Справа № 2а-2860/10/2570
22 червня 2010 р. м. Чернігів
Чернігівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого-судді - Д'якова В.І.,
при секретарі - Демченко О.А.,
за участю прокурора - Дремлюги С.О.,
представника позивача - Смірнова О.В.,
представника відповідача - Чернети О.П.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Чернігові справу за адміністративним позовом Ніжинського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до Товариства з обмеженою відповідальністю "Касатка-Плюс" про стягнення фінансових санкцій,-
01.06.2010 р. Ніжинський міжрайонний прокурор звернувся до суду в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті (далі - Головтрансінспекція), до Товариства з обмеженою відповідальністю "Касатка-Плюс" (далі - ТОВ "Касатка-Плюс" ) про стягнення фінансової санкції в сумі 1700 грн. Свої вимоги мотивує тим, що в результаті перевірки транспортного засобу марки «ГАЗ 3307» державний номерний знак 2288 ЧНП, що належить ТОВ « Касатка-Плюс», складено акт № 134985 від 24.06.2009 р., в якому зафіксовано, що при наданні послуг по перевезенню вантажів у водія відсутня ліцензійна картка на транспортний засіб, чим порушено вимоги ст.48 Закону України « Про автомобільний транспорт». За надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» на автомобільного перевізника накладається штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а тому 22.07.2009 р. було винесено постанову № 075178 про застосування фінансових санкцій до ТОВ "Касатка-Плюс" в сумі 1700 грн., яку відповідач в добровільному порядку не сплатив.
В судовому засіданні прокурор позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити в повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.
Представник Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити в повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав та просив суд відмовити в задоволенні позову.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Основним завданням державного регулювання та контролю у сфері автомобільного транспорту, відповідно до статті 5 Закону України «Про автомобільний транспорт» від 05.04.2001 р. №2344-ІІІ (далі - Закон України №2344-ІІІ ), є створення умов безпечного, якісного й ефективного перевезення пасажирів та вантажів, надання додаткових транспортних послуг.
Статтею 6 Закону України №2344-ІІІ передбачено, що державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. Не частіше одного разу на квартал здійснюються рейдові перевірки дотримання автомобільними перевізниками вимог законодавчих і нормативно-правових актів щодо забезпечення безпеки пасажирських перевезень та безпеки дорожнього руху. При проведенні позапланових і рейдових перевірок автомобільний перевізник, що буде перевірятися, стосовно терміну проведення перевірки не інформується. Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті визначає Кабінет Міністрів України.
На виконання статті 6 Закону України №2344-ІІІ Постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006 року N 1567 затверджено Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті (далі - Порядок N 1567), який визначає процедуру здійснення державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту (далі - суб'єкти господарювання), вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, норм міжнародних договорів про міжнародне автомобільне сполучення, наявністю відповідних ліцензій і ліцензійних карток, виконанням ними ліцензійних умов, а також процедуру здійснення державного нагляду за забезпеченням такими суб'єктами господарювання безпеки автомобільних перевезень.
В результаті перевірки транспортного засобу марки «ГАЗ 3307» державний номерний знак 2288 ЧНП, що належить ТОВ «Касатка-Плюс», державними інспекторами ТУ Головавтотрансінспекції у Сумській області Тимченком М.М. та ТУ Головавтотрансінспекції у Чернігівській області Савчуком В.І. складено акт № 134985 від 24.06.2009 р., в якому зафіксовано, що при наданні послуг по перевезенню вантажів у водія відсутня ліцензійна картка на транспортний засіб, чим порушено вимоги ст.48 Закону України « Про автомобільний транспорт». Водій в поясненнях зазначив, що перевозив вантаж без ліцензійної картки.
Відповідно до ст. 30 Закону України №2344-ІІІ автомобільний перевізник зобов'язаний: забезпечувати дотримання персоналом вимог законодавства про автомобільний транспорт; забезпечувати контроль технічного та санітарного стану автобусів чи таксі перед початком роботи; забезпечувати проведення щозмінного передрейсового та післярейсового медичного огляду водіїв транспортних засобів; забезпечувати водіїв необхідною документацією; утримувати транспортні засоби в належному технічному та санітарному стані, забезпечувати їх своєчасне подання для посадки пасажирів та відправлення; забезпечувати проїзд пасажирів до зупинки чи місця призначення за маршрутом без додаткових витрат у разі припинення поїздки через технічну несправність транспортного засобу.
Відповідно до ст. 48 Закону України №2344-ІІІ автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення. Документами для юридичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є: для автомобільного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.
Згідно пунктів 25-27 Порядку N 1567 справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.
Відповідно з п. 26 Порядку, рекомендованим листом відповідачу було надіслане повідомлення про розгляд справи про порушення в приміщенні територіального управління Головавтотрансінспекції у Чернігівській області на 15.07.2009 року. Лист було отримано відповідачем 09.07.2009 р.
Відповідно абз. 3. ч1. ст. 60 Закону України №2344-ІІІ за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону до автомобільних перевізників застосовуються санкції, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Постановою начальника ТУ Головтрансінспекції в Чернігівській області про застосування фінансових санкцій № 075178 від 22.07.2009 р. до ТОВ "Касатка-Плюс" застосовано фінансові санкції в сумі 1700 гривень. Відповідач в добровільному порядку штраф не сплатив.
Постановою Чернігівського окружного адміністративного суду від 11 листопада 2009 року у справі №2а-11152/09/2570 за позовом ТОВ «Касатка Плюс» до територіального управління Головтрансінспекції в Чернігівській області про визнання дій протиправними та скасування постанови №075178 від 22.07.2009 р., позивачу було відмовлено в задоволенні позову. Постанова Чернігівського окружного адміністративного суду від 11 листопада 2009 року набрала законної сили.
Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги Ніжинського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до Товариства з обмеженою відповідальністю "Касатка-Плюс" підлягають задоволенню, оскільки є законними та обґрунтованими, а фінансова санкція стягненню з відповідача.
Керуючись ст.ст. 122, 158 - 163, 167, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позовні вимоги Ніжинського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до Товариства з обмеженою відповідальністю "Касатка-Плюс", задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Касатка-Плюс ( 16600, м. Ніжин, вул. Г. Корчагіна, 6 ) фінансові санкції в розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. в доход державного бюджету на рахунок: 31118106700057, код ЄДРПОУ 21813169, КБК 21081100, МФО 853592, УДК держбюджет Борзнянського району.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Постанова виготовлена в повному обсязі 23.06.2010р.
Суддя В.І. Д'яков