зростання кредитного ризику, i актив знаходиться на Етапi 2 моделi зменшення корисностi, тобто резерв на покриття збиткiв оцiнюється як очiкуванi кредитнi збитки на весь строк дiї iнструмента. Змiна i припинення визнання фiнансових активiв. Змiна фiнансового активу вiдбувається тодi, коли переглядаються договiрнi умови, якi регулюють грошовi потоки вiд фiнансового активу або зазнають iнших змiн у перiодi мiж первiсним визнанням та погашенням фiнансового активу. Змiна впливає на суму та/або строки грошових потокiв за договором або негайно, або на певну майбутню дату. Окрiм того, запровадження або коригування чинних фiнансових умов за чинним кредитом являтиме собою змiну, навiть якщо цi новi або скоригованi фiнансовi умови ще не впливають на грошовi потоки негайно, але можуть вплинути на грошовi потоки у залежностi вiд того, чи буде виконуватись фiнансова умова, чи нi (наприклад, змiна щодо збiльшення процентної ставки, яка виникає у випадку порушення фiнансових умов). Банк переглядає кредити, наданi клiєнтам, якi зазнають фiнансових труднощiв, для максимального збiльшення їхнього повернення та мiнiмiзацiї ризику дефолту. Вiдмова вiд примусового стягнення кредиту застосовується у випадках, коли, незважаючи на те що позичальник вжив усiх достатнiх зусиль для його виплати згiдно з первiсними договiрними умовами, iснує високий ризик настання дефолту або дефолт уже вiдбувся, i позичальник, як очiкується, зможе виконати переглянутi умови. До переглянутих умов у бiльшостi випадкiв належать подовження термiнiв погашення кредиту, змiни у строках грошових потокiв вiд кредиту (погашення основної суми та процентiв), скорочення суми належних до виплати грошових потокiв (списання основної суми та процентiв) i внесення поправок до фiнансових умов. Банк має розроблену полiтику щодо вiдмов вiд примусового стягнення заборгованостi, яка застосовується до корпоративного та роздрiбного кредитування. Коли у фiнансовий актив вноситься модифiкацiя, Банк оцiнює, чи призводить ця змiна до припинення визнання. Згiдно з полiтикою Банку модифiкацiя призводить до припинення визнання, коли вона спричиняє виникнення суттєво iнших умов. У випадку коли фiнансовий актив припиняє визнаватися, вiдбувається переоцiнка резерву на покриття очiкуваних кредитних збиткiв на дату припинення визнання для визначення чистої балансової вартостi активу на цю дату. Рiзниця мiж цiєю переглянутою балансовою вартiстю i справедливою вартiстю нового фiнансового активу з новими умовами призведе до виникнення прибутку або збитку пiсля припинення визнання. Новий фiнансовий актив матиме резерв на покриття збиткiв, який оцiнюється на основi 12-ти мiсячних очiкуваних кредитних збиткiв, за виключенням, коли новий кредит вважається створеним активом, який знецiнився у результатi дiї кредитного ризику. Це застосовується у випадку, коли справедлива вартiсть нового кредиту визнається зi значною знижкою у порiвняннi з його переглянутою номiнальною вартiстю, тому що залишається високий ризик дефолту, який не зменшився у результатi модифiкацiї. Банк здiйснює монiторинг кредитного ризику модифiкованих фiнансових активiв за рахунок оцiнки якiсної та кiлькiсної iнформацiї, такої як чи має позичальник статус такого, що прострочує виплати за новими умовами. Коли договiрнi умови фiнансового активу змiнюються, i ця модифiкацiя не призводить до припинення визнання, Банк визначає, чи не збiльшився кредитний ризик фiнансового активу суттєво з моменту первiсного визнання. Для фiнансових активiв, змiнених у рамках полiтики Банку щодо вiдмов вiд примусового стягнення заборгованостi, у випадку коли змiна не призвела до припинення визнання, оцiнка ймовiрностi дефолту вiдображає здатнiсть Банку зiбрати змiненi грошовi потоки з урахуванням попереднього досвiду Банку з аналогiчними дiями щодо вiдмови вiд примусового стягнення заборгованостi, а також рiзноманiтних поведiнкових показникiв, включно з показниками виплат позичальника, щодо змiнених умов за договором. Якщо кредитний ризик залишається значно вищим, нiж очiкувалося на момент первiсного визнання, резерв пiд збитки продовжуватиме оцiнюватись у сумi, яка дорiвнює очiкуваним кредитним збиткам протягом всього строку дiї iнструмента. Резерв пiд збитки за утримуваними вiд примусового стягнення кредитами загалом оцiнюватиметься тiльки на основi очiкуваних кредитних збиткiв на 12 мiсяцiв, коли iснують докази того, що позичальник покращив поведiнку з виплат пiсля змiни, що привело до сторнування ранiше значного збiльшення кредитного ризику. У випадку коли модифiкацiя не призводить до припинення визнання, Банк розраховує прибуток/збиток вiд змiни, порiвнюючи валову балансову вартiсть до i пiсля змiни (за виключенням резерву на покриття очiкуваних кредитних збиткiв). Потiм Банк оцiнює очiкуванi кредитнi збитки для модифiкованого активу, коли очiкуванi грошовi потоки, якi виникають з модифiкованого фiнансового активу, включаються до розрахунку очiкуваних нестач грошових коштiв вiд первiсного активу. Банк припиняє визнавати фiнансовий актив лише тодi, коли спливає строк дiї договiрних прав на грошовi потоки вiд активу (включно iз закiнченням строку, яке виникає у результатi змiни на суттєво iншi умови), або коли фiнансовий актив i усi суттєвi ризики та винагороди вiд володiння активом передаються iншому пiдприємству. Якщо Банк анi передає, анi зберiгає усi суттєвi ризики та винагороди вiд володiння i продовжує контролювати переданий актив, Банк визнає свою збережену частку в активi i вiдповiдне зобов'язання на суми, якi вiн може бути змушений виплатити. Якщо Банк зберiгає усi суттєвi ризики та винагороди вiд володiння переданим фiнансовим активом, Банк продовжує визнавати фiнансовий актив i також визнає забезпечену позику на суму отриманих надходжень. Пiсля повного припинення визнання фiнансового активу рiзниця мiж балансовою вартiстю активу та сумою компенсацiї отриманої i до отримання та накопиченим прибутком/збитком, який був визнаний у складi iнших сукупних доходiв та накопичений у складi капiталу, визнається у складi прибутку або збитку, за виключенням iнвестицiї у капiтал, визначеної як така, що оцiнюється за справедливою вартiстю, iз вiдображенням переоцiнки у складi iнших сукупних доходiв, коли накопичений прибуток/збиток, ранiше визнаний у складi iнших сукупних доходiв, у подальшому не змiнює свою класифiкацiю на прибуток або збиток. Списання. Кредити та борговi цiннi папери списуються, коли у Банку немає обгрунтованих очiкувань щодо вiдшкодування фiнансового активу (повнiстю або частково). Це вiдбувається тодi, коли Банк визначає, що у позичальника немає активiв або джерел доходiв, якi можуть генерувати достатнi грошовi потоки для погашення сум, якi пiдлягають списанню. Списання являє собою подiю припинення визнання. Банк може застосувати примусовi дiї до списаних фiнансових активiв. Вiдшкодування у результатi примусових дiй Банку приводить до прибутку вiд зменшення корисностi. Списання кредитiв та боргових цiнних паперiв не призводить до припинення позовної дiяльностi. Суми списаних активiв протягом 2019 року розкритi у Примiтцi 5. Подання резерву пiд очiкуванi кредитнi збитки у окремому звiтi про фiнансовий стан. Резерви пiд очiкуванi кредитнi збитки подаються у окремому звiтi про фiнансовий стан таким чином: для фiнансових активiв, оцiнюваних за амортизованою вартiстю: як вирахування з валової балансової вартостi активiв; для боргових iнструментiв, оцiнюваних за справедливою вартiстю, iз вiдображенням переоцiнки у складi iнших сукупних доходiв: жодного резерву на покриття збиткiв не визнається у окремому звiтi про фiнансовий стан, оскiльки їхня балансова вартiсть є справедливою вартiстю. Однак, резерв пiд збитки включається як частина суми переоцiнки у складi резерву переоцiнки iнвестицiй; для кредитних зобов'язань та договорiв фiнансових гарантiй: як резерв. Фiнансовi зобов'язання. Фiнансовi зобов'язання класифiкуються або як фiнансовi зобов'язання, якi оцiнюються <за справедливою вартiстю, через прибуток або збиток>, або <iншi фiнансовi зобов'язання>. Iншi фiнансовi зобов'язання. Iншi фiнансовi зобов'язання, включно з депозитами та позиками, первiсно оцiнюються за справедливою вартiстю, за вирахуванням витрат на операцiю. У подальшому iншi фiнансовi зобов'язання оцiнюються за амортизованою собiвартiстю iз використанням методу ефективної ставки вiдсотка. Ефективна ставка вiдсотка є методом розрахунку амортизованої собiвартостi фiнансового зобов'язання та розподiлу процентних витрат протягом вiдповiдного перiоду. Щодо детальної iнформацiї про ефективну ставку див. роздiл <Чистi процентнi доходи> вище. Припинення визнання фiнансових зобов'язань. Банк припиняє визнавати фiнансовi зобов'язання тодi i тiльки тодi, коли зобов'язання Банку виконанi, анульованi або спливає строк їхньої дiї. Рiзниця мiж балансовою вартiстю фiнансового зобов'язання, визнання якого було припинене, i компенсацiєю виплаченою або до виплати визнається у складi прибутку або збитку. Договори фiнансових гарантiй. Договiр фiнансової гарантiї являє собою договiр, який вимагає вiд особи, яка його видала, здiйснити визначенi платежi для вiдшкодування особi, яка його утримує, збиткiв, понесених у результатi того, що певний дебiтор не виконає належних платежiв згiдно з умовами боргового iнструмента. Договори фiнансових гарантiй, якi видав Банк, первiсно оцiнюються за справедливою вартiстю i у подальшому оцiнюються за бiльшою з величин: суми резерву пiд збитки, як визначено у вiдповiдностi до МСФЗ 9; та первiсно визнаної суми, за вирахуванням, коли доцiльно, накопиченої суми доходу, визнаного згiдно з полiтикою Банку щодо визнання доходiв. Договори фiнансових гарантiй подаються як резерви у окремому звiтi про фiнансовий стан, а оцiнка подається у складi iнших доходiв. Безперервна дiяльнiсть. Окрема фiнансова звiтнiсть була пiдготовлена на основi припущення, що Банк здатний продовжувати свою дiяльнiсть на безперервнiй основi у найближчому майбутньому. Керiвництво та акцiонери мають намiр i в подальшому розвивати дiяльнiсть Банку в Українi. На думку керiвництва, застосування припущення щодо здатностi Банку продовжувати свою дiяльнiсть на безперервнiй основi є адекватним, враховуючи належний рiвень достатностi капiталу, намiри акцiонерiв надавати пiдтримку Банку, а також iсторичний досвiд, який свiдчить, що короткостроковi зобов'язання будуть рефiнансованi у ходi звичайної господарської дiяльностi. Функцiональна валюта. Позицiї, включенi в окрему фiнансову звiтнiсть Банку, вираженi у валютi, що найкращим чином вiдповiдає економiчнiй сутностi подiй та умов, що стосуються Банку (<функцiональна валюта>). Функцiональною валютою даної окремої фiнансової звiтностi є українська гривня. Всi значення заокругленi до цiлих тисяч гривень, якщо не вказано iнше. Взаємозалiк. Фiнансовi активи та зобов'язання згортаються, а в окремому звiтi про фiнансовий стан вiдображається згорнутий залишок, якщо Банк має юридичне право здiйснювати залiк вiдображених у окремому звiтi про фiнансовий стан сум та має намiр або зробити взаємозалiк, або реалiзувати актив та погасити зобов'язання одночасно. Доходи i витрати не згортаються у окремому звiтi про прибутки i збитки та iншi сукупнi доходи, за виключенням тих випадкiв, коли це вимагається або дозволяється МСФЗ або вiдповiдним тлумаченням, при цьому такi випадки окремо розкриваються в облiковiй полiтицi Банку. При облiку передачi фiнансового активу, яка не веде до припинення визнання такого активу, Банк не згортає переданий актив та пов'язане з ним зобов'язання. Грошовi кошти та їх еквiваленти. Грошовi кошти та рахунки у НБУ для цiлей складання окремого звiту про фiнансовий стан включають готiвку в касi та залишки на кореспондентських та строкових депозитних рахунках у НБУ. Для цiлей складання окремого звiту про рух грошових коштiв до грошових коштiв та їх еквiвалентiв включають активи, якi можуть бути вiльно конвертованi у вiдповiдну суму грошових коштiв протягом короткого перiоду часу, а саме: готiвку в касi, необмеженi у використаннi залишки на кореспондентських рахунках у НБУ, кошти, розмiщенi в банках, та угоди зворотного продажу з первiсним строком погашення до 90 днiв, за виключенням гарантiйних депозитiв та iнших обмежених у використаннi залишкiв на рахунках. При складаннi окремого звiту про рух грошових коштiв сума обов'язкового мiнiмального резерву, який депонується у НБУ, не включається до еквiвалентiв грошових коштiв через iснуючi обмеження щодо його використання. Договори РЕПО i зворотного РЕПО. Цiннi папери, проданi за угодами про зворотний викуп (<РЕПО>), облiковуються як забезпеченi операцiї фiнансування, при цьому цiннi папери, проданi за договорами РЕПО, продовжують вiдображатися у окремому звiтi про фiнансовий стан, а зобов'язання контрагента включається до сум виплат за операцiями РЕПО у складi депозитiв i залишкiв коштiв в iнших банках або поточних рахункiв i депозитiв клiєнтiв залежно вiд ситуацiї. Рiзниця мiж цiною продажу i цiною зворотного викупу являє собою витрати на виплату процентiв i визнається у прибутку або збитку протягом строку дiї угоди про зворотний викуп за методом ефективної ставки вiдсотка. Цiннi папери, придбанi за угодами про зворотний продаж (<зворотне РЕПО>), облiковуються як суми до отримання за операцiями зворотного продажу у складi коштiв у банках або кредитiв клiєнтам залежно вiд ситуацiї. Рiзниця мiж цiною придбання та цiною продажу являє собою процентний дохiд i визнається у прибутку або збитку протягом строку дiї угоди про зворотний продаж за методом ефективної ставки вiдсотка. Якщо активи, придбанi за угодою про зворотний продаж, продаються третiм особам, зобов'язання щодо повернення цiнних паперiв облiковується як зобов'язання i оцiнюється за справедливою вартiстю. Похiднi фiнансовi iнструменти. У ходi звичайної господарської дiяльностi Банк укладає рiзноманiтнi договори похiдних фiнансових iнструментiв, включаючи форварднi договори та свопи, призначенi для управлiння валютним ризиком та ризиком лiквiдностi, а також для цiлей торгiвлi. Похiднi фiнансовi iнструменти, що використовуються Банком, не призначенi для хеджування i не квалiфiкуються для облiку хеджування. Похiднi фiнансовi iнструменти первiсно вiдображаються за справедливою вартiстю на дату укладення договору i в подальшому переоцiнюються до справедливої вартостi на кожну звiтну дату. Похiднi фiнансовi iнструменти вiдображаються як активи, коли їхня справедлива вартiсть має позитивне значення, i як зобов'язання, коли вiд'ємне. Похiднi фiнансовi iнструменти включаються до складу iнших активiв або iнших зобов'язань у окремому звiтi про фiнансовий стан. Прибутки та збитки, якi виникають вiд цих iнструментiв, включаються до складу iнших доходiв у окремому звiтi про прибутки i збитки та iншi сукупнi доходи. Оподаткування. Витрати з податку на прибуток представляють собою суму витрат з поточного та вiдстроченого податкiв. Поточний податок на прибуток. Витрати за поточним податком на прибуток базуються на оподатковуваному прибутку за рiк. Оподатковуваний прибуток вiдрiзняється вiд фiнансового прибутку до оподаткування, вiдображеного у окремому звiтi про прибутки i збитки та iншi сукупнi доходи, оскiльки не включає статей доходiв або витрат, якi оподатковуються або вiдносяться на витрати в iншi роки, а також виключає статтi, якi нiколи не оподатковуються i не вiдносяться на витрати в цiлях оподаткування. Витрати Банку за поточним податком розраховуються з використанням податкової ставки, яка дiяла протягом звiтного перiоду. Вiдстрочений податок на прибуток. Це податок, який, як очiкується, повинен бути сплачений або вiдшкодований за рiзницями мiж балансовою вартiстю активiв та зобов'язань у окремiй фiнансовiй звiтностi та вiдповiдною податковою базою, яка використовується при розрахунках оподатковуваного прибутку та облiковується за методом балансових зобов'язань. Вiдстроченi податковi активи визнаються з урахуванням ймовiрностi отримання у майбутньому оподатковуваного прибутку, за рахунок якого можуть бути реалiзованi тимчасовi рiзницi, якi вiдносяться на витрати. Такi активи не визнаються, якщо тимчасовi рiзницi виникають внаслiдок первiсного визнання iнших активiв та зобов'язань у рамках операцiї, яка не впливає на розмiр податкового чи бухгалтерського прибутку. Балансова вартiсть вiдстрочених податкових активiв переглядається на кожну звiтну дату та зменшується у тiй мiрi, в якiй бiльше не iснує ймовiрностi наявностi оподатковуваного прибутку, якого буде достатньо для повного або часткового вiдшкодування такого активу. Вiдстрочений податок визнається у окремому звiтi про прибутки i збитки та iншi сукупнi доходи, крiм тих випадкiв коли вiн пов'язаний зi статтями, якi безпосередньо вiдносяться до статей капiталу, при цьому вiдстрочений податок також визнається у складi капiталу. В Українi також iснують iншi податки, якими обкладається дiяльнiсть Банку. Цi податки включенi як компонент операцiйних витрат у окремому звiтi про прибутки i збитки та iншi сукупнi доходи. Iнвестицiї в дочiрнi компанiї. Фiнансовi iнвестицiї в дочiрнi компанiї вiдображаються на дату балансу за їх первiсною вартiстю. Витрати на операцiї, пов'язанi з придбанням iнвестицiї, збiльшують суму такої iнвестицiї на дату її придбання. Фiнансовi iнвестицiї в дочiрнi компанiї на дату балансу облiковуються за собiвартiстю з урахуванням зменшення корисностi. Банк визнає зменшення корисностi iнвестицiй в дочiрнi компанiї як витрати звiтного перiоду в разi наявностi об'єктивних доказiв, що свiдчать про зменшення їх корисностi. Основнi засоби та нематерiальнi активи. Основнi засоби та нематерiальнi активи вiдображаються за первiсною iсторичною вартiстю за вирахуванням накопиченої амортизацiї та будь-якого визнаного збитку вiд знецiнення. Iсторична вартiсть основних засобiв складається з їх первiсної вартостi з урахуванням усiх витрат, пов'язаних з придбанням, доставкою, монтажем i введенням в експлуатацiю зазначених активiв. Усi нематерiальнi активи Банку мають кiнцевий термiн використання i включають переважно програмне забезпечення та лiцензiї на право користування програмними продуктами. Сума амортизацiї нараховується на балансову вартiсть основних засобiв та нематерiальних активiв з метою поступового списання активiв протягом очiкуваного строку їх корисного використання. Вона розраховується з використанням прямолiнiйного методу. В 2019 роцi строки корисного використання основних засобiв та нематерiальних активiв переглядалися, строк корисного використання нематерiальних активiв визначається, згiдно з Положенням про порядок облiку основних засобiв та нематерiальних активiв АТ <ОТП БАНК>. Об'єкт основних засобiв та матерiальних активiв припиняє визнаватися пiсля вибуття або коли бiльше не очiкується отримання майбутнiх економiчних вигiд вiд продовження використання цього активу. В кiнцi кожного звiтного перiоду Банк оцiнює, чи є якiсь ознаки того, що кориснiсть актива може зменшитись. Якщо балансова вартiсть активiв перевищує очiкувану вартiсть вiдшкодування, вона знижується до вартостi вiдшкодування. Умовнi активи. Не визнаються у окремому звiтi про фiнансовий стан, але розкриваються у примiтках до окремої фiнансової звiтностi у тому випадку, коли є ймовiрним надходження економiчних вигод. Умовнi зобов'язання. Не визнаються у окремому звiтi про фiнансовий стан, але розкриваються у примiтках до окремої фiнансової звiтностi, за виключенням випадкiв, коли ймовiрнiсть вибуття ресурсiв у результатi погашення є незначною. Забезпечення. Визнаються, коли Банк має iснуюче юридичне або конструктивне зобов'язання, яке виникло у результатi минулих подiй, i ймовiрно, що для погашення цього зобов'язання потрiбне використання ресурсiв, якi втiлюють у собi певнi економiчнi вигоди; причому розмiр таких зобов'язань можна достовiрно оцiнити. Забезпечення оцiнюються у вiдповiдностi з МСБО 37 <Забезпечення, умовнi зобов'язання та умовнi активи>, який вимагає застосування оцiнки та судження керiвництва. Iнструменти власного капiталу. Iнструмент власного капiталу - це будь-який договiр, що пiдтверджує право на залишкову частку в активах Банку пiсля вирахування всiх його зобов'язань. Iнструменти капiталу, випущенi Банком, вiдображаються в сумi надходжень за ними за вирахуванням прямих витрат на їх випуск. Акцiонерний капiтал та емiсiйний дохiд. Внески до акцiонерного капiталу визнаються за первiсною вартiстю. Емiсiйний дохiд виникає при перевищеннi суми внесених коштiв над номiнальною вартiстю випущених акцiй. Прибутки та збитки вiд реалiзацiї власних акцiй вiдносяться до емiсiйного доходу. Дивiденди вiд простих акцiй визнаються у складi капiталу як зменшення капiталу в тому перiодi, в якому вони були оголошенi. Резерви капiталу. Резерви, вiдображенi у складi капiталу (iнших сукупних доходiв) у окремому звiтi про фiнансовий стан Банку, включають резерв переоцiнки, який включає змiни справедливої вартостi iнвестицiй, що оцiнюються за справедливою вартiстю через iнший сукупний дохiд. Витрати на персонал. Витрати на заробiтну плату, внески до загальнодержавних соцiальних фондiв, оплачуванi щорiчнi вiдпустки, виплати за листками непрацездатностi, премiї, а також негрошовi винагороди нараховуються в тому роцi, у якому вiдповiднi послуги надавалися працiвниками. Банк згiдно iз законодавством України здiйснює перерахування внескiв (зборiв) до таких загальнодержавних соцiальних фондiв: пенсiйного, соцiального страхування з тимчасової втрати працездатностi, загальнообов'язкового державного соцiального страхування на випадок безробiття та соцiального страхування вiд нещасних випадкiв. Кошти, що перераховуються до загальнодержавних соцiальних фондiв, визнаються витратами Банку в мiру їх здiйснення. В складi витрат на персонал вiдображаються витрати на формування резервiв на оплату вiдпусток та виплату премiй. Банк не має жодних iнших зобов'язань за виплатами пiсля звiльнення працiвникiв або iнших iстотних виплат, якi потребують нарахування. Операцiї з iноземною валютою. Окрема фiнансова звiтнiсть Банку представлена в українськiй гривнi, валютi основного економiчного середовища, в якому веде свою операцiйну дiяльнiсть Банк (функцiональнiй валютi). Монетарнi активи та зобов'язання, вираженi у валютах, якi вiдрiзняються вiд функцiональної валюти Банку (iноземних валютах), перераховуються в українську гривню за вiдповiдними офiцiйними курсами обмiну валют, якi дiють на звiтну дату. Балансовi активи та зобов'язання в iноземнiй валютi вiдображаються у окремому звiтi про фiнансовий стан за офiцiйним курсом, що дiяв на дату їх виникнення, та переоцiнюються за курсом на звiтну дату. Доходи i витрати в iноземнiй валютi вiдображаються за офiцiйним курсом, що дiяв на дату їх виникнення, а не на дату розрахункiв, а при застосуваннi касового методу - за курсом на день розрахунку. Усi отриманi прибутки та збитки, якi виникають у результатi такого перерахування, включаються до складу чистого прибутку/(збитку) вiд операцiй з iноземною валютою. Курси обмiну валют. Офiцiйнi курси гривнi до iноземних валют станом на кiнець дня 31 грудня 2019 та 2018 рокiв, якi використовував Банк при пiдготовцi даної окремої фiнансової звiтностi, представленi таким чином: 31 грудня 2019 року 31 грудня 2018 року Гривня/1 долар США 23.686200 27.688264 Гривня/1 євро 26.422000 31.714138 Звiтнiсть за сегментами. Банк видiляє наступнi операцiйнi сегменти своєї дiяльностi: сегмент казначейських операцiй, сегмент корпоративного бiзнесу, сегмент середнього та малого бiзнесу, сегмент роздрiбного бiзнесу та iншi операцiї. Сфери застосування iстотних суджень керiвництва та джерела невизначеностi оцiнок При пiдготовцi окремої фiнансової звiтностi згiдно з МСФЗ вiд керiвництва Банку вимагається робити оцiнки та припущення, якi впливають на вiдображенi суми активiв та зобов'язань, розкриття умовних активiв та зобов'язань на звiтну дату, а також вiдображених у окремiй фiнансовiй звiтностi сум доходiв i витрат протягом звiтного перiоду. Керiвництво здiйснює свої оцiнки та приймає професiйнi судження на постiйнiй основi. Оцiнки та судження керiвництва грунтуються на iсторичному досвiдi та рiзних iнших факторах, якi, на їхню думку, є доцiльними в даних обставинах. Фактичнi результати можуть вiдрiзнятися вiд даних оцiнок в залежностi вiд рiзних припущень або умов. Iстотнi припущення Оцiнка бiзнес-моделi. Класифiкацiя i оцiнка фiнансових активiв залежить вiд результатiв тестування щодо виплат тiльки основної суми та процентiв, а також бiзнес-моделi. Банк визначає бiзнес-модель на рiвнi, який вiдображає те, яким чином групи фiнансових активiв управляються разом для досягнення конкретної бiзнес-цiлi. Ця оцiнка включає використання суджень, якi вiдображають усi вiдповiднi докази, включно зi способами оцiнки показникiв дiяльностi активiв та оцiнки їхнiх показникiв, ризики, якi впливають на показники дiяльностi активiв i способи їхнього управлiння, а також те, яким чином вiдбувається компенсацiя менеджерiв активiв. Банк здiйснює монiторинг фiнансових активiв, якi оцiнюються за амортизованою собiвартiстю або справедливою вартiстю, iз вiдображенням переоцiнки у складi iнших сукупних доходiв, якi припиняють визнаватися до настання термiну їхнього погашення, для того, щоб зрозумiти причину їхнього вибуття, i чи вiдповiдають такi причини цiлi господарської дiяльностi, заради якої цi активи утримуються. Монiторинг є частиною постiйної оцiнки Банку того, чи продовжує бiзнес-модель, заради якої утримуються залишки фiнансових активiв, залишатися доречною i, якщо вона перестає бути доречною, чи вiдбулися змiни у бiзнес-моделi та, вiдповiдно, перспективнi змiни у класифiкацiї цих активiв. Iстотне збiльшення кредитного ризику. Очiкуванi кредитнi збитки оцiнюються як резерв, який дорiвнює 12-ти мiсячним очiкуваним кредитним збиткам для активiв Етапу 1 або очiкуваним кредитним збиткам на весь строк дiї iнструментiв для активiв Етапу 2 або Етапу 3. Актив переходить до Етапу 2, коли його кредитний ризик значно зростає з моменту первiсного визнання. МСФЗ 9 не визначає те, що входить до значного зростання кредитного ризику. Пiд час оцiнки того, чи збiльшився кредитний ризик активу iстотно, Банк враховує якiсну та кiлькiсну об?рунтовану та корисну прогнозну iнформацiю. Створення груп активiв з аналогiчними характеристиками кредитного ризику. Коли очiкуванi кредитнi збитки оцiнюються на груповiй основi, фiнансовi активи групуються на основi спiльних характеристик ризику. Банк здiйснює постiйний монiторинг доречностi характеристик кредитного ризику для оцiнки того, чи продовжують вони залишатися аналогiчними. Це вимагається для забезпечення того, щоб, у випадку змiни характеристик кредитного ризику, iснував спосiб належного перерозподiлу активiв за сегментами. У результатi цього можуть бути створенi новi портфелi або активи перейти до портфеля, який вже iснує i краще вiдображає аналогiчнi характеристики кредитного ризику цiєї групи активiв. Перерозподiл портфелiв за сегментами та рух мiж портфелями стають поширенiшими, коли вiдбувається значне зростання кредитного ризику (або коли таке значне зростання анулюється), i таким чином активи переходять з групи 12-ти мiсячних очiкуваних кредитних збиткiв до активiв на весь строк дiї iнструментiв, або навпаки, але це також може вiдбуватися у рамках портфелiв, якi продовжують оцiнюватися на тiй само основi як 12-ти мiсячнi очiкуванi кредитнi збитки чи на весь строк дiї iнструментiв, але сума очiкуваних кредитних збиткiв змiнюється, оскiльки кредитний ризик портфелiв є iншим. Моделi i припущення, якi використовуються. Банк використовує рiзноманiтнi моделi та припущення пiд час оцiнки справедливої вартостi фiнансових активiв, а також пiд час оцiнки очiкуваних кредитних збиткiв. Судження застосовуються пiд час виявлення найдоречнiшої моделi для кожного виду активiв, а також пiд час визначення припущень, використаних у цих моделях, включно з припущеннями, якi стосуються основних факторiв кредитного ризику. Джерела невизначеностi в оцiнках Нижче перерахованi основнi оцiнки, якi керiвництво використовувало в процесi застосування облiкової полiтики Банку i якi надають найбiльш iстотний вплив на суми, вiдображенi у окремiй фiнансовiй звiтностi. Ймовiрнiсть дефолту. Ймовiрнiсть дефолту є ключовим сигналом у вимiрюваннi рiвня кредитних збиткiв. Ймовiрнiсть дефолту - це оцiнка на заданому часовому горизонтi, розрахунок якої включає iсторичнi данi, припущення i очiкування майбутнiх умов. Рiвень збитку у випадку дефолта. Збитки у випадку дефолта є оцiнкою збиткiв, якi виникнуть при дефолтi. Вiн грунтується на рiзницi мiж грошовими потоками, належними за договором, i тими, якi кредитор очiкував би отримати, з урахуванням грошових потокiв вiд забезпечення. Справедлива вартiсть будiвель та споруд, що отриманi у якостi забезпечення. Вартiсть будiвель та споруд (нерухомостi), що отриманi у якостi забезпечення кредитних операцiй, визначається Банком за справедливою вартiстю. Оскiльки станом на кiнець дня 31 грудня 2019 року активний ринок для певних типiв будiвель та споруд вiдсутнiй, а iснуючi стандарти та правила оцiнки майна не мiстять алгоритму визначення ринкової вартостi, то фактично, при визначеннi вартостi заставного майна застосовується оцiночна вартiсть, яка в бiльшiй мiрi спирається на професiйну думку фахiвцiв з оцiнки, нiж на ринковi фактори. Оцiнка справедливої вартостi нерухомостi вимагає формування суджень та застосування припущень щодо порiвнянностi об'єктiв майна та iнших факторiв. Виходячи з вищенаведеного, резерв пiд збитки може зазнати впливу вiд застосування оцiночної вартостi заставного майна. Облiковi оцiнки, пов'язанi з оцiнкою нерухомостi в умовах вiдсутностi ринкових цiн, якi формуються на активному ринку, є основним джерелом виникнення невизначеностi оцiнки, тому що: (i) їй властива висока мiнливiсть вiд перiоду до перiоду, та (ii) визнання змiни оцiнок може потенцiйно мати суттєвий вплив. Оцiнка спроможностi позичальника погасити заборгованiсть за кредитом за рахунок власних коштiв. Банк оцiнює грошовi потоки вiд бiзнесу на основi аналiзу фiнансових звiтностей позичальника та оцiнцi фiнансових коефiцiєнтiв (таких як EBITDA, достатнiсть капiталу та iнших). Справедлива вартiсть iнвестицiй, що оцiнюються за справедливою вартiстю через iнший сукупний дохiд. При оцiнцi справедливої вартостi iнвестицiй, Банк використовує ринковi данi в тiй мiрi, в якiй вони доступнi. Якщо такi данi вiдсутнi, Банк використовує моделi оцiнки для визначення справедливої вартостi своїх фiнансових iнструментiв (деталi зазначено у Примiтцi 26). Термiн оренди та коефiцiєнт дисконтування активiв з права користування та орендних зобов'язань. Оцiнка термiну оренди зазвичай включає суттєвi судження Банку, щодо можливостi продовження договору оренди, його розiрвання орендарем або орендодавцем, можливих штрафiв за розiрвання та iнших регуляторних обмежень, щодо подовження договору оренди. Коефiцiєнт дисконтування (або ставка додаткових запозичень орендаря) розраховується, використовуючи суттєвi судження, оскiльки розраховується як ставка вiдсотка, яку орендар сплатив би, щоб позичити на подiбний строк та з подiбним забезпеченням коштiв, якi необхiднi для того, щоб отримати актив, за вартiстю подiбний до активу з права користування за подiбних економiчних умов. Первiсне визнання операцiй з пов'язаними сторонами. У ходi звичайної дiяльностi Банк здiйснює операцiї з пов'язаними сторонами. МСФЗ 9 вимагає облiковувати фiнансовi iнструменти при початковому визнаннi за справедливою вартiстю. За вiдсутнiстю активного ринку таких операцiї, для того щоб визначити, чи здiйснювались такi операцiї за ринковими або неринковими цiнами та ставками, використовують професiйне судження. Пiдставою для таких суджень є цiноутворення щодо подiбних фiнансових iнструментiв та операцiй з ними, у тому числi аналiз ефективної ставки та параметрiв укладених угод. Перевищення цiни покупки понад справедливою вартiстю операцiї визнається у складi капiталу. Податкове законодавство. Внаслiдок наявностi в українському господарському, зокрема, податковому, законодавствi положень, якi дозволяють бiльш нiж один варiант тлумачення, а також внаслiдок практики, яка склалася в загалом нестабiльному економiчному середовищi через довiльне тлумачення податковими органами рiзних аспектiв економiчної дiяльностi, Банк, можливо, буде змушений визнати додатковi податковi зобов'язання, штрафи та пеню у разi, якщо податковi органи пiддадуть сумнiву певне тлумачення, засноване на судженнi керiвництва Банку. Податковi записи залишаються вiдкритими для перегляду податковими органами протягом трьох рокiв.

Продукція

На пiдставi лiцензiї Нацiонального банку України № 191 вiд 5 жовтня 2011 року Банк надає повний спектр банкiвських послуг. До банкiвських послуг належать: 1) залучення у вклади (депозити) коштiв та банкiвських металiв вiд необмеженого кола юридичних i фiзичних осiб; 2) вiдкриття та ведення поточних (кореспондентських) рахункiв клiєнтiв, у тому числi у банкiвських металах; 3) розмiщення залучених у вклади (депозити), у тому числi на поточнi рахунки, коштiв та банкiвських металiв вiд свого iменi, на власних умовах та на власний ризик. Банк має право надавати своїм клiєнтам (крiм банкiв) фiнансовi послуги, у тому числi шляхом укладення з юридичними особами (комерцiйними агентами) агентських договорiв. Перелiк фiнансових послуг, що Банк має право надавати своїм клiєнтам (крiм банкiв) шляхом укладення агентських договорiв, встановлюється Нацiональним банком України. Банк має право укладати агентський договiр з юридичною особою, яка вiдповiдає встановленим Нацiональним банком України вимогам. Банк, крiм надання фiнансових послуг, має право здiйснювати також дiяльнiсть щодо: 1) iнвестицiй; 2) випуску власних цiнних паперiв; 3) випуску, розповсюдження та проведення лотерей; 4) зберiгання цiнностей або надання в майновий найм (оренду) iндивiдуального банкiвського сейфа; 5) iнкасацiї коштiв та перевезення валютних цiнностей; 6) надання консультацiйних та iнформацiйних послуг щодо банкiвських та iнших фiнансових послуг. Банк має право вчиняти будь-якi правочини, необхiднi для надання ним банкiвських та iнших фiнансових послуг та здiйснення iншої дiяльностi. Банк має право розпочати новий вид дiяльностi або надання нового виду фiнансових послуг (крiм банкiвських) за умови виконання встановлених Нацiональним банком України вимог щодо цього виду дiяльностi або послуги. Крiм операцiй зазначених вище, Банк, вiдповiдно до чинного законодавства i на пiдставi вiдповiдних лiцензiй Нацiональної комiсiї з цiнних паперiв та фондового ринку, здiйснює такi види професiйної дiяльностi на фондовому ринку: депозитарну дiяльнiсть депозитарної установи, дiяльнiсть iз зберiгання активiв iнститутiв спiльного iнвестування, дiяльнiсть iз зберiгання активiв пенсiйних фондiв, дiяльнiсть з торгiвлi цiнними паперами (дилерська дiяльнiсть, брокерська дiяльнiсть та андерайтинг). Банк також має право здiйснювати iншi види дiяльностi, що прямо не забороненi законодавством. Банк не здiйснює дiяльнiсть у сферi матерiального виробництва, торгiвлi, страхування, крiм виконання функцiй страхового посередника.

Активи

Дочiрнє пiдприємство ТОВ <ОТП Лiзинг> було створено 6 червня 2008 року. В жовтнi 2015 року Банк здiйснив продаж дочiрнього пiдприємства ТОВ <ОТП Лiзинг>, в якому виступав єдиним засновником, компанiї <ОТП Холдинг Лтд> за 47,262 тисячi гривень. На момент продажу внесок Банку до статутного капiталу ТОВ <ОТП Лiзинг> становив 45,495 тисяч гривень. Прибуток вiд продажу iнвестицiї склав 1,767 тисяч гривень. 28 грудня 2018 року Банком укладено договiр купiвлi продажу частки в статутному капiталi товариства з обмеженою вiдповiдальнiстю <ОТП Факторинг Україна>, цiна продажу складає 139,143 тисяч гривень. В сiчнi 2019 року АТ <ОТП БАНК> здiйснив придбання 100% частки в статутному капiталi ТОВ >ОТП Факторинг Україна>. Статут ТОВ >ОТП Факторинг Україна> було зареєстровано 19 жовтня 2009 року. Основна дiяльнiсть Компанiї полягає у наданнi послуг факторингу. Засновником Компанiї була компанiя <ОТП Факторинг Коветелескезело Зрт.> (OTP Faktoring Koveteleskezelo Zrt.), юридична особа, яка зареєстрована вiдповiдно до законодавства Угорщини та входить до групи компанiй ВАТ ОТП Банк (англiйською мовою - OTP Bank Plc.) На момент придбання та на 31 грудня 2019 року статутний капiтал ТОВ <ОТП Факторинг Україна> складав 6 227 381 тисячу гривень.

Основні засоби

Основнi засоби на балансi Банку вiдображаються за первiсною iсторичною вартiстю за вирахуванням накопиченої амортизацiї та будь-якого визнаного збитку вiд знецiнення. Iсторична вартiсть основних засобiв складається з їх первiсної вартостi з урахуванням усiх витрат, пов'язаних з придбанням, доставкою, монтажем i введенням в експлуатацiю зазначених активiв. Сума амортизацiї нараховується на балансову вартiсть основних засобiв з метою поступового списання активiв протягом очiкуваного строку їх корисного використання. Основнi засоби представленi такими групами як: - Будiвлi та iнша нерухомiсть - Транспортнi засоби - Меблi та обладнання - Iншi необоротнi матерiальнi активи - Незавершене будiвництво Станом на кiнець дня 31 грудня 2019 та 2018 рокiв у складi основних засобiв та нематерiальних активiв вiдображено повнiстю замортизованi основнi засоби та нематерiальнi активи на суму 458,126 тисяч гривень та 419,734 тисячi гривень, вiдповiдно.

Проблеми

Основними ризиками, на якi наражається емiтент є невизначеностi, пов'язанi з геополiтичною ситуацiєю, макроекономiчним середовищем та змiною законодавства України. Основним доходним активом Емiтента є портфель кредитiв, наданих як корпоративним клiєнтам, так i фiзичним особам, якi ведуть свою дiяльнiсть в Українi, що представляє собою значну географiчну концентрацiю в одному регiонi. За строками користування кредитними коштами у портфелi переважають короткостроковi кредити, за цiльовим призначенням превалюють кредити, наданi в поточну дiяльнiсть. У зобов'язаннях Емiтента переважну частку складають кошти клiєнтiв, а тому їх обсяг залежить вiд соцiально-полiтичної ситуацiї в країнi. Кошти залучаються здебiльшого на короткостроковiй основi, що пiдвищує чутливiсть до ризику лiквiдностi, але пом'якшується тим фактом, що ресурсна база диверсифiкована за основними кредиторами, i Банк утримує солiдний запас високолiквiдних активiв на рахунках, здебiльшого, в iноземних банках iнвестицiйного класу, а також у депозитних сертифiкатах емiтованих НБУ та ОВДП. 1. Геополiтичнi ризики Геополiтичнi ризики залишаються суттєвими. Незважаючи на обмiн полоненими, розведення вiйськ та вiдновлення дiалогу у нормандському форматi, локальнi сутички продовжуються. Переговори в рамках трьохсторонньої контактної групи та створення консультацiйної ради, що включатиме представникiв НКТ можуть також призвести до загострення внутрiшньополiтичної ситуацiї внаслiдок можливих протестiв нацiоналiстично настроєних громадян. Питання повернення контролю над кордоном та реiнтеграцiї Донбасу все ще не вирiшенi. Проведення виборiв на НКТ може стати викликом. У Європi та США активiзувалися економiчнi та полiтичнi сили, якi пiдтримують домовленостi з РФ, у т. ч. на шкоду Українi. В той же час, позитив вiд визнання Мiжнародним судом ООН у Гаазi своєї юрисдикцiї у справi України проти Росiї, що вiдкриває можливостi для судового тиску на агресора, частково нiвелюється тим фактом, що президент Росiї iнiцiював змiни до конституцiї щодо її верховенства i невизнання мiжнародних договорiв, що суперечать їй. 2. Макроекономiчна ситуацiя Загалом макроекономiчна ситуацiя наприкiнцi 2019 року була сприятливою для фiнансової стабiльностi та змiцнення фiнансового сектору. Зниження iнфляцiї до цiльового рiвня та зменшення її волатильностi призвело до пом'якшення монетарної полiтики НБУ та через трансмiсiйний механiзм сприяло перегляду цiнової полiтики банкiв в сторону зниження. Притiк iноземних портфельних iнвестицiй у ОВДП вiд нерезидентiв протягом року, а також надходження компенсацiї вiд ПАТ "Газпром" на виконання рiшення Стокгольмського арбiтражу у груднi та, вiдповiдно, викуп надлишку валюти НБУ на валютному ринку, а також зростання бюджетних виплат наприкiнцi 2019 року суттєво поповнили лiквiднiсть банкiвської системи, яку банки залишили у НБУ шляхом купiвлi депозитних сертифiкатiв, емiтованих ним. Банкiвський сектор завершив 2019 рiк у хорошому фiнансовому станi згiдно попереднiх статистичних даних НБУ. Рентабельнiсть капiталу сектору була рекордною. Втiм, проведене НБУ стрес-тестування показало, що у системi залишається кiлька банкiв, зокрема два державних, якi можуть потребувати значних обсягiв капiталу за несприятливим макроекономiчним сценарiєм. Основним макроекономiчним ризиком наприкiнцi 2019 року залишалися значнi зовнiшнi виплати за державним боргом. Для його зменшення необхiдно зберiгати доступ до фiнансування на мiжнародних ринках. Тому виконання нової програми з МВФ та умов спiвпрацi з iншими МФО залишається критично важливим. Iншими ризиками були: зниження або ж повна зупинка транзиту росiйського газу територiєю України з 2020 року, охолодження свiтової економiки у зв'язку пандемiєю короновiрусної iнфекцiї та зволiкання з впровадженням структурних реформ. На сприйняття України iнвесторами впливатимуть рiшення українських судiв щодо вiдповiдальностi та зобов'язань екс-власникiв неплатоспроможних банкiв перед державою. Наприкiнцi 2019 року та в сiчнi-лютому 2020 року поширення коронавiрусної iнфекцiї мало обмежений i нейтральний вплив на українську економiку: український експорт продовжував зростати, а певне зниження цiн на окремi товари вiтчизняного експорту бiльш нiж компенсоване подальшим нарощуванням фiзичних обсягiв поставок за кордон. Водночас цiни на товари, якi Україна iмпортує, насамперед на енергоносiї, знижувалися навiть швидше, нiж на експорт. Ситуацiя рiзко змiнилася на початку березня 2020 року, коли український валютний ринок рiзко вiдреагував на невизначенiсть iз ситуацiєю з вiрусом та посилену турбулентнiсть на свiтових фiнансових i товарних ринках. Вiдставка уряду Гончарука також негативно вплинула на настрої iнвесторiв. В перспективi поширення коронавiрусу призведе за попереднiми оцiнками до рецесiї свiтової економiки та значного сповiльнення економiчної активностi в Українi. Суттєве зниження свiтового попиту, а також переоцiнка iнвесторами ризикiв країн, що розвиваються, може негативно позначитися на показниках зовнiшньої торгiвлi України та ускладнити залучення зовнiшнього фiнансування. Емiтент за результатами стрес-тестування НБУ не потребував докапiталiзацiї навiть за несприятливим макроекономiчним сценарiєм. Лiквiднiсть Банку була вище за звичайний рiвень наприкiнцi 2019 року. 3. Новi та очiкуванi змiни банкiвського регулювання НБУ продовжує роботу щодо вдосконалення пiдходiв до банкiвського регулювання та приведення їх у вiдповiднiсть до норм ЄС з метою посилення фiнансової стiйкостi сектору. Так, наприкiнцi 2019 року були затвердженi правила розрахунку нового нормативу довгострокової лiквiдностi NSFR як доповнення до вже iснуючого нормативу лiквiдностi LCR, а також будо прийнято рiшення про введення мiнiмальних вимог до капiталу банкiв на покриття операцiйних ризикiв. У планах на 2020 рiк - гармонiзацiя структури регулятивного капiталу iз директивами ЄС СRD IV та СRR та розроблення положення про вимоги до капiталу на покриття ринкових ризикiв. Регулятор обiцяє, що впровадження нових правил не буде швидким, а передбачатиме трирiчний перехiдний перiод, що дасть змогу банкам спланувати потребу в капiталi та вiдповiдно адаптувати свою дивiдендну полiтику. Регулятор також стимулює комерцiйнi банки використати отриманi за останнi кiлька рокiв прибутки на формування запасу капiталу. Вiд початку 2020 року банки мають сформувати першу частину буфера консервацiї капiталу на рiвнi 0.625% i довести цей показник до 2.5% протягом наступних трьох рокiв. Системно важливi банки до кiнця наступного року мають сформувати буфер системної важливостi. Емiтент був визнаний системно важливим банком станом на 01.01.2019 та має сформувати буфер системної важливостi у розмiрi 1% вiд активiв, зважених на ризик, до початку 2021 року. НБУ також сформулював правила оцiнки кредитного ризику за iнвестицiями банкiв у в цiннi папери iноземних емiтентiв. Ймовiрнiсть дефолту за цiнними паперами визначатиметься з використанням мiжнародних рейтингiв. Вiд рейтингiв залежатиме i вага ризику цiнних паперiв для розрахунку потреби в капiталi банку. Цей загальний пiдхiд також застосовуватиметься i до облiгацiй українського уряду в iноземнiй валютi (валютних ОВДП), якi, на вiдмiну вiд гривневих, не вважаються безризиковими. Банки повиннi будуть формувати пруденцiйнi резерви за валютними ОВДП та iншими цiнними паперами, а також тримати капiтал пiд неочiкуванi збитки. Цi вимоги будуть упровадженi поступово протягом 2021 року. Перехiдний перiод дасть змогу банкам урахувати новi правила у своїх планах iнвестування. У груднi 2019 року НБУ запровадив новий пiдхiд до формування банками обов'язкових резервiв. Для гривневих коштiв буде встановлено нульову ставку резервування, а для валютних - 10%. Це сприятиме активiзацiї банкiвського кредитування та дедоларизацiї економiки. Станом на кiнець 2019 року Емiтент має запас мiцностi за переважною бiльшiстю економiчних нормативiв НБУ. Разом з тим, враховуючи збереження складної економiчної ситуацiї та частi змiни вимог банкiвського законодавства, контроль за ризиками є актуальним для Банку.

Фінансова політика

Фiнансування дiяльностi Емiтента здiйснюється здебiльшого за рахунок коштiв клiєнтiв та акцiонерa. У 2019 роцi Банк отримав позитивний грошовий потiк як по процентних активах, так i вiд комiсiйно-торговельної дiяльностi, що покривав операцiйнi витрати i резервування активних операцiй. Отриманий у 2018 роцi прибуток був направлений на збiльшення резервних фондiв та покриття збиткiв минулих рокiв. У 2019 роцi виплата дивiдендiв Банком не здiйснювалася. Наявна лiквiднiсть є достатньою для забезпечення поточних потреб Банку та виконання регулятивних вимог. Основними напрямами стратегiчного розвитку Емiтента передбачена концентрацiя зусиль на розширеннi позицiй в межах внутрiшнього фiнансового ринку щодо формування ресурсної бази, що супроводжуватиметься вдосконаленням наявних iнструментiв залучення коштiв. Щодо розмiщення коштiв, то надання широкого спектру послуг охоплюватиме як сегмент приватних, так i корпоративних клiєнтiв з акцентом на високi європейськi стандарти послуг та продуктiв Банку, прийнятi в групi ОТП.

Вартість укладених, але ще не виконаних договорів

Iнформацiя про вартiсть укладених, але ще не виконаних договорiв (контрактiв) на кiнець звiтного перiоду (загальний пiдсумок) та про очiкуванi прибутки вiд виконання цих договорiв становить комерцiйну таємницю та не розголошується.

Стратегія подальшої діяльності

У 2020-му роцi АТ <ОТП БАНК> запланував зростання чистих активiв на 16,7% до рiвня 52,3 млрд. грн. Планове значення чистого прибутку у 2020-му роцi становить 3 011 млн. грн, що на 18,7% бiльше нiж фактичний результат 2019-го року. У 2020-му роцi суттєвого перегляду цiлей стратегiчного розвитку не планується. АТ <ОТП БАНК> планує гармонiйне збiльшення як портфелiв роздрiбного так i корпоративного сегменту. АТ <ОТП БАНК> продовжить стратегiю iнвестування в IT сферу та диджиталiзацiї клiєнтських сервiсiв. Запланованi iнвестицiї в IT становлять 221 млн. грн, що 58% бiльше нiж у 2019-му роцi. АТ <ОТП БАНК> планує вiдкриття одного нового вiддiлення. У 2020-му роцi року банк продовжить проект впровадження нового клiєнт-банку для юридичних осiб. У 2020-му роцi корпоративнi клiєнти зможуть користуватись сервiсами дистанцiйного обслуговування у новому, зрозумiлому без додаткових iнструкцiй, лаконiчному дизайнi як на екранах комп'ютерiв, так i в мобiльному додатку. У новому клiєнт-банку планується реалiзувати, крiм стандартної функцiональностi, можливiсть оформлювати дистанцiйно банкiвськi продукти та отримувати консультацiї онлайн. У 2020-му роцi АТ <ОТП БАНК> планує суттєво розширити ланку миттєвих беззаставних продуктiв фiнансування клiєнтiв середнього та малого бiзнесу, розвивати дистанцiйнi сервiси та пiдтримувати високу якiсть обслуговування на європейському рiвнi. В 2020 роцi АТ <ОТП БАНК> не планує здiйснювати придбання чи продаж часток у статутних капiталах пов'язаних компанiй.

R&D

З метою проведення неупередженої та об'єктивної комплексної системної оцiнки ринкової дiяльностi АТ "ОТП БАНК", виявлення основних ринкових тенденцiй розвитку банкiвської галузi вiдповiдними пiдроздiлами Банку проводяться власнi дослiдження та використовуються результати дiяльностi спецiалiзованих дослiдницьких компанiй. АТ "ОТП БАНК" регулярно iнвестує в новi розробки, що пов'язанi з розвитком банкiвських продуктiв та сервiсiв, при цьому фокус змiщується на он-лайн обслуговування фiзичних та юридичних осiб. У 2019-му роцi загальна сума витрат на розробки склала 58,9 млн. грн.

Інше

АТ "ОТП БАНК" - один з найбiльших вiтчизняних банкiв, визнаний лiдер фiнансового сектора України. Банк надає повний спектр фiнансових послуг для корпоративних i приватних клiєнтiв, а також представникiв малого та середнього бiзнесу. На українському ринку вiн має стiйку репутацiю соцiально вiдповiдальної, надiйної i стабiльної структури, що пропонує споживачам сервiси європейської якостi. Материнський банк ОТР Bank Plc. є унiверсальним банком з повним спектром послуг для корпоративних i приватних клiєнтiв. OTP Group є провiдною фiнансовою групою на угорському банкiвському ринку, яка надає послуги в сферi страхування, нерухомостi, факторингу, лiзингу та управлiння iнвестицiйними та пенсiйними фондами.

Посадові особи

Ім'я Посада
Муханов Віталій Ісмагулович Член Правлiння
Рік народження 1959 р. н. (65 років)
Дата вступу на посаду і термін 13.10.2014 - на п'ять рокiв з можливiстю переобрання (призначення) на новий термiн
Освіта Вища
Стаж роботи 41 рік
Попередне місце роботи Радник Голови Правлiння/директор дирекцiї безпеки в АТ <ОТП БАНК>, АТ <ОТП БАНК>, 21685166
Примітки Права та обов'язки Правлiння визначаються чинним законодавством, Статутом, Положенням про Правлiння Банку, а також трудовим договором та посадовою iнструкцiєю. Розмiр виплаченої винагороди, наданiй посадовiй особi емiтентом не розкривається. Непогашеної судимостi за корисливi та посадовi злочини не має. Загальний стаж роботи - 41 рiк. Дана посадова особа не обiймає посад на будь-яких iнших пiдприємствах.
Проць Тарас Олегович Член Правлiння
Рік народження 1979 р. н. (45 років)
Дата вступу на посаду і термін 06.11.2012 - на п'ять рокiв з можливiстю переобрання (призначення) на новий термiн
Освіта Вища
Стаж роботи 20 років
Попередне місце роботи Член Правлiння з управлiння фiнансами ПАТ <Банк Форум>, ПАТ <Банк Форум>
Примітки Права та обов'язки Правлiння визначаються чинним законодавством, Статутом, Положенням про Правлiння Банку, а також трудовим договором. Розмiр виплаченої винагороди, наданiй посадовiй особi емiтентом не розкривається. Непогашеної судимостi за корисливi та посадовi злочини не має. Загальний стаж роботи - 20 рокiв. Свою професiйну дiяльнiсть розпочав у 2000 роцi в ТзОВ УнiКредит Банк (2000-2007 рр.). У 2007-2009 роках працював у компанiї Deloitte & Touche старшим менеджером вiддiлу консалтингу та старшим менеджером вiддiлу корпоративних фiнансiв. В ОТП Банк пан Проць прийшов iз Банку Форум (група Commerzbank), де вiн посiдав посаду Члена Правлiння, вiдповiдального за управлiння фiнансами. Дана посадова особа не обiймає посад на будь-яких iнших пiдприємствах.
Хак-Ковач Тамаш Голова Правлiння
Рік народження 1970 р. н. (54 роки)
Дата вступу на посаду і термін 15.08.2012 - на п'ять рокiв з можливiстю переобрання (призначення) на новий термiн
Освіта Вища
Стаж роботи 25 років
Попередне місце роботи Виконавчий Директор сегменту Схiдної Європи Коммерцбанк АГ (Commerzbank AG, Нiмеччина), Коммерцбанк АГ (Commerzbank AG, Нiмеччина)
Примітки Голова Правлiння органiзовує роботу Правлiння, скликає засiдання, забезпечує ведення протоколiв засiдання. Голова Правлiння має право без довiреностi дiяти вiд iменi Банку вiдповiдно до рiшень Правлiння, в тому числi, представляти iнтереси Банку, вчиняти правочини вiд iменi Банку, видавати накази та давати розпорядження, обов'язковi для виконання всiма працiвниками Банку. Має право представляти Банк без довiреностi перед будь-якими юридичними та/або фiзичними особами. Керує роботою Правлiння Банку, розпоряджається майном Банку, подає Правлiнню робочi плани та програми, а також звiти про виконання цих планiв i програм, приймає рiшення щодо органiзацiї працi та визначення завдань i обов'язкiв працiвникiв Банку, наймає та звiльняє з роботи працiвникiв Банку, виконує iншi дiї, необхiднi для досягнення цiлей Банку. Повноваження припиняються за рiшенням Наглядової ради згiдно пiдстав, визначених статутом Банку, законодавством та Договором з ним. Розмiр виплаченої винагороди, наданiй посадовiй особi емiтентом не розкривається. Непогашеної судимостi за корисливi та посадовi злочини не має. Загальний стаж роботи - 25 рокiв. Тамаш Хак-Ковач у 2000-2007 рр. обiймав посаду Голови Правлiння ЗАТ Коммерцбанк (Commerzbank Zrt., Угорщина), з вересня 2007 р. очолював ЗАТ Коммерцбанк (Євразiя) (SAO Commerzbank (Eurasija), Росiйська Федерацiя), а з травня 2010 р. був виконавчим Директором сегменту Схiдної Європи Коммерцбанк АГ (Commerzbank AG, Нiмеччина). Дана посадова особа не обiймає посад на будь-яких iнших пiдприємствах.
Лазепко Лілія Олегівна Член Правлiння
Рік народження 1970 р. н. (54 роки)
Дата вступу на посаду і термін 11.03.2003 - на п'ять рокiв з можливiстю переобрання (призначення) на новий термiн
Освіта Вища
Стаж роботи 28 років
Попередне місце роботи Начальник Операцiйного управлiння АТ <ОТП БАНК>, АТ <ОТП БАНК>, 21685166
Примітки Права та обов'язки Правлiння визначаються чинним законодавством, Статутом, Положенням про Правлiння Банку, а також трудовим договором та посадовою iнструкцiєю. Розмiр виплаченої винагороди, наданiй посадовiй особi емiтентом не розкривається. Непогашеної судимостi за корисливi та посадовi злочини не має. Загальний стаж роботи - 28 рокiв. До роботи в АТ <ОТП Банк> Лазепко Л.О. займала посаду бухгалтера у ТОВ <Руна-О>. Дана посадова особа не обiймає посад на будь-яких iнших пiдприємствах.
Ілльєш Габор Член Наглядової ради, представник Акцiонера (ВАТ ОТП Банк (OTP Bank Plc.))
Рік народження 1969 р. н. (55 років)
Дата вступу на посаду і термін 02.04.2019 - на новий строк до 01 квiтня 2022 року
Освіта Вища
Стаж роботи 32 роки
Попередне місце роботи Директор розвитку бiзнесу ТОВ Джет-Сол (Угорщина), ТОВ Джет-Сол (Угорщина)
Примітки Права та обов'язки Наглядової ради визначаються чинним законодавством, Статутом, Положенням про Наглядову раду, а також цивiльно-правовим договором. Розмiр виплаченої винагороди, наданiй посадовiй особi, емiтентом не розкривається. Пан Габор Iлльєш є представником акцiонера ВАТ ОТП Банк (OTP Bank Plc.), Угорщина. Зазначена особа часткою у статутному капiталi АТ <ОТП БАНК> не володiє, непогашеної судимостi за корисливi та посадовi злочини не має. До призначення пан Габор Iлльєш обiймав посаду Директора розвитку бiзнесу (2013 - 2016) та Директора з надання послуг (2007 - 2013) в компанiї ТОВ Джет-Сол (Угорщина). З 06.2016 i по 08.2018 обiймав посаду Директора, вiддiл IТ-операцiй у ВАТ ОТП Банк (Угорщина), а з 09.2018 року i по сьогоднiшнiй день обiймає посаду Старшого менеджера, Директорат IТ проектiв та управлiння дочiрнiми компанiями в ВАТ ОТП Банк (Угорщина).
Радев Ентоні Член Наглядової ради АТ <ОТП БАНК> (незалежний)
Рік народження 1957 р. н. (67 років)
Дата вступу на посаду і термін 02.04.2019 - на новий строк до 01 квiтня 2022 року
Освіта Вища
Стаж роботи 33 роки
Попередне місце роботи Директор проекту, Школа пiдготовки та пiдвищення квалiфiкацiї керiвних кадрiв, некомерцiйна органiзацiя Зрт., Угорщина
Примітки Права та обов'язки Наглядової ради визначаються чинним законодавством, Статутом, Положенням про Наглядову раду, а також цивiльно-правовим договором. Розмiр виплаченої винагороди, наданiй посадовiй особi, емiтентом не розкривається. Пан Ентонi Радев є незалежним членом. Зазначена особа часткою у статутному капiталi АТ <ОТП БАНК> не володiє, непогашеної судимостi за корисливi та посадовi злочини не має. До призначення на посаду члена Наглядової ради АТ <ОТП БАНК> (незалежного) пан Ентонi Радев з 2001 по 2013 рiк був старшим партнером (остання посада) МакКiнзi енд Компанi (McKinsey & Company), Угорщина, Хорватiя, Болгарiя, Румунiя. З 07.2010 року виконує функцiї члена правлiння Угорської Футбольної Федерацiї. З 07.2014 року до 12.2018 року Ентонi Радев обiймав посаду Директора проекту, а починаючи з 17 грудня 2018 року i по сьогоднiшнiй день вiн обiймає посаду Генерального Директора в Школi пiдготовки та пiдвищення квалiфiкацiї керiвних кадрiв, некомерцiйнiй органiзацiї Зрт. (Угорщина). З 04.2014 року - є членом ради директорiв МОЛ Угорська нафто-газова публiчна компанiя з обмеженою вiдповiдальнiстю (MOL Hungarian Oil and Gas Public Limited Company). Починаючи з 01 липня 2019 року i по теперiшнiй час Ентонi Радев обiймає посаду президента Будапештського унiверситету iменi Матвiя Корвiна (Угорщина).
Мудрий Володимир Стефанович Член Правлiння
Рік народження 1979 р. н. (45 років)
Дата вступу на посаду і термін 10.07.2012 - на п'ять рокiв з можливiстю переобрання (призначення) на новий термiн
Освіта Вища
Стаж роботи 18 років
Попередне місце роботи Генеральний директор ТОВ <ОТП Кредит>, ТОВ <ОТП Кредит>
Примітки Права та обов'язки Правлiння визначаються чинним законодавством, Статутом, Положенням про Правлiння Банку, а також трудовим договором та посадовою iнструкцiєю. Розмiр виплаченої винагороди, наданiй посадовiй особi емiтентом не розкривається. Непогашеної судимостi за корисливi та посадовi злочини не має. Загальний стаж роботи - 18 рокiв. Свою професiйну дiяльнiсть Мудрий В.С. розпочав у 2001 роцi на посадi бухгалтера вiддiлу контролю кредитних i депозитних операцiй Волинського головного регiонального управлiння <Приват Банку>, в 2002 р. - начальник вiддiлу контролю кредитiв та депозитiв iндивiдуальних клiєнтiв , роком пiзнiше - начальник управлiння Back-office Волинського головного регiонального управлiння <Приват Банку>. Свою роботу в АТ <ОТП БАНК> розпочав у 2005 роцi на посадi керiвника операцiйного управлiння регiонального представництва РБУ в м.Луцьк Волинської фiлiї ОТП Банку. З 2008 по 2010 рр. - Начальник Управлiння операцiйного супроводження активно-пасивних операцiй клiєнтiв ОТП Банку, з 2011 року очолював ТОВ <ОТП Кредит>. Дана посадова особа не обiймає посад на будь-яких iнших пiдприємствах.
Хенрік Аут Член Наглядової ради АТ <ОТП БАНК> (незалежний)
Рік народження 1951 р. н. (73 роки)
Дата вступу на посаду і термін 02.04.2019 - на новий строк до 01 квiтня 2022 року
Освіта Вища
Стаж роботи 37 років
Попередне місце роботи Голова Правлiння i Генеральний директор компанiї Гарантiка Хiтельгаранцiя Зрт., Угорщина, Гарантiка Хiтельгаранцiя Зрт., Угорщина
Примітки Права та обов'язки Наглядової ради визначаються чинним законодавством, Статутом, Положенням про Наглядову раду, а також цивiльно-правовим договором. Розмiр виплаченої винагороди, наданiй посадовiй особi, емiтентом не розкривається. Пан Хенрiк Аут є незалежним членом. Зазначена особа часткою у статутному капiталi АТ <ОТП БАНК> не володiє, непогашеної судимостi за корисливi та посадовi злочини не має. До призначення пан Хенрiк Аут з 08.2010 р. по 12.2013 р. обiймав посаду Голови Правлiння i Генерального директора компанiї Гарантiка Хiтельгаранцiя Зрт. (Garantiqa Hitelgarancia Zrt.), Угорщина. 30.12.2013 пан Аут Хенрiк завершив свою трудову дiяльнiсть та вийшов на пенсiю у зв'язку iз досягненням пенсiйного вiку.
Майор Золтан Голова Наглядової ради, представник Акцiонера (ВАТ ОТП Банк (OTP Bank Plc.))
Рік народження 1966 р. н. (58 років)
Дата вступу на посаду і термін 02.04.2019 - на новий строк до 01 квiтня 2022 року
Освіта Вища
Стаж роботи 27 років
Попередне місце роботи Член Правлiння, Директор по маркетингу для БiГ, Хiпо Альпе Адрiя Банк (Австрiя/Боснiя i Герцеговина)
Примітки Голова Наглядової Ради органiзовує її роботу, скликає засiдання Наглядової ради та головує на них. Вiн вiдкриває загальнi збори, органiзовує обрання секретаря загальних зборiв, здiйснює iншi повноваження, передбаченi Статутом та Положенням про Наглядову раду. Розмiр виплаченої винагороди, наданiй посадовiй особi емiтентом не розкривається. Пан Золтан Майор є представником акцiонера ВАТ ОТП Банк (OTP Bank Plc.), Угорщина. Зазначена особа часткою у статутному капiталi АТ <ОТП БАНК> не володiє, непогашеної судимостi за корисливi та посадовi злочини не має. До призначення пан Золтан Майор обiймав посаду Керiвника споживчого кредитування в Центральнiй та Схiднiй Європi ЮнiКредит Банку Австрiя (Австрiя), Члена Правлiння, Директор по маркетингу для БiГ в Хiпо Альпе Адрiя Банк (Австрiя/Боснiя i Герциговина), з квiтня 2015 р. i до сьогоднi вiн є Управляючим Директором в ВАТ ОТП Банк (Угорщина), з квiтня 2016 р. i до сьогоднi є Головою Ради Директорiв АТ <ОТП БАНК> (Росiя). З 09.2017 i по 11.2018 Золтан Майор обiймав посаду члена Наглядової ради Сплiтска банка д.д. (Хорватiя), а з 07.2019 р. i до сьогоднi є головою Наглядової ради Мобiасбанка ОТП Груп С.А. (Молдова).
Беше Петер Янош Член Наглядової ради, представник Акцiонера (ВАТ ОТП Банк (OTP Bank Plc.))
Рік народження 1983 р. н. (41 рік)
Дата вступу на посаду і термін 02.04.2019 - на новий строк до 01 квiтня 2022 року
Освіта Вища
Стаж роботи 13 років
Попередне місце роботи Менеджер з розвитку бiзнесу Департаменту мiжнародних роздрiбних банкiвських послуг ВАТ ОТП Банк (Угорщина), ВАТ ОТП Банк (Угорщина)
Примітки Права та обов'язки Наглядової ради визначаються чинним законодавством, Статутом, Положенням про Наглядову раду, а також цивiльно-правовим договором. Розмiр виплаченої винагороди, наданiй посадовiй особi, емiтентом не розкривається. Пан Петер Янош Беше є представником акцiонера ВАТ ОТП Банк (OTP Bank Plc.), Угорщина. Зазначена особа часткою у статутному капiталi АТ <ОТП БАНК> не володiє, непогашеної судимостi за корисливi та посадовi злочини не має. Пан Петер Янош Беше з 08.2009 р. по 04.2011 р. обiймав посаду менеджера з розвитку бiзнесу Департаменту мiжнародних роздрiбних банкiвських послуг ВАТ ОТП Банк (Угорщина); з 04.2011 р. по теперiшнiй час працює на посадi керiвника Департаменту мiжнародних роздрiбних банкiвських послуг ВАТ ОТП Банк (Угорщина), з 12.2017 по 04.2019 р. обiймав посаду члена Ради Директорiв в Войводанска банка а.д. Нови Сад (Сербiя). З 04.2016 до 04.2018 р. пан Беше обiймав посаду члена Ради Директорiв в АТ <ОТП БАНК> (Росiйська Федерацiя), а з 05.2018 р. по 02.2019 р. - посаду члена Наглядової ради в ОТП банка д.д. (Хорватiя), з сiчня по листопад 2019 p. - посаду члена Наглядової ради в Сосьєте Женераль Експресбанк АД, Болгарiя. З березня до травня 2019 року обiймав спочатку посаду члена Ради Директорiв, а з травня 2019 року i по теперiшнiй час є головою Ради Директорiв ОТП Банк Албанiя (Албанiя).
Куммер Агнеш Юліана Член Наглядової ради, представник Акцiонера (ВАТ ОТП Банк (OTP Bank Plc.))
Рік народження 1956 р. н. (68 років)
Дата вступу на посаду і термін 02.04.2019 - на новий строк до 01 квiтня 2022 року
Освіта Вища
Стаж роботи 41 рік
Попередне місце роботи Радник Голови Правлiння АТ <ОТП БАНК>, АТ <ОТП БАНК>
Примітки Права та обов'язки Наглядової ради визначаються чинним законодавством, Статутом, Положенням про Наглядову раду, а також цивiльно-правовим договором. Розмiр виплаченої винагороди, наданiй посадовiй особi, емiтентом не розкривається. Панi Агнеш Юлiанна Куммер є представником акцiонера ВАТ ОТП Банк (OTP Bank Plc.), Угорщина. Зазначена особа часткою у статутному капiталi АТ <ОТП БАНК> не володiє, непогашеної судимостi за корисливi та посадовi злочини не має. Посадова особа емiтента з 2007 по 2011 р. обiймала посаду Радника Голови Правлiння АТ <ОТП БАНК> (Україна), з 2011 р. по теперiшнiй час обiймає посаду Директора у ВАТ ОТП Банк (Угорщина) та з 04.2018 по теперiшнiй час є членом Ради Директорiв в АТ <ОТП БАНК> (Росiйська Федерацiя).
Тотматьяш Золтан Член Наглядової ради, представник Акцiонера (ВАТ ОТП Банк (OTP Bank Plc.))
Рік народження 1978 р. н. (46 років)
Дата вступу на посаду і термін 02.04.2019 - на новий строк до 01 квiтня 2022 року
Освіта Вища
Стаж роботи 16 років
Попередне місце роботи Керiвник Вiддiлу управлiння вiдношеннями з клiєнтами, цiноутворенням i дочiрнiми компанiями ВАТ ОТП Банк (OTP Bank Plc.), Угорщина, ВАТ ОТП Банк (Угорщина)
Примітки Права та обов'язки Наглядової ради визначаються чинним законодавством, Статутом, Положенням про Наглядову раду, а також цивiльно-правовим договором. Розмiр виплаченої винагороди, наданiй посадовiй особi, емiтентом не розкривається. Пан Золтана Тотматьяш є представником акцiонера ВАТ ОТП Банк (Угорщина). Зазначена особа часткою у статутному капiталi АТ <ОТП БАНК> не володiє, непогашеної судимостi за корисливi та посадовi злочини не має. Пан Золтан Тотматьяш є представником акцiонера ВАТ ОТП Банк (OTP Bank Plc.), Угорщина. До призначення пан Золтан Тотматьяш у 2011 - 2015 рр. обiймав посаду керiвника Вiддiлу управлiння iноземними дочiрнiми компанiями ВАТ ОТП Банк (OTP Bank Plc.), Угорщина. З 11.2015 року та по сьогоднiшнiй день вiн є керiвником Вiддiлу управлiння вiдношеннями з клiєнтами, цiноутворенням i дочiрнiми компанiями ВАТ ОТП Банк (OTP Bank Plc.), Угорщина.
Дюба Наталя Федорівна Головний бухгалтер
Рік народження 1973 р. н. (51 рік)
Дата вступу на посаду і термін 18.06.2013 - до припинення повноважень
Освіта Вища
Стаж роботи 25 років
Попередне місце роботи Головний бухгалтер, член Правлiння в АТ <БМ Банк>, АТ <БМ Банк>
Примітки Права та обов'язки Головного бухгалтера визначаються чинним законодавством та посадовою iнструкцiєю. Розмiр виплаченої винагороди, наданiй посадовiй особi емiтентом не розкривається. Непогашеної судимостi за корисливi та посадовi злочини не має. Загальний трудовий стаж у банкiвськiй сферi налiчує 25 рокiв. Дана посадова особа не обiймає посад на будь-яких iнших пiдприємствах.
Ваці Шандор Член Наглядової ради АТ <ОТП БАНК> (незалежний)
Рік народження 1957 р. н. (67 років)
Дата вступу на посаду і термін 02.04.2019 - на новий строк до 01 квiтня 2022 року
Освіта Вища
Стаж роботи 39 років
Попередне місце роботи Генеральний директор компанiї Бей Девоншир Лтд. (Bay Devonshire Ltd.), Великобританiя, Бей Девоншир Лтд. (Bay Devonshire Ltd.), Великобританiя
Примітки Права та обов'язки Наглядової ради визначаються чинним законодавством, Статутом, Положенням про Наглядову раду, а також цивiльно-правовим договором. Розмiр виплаченої винагороди, наданiй посадовiй особi, емiтентом не розкривається. Пан Шандор Вацi є незалежним членом. Зазначена особа часткою у статутному капiталi АТ <ОТП БАНК> не володiє, непогашеної судимостi за корисливi та посадовi злочини не має. Пан Шандор Вацi до обрання незалежним членом Наглядової ради АТ <ОТП БАНК> з 04.2011 року й до сьогоднi є генеральним директором компанiї Бей Девоншир Лтд. (Bay Devonshire Ltd.), Великобританiя.
Бініашвілі Алла Василівна Член Правлiння
Рік народження 1969 р. н. (55 років)
Дата вступу на посаду і термін 10.01.2011 - на п'ять рокiв з можливiстю переобрання (призначення) на новий термiн
Освіта Вища
Стаж роботи 28 років
Попередне місце роботи Директор з корпоративного бiзнесу в АТ <ОТП БАНК>, АТ <ОТП БАНК>, 21685166
Примітки Права та обов'язки Правлiння визначаються чинним законодавством, Статутом, Положенням про Правлiння Банку, а також трудовим договором та посадовою iнструкцiєю. Розмiр виплаченої винагороди, наданiй посадовiй особi емiтентом не розкривається. Непогашеної судимостi за корисливi та посадовi злочини не має. Загальний стаж роботи - 28 рокiв. До роботи в АТ <ОТП БАНК> Бiнiашвiлi А.В. обiймала посаду заступника представника австрiйського банку <Райффайзен Центральбанк> в Українi генеральної дирекцiї Київської мiської державної адмiнiстрацiї по обслуговуванню iноземних пiдприємств. Бiнiашвiлi А.В. працює в Банку з 1998 року, в АТ <ОТП БАНК> до призначення Членом Правлiння обiймала посади Начальника управлiння корпоративних кредитiв та Директора з корпоративного бiзнесу. Дана посадова особа не обiймає посад на будь-яких iнших пiдприємствах.

Ліцензії

Дата  
191 05.10.2011 Банкiвська дiяльнiсть
Орган ліцензування Нацiональний банк України
Дата видачі 05.10.2011
Опис Строк дiї лiцензiї необмежений. АТ "ОТП БАНК" має намiр продовжувати здiйснювати банкiвську дiяльнiсть.
АE 185112 08.10.2012 Дiяльнiсть з торгiвлi цiнними паперами: брокерська дiяльнiсть
Орган ліцензування Нацiональна комiсiя з цiнних паперiв та фондового ринку
Дата видачі 08.10.2012
Опис Строк дiї лiцензiї необмежений. АТ "ОТП БАНК" має намiр продовжувати здiйснювати професiйну дiяльнiсть на ринку цiнних паперiв.
АE 185113 08.10.2012 Дiяльнiсть з торгiвлi цiнними паперами: дилерська дiяльнiсть
Орган ліцензування Нацiональна комiсiя з цiнних паперiв та фондового ринку
Дата видачі 08.10.2012
Опис Строк дiї лiцензiї необмежений. АТ "ОТП БАНК" має намiр продовжувати здiйснювати професiйну дiяльнiсть на ринку цiнних паперiв.
АE 185114 08.10.2012 Дiяльнiсть з торгiвлi цiнними паперами: андерайтинг
Орган ліцензування Нацiональна комiсiя з цiнних паперiв та фондового ринку
Дата видачі 08.10.2012
Опис Строк дiї лiцензiї необмежений. АТ "ОТП БАНК" має намiр продовжувати здiйснювати професiйну дiяльнiсть на ринку цiнних паперiв.
АЕ 263434 01.10.2013 Депозитарна дiяльнiсть депозитарної установи
Орган ліцензування Нацiональна комiсiя з цiнних паперiв та фондового ринку
Дата видачі 01.10.2013
Опис Строк дiї лiцензiї необмежений. АТ "ОТП Банк" має намiр продовжувати здiйснювати професiйну дiяльнiсть на ринку цiнних паперiв.
АЕ 263435 01.10.2013 Депозитарна дiяльнiсть: дiяльнiсть iз зберiгання активiв iнститутiв спiльного iнвестування
Орган ліцензування Нацiональна комiсiя з цiнних паперiв та фондового ринку
Дата видачі 01.10.2013
Опис Строк дiї лiцензiї необмежений. АТ "ОТП БАНК" має намiр продовжувати здiйснювати професiйну дiяльнiсть на ринку цiнних паперiв.
АЕ 263436 01.10.2013 Депозитарна дiяльнiсть: дiяльнiсть iз зберiгання активiв пенсiйних фондiв
Орган ліцензування Нацiональна комiсiя з цiнних паперiв та фондового ринку
Дата видачі 01.10.2013
Опис Строк дiї лiцензiї необмежений. АТ "ОТП БАНК" має намiр продовжувати здiйснювати професiйну дiяльнiсть на ринку цiнних паперiв.

Особи, послугами яких користується емітент

Назва
Публiчне акцiонерне товариство <Нацiональний депозитарiй України> #30370711
Адреса 04107, м. Київ, вул. Тропiнiна, буд. 7-Б
Діятельність Депозитарна дiяльнiсть Центрального депозитарiю цiнних паперiв
Ліцензія
№ Рiшення НКЦПФР №2092
Нацiональна комiсiя з цiнних паперiв та фондового ринку
з 01.10.2013
Контакти (044) 591-04-04; (044) 591-04-32, (044) 591-04-24
Примітки ПАТ <Нацiональний депозитарiй України> надає послуги, пов'язанi iз провадженням депозитарної дiяльностi, проводить операцiї у системi депозитарного облiку, здiйснює контроль за депозитарними установами та регулює вiдносини, що виникають в процесi провадження депозитарної дiяльностi мiж ПАТ <Нацiональний депозитарiй України> та його клiєнтами - емiтентами, депозитарними установами, Нацiональним банком України, депозитарiями-кореспондентами, Розрахунковим центром, клiринговими установами та iншими особами вiдповiдно до законодавства України.
Публiчне акцiонерне товариство <Фондова бiржа ПФТС> #21672206
Адреса 01601, м. Київ, вул. Шовковична, буд. 42-44
Діятельність Професiйна дiяльнiсть на фондовому ринку. Дiяльнiсть з органiзацiї торгiвлi на фондовому ринку.
Ліцензія
№ АД № 034421
Нацiональна комiсiя з цiнних паперiв та фондового ринку
з 11.06.2012
Контакти (044) 277-50-00, (044) 277-50-01
Примітки АТ <Фондова бiржа ПФТС> здiйснює професiйну дiяльнiсть з органiзацiї торгiвлi на ринку цiнних паперiв України на пiдставi лiцензiї, виданої Нацiональною комiсiєю з цiнних паперiв та фондового ринку. Бiржа ПФТС є одним з найбiльших органiзаторiв торгiвлi на ринку цiнних паперiв України; пiдтримує мiжрегiональну систему електронних торгiв цiнними паперами в режимi реального часу.
Приватне акцiонерне товариство <Фондова бiржа <ПЕРСПЕКТИВА> #33718227
Адреса 49000, м. Днiпро, вул. Воскресенська, 30
Діятельність Професiйна дiяльнiсть на фондовому ринку - дiяльнiсть з органiзацiї торгiвлi на фондовому ринку
Ліцензія
№ АВ № 294782
Нацiональна комiсiя з цiнних паперiв та фондового ринку
з 10.04.2015
Контакти (056) 373-95-94; (044) 537-62-12, (056) 373-95-94
Примітки Приватне акцiонерне товариство <Фондова бiржа <ПЕРСПЕКТИВА> здiйснює професiйну дiяльнiсть з органiзацiї торгiвлi на ринку цiнних паперiв України на пiдставi лiцензiї, виданої Нацiональною комiсiєю з цiнних паперiв та фондового ринку.
Публiчне акцiонерне товариство <Розрахунковий центр з обслуговування договорiв на фiнансових ринках> #35917889
Адреса 04107, м. Київ, вул. Тропiнiна, буд. 7-Г
Діятельність Професiйна дiяльнiсть на фондовому ринку - клiрингова дiяльнiсть
Ліцензія
№ АЕ № 263463
Нацiональна комiсiя з цiнних паперiв та фондового ринку
з 03.10.2013
Контакти (044) 585-42-40, (044) 481-00-99
Примітки АТ <ОТП Банк> користується послугами ПАТ <Розрахунковий центр з обслуговування договорiв на фiнансових ринках> в частинi здiйснення розрахункiв за операцiями купiвлi-продажу цiнних паперiв на фондовому ринку.

Участь у створенні юридичних осіб

Назва
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "КОМПАНІЯ З УПРАВЛІННЯ АКТИВАМИ "ОТП КАПІТАЛ" #35290039
Адреса М. КИЇВ, ВУЛ. ФІЗКУЛЬТУРИ, 28 (ЛІТЕРА"Д")
Опис Форма участi - пряма. Вiдсоток участi у статутному (складеному) капiталi - 9.9%.
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ОТП ФАКТОРИНГ УКРАЇНА" #36789421
Адреса М. КИЇВ, ВУЛ. ФІЗКУЛЬТУРИ, БУД. 28Д
Опис Форма участi - пряма. Вiдсоток участi у статутному (складеному) капiталi - 100%.

Власники акцій

Власник Частка
OTP Bank Nyrt. (OTP Bank Plc.)/ ВАТ ОТП Банк / 0110041585 499 238.00%
Адреса Угорщина, м. Будапешт, Надор, 16
Код 0110041585

Власники великих пакетів акцій

Власник Кількість акцій Частка акцій
OTP Bank Nyrt. (OTP Bank Plc.)/ ВАТ ОТП Банк / 0110041585 499 238 шт 100.00%
Адреса Угорщина, м. Будапешт, Надор, 16