Рішення від 27.09.2021 по справі 233/3244/21

233 № 233/3244/21

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 вересня 2021 року Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області у складі:

головуючого судді Мартиненко В. С.,

за участю секретаря судового засідання Штреккер В.О.,

представника позивач ОСОБА_1 , ОСОБА_2 ,

представника відповідача ОСОБА_3 ,

розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження у відкритому судовому засіданні в м. Костянтинівка цивільну справу за позовом Управління соціального захисту населення Костянтинівської міської ради до ОСОБА_4 про повернення безпідставно набутого майна,-

ВСТАНОВИВ:

До Костянтинівського міськрайонного суду Донецької області з вказаним позовом звернулось Управління соціального захисту населення Костянтинівської міської ради, в якому просило стягнути з ОСОБА_4 безпідставно набуте майно в розмірі 18118,90 грн та судові витрати у розмірі 2270,00 грн.

В обґрунтування вказаних вимог позивач посилався на те, що ОСОБА_4 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , звернувся до позивача із заявою про призначення субсидії на оплату житлово-комунальних послуг. У декларації про доходи та витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії від 19.01.2016 відповідач зазначив, що він здійснює підприємницьку діяльність з використанням спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності - є платником єдиного податку 1 групи та має дохід від здачі в оренду земельного паю. 25 січня 2019 в заяві додатково повідомив, що доходом з грудня 2019 року є пенсійні виплати. Субсидія на оплату житлово-комунальних послуг була призначена відповідачу на період з 01 січня 2016 згідно з Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 848 від 21.10.1995. Під час вибіркової перевірки у червні 2020 року шляхом запиту до єдиного державного реєстру платників єдиного податку було з'ясовано, що ОСОБА_4 з 01 квітня 2016 року належить до платників єдиного податку 2 групи. 22 червня 2020 року відповідач надав довідку з державної податкової служби України та написав заяву з проханням зупинити субсидію з 01 червня 2020 та про те, що з переплатою ознайомлений. Позивачем складено протокол переплати № 4480 від 21 липня 2020 року, сума надміру перерахованих коштів за період з 01 січня 2017 року по 31 березня 2020 року складає 18118,90 грн, яка на теперішній час відповідачем добровільно не повернута.

Представники позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав, посилаючись на те, що відповідач, звертаючись за отриманням субсидіє не має обов'язку повідомляти позивача про те, що він є платником єдиного податку 1 групи та відповідно у разі переходу на іншу групу не має повідомляти про такі зміни, позовна заява не підписана особою, яка має такі повноваження, копії письмових доказів не посвідчені належним чином, а розрахунок заборгованості здійснено працівниками позивача, повноваження яких не підтвердженні, сам розрахунок є необґрунтованим, оскільки раніше позивач повідомляв відповідачу про меншу суму з переплати субсидії. Крім того, заявив про застосування позовної давності.

З'ясувавши обставини справ, дослідивши докази, подані на їх підтвердження, суд дійшов висновку про необхідність задовольнити позовні вимоги частково з таких підстав.

Судом встановлено, що 19 січня 2016 року ОСОБА_4 звернувся до Управління соціального захисту населення Костянтинівської міської ради з заявою про призначення житлової субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива. В заяві та декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за період з 01.01.2015 року до 31.12.2015 року ОСОБА_4 у відомостях про доходи вказав, що є платником єдиного податку 1 групи та має дохід від здачі в оренду земельного паю. Також надав інформаційну довідку від 17.12.2015 за № 3659/10/05-14-17-01-13-1, надану Костянтинівською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Донецькій області, відповідно до якої фізична особа-підприємець ОСОБА_4 з 01.01.2014 р. по теперішній час здійснює підприємницьку діяльність по спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності та є платником єдиного податку першої групи.

02 жовтня 2018 року ОСОБА_4 вдруге звернувся до Управління соціального захисту населення Костянтинівської міської ради з заявою про призначення житлової субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива. В заяві та декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за період з 01.01.2018 року до 30.06.2018 року ОСОБА_4 у відомостях про доходи вказав, що є платником єдиного податку 1 групи та має дохід від здачі в оренду земельного паю.

Відповідно до витягу з протоколу № 50 від 06.12.2018 р. засідання міської комісії з питань призначення та надання житлових субсидій, пільг на житлово-комунальні послуги, придбання твердого палива та скріпленого газу у виключних випадках, з огляду на розглянуте, комісією вирішено призначити ОСОБА_4 з жовтня 2018 року в порядку виключення, виходячи з конкретних обставин відповідно до п. 6 п.п. 3, п. 7 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848.

Крім того, 25 січня 2019 відповідач в заяві додатково повідомив, що з грудня 2018 року став отримувачем пенсійних виплат.

Також рішеннями УСЗН Костянтинівської міської ради від 17.02.2016, 23.02.2016, 12.03.2016, 13.05.2016, 10.09.2016, 19.10.2016, 21.10.2016, 27.11.2016, 14.02.2017, 28.03.2017, 25.04.2017, 27.09.2017, 27.10.2017, 01.11.2017, 10.01.2018, 22.02.2018, 11.04.2018, 23.05.2018, 02.07.2018, 13.12.2018, 28.01.2019, 18.04.2019, 12.06.2019, 23.07.2019, 21.08.2019, 23.09.2019, 22.10.2019, 21.11.2019, 17.12.2019, 22.01.2020, 19.02.2020, 24.02.2020, 24.03.2020, 20.04.2020, 23.04.2020, 24.05.2020 йому була призначена житлова субсидія, зокрема за період з січня 2017 року по березень 2020 року у сукупному розмірі 26959,75 грн.

Відповідно до інформаційної довідки від 18.06.2020 за № 51173/10/05-99-51-80-01, надану Головним управлінням ДПС у Донецькій області, відповідно до якої ОСОБА_4 здійснює підприємницьку діяльність у період з 01.01.2012 року по теперішній час по спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності та є платником єдиного податку, з 01.01.2012 року по 31.03.2016 року - першої групи, з 01.04.2016 року і по теперішній час - другої групи.

Вказані обставини підтверджуються матеріалами особової справи щодо ОСОБА_4 за № 4480, заведеної УСЗН Костянтинівської міської ради, оригінал якої був наданий позивачем в судовому засіданні.

Згідно з абз. 3 п. 13 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива (в редакція, що діяла на час звернення за призначенням житлової субсидії), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2005 року за № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» (далі - Положення) для призначення субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем реєстрації (орендарі - за місцем проживання), заяву про призначення житлової субсидії та декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за встановленими формами; довідки про доходи - у випадках, передбачених абзацом третім пункту 12 цього Положення, а також у разі зазначення у декларації інших отриманих доходів, інформація про які відсутня у ДФС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування тощо і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом структурного підрозділу з питань соціального захисту населення у порядку, встановленому цим Положенням; договір найму (оренди) житла (за наявності).

Відповідно до абзацу третього пункту 12 цього Положення за бажанням громадян субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на основі середньомісячного (за три місяці, що передують місяцю, з якого призначається субсидія) сукупного доходу осіб, зазначених у пункті 7 цього Положення, після подання довідок про доходи таких осіб за зазначений період за формами, затвердженими Мінсоцполітики. До середньомісячного сукупного доходу пенсіонера враховується розмір пенсійної виплати за місяць, що передує місяцю, з якого призначається субсидія (абз. 4 п. 12 Положення).

Абзацом 7 п. 13 Положення передбачено, що громадянин несе відповідальність за подані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру.

Згідно з абз. 3, 8, 9 п. 20 Положення надання раніше призначеної субсидії припиняється, зокрема, якщо громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані про доходи (не зазначив один із видів доходів) та майновий стан, що вплинули на встановлення права на субсидію, внаслідок чого йому була надміру перерахована сума субсидії, - з місяця, в якому виявлено порушення; сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями або неповідомлення громадянином про зміни, зазначені у пункті 14 цього Положення, повертається ним за вимогою органу, що призначив субсидію. У разі коли громадянин добровільно не повернув надміру перераховану (виплачену) суму субсидії, питання про її стягнення органи, що призначають субсидії, вирішують у судовому порядку.

Відповідно до абз. 7 п. 12 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива (в редакція, що діяла на час звернення за призначенням житлової субсидії), для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку першої групи, до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб за цей місяць, для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку другої групи, - двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб, для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку третьої групи, - трьох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб.

Відповідно до абз. 7 п. 12 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива (в редакція, що діяла на час звернення за призначенням житлової субсидії), для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку першої групи, до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб за цей місяць, для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку другої групи, - двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб, для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку третьої групи, - трьох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб.

Відповідно до абз. 6 п. 12 Положення (в наступних редакціях) для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку першої групи, незалежно від отриманих (неотриманих) доходів до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на відповідний місяць, для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку другої групи, - трьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку третьої групи, - чотирьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб. При цьому не враховується дохід, отриманий самозяйнятою особою, та дохід від підприємницької діяльності, інформацію про які надано ДФС на запит. Система оподаткування та група платника єдиного податку для спрощеної системи оподаткування визначається на початок місяця, з якого призначається субсидія.

Відповідно до абз. 6 п. 12 Положення (в наступній редакції) для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку першої групи, незалежно від отриманих (неотриманих) доходів до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на 31 грудня року, за який враховуються доходи, для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку другої групи, - трьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку третьої групи, - чотирьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб. При цьому не враховується дохід, отриманий самозяйнятою особою, та дохід від підприємницької діяльності, інформацію про які надано ДФС на запит. Система оподаткування та група платника єдиного податку для спрощеної системи оподаткування визначається на початок місяця, з якого призначається субсидія.

Для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку першої групи, незалежно від отриманих (неотриманих) доходів до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку другої групи, - трьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку третьої групи, - чотирьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб. При цьому не враховується дохід, отриманий самозайнятою особою, та дохід від підприємницької діяльності, інформацію про які подано ДФС на запит структурного підрозділу з питань соціального захисту населення. Система оподаткування та група платника єдиного податку для спрощеної системи оподаткування визначається на початок місяця, з якого призначається субсидія (абз. 6 п. 12 Положення редакція від 01.05.2017).

Для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку першої групи, незалежно від отриманих (неотриманих) доходів до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку другої групи, - трьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку третьої групи, - чотирьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб. При цьому не враховується дохід, отриманий самозайнятою особою, та дохід від підприємницької діяльності, інформацію про які подано ДФС на запит структурного підрозділу з питань соціального захисту населення. Система оподаткування та група платника єдиного податку для спрощеної системи оподаткування визначається на початок місяця, з якого призначається субсидія.(абз. 7 п. 12 в наступній редакції).

Для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку першої групи, незалежно від отриманих (неотриманих) доходів до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку другої групи, - трьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку третьої групи, - чотирьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб. При цьому не враховується дохід, отриманий самозайнятою особою, та дохід від підприємницької діяльності, інформацію про які подано ДФС на запит структурного підрозділу з питань соціального захисту населення. Система оподаткування та група платника єдиного податку для спрощеної системи оподаткування визначається на початок місяця, з якого призначається субсидія. .(абз. 7 п. 12 в наступних редакціях).

Відповідно до абз. 10 п. 12 Положення (в наступній редакції) для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, незалежно від отриманих (неотриманих) доходів до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід, обчислений в таких розмірах мінімальної заробітної плати, встановленої станом на кінець періоду, за який враховуються доходи:

однієї мінімальної заробітної плати - для платників єдиного податку першої групи;

двох мінімальних заробітних плат - для платників єдиного податку другої групи;

трьох мінімальних заробітних плат - для платників єдиного податку третьої групи.

При цьому не враховується дохід, отриманий самозайнятою особою, та дохід від провадження підприємницької діяльності, інформацію про які подано ДФС на запит структурного підрозділу з питань соціального захисту населення. Система оподаткування та група платника єдиного податку для спрощеної системи оподаткування визначається на початок місяця, з якого призначається житлова субсидія.

Відповідно до абз. 14 п. 12 Положення (в наступній редакції) та в п. 40 (в наступній редакції) для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, незалежно від отриманих (неотриманих) доходів до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід, обчислений в таких розмірах мінімальної заробітної плати, встановленої станом на кінець періоду, за який враховуються доходи:

однієї мінімальної заробітної плати - для платників єдиного податку першої групи;

двох мінімальних заробітних плат - для платників єдиного податку другої групи;

трьох мінімальних заробітних плат - для платників єдиного податку третьої групи.

При цьому для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування і є платниками єдиного податку першої - третьої груп, не враховується дохід, отриманий самозайнятою особою, та дохід від провадження підприємницької діяльності, інформацію про які подано ДФС на запит структурного підрозділу з питань соціального захисту населення. Система оподаткування та група платника єдиного податку для спрощеної системи оподаткування визначається на початок місяця, з якого призначається житлова субсидія.

З урахуванням викладеного суд дійшов висновку про те, що ОСОБА_4 було безпідставно набуто грошові кошти в розмірі 18118 грн 86 коп. у вигляді субсидії, яка була призначена та надана йому для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, оскільки при визначені розміру такої субсидії не було враховано, що він з 01.04.2016 року і по теперішній час є платником єдиного податку другої групи.

Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 1212 ЦК України особа, яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно), зобов'язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов'язана повернути майно і тоді, коли підстава, на якій воно було набуте, згодом відпала. Положення цієї глави застосовуються незалежно від того, чи безпідставне набуття або збереження майна було результатом поведінки набувача майна, потерпілого, інших осіб чи наслідком події.

Частиною першою статті 1215 ЦК України передбачено, що не підлягає поверненню безпідставно набуті: заробітна плата і платежі, що прирівнюються до неї, пенсії, допомоги, стипендії, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю, аліменти та інші грошові суми, надані фізичній особі як засіб до існування, якщо їх виплата проведена фізичною або юридичною особою добровільно, за відсутності рахункової помилки з її боку і недобросовісності з боку набувача.

Оскільки судом встановлено, що відповідач без достатньої правової підстави набув грошові кошти за рахунок позивача в сукупному розмірі 18118,86 грн внаслідок недобросовісності з боку набувача, суд дійшов висновку про те, що вказане майно підлягає поверненню як безпідставно набуте.

Відповідачем залишився не спростованим розрахунок позивача надмірно нарахованої суми розміру субсидії у спірний період.

Відповідно до статті 256 ЦК України позовна давність - це строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу.

Загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки (стаття 257 ЦК України).

Сплив позовної давності, про застосування якої заявлено відповідачем у спорі, є підставою для відмови у позові (частина четверта статті 267 ЦК України).

Згідно ч. 1 ст. 261 ЦК України перебіг позовної давності починається від дня, коли особа довідалася або могла довідатися про порушення свого права або про особу, яка його порушила.

Оскільки відповідно до абзацу 7 п. 13 вищевказаного Положення саме на відповідача покладена відповідальність за подані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру, водночас судом встановлено, що звертаючись до позивача повторно із відповідною заявою про призначення субсидії від 02.10.2018, він подав декларацію, в якій вказав, на те, що він є платником єдиного податку 1 групи, та відповідну інформаційну довідку від 18.06.2020 надав лише в червні 2020, суд дійшов висновку про те, що строк позовної давності для пред'явлення вимог позивачем в повному обсязі не сплив.

Підсумовуючи вищенаведене, суд дійшов висновку про необхідність стягнути з ОСОБА_4 на користь Управління соціального захисту населення Костянтинівської міської ради безпідставно набуту субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг в розмірі 18118 гривень 86 копійок, що відповідає сумі окремих платежів субсидії, які були щомісячно надмірно нараховані відповідачу.

Позовні вимоги в частині стягнення з відповідача безпідставно набуту субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг в розмірі 0,04 грн задоволенню не підлягають, та вказана різниця є арифметичною помилкою позивача при здійснення розрахунку.

Посилання представника відповідача на те, що позовна заява підписана підписано особою, яка не має права її підписувати, не спростовує висновків суду, оскільки позовна заява підписана ОСОБА_5 , яка відповідно до відомостей Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань є керівником Управління соціального захисту населення Костянтинівської міської ради (ЄДРПОУ 03197428) та відповідно до ч. 3 ст. 58 ЦПК України юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника.

Згідно з ч.1 ст.141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. А отже, з відповідача на користь позивача підлягає стягненню судовий збір, сплачений ним при подачі позову до суду в розмірі 2270,00 грн., що підтверджено відповідною квитанцією в матеріалах справи.

Керуючись ст.ст. 141, 259, 264-265, 273, 279, 354-355, п.п.15.5 розділу ХІІІ Перехідних положень ЦПК України,-

ВИРІШИВ:

Позов Управління соціального захисту населення Костянтинівської міської ради до ОСОБА_4 про повернення безпідставно набутого майна - задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_4 на користь Управління соціального захисту населення Костянтинівської міської ради безпідставно набуту субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг в розмірі 18118 (вісімнадцяти тисяч ста вісімнадцяти) гривень 86 копійок.

В задоволені іншої частини позовних вимог - відмовити.

Стягнути з ОСОБА_4 на користь Управління соціального захисту населення Костянтинівської міської ради витрати, пов'язані зі сплатою судового збору, в розмірі 2270 (двох тисяч двохсот сімдесяти) гривень 00 копійок.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Донецького апеляційного суду через Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов'язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами ЦПК України, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв'язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення.

Дата складення повного рішення суду - 28 вересня 2021 року.

Позивач: Управління соціального захисту населення Костянтинівської міської ради, місцезнаходження: Донецька область, м. Костянтинівка, вул. Громова, буд. 14, ЄРДПОУ 03197428; відповідач: ОСОБА_4 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 .

Суддя