Ухвала від 28.09.2021 по справі 380/16187/21

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа № 380/16187/21

УХВАЛА
ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ

28 вересня 2021 року

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Клименко О.М., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Личаківського відділу соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (Позивачка) звернулася до Львівського окружного адміністративного суду із вищевказаним адміністративним позовом до Личаківського відділу соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради (Відповідач), в якому просить:

- визнати протиправними дії Личаківського відділу соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради щодо припинення надання житлової субсидії з 18 вересня 2017 року, оформленого протоколами про надміру перераховану (виплачену) житлову субсидію та відмови ОСОБА_1 у призначенні житлової субсидії відповідно до її заяви від 23 березня 2021 року;

- поновити порушені права та зобов'язати Личаківський відділ соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради вирішити питання про призначення житлової субсидії з 18 вересня 2017 року та відмову ОСОБА_1 у призначенні житлової субсидії з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні;

- поновити порушені права та зобов'язати Личаківський відділ соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради виконати перерахунок наданої ОСОБА_2 житлової субсидії з 18 вересня 2017 року по 23 березня 2021 року включно та виплатити субсидію в повному обсязі;

- поновити порушені права та зобов'язати Личаківський відділ соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради призначити ОСОБА_1 житлову субсидію з 23 березня 2021 року та здійснити перерахунок плати за житлово-комунальні послуги;

- справу розглянути за правилами спрощеного позовного провадження (ст. 263 КАС України);

- витребувати у Личаківського відділу соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради справу № 907167 про призначення житлової субсидії;

- звільнити від сплати судового збору.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.ст. 160, 161, 172 цього Кодексу.

Перевіривши позовну заяву та додані до неї матеріали суддя встановив, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 160, 161 КАС України, з огляду на наступне.

За змістом частини першої статті 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси та просити суд про їх захист.

Згідно із пунктом восьмим частини першої статті 4 КАС України позивач - особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано позов до адміністративного суду, або адміністратор за випуском облігацій, який подає позов до адміністративного суду на захист прав, свобод та інтересів власників облігацій відповідно до положень Закону України «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки», а також суб'єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подано позов до адміністративного суду.

Частиною другою статті 49 КАС України передбачено, що треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.

Відповідно до пункту четвертого частини п'ятої статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Суддя встановив, що у позовній заяві позивачка просить, зокрема, поновити порушені права та зобов'язати Личаківський відділ соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради виконати перерахунок наданої ОСОБА_2 житлової субсидії з 18 вересня 2017 року по 23 березня 2021 року включно та виплатити субсидію в повному обсязі.

Отже, зміст вищевказаної позовної вимоги стосується ОСОБА_2 (колишнього чоловіка позивачки), який не зазначений у позовній заяві в процесуальному статусі сторони або третьої особи.

Таким чином, з огляду на викладене, позивачці у позовній заяві необхідно зазначити учасників справи відповідно до змісту заявлених нею позовних вимог.

Згідно з ч. 6 ст. 161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

Згідно з частиною першою, другою статті 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

У позовній заяві позивачка заявила вимоги, зокрема, про: визнання протиправними дій Личаківського відділу соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради щодо припинення надання житлової субсидії з 18 вересня 2017 року, оформленого протоколами про надміру перераховану (виплачену) житлову субсидію та відмови ОСОБА_1 у призначенні житлової субсидії відповідно до її заяви від 23 березня 2021 року; зобов'язання Личаківського відділу соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради вирішити питання про призначення житлової субсидії з 18 вересня 2017 року та відмови ОСОБА_1 у призначенні житлової субсидії з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні; зобов'язання Личаківського відділу соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради виконати перерахунок наданої ОСОБА_2 житлової субсидії з 18 вересня 2017 року по 23 березня 2021 року включно та виплатити субсидію в повному обсязі.

Отже, спірні правовідносини у цій справі стосуються питання призначення позивачці житлової субсидії з 18 вересня 2017 року.

З цим адміністративним позовом до суду позивачка звернулася 23 вересня 2021 року.

Таким чином, позивачка пропустила встановлений частиною другою статті 122 КАС України шестимісячний строк звернення до суду в частині вищезазначених позовних вимог.

Заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду та доказів поважності причин його пропуску позивачкою до матеріалів позовної заяви не додано.

Згідно з ч. 1 ст. 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

З огляду на наведене, позивачці слід надати суду заяву (клопотання) щодо поновлення строку звернення до суду в частині позовних вимог про визнання протиправними дій Личаківського відділу соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради щодо припинення надання житлової субсидії з 18 вересня 2017 року, оформленого протоколами про надміру перераховану (виплачену) житлову субсидію та відмови ОСОБА_1 у призначенні житлової субсидії відповідно до її заяви від 23 березня 2021 року; зобов'язання Личаківського відділу соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради вирішити питання про призначення житлової субсидії з 18 вересня 2017 року та відмови ОСОБА_1 у призначенні житлової субсидії з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні; зобов'язання Личаківського відділу соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради виконати перерахунок наданої ОСОБА_2 житлової субсидії з 18 вересня 2017 року по 23 березня 2021 року включно та виплатити субсидію в повному обсязі із належним обґрунтуванням поважності причин пропуску такого строку та надати суду підтверджуючі відповідні обставини докази.

Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення.

З огляду на викладене, позовну заяву належить залишити без руху, а позивачу надати строк для усунення недоліків останньої відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України.

Керуючись ст.ст. 48, 160, 161, 169, 248, 256, 294, п.3 Розділу VI Прикінцевих положень КАС України, суддя -

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Личаківського відділу соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії залишити без руху.

Особі, що звернулася із позовною заявою встановити в десятиденний строк з дня вручення цієї ухвали усунути недоліки, у спосіб подання до суду:

- позовної заяви та її копій відповідно до кількості учасників справи із зазначенням у такій позовній заяві учасників справи відповідно до змісту заявлених позовних вимог;

- заяви (клопотання) про поновлення строку звернення до адміністративного суду та докази поважності причин його пропуску в частині позовних вимог про визнання протиправними дій Личаківського відділу соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради щодо припинення надання житлової субсидії з 18 вересня 2017 року, оформленого протоколами про надміру перераховану (виплачену) житлову субсидію та відмови ОСОБА_1 у призначенні житлової субсидії відповідно до її заяви від 23 березня 2021 року; зобов'язання Личаківського відділу соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради вирішити питання про призначення житлової субсидії з 18 вересня 2017 року та відмови ОСОБА_1 у призначенні житлової субсидії з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні; зобов'язання Личаківського відділу соціального захисту Управління соціального захисту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради виконати перерахунок наданої ОСОБА_2 житлової субсидії з 18 вересня 2017 року по 23 березня 2021 року включно та виплатити субсидію в повному обсязі.

Процесуальні строки, встановлені цією ухвалою, можуть бути продовжені судом за заявою особи відповідно до пункту 3 розділу VI «Прикінцеві положення» Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перебігу процесуальних строків під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 18 червня 2020 року № 731-IX.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Ухвала в апеляційному порядку окремо не оскаржується.

Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Клименко О.М.