Ухвала від 11.06.2010 по справі 2а-2775/10/2370

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

№ 2а-2775/10/2370

11.06.2010 р. м. Черкаси

Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Тимошенко В.П., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Міністерства оборони України про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,

встановив:

До суду з позовною заявою звернулася ОСОБА_1, в якій просить визнати протиправною бездіяльність Міністерства оборони України, щодо невиплати її чоловіку ОСОБА_2 компенсації вартості речового майна, визнати за нею право на отримання грошової компенсації за речове майно за період з 01.06.2001 року по 27.08.2008 року та стягнути з Міністерства оборони України грошову компенсацію за речове майно на загальну суму 4409 грн. 26 коп.

Вивчивши позовні вимоги суддя вважає, що дана справа не підсудна Черкаському окружному адміністративному суду, її не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства із нижчезазначених підстав.

Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 3 КАС України адміністративний позов -це звернення до суду про захист прав, свобод та інтересів у публічно-правових відносинах. Під поняттям публічно-правових відносин слід розуміти відносини, які складаються в процесі реалізації владних повноважень органами державної влади та місцевого самоврядування.

Положенням частини 1 статті 17 КАС України визначено вичерпний перелік спорів, на які поширюється компетенція адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ, а саме: спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів індивідуальної дії), дії чи бездіяльності, спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби, спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, а також спори, які виникають з приводу укладання та виконання адміністративних договорів, спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом, спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.

До 10 березня 2010 року усі адміністративні справи у спорах фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг були підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам та розглядалися в порядку адміністративного судочинства у відповідності до пункту 3 частини 1 статті 18 КАС України.

Однак з 10 березня 2010 року після набрання законної сили Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами»№1691-VI від 18 лютого 2010 року згадуване положення п. 3 ч. 1 ст. 18 КАС України виключене.

З врахуванням внесених змін положенням пункту 2 частини 1 статті 15 Цивільного процесуального кодексу України до компетенції судів щодо розгляду цивільних справ віднесено спори з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, речового майна, пайків або грошової компенсації замість них.

В зв'язку з наведеним суддя вважає, що даний позов не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, оскільки Законом визначено цивільний характер даного спору.

На підставі наведеного суд вважає, що необхідно відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. 17, ст. 109 КАС України, суддя

ухвалив:

Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії.

Повернути ОСОБА_1 позовну заяву із усіма доданими до неї матеріалами та направити копію даної ухвали.

Ухвала відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом п'яти днів з дня її проголошення або з дня її отримання стороною за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя В.П. Тимошенко