Постанова від 16.06.2010 по справі 2а-1936/10/2570

Справа № 2а-1936/10/2570

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 червня 2010 р. м. Чернігів

Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючої - судді Соломко І.І.,

за участю секретарі Розмовенко А.О.,

прокурора Котової Е.В.,

та представника позивача Смірнова О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом прокурора Менського району Чернігівської області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України до суб'єкта господарювання - фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій, -

ВСТАНОВИВ:

19.04.2010 року прокурор Менського району Чернігівської області звернувся до суду з адміністративним позовом в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України до суб'єкта господарювання - фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт в сумі 510,00 грн.

Прокурор та представник Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в судовому засіданні позовні вимоги підтримали та просили задовольнити, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.

Відповідач в судове засідання повторно не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, причини неявки суду не повідомив.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

З матеріалів справи вбачається, що відповідно до Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 року № 1190 (далі- Положення № 1190), Головна державна інспекція на автомобільному транспорті є урядовим органом державного управління, що діє у складі Міністерства транспорті та зв'язку України і йому підпорядковується.

Згідно з пунктами 4, 8 Положення № 1190 Головна державна інспекція на автомобільному транспорті відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які проводять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування. Для виконання покладених на неї завдань Головна державна інспекція на автомобільному транспорті може утворювати територіальні органи.

23.02.2006 року прийнято Закон України № 3492-ІV "Про внесення змін до Закону України "Про автомобільний транспорт", який набрав чинності 07.04.2006 року. Цей Закон визначає засади організації та діяльності автомобільного транспорту.

Статтею 34 Закону України "Про автомобільний транспорт" визначено, що автомобільний перевізник повинен виконувати вимоги цього Закону та інших законодавчих і нормативно-правових актів України у сфері перевезення пасажирів та/чи вантажів; забезпечувати водіїв відповідною документацією на перевезення пасажирів.

Відповідно до статті 39 Закону України "Про автомобільний транспорт", автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.

Документи для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі:

для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України;

для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.

Стаття 60 зазначеного Закону встановлює відповідальність за порушення законодавства про автомобільний транспорт.

Абзацом 4 частини 1 статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" передбачено, що за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки, - штраф у розмірі тридцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

ОСОБА_2 зареєстрований як фізична особа-підприємець Менською районною державною адміністрацією Чернігівської області від 09.01.2007 року за видом діяльності «таксі», що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців(а.с.11) .

10 лютого 2009 року державними інспекторами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області згідно завдання на перевірку № 032396 від 09.02.2009 року була проведена перевірка щодо додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, транспортного засобу ГАЗ 31105, державний номерний знак НОМЕР_1, належного суб'єкту господарювання - фізичній особі - підприємцю ОСОБА_4, водієм якого на час перевірки був фізична особа-підприємець гр. ОСОБА_2.

В результаті перевірки складено акт № 086001 від 10.02.2009 року. В акті зафіксовано, що суб'єкт господарювання - фізична особа - підприємець ОСОБА_2 в порушення абзацу 4 частини 1 статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" 10 лютого 2009 року о 10 годині 15 хвилин допустив стоянку по вулиці Щорса, 37, м. Чернігів автомобіля марки ГАЗ 31105, державний номерний знак НОМЕР_1, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки.

Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Чернігівській області 01.04.2009 року було винесено постанову про застосування фінансових санкцій № 084007 до суб'єкта господарювання - фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 в розмірі 510,00 грн. Постанова про застосування фінансових санкцій в судовому або адміністративному порядку відповідачем не оскаржувалась.

Крім того, як свідчить доповідна головного спеціаліста відділу ліцензування ТУГ в Чернігівській області, на транспортний засіб ГАЗ 31105, державний номерний знак НОМЕР_1, належного суб'єкту господарювання - фізичній особі - підприємцю ОСОБА_4, ліцензійна карта не оформлена(а.с.10).

На день розгляду справи відповідачем фінансова санкція в розмірі 510,00 грн. не сплачена.

За таких обставин суд вважає, що позовні вимоги прокурора Менського району Чернігівської області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України до суб'єкта господарювання - фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 122, 158 - 163, 167, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов прокурора Менського району Чернігівської області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті Міністерства транспорту та зв'язку України до суб'єкта господарювання - фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт, - задовольнити повністю.

Стягнути з суб'єкта господарювання - фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2) на користь Державного бюджету (р/р 31115106700276, в ГУДК в Чернігівській області, МФО 853592, код ЄДРПОУ 21401016) фінансових санкцій в розмірі 510,00 (п'ятсот десять) грн.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її складання в повному обсязі, особою, яка оскаржує постанову, за правилами, встановленими статтями 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Соломко І.І.