Копія
Справа № 2-а-1507/10/2270/12
08 квітня 2010 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіСавчука Р.І.
при секретаріСвятецькому О.В.
< за участі >< перелік сторін >
розглянувши у судовому засіданні в залі суду м. Хмельницького адміністративну справу за позовом < в особі > < в чиїх інтересах > Відкритого акціонерного товариства "Модуль" третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача < 3-тя особа > до Кам'янець-Подільської об'єднаної державної податкової інспекції третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача < 3-тя особа > про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 0000862342/0 від 13.07.2009 року, -
Позивач звернувся в суд з адміністративним позовом до Кам'янець-Подільської об'єднаної державної податкової інспекції про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 0000862342/0 від 13.07.2009 року.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просить суд їх задоволити.
Представник відповідача позов не визнав та в його задоволенні просить відмовити.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що посадовими особами Кам'янець-Подільської ОДПІ проведена виїзна планова документальна перевірка ВАТ "Модуль" з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.04.2008 року по 31.03.2009 року, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2008 року по 31.04.2009 року, за результатами якої складено акт № 1491/234/21338358 від 03.07.2009 року.
В ньому вказується на порушення позивачем п.4.1, п.п.4.1.6 п.4.1, п.4.2 ст4, п.5.1, п.5.2, пп.5.2.5, пп.5.2.10 п.5.2, п.5.3, п.п. 5.3.2 п.5.3, п.5.4, п.5.5, п.п.5.6.1 п.5.6, п.п.5.7.1 п.5.7, п.5.9 ст.5, п.6.1 ст.6, п.п.7.3.5 п.7.3 ст.7, п.п.8.1.2 п.8.1 ст.8, п.п.11.2.1. п.11.2., п.п.11.3.1 п.11.3 ст.11 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.1994 року №334/94-ВР в редакції Закону від 22.05.1997 року №283/97-ВР (із змінами та доповненнями) в результаті чого занижено податок на прибуток за півріччя 2008 року в сумі 467485 грн, завищено податок на прибуток за 3 квартали 2008 року в сумі 441260 грн та завищено від'ємне значення об'єкта оподаткування податком на прибуток станом на 31.03.2009 року в сумі 631734 грн.
На підставі Акту перевірки відповідач прийняв податкове повідомлення- рішення № 0000862342/0 від 13.07.2009 року, яким визначено ВАТ "Модуль" штрафні фінансові санкції на суму 233743 грн.
З приводу порядку застосування Кам'янець-Подільською ОДПІ штрафних санкцій, то судом приймається до уваги, що за приписами п.п. 17.1.3 п. 17.1 ст. 17 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами ти державними цільовими фондами" №2181-111, у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, викладеними у підпункті „б" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірі 10% від суми недоплати (заниження суми податкового зобов'язання) за кожний з податкових періодів, установлених для такого податку, збору (обов'язкового платежу), починаючи з податкового періоду, на який припадає така недоплата, та закінчуючи податковим періодом, на який припадає отримання таким платником податків податкового повідомлення від контролюючого органу, але не більше п'ятдесяти відсотків такої суми та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.
Податковим зобов'язанням, згідно з п. 1.2 ст. 1 Закону, є зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Штрафною санкцією (штрафом), в розумінні п.п 1.5 ст. 1 Закону є плата у фіксованій сумі або у вигляді відсотків від суми податкового зобов'язання (без урахування пені та штрафних санкцій), яка справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним правил оподаткування, визначених відповідними законами.
У відповідності до п. „б" п. п. 4.2.2 п. 4.2 ст. 4 Закону, контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових деклараціях.
Аналіз зазначених норм Закону свідчить про те, що підставою для нарахування штрафної санкції є визначення контролюючим органом суми податкового зобов'язання платника податків. Відповідно, на суму податкового зобов'язання застосовуються штрафна санкція за кожний податковий період установлений для такого податку враховуючи вимоги п. п. 17.1.3 п. 17.1 ст. 17 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами"
Як вбачається з наявного в матеріалах справи Акта перевірки № 1491/234/21338358 від 03.07.2009 року, податкового повідомлення - рішення № 0000862342/0 від 13.07.2009 року, розрахунку штрафних санкцій та пояснень представника відповідача, штрафні санкції накладені у зв'язку із заниженням податку на прибуток за півріччя 2008 року в сумі 467485 грн, завищення податку на прибуток за 3 квартали 2008 року в сумі 441260 грн та завищення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток станом на 31.03.2009 року в сумі 631734 грн, штрафні санкції застосовані згідно податкового повідомлення-рішення № 0000862342/0 від 13.07.2009 року визначені в розмірі 233743 грн при сумі заниженого податкового зобов'язання 0 грн, тобто без врахування суми донарахованого податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами визначеними п.п. „б" п. п. 4.2.2 п. 4.2 ст. 4 Закону.
Зазначені дії відповідача суд вважає неправомірними, оскільки штрафна санкція відповідно до п.п. 17.1.3 ст. 17.1 ст. 17 Закону України № 2181 визначається виходячи із донарахованої суми податкового зобов'язання.
Оскільки податкове повідомлення - рішення № 0000862342/0 від 13.07.2009 року не містить донарахування податкового зобов'язання, то і розмір штрафних санкцій визначений відповідачем неправомірно.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає такими, що підлягають до задоволення позовні вимоги ВАТ "Модуль" щодо скасування податкового повідомлення-рішення № 0000862342/0 від 13.07.2009 року, яким визначено штрафні санкції в сумі 233743 грн.
Керуючись Законами України «Про оподаткування прибутку підприємств», «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» ст.ст. 158-163, < статті > КАС України, суд, -
Позов задоволити.
Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Кам'янець-Подільської об'єднаної державної податкової інспекції за № 0000862342/0 від 13.07.2009 року яким визначено ВАТ "Модуль" штрафні фінансові санкції на суму 233743 грн.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
< виготовлено > < Дата виготовлення >
< чи набрала законної сили > < Дата набрання законної сили >
Суддя/підпис/Р.І. Савчук
"Згідно з оригіналом" СуддяР.І. Савчук