Порушення: |
1. Рішенням виконавчого комітету Крюківщинської сільської ради від 25.08.2016 № 4 затверджено тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у розмірі 4,04 грн за 1 м2 (з ПДВ) для житлових будинків по вул. Дружби, вул. Мічуріна та вул. Балукова. Частиною 2 вищезазначеного рішення передбачено введення в дію тарифів через 15 днів з дня опублікування даного рішення.
Згідно з ч. 5 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування нормативно-правового характеру набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення, якщо органом чи посадовою особою не встановлено пізніший строк введення цих актів у дію.
Під час перевірки КП «Благоустрій Крюківщини» не було надано підтвердження щодо офіційного оприлюднення рішення виконавчого комітету Крюківщинської сільської ради від 25.08.2016 № 4.
Згідно з ч. 6 ст. 32 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» № 1875, у разі зміни цін/тарифів на житлово-комунальні послуги виконавець/виробник не менше ніж за 15 днів до введення їх у дію повідомляє про це споживачів з посиланням на рішення відповідних органів.
Наказів по підприємству про введенню нових тариф підприємством під час перевірки не надано. Фактично нарахування по новим тарифам КП «Благоустрій Крюківщини» почало здійснювати з 01.09.2016, про що свідчать копії рахунків за послуги, що є порушенням вимог п. 2 ч. 1 ст. 30, ч. 6 ст. 32 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» № 1875 та ст. 12 Закону України «Про ціни та ціноутворення».
Тарифи на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій не є економічно обґрунтованими та їх розрахунок не відповідає вимогам «Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 № 869 (далі – Порядок), а саме:
- тариф на послугу з утримання будинків і споруд та прибудинкової території розраховано для всіх будинків разом, а не окремо для кожного будинку, без врахування капітальності, рівня облаштування та благоустрою, запланованих кількісних показників послуг для забезпечення належного санітарно-гігієнічного, протипожежного, технічного стану будинків і споруд та прибудинкових територій, що не відповідає вимогам абз. 3 п. 2 Порядку та ч. 4 ст. 32 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» № 1875;
- КП «Благоустрій Крюківщини» не розраховані норми часу та обслуговування для робітників при утриманні житлового будинку і прибудинкової території та матеріальні витрати і спецодяг згідно вимог Наказу № 603 від 25.12.2013 «Про затвердження Норм часу та матеріально-технічних ресурсів, норм обслуговування для робітників при утриманні будинків, споруд і прибудинкових територій» що є порушенням п. 6 Порядку. Розрахунок тарифу не відповідає вимогам п. 3, 6 Порядку;
- обсяг накладних витрат не визначено у відсотках до обсягу прямих витрат на заробітну плату, що не відповідає вимогам абз. 1 п. 28 Порядку; розрахунок накладних витрат, до яких віднесені загальновиробничі та адміністративні не відповідає вимогам п. 28, 29, 30, 31 Порядку.
2. КП «Благоустрій Крюківщини» 21.06.2017 подано розрахунки тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення до органу місцевого самоврядування. Рішенням виконавчого комітету Крюківщинської сільської ради від 29.06.2017 № 5/12 затверджено для 1 групи споживачів (населення) тариф на водопостачання у розмірі 8,10 грн за 1 м3 (з ПДВ); тариф на водовідведення у розмірі 10,50 грн за 1 м3 (з ПДВ). Згідно вищезазначеного рішення тарифи повинні бути введені в дію через 15 днів з дня оприлюднення.
Під час перевірки підприємством не було надано підтвердження щодо офіційного оприлюднення рішення, також не витримано мінімального строку - 14 днів, впродовж якого приймаються зауваження і пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань, до прийняття рішення про встановлення тарифу, що передбачено п. 2.12 «Порядку доведення до споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін/тарифів, зміну цін/тарифів з обґрунтуванням її необхідності та про врахування відповідної позиції територіальних громад», затвердженого Наказом Мінрегіонубуду України № 390 від 30.07.2012, п. 2 ч. 1 ст. 30 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» № 1875 ст. 12 Закону України «Про ціни та ціноутворення».
Наказів про введення нових тарифів КП «Благоустрій Крюківщини» під час перевірки не надано. Фактично нарахування за послуги з водопостачання та водовідведення по новим тарифам Підприємство почало здійснювати з 01.07.2017, про що свідчать копії рахунків за послуги, що є порушенням вимог п.2 ч. 1 ст. 30, ч. 6 ст. 32 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» № 1875 та ст. 12 Закону України «Про ціни та ціноутворення».
Тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення не є економічно обґрунтованими та їх розрахунок не відповідає вимогам «Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 № 869 (далі – Порядок), а саме:
- при формуванні тарифу не був складений та врахований річний план з централізованого водопостачання та водовідведення, не надано річних планів ліцензованої діяльності з централізованого водопостачання та водовідведення, що складаються окремо за видами такої діяльності на підставі фактичних за останні п'ять років та прогнозованих обсягів централізованого водопостачання та водовідведення з урахуванням укладених із споживачами договорів та інших техніко-економічних факторів чим порушено п. 10, 11, 15 Порядку;
- КП «Благоустрій Крюківщини» не надано відповідних розрахунків з підтверджуючими матеріалами і документами, що використовувалися під час їх проведення в порушення п. 9, 10 Порядку;
- загальновиробничі норми питомих витрат електроенергії відсутні, що не відповідає вимогам п.10, 15, 22 Порядку, п. 17 Загальних положень про порядок нормування питомих витрат паливно-енергетичних ресурсів у суспільному виробництві, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 15.07.1997 № 786 та п. 5 Методики розрахунку норм питомих витрат паливно-енергетичних ресурсів на підприємствах водопровідно-каналізаційного господарства, затвердженої наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 03.09.2012 № 449;
- амортизація основних засобів, інших необоротних матеріальних і нематеріальних активів врахована за фактом 2016 року, а не розрахована відповідно до вимог Податкового кодексу України, що не відповідає вимогам п. 22 та 15 Порядку;
- загальновиробничі витрати не розподілені між видами діяльності пропорційно прямим витратам, адміністративні витрати не розподілені між видами діяльності пропорційно виробничій собівартості, що не відповідає вимогам п.22, 23 Порядку ;
- сума планового прибутку не спрямована на здійснення необхідних інвестицій, погашення основної суми запозичень та/або інвестування за рахунок власного капіталу в необоротні матеріальні та нематеріальні активи для провадження ліцензованої діяльності, забезпечення необхідного рівня прибутковості капіталу власників (нарахування дивідендів), відрахування до резервного капіталу та нарахування податку на прибуток, що не відповідає вимогам п.18 Порядку.
3. Рішенням виконавчого комітету Крюківщинської сільської ради від 27.10.2016 № 5/17 було встановлено тарифи на теплову енергію та централізоване опалення (далі – ЦО) для 1 групи споживачів (населення) у наступних розмірах:
- при відсутності приладів обліку теплової енергії за 1 м2 опалювальної площі 27,21 грн (з ПДВ);
- при наявності приладів обліку теплової енергії за 1 Гкал - 1106,02 грн (з ПДВ);
Згідно вищезазначеного рішення тарифи повинні бути введені в дію через 15 днів з дня опублікування. Підтвердження щодо офіційного оприлюднення рішення про встановлення тарифів на теплову енергію та послуги з централізованого опалення не надано під час перевірки. Наказів про введенню нових тариф Підприємством під час перевірки не надано. Фактично нарахування за теплову енергію та послуги централізованого опалення по новим тарифам Підприємство почало здійснювати з 01.11.2016, про що свідчать копії рахунків за послуги, що є порушенням вимог п. 2 ч. 1 ст. 30, ч. 6 ст. 32 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» № 1875 та ст. 12 Закону України «Про ціни та ціноутворення».
Тарифи на теплову енергію та послуги централізованого опалення не є економічно обґрунтованими, їх розрахунок не відповідає вимогам «Порядку формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 № 869 (далі – Порядок формування тарифів на ТЕ), а саме:
- не надано відповідних розрахунків з підтвердними матеріалами і документами, що використовувалися під час їх проведення в порушення п. 4, 16, 17, 102 Порядку формування тарифів на ТЕ;
- формування тарифів на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії здійснено без урахуванням витрат за кожним видом ліцензованої діяльності, облік яких ведеться ліцензіатом окремо, що є порушенням п. 5 Порядку формування тарифів на ТЕ;
- не здійснено розподіл витрат між видами господарської діяльності, зокрема пов'язаних з виробництвом, транспортуванням, постачанням теплової енергії, в установленому законодавством порядку, що є порушенням п. 6 Порядку;
- при формуванні тарифів підприємством був врахований обсяг виробництва, транспортування та постачання теплової енергії без врахування фактичних обсягів за останні п'ять років та прогнозованих обсягів виробництва і споживання теплової енергії та без врахуванням укладених із споживачами договорів та інших техніко-економічних факторів, що є порушенням п. 13 Порядку формування тарифів на ТЕ;
- розрахунку планового обсягу споживання палива та електроенергії, витрат на воду та водовідведення, матеріальних витрат під час перевірки не надано. Визначення витрат не відповідає вимогам п. 18 Порядку формування тарифів на ТЕ;
- витрати на електроенергію визначені без врахування норм питомих витрат паливно-енергетичних ресурсів, установлених відповідно до міжгалузевих, галузевих та регіональних методик, інших нормативних документів з нормування витрат та втрат ресурсів, що не відповідає вимогам п. 18 Порядку формування тарифів на ТЕ;
- розрахунків витрат на оплату праці під час перевірки не надано, що не відповідає вимогам п. 18 Порядку формування тарифів на ТЕ;
- амортизаційні відрахування основних засобів виробничого призначення включені підприємством до собівартості тарифів на рівні 2016 року, що не відповідає вимогам п. 16 та абз. 14 п. 18 Порядку формування тарифів на ТЕ;
- відомості дефектів або дефектного акту не надано для підтвердження кошторисної вартості робіт (локального кошторису) з ремонту (поліпшення) основних фондів, що не відповідає вимогам п. 16, 17 Порядку;
- визначення обсягу та розподіл загальновиробничих та адміністративних витрат не відповідає вимогам п. 3, 4, 18, 19 Порядку формування тарифів на ТЕ;
- склад статті «витрати на збут» не відповідає передбаченому п. 20 Порядку формування тарифів на ТЕ;
- плановий прибуток у тарифі на теплову енергію та на послугу з централізованого опалення (рентабельність) для населення визначено у розмірі 4% та не відповідає вимогам п. 23 та п. 65 Порядку формування тарифів на ТЕ.
1. Рішенням виконавчого комітету Крюківщинської сільської ради від 25.08.2016 № 4 затверджено тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у розмірі 4,04 грн за 1 м2 (з ПДВ) для житлових будинків по вул. Дружби, вул. Мічуріна та вул. Балукова. Частиною 2 вищезазначеного рішення передбачено введення в дію тарифів через 15 днів з дня опублікування даного рішення.
Згідно з ч. 5 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування нормативно-правового характеру набирають чинності з дня їх офіційного оприлюднення, якщо органом чи посадовою особою не встановлено пізніший строк введення цих актів у дію.
Під час перевірки КП «Благоустрій Крюківщини» не було надано підтвердження щодо офіційного оприлюднення рішення виконавчого комітету Крюківщинської сільської ради від 25.08.2016 № 4.
Згідно з ч. 6 ст. 32 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» № 1875, у разі зміни цін/тарифів на житлово-комунальні послуги виконавець/виробник не менше ніж за 15 днів до введення їх у дію повідомляє про це споживачів з посиланням на рішення відповідних органів.
Наказів по підприємству про введенню нових тариф підприємством під час перевірки не надано. Фактично нарахування по новим тарифам КП «Благоустрій Крюківщини» почало здійснювати з 01.09.2016, про що свідчать копії рахунків за послуги, що є порушенням вимог п. 2 ч. 1 ст. 30, ч. 6 ст. 32 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» № 1875 та ст. 12 Закону України «Про ціни та ціноутворення».
Тарифи на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій не є економічно обґрунтованими та їх розрахунок не відповідає вимогам «Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 № 869 (далі – Порядок), а саме:
- тариф на послугу з утримання будинків і споруд та прибудинкової території розраховано для всіх будинків разом, а не окремо для кожного будинку, без врахування капітальності, рівня облаштування та благоустрою, запланованих кількісних показників послуг для забезпечення належного санітарно-гігієнічного, протипожежного, технічного стану будинків і споруд та прибудинкових територій, що не відповідає вимогам абз. 3 п. 2 Порядку та ч. 4 ст. 32 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» № 1875;
- КП «Благоустрій Крюківщини» не розраховані норми часу та обслуговування для робітників при утриманні житлового будинку і прибудинкової території та матеріальні витрати і спецодяг згідно вимог Наказу № 603 від 25.12.2013 «Про затвердження Норм часу та матеріально-технічних ресурсів, норм обслуговування для робітників при утриманні будинків, споруд і прибудинкових територій» що є порушенням п. 6 Порядку. Розрахунок тарифу не відповідає вимогам п. 3, 6 Порядку;
- обсяг накладних витрат не визначено у відсотках до обсягу прямих витрат на заробітну плату, що не відповідає вимогам абз. 1 п. 28 Порядку; розрахунок накладних витрат, до яких віднесені загальновиробничі та адміністративні не відповідає вимогам п. 28, 29, 30, 31 Порядку.
2. КП «Благоустрій Крюківщини» 21.06.2017 подано розрахунки тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення до органу місцевого самоврядування. Рішенням виконавчого комітету Крюківщинської сільської ради від 29.06.2017 № 5/12 затверджено для 1 групи споживачів (населення) тариф на водопостачання у розмірі 8,10 грн за 1 м3 (з ПДВ); тариф на водовідведення у розмірі 10,50 грн за 1 м3 (з ПДВ). Згідно вищезазначеного рішення тарифи повинні бути введені в дію через 15 днів з дня оприлюднення.
Під час перевірки підприємством не було надано підтвердження щодо офіційного оприлюднення рішення, також не витримано мінімального строку - 14 днів, впродовж якого приймаються зауваження і пропозиції від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань, до прийняття рішення про встановлення тарифу, що передбачено п. 2.12 «Порядку доведення до споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін/тарифів, зміну цін/тарифів з обґрунтуванням її необхідності та про врахування відповідної позиції територіальних громад», затвердженого Наказом Мінрегіонубуду України № 390 від 30.07.2012, п. 2 ч. 1 ст. 30 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» № 1875 ст. 12 Закону України «Про ціни та ціноутворення».
Наказів про введення нових тарифів КП «Благоустрій Крюківщини» під час перевірки не надано. Фактично нарахування за послуги з водопостачання та водовідведення по новим тарифам Підприємство почало здійснювати з 01.07.2017, про що свідчать копії рахунків за послуги, що є порушенням вимог п.2 ч. 1 ст. 30, ч. 6 ст. 32 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» № 1875 та ст. 12 Закону України «Про ціни та ціноутворення».
Тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення не є економічно обґрунтованими та їх розрахунок не відповідає вимогам «Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 № 869 (далі – Порядок), а саме:
- при формуванні тарифу не був складений та врахований річний план з централізованого водопостачання та водовідведення, не надано річних планів ліцензованої діяльності з централізованого водопостачання та водовідведення, що складаються окремо за видами такої діяльності на підставі фактичних за останні п'ять років та прогнозованих обсягів централізованого водопостачання та водовідведення з урахуванням укладених із споживачами договорів та інших техніко-економічних факторів чим порушено п. 10, 11, 15 Порядку;
- КП «Благоустрій Крюківщини» не надано відповідних розрахунків з підтверджуючими матеріалами і документами, що використовувалися під час їх проведення в порушення п. 9, 10 Порядку;
- загальновиробничі норми питомих витрат електроенергії відсутні, що не відповідає вимогам п.10, 15, 22 Порядку, п. 17 Загальних положень про порядок нормування питомих витрат паливно-енергетичних ресурсів у суспільному виробництві, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 15.07.1997 № 786 та п. 5 Методики розрахунку норм питомих витрат паливно-енергетичних ресурсів на підприємствах водопровідно-каналізаційного господарства, затвердженої наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 03.09.2012 № 449;
- амортизація основних засобів, інших необоротних матеріальних і нематеріальних активів врахована за фактом 2016 року, а не розрахована відповідно до вимог Податкового кодексу України, що не відповідає вимогам п. 22 та 15 Порядку;
- загальновиробничі витрати не розподілені між видами діяльності пропорційно прямим витратам, адміністративні витрати не розподілені між видами діяльності пропорційно виробничій собівартості, що не відповідає вимогам п.22, 23 Порядку ;
- сума планового прибутку не спрямована на здійснення необхідних інвестицій, погашення основної суми запозичень та/або інвестування за рахунок власного капіталу в необоротні матеріальні та нематеріальні активи для провадження ліцензованої діяльності, забезпечення необхідного рівня прибутковості капіталу власників (нарахування дивідендів), відрахування до резервного капіталу та нарахування податку на прибуток, що не відповідає вимогам п.18 Порядку.
3. Рішенням виконавчого комітету Крюківщинської сільської ради від 27.10.2016 № 5/17 було встановлено тарифи на теплову енергію та централізоване опалення (далі – ЦО) для 1 групи споживачів (населення) у наступних розмірах:
- при відсутності приладів обліку теплової енергії за 1 м2 опалювальної площі 27,21 грн (з ПДВ);
- при наявності приладів обліку теплової енергії за 1 Гкал - 1106,02 грн (з ПДВ);
Згідно вищезазначеного рішення тарифи повинні бути введені в дію через 15 днів з дня опублікування. Підтвердження щодо офіційного оприлюднення рішення про встановлення тарифів на теплову енергію та послуги з централізованого опалення не надано під час перевірки. Наказів про введенню нових тариф Підприємством під час перевірки не надано. Фактично нарахування за теплову енергію та послуги централізованого опалення по новим тарифам Підприємство почало здійснювати з 01.11.2016, про що свідчать копії рахунків за послуги, що є порушенням вимог п. 2 ч. 1 ст. 30, ч. 6 ст. 32 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» № 1875 та ст. 12 Закону України «Про ціни та ціноутворення».
Тарифи на теплову енергію та послуги централізованого опалення не є економічно обґрунтованими, їх розрахунок не відповідає вимогам «Порядку формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 № 869 (далі – Порядок формування тарифів на ТЕ), а саме:
- не надано відповідних розрахунків з підтвердними матеріалами і документами, що використовувалися під час їх проведення в порушення п. 4, 16, 17, 102 Порядку формування тарифів на ТЕ;
- формування тарифів на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії здійснено без урахуванням витрат за кожним видом ліцензованої діяльності, облік яких ведеться ліцензіатом окремо, що є порушенням п. 5 Порядку формування тарифів на ТЕ;
- не здійснено розподіл витрат між видами господарської діяльності, зокрема пов'язаних з виробництвом, транспортуванням, постачанням теплової енергії, в установленому законодавством порядку, що є порушенням п. 6 Порядку;
- при формуванні тарифів підприємством був врахований обсяг виробництва, транспортування та постачання теплової енергії без врахування фактичних обсягів за останні п'ять років та прогнозованих обсягів виробництва і споживання теплової енергії та без врахуванням укладених із споживачами договорів та інших техніко-економічних факторів, що є порушенням п. 13 Порядку формування тарифів на ТЕ;
- розрахунку планового обсягу споживання палива та електроенергії, витрат на воду та водовідведення, матеріальних витрат під час перевірки не надано. Визначення витрат не відповідає вимогам п. 18 Порядку формування тарифів на ТЕ;
- витрати на електроенергію визначені без врахування норм питомих витрат паливно-енергетичних ресурсів, установлених відповідно до міжгалузевих, галузевих та регіональних методик, інших нормативних документів з нормування витрат та втрат ресурсів, що не відповідає вимогам п. 18 Порядку формування тарифів на ТЕ;
- розрахунків витрат на оплату праці під час перевірки не надано, що не відповідає вимогам п. 18 Порядку формування тарифів на ТЕ;
- амортизаційні відрахування основних засобів виробничого призначення включені підприємством до собівартості тарифів на рівні 2016 року, що не відповідає вимогам п. 16 та абз. 14 п. 18 Порядку формування тарифів на ТЕ;
- відомості дефектів або дефектного акту не надано для підтвердження кошторисної вартості робіт (локального кошторису) з ремонту (поліпшення) основних фондів, що не відповідає вимогам п. 16, 17 Порядку;
- визначення обсягу та розподіл загальновиробничих та адміністративних витрат не відповідає вимогам п. 3, 4, 18, 19 Порядку формування тарифів на ТЕ;
- склад статті «витрати на збут» не відповідає передбаченому п. 20 Порядку формування тарифів на ТЕ;
- плановий прибуток у тарифі на теплову енергію та на послугу з централізованого опалення (рентабельність) для населення визначено у розмірі 4% та не відповідає вимогам п. 23 та п. 65 Порядку формування тарифів на ТЕ.
|