Харківський окружний адміністративний суд
61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
27 вересня 2021 р. № 520/9918/21
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Мороко А.С., розглянувши у порядку спрощеного провадження в приміщенні суду в м. Харкові адміністративну справу № 520/9918/21 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -
ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд:
- визнати бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області протиправною, яка полягає у безпідставній відмові перерахувати ОСОБА_1 пенсію по інвалідності з більш високого заробітку 21718,43 грн на місяць, за два останніх роки;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області перерахувати ОСОБА_1 пенсію по інвалідності з більш високого заробітку, за два останніх роки, у відповідності до ст. 69 Закону України "Про пенсійне забезпечення", виходячи з середньомісячного заробітку 21718,43 грн на місяць, починаючи з 01 квітня 2021 року;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області призначити ОСОБА_1 пенсію по інвалідності у розмірі 4547,21 грн на місяць, починаючи з 01 квітня 2021 року.
В обґрунтування позову позивач зазначив, що 19.03.2021 звернувся до відповідача із заявою, в якій просив на підставі ст. 69 Закону України "Про пенсійне забезпечення" здійснити перерахунок пенсії по інвалідності, оскільки за два останніх роки, 2019- 2020, розмір зарплати, з яких сплачувались страхові внески до Пенсійного фонду України склав 521242,24 грн (за 2019 рік - 319348,83 грн, за 2020 рік - 201893,41 грн; або 21718,43 грн на місяць. Однак, згідно протоколу управління щодо перерахунку пенсії по інвалідності від 25.05.2021 розмір пенсії по інвалідності залишився незмінним, у розмірі 2287,13 грн, незважаючи на середньомісячний заробіток за 2019, 2020 роки 21718,43 грн на місяць. Натомість, розрахунковою сумою для обчислення пенсії помилково є 10715,91 грн, а не 21718,43 грн.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 24.06.2021 відкрито спрощене провадження по даній справі та запропоновано відповідачеві надати відзив на позов.
Копія ухвали про відкриття спрощеного провадження була надіслана відповідачу, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
21.07.2021 представником відповідача надано відзив на позовну заяву, в якому він просив відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог, оскільки в спірних правовідносинах управління діяло з дотриманням норм чинного законодавства України.
26.07.2021 від позивача надійшла відповідь на відзив, в якій зазначив, що відповідач безпідставно відмовив у перерахунку пенсії.
Положеннями ч.1 ст.257 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.
Згідно ч.2 ст.257 Кодексу адміністративного судочинства України: за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду.
Відповідно 258 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
ОСОБА_1 перебуває на обліку у Головному управлінні та отримує пенсію по інвалідності ІІІ групи з 20.08.2003.
Після набуття чинності Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з 01.01.2004 позивачу перераховано пенсію за нормами вище зазначеного закону на підставі документів про вік, страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходились на час перерахунку в його пенсійній справ та відповідали вимогам законодавства, що діяло раніше.
Відповідно до матеріалів пенсійної справи ОСОБА_1 працює, а тому, як працюючому пенсіонеру відповідно до ст. 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" здійснений автоматично перерахунок з 01.04.2019.
З 01.04.2019 пенсія позивача становить: загальний стаж - 09 років 05місяців 11 днів; стаж додатковий 31 рік 06 місяців 05 днів; коефіцієнт стажу з урахуванням кратності ((493/100*12) * 1) - 0,41083; розмір пенсії за віком відповідно до ст. 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (8697,27*0.41083) - 3573,10. Доплата за понаднормовий стаж відповідно до абз.2 ч.1ст.28 Закону 1058 за 16 років - 171,84. Загальний розмір пенсії (за віком) 3573,10+171,84= 3744,94. Розмір пенсії по інвалідності ІІІ групи згідно з ст. 33 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" складає 50 % пенсії за віком, обчисленої відповідно до статей 27 і 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та складає 3744,94*50% = 1872,47 грн.
Відповідно до постанови КМУ від 20 лютого 2019 року № 124 "Питання проведення індексації пенсій у 2019 році" (із змінами, внесеними згідно з постановою КМУ № 543 від 26.06.2019) затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (надалі - Порядок).
Згідно з пунктом 3-1 Порядку встановлено, що з 1 липня 2019 року в разі, коли щомісячний розмір пенсійних виплат з урахуванням передбачених законодавством надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсії (крім пенсії за особливі заслуги перед Україною) в осіб, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону з урахуванням страхового стажу, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону , не досягає 2000 гривень, таким особам на доплата до пенсії у сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.
Враховуючи вказане, Головним управлінням пенсія ОСОБА_1 з 01.07.2019 перерахована та становила 2000,00 грн.
19.03.2021 позивач звернувся до Головного управління із заявою, в якій просив на підставі ст. 69 Закону України "Про пенсійне забезпечення" здійснити перерахунок пенсії з 01.04.2019 по 31.03.2021, оскільки розмір зарплати, з яких сплачувались страхові внески до Пенсійного фонду України склав майже 500000,00 грн, або майже 25000,00 грн на місяць.
Листом № 3149-6219/3-02/8-2000/21 від 25.03.2021 відповідач повідомив позивача про те, що для проведення перерахунку необхідно звернутись до сервісного центру особисто або відповідно до Положення про організацію прийому та обслуговування осіб, які звертаються до органів Пенсійного фонду України, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30 липня 2015 року № 13-1 через вебпортал. При необхідності, заява про перерахунок може бути подана представником заявника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально. Також, вказано, що Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" набрав чинності з 01.01.2004 і відповідно всі раніше призначені пенсії були перераховані за нормами цього Закону. Пунктом 16 розділу XV Закону передбачено, що закони України та інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону. Тому, провести перерахунок пенсії відповідно до статті 69 Закону України "Про пенсійне забезпечення" немає законних підстав.
Не погоджуючись із вказаною відмовою управління, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Щодо вирішення справи по суті, суд зазначає наступне.
Закон України "Про пенсійне забезпечення" від 05.11.1991 № 1788-XII (надалі - Закон № 1788-XII) регулював питання пенсійного забезпечення та гарантував всім непрацездатним громадянам України право на матеріальне забезпечення за рахунок суспільних фондів споживання шляхом надання трудових і соціальних пенсій.
Відповідно до ст. 69 Закону 1788-XII пенсіонерам, які пропрацювали після призначення пенсій за віком або інвалідністю не менш як 2 роки з більш високим заробітком, ніж той, з якого було обчислено пенсію, встановлюється за заявою пенсіонера новий розмір пенсії виходячи з більш високого заробітку, який визначається за 2 роки роботи підряд після призначення пенсії відповідно до статей 64 - 67 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
З 1 січня 2004 року набрав чинності Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 № 1058-IV (надалі - Закон № 1058-ІV), який, згідно преамбули, розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом. Зміна умов і норм загальнообов'язкового державного пенсійного страхування здійснюється виключно шляхом внесення змін до цього Закону.
Отже, з 1 січня 2004 року Закон № 1058-ІV є основним законом, який визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду.
Пунктом 16 наведеного розділу Закону № 1058-ІV визначено, що до приведення законодавства України у відповідність із цим Законом закони України та інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону. Положення Закону України "Про пенсійне забезпечення" застосовуються в частині визначення права на пенсію за вислугу років для осіб, які на день набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" мають вислугу років та стаж, необхідні для призначення такої пенсії.
Аналогічне ж роз'яснення зазначено і у преамбулі Закону № 1788-ХІІ, де зазначено, що положення Закону України "Про пенсійне забезпечення" застосовуються в частині визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах і за вислугу років згідно із Законом № 3108-IV від 17.11.2005.
Згідно положень статті 9 Закону № 1058-ІV за рахунок коштів Пенсійного фонду в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: 1) пенсія за віком; 2) пенсія по інвалідності внаслідок загального захворювання (у тому числі каліцтва, не пов'язаного з роботою, інвалідності з дитинства); 3) пенсія у зв'язку з втратою годувальника.
З системного аналізу вказаних вище норм права вбачається, що положення Закону № 1788-ХІІ застосовуються лише в частині визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах і за вислугу років, а не перерахунку пенсії.
Відповідно до ст. 43 Закону № 1058-ІV перерахунок пенсій за віком, по інвалідності, в разі втрати годувальника, за вислугу років, призначених до набрання чинності цим Законом, здійснюється за нормами цього Закону на підставі документів про вік, страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час перерахунку в пенсійній справі та відповідають вимогам законодавства, що діяло раніше, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачу призначено пенсію згідно норм Закону № 1788-ХІІ, але в подальшому після набуття чинності Закону № 1058-ІУ з 01.01.2004 позивачу перераховано пенсію за нормами вище зазначеного закону на підставі документів про вік, страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходились на час перерахунку в пенсійній справі ОСОБА_1 .
В свою чергу алгоритм перерахунку пенсії визначений частиною 4 ст. 42 Закону № 1058-ІV, відповідно до якого позивачу був здійснений перерахунок.
Враховуючи викладене, суд прийшов до висновку, що на час звернення позивача до пенсійного органу із заявою про перерахунок пенсії відповідно до ст.69 Закону України "Про пенсійне забезпечення" у відповідача були відсутні законодавчі підстави для перерахунку пенсії на підставі цієї норми Закону.
За таких обставин, суд вважає посилання позивача на необхідність застосування до спірних правовідносин приписів Закону № 1788-ХІІ в питаннях перерахунку його пенсії є безпідставними та вважає, що при перерахунку пенсії позивачу необхідно враховувати норми Закону № 1058-ІV, зокрема, статті 42 вказаного Закону, якою безпосередньо врегульовано порядок та умови, за яких може бути перерахована пенсія.
Відповідно до ч. 4 ст. 42 Закону № 1058-ІV у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія.
За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.
У разі якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менш як 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії проводиться не раніше ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу після її призначення (попереднього перерахунку) та заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.
Якщо пенсіонер, який продовжував працювати, набув стажу, достатнього для обчислення пенсії відповідно до частини першої статті 28 цього Закону, за його заявою проводиться відповідний перерахунок пенсії незалежно від того, скільки часу минуло після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, з урахуванням заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.
Органи Пенсійного фонду щороку з 1 квітня без додаткового звернення особи проводять перерахунок пенсії тим особам, які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на проведення перерахунку, передбаченого абзацами першим - третім цієї частини, на найбільш вигідних умовах. Порядок такого перерахунку пенсії встановлюється правлінням Пенсійного фонду за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.
Таким чином, перерахунок пенсії може бути зроблений через кожні два роки. За бажанням пенсіонера, перерахунок пенсії провадиться: в першому випадку - з додаванням страхового стажу та з урахуванням заробітку, з якого попередньо призначено (перераховано) пенсію, в тому числі за новий період; в другому випадку - з додаванням страхового стажу та заробітку із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час попереднього перерахунку пенсії (тобто не враховуються суми заробітної плати, отримані за додатково набутий стаж, а показник заробітної плати залишається на рівні попереднього перерахунку (призначення) пенсії).
Крім того, органи Пенсійного фонду зобов'язані автоматично проводити перерахунки пенсії щороку з 1 квітня без додаткового звернення особи у випадках, коли такі особи набули право на перерахунок пенсії.
При цьому, доцільність перерахунку пенсії з урахуванням і стажу, і зарплати, отриманої після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, необхідно визначати в кожному конкретному випадку. Це обумовлено тим, що у разі перерахунку пенсії з урахуванням заробітної плати, одержаної після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, будуть застосовуватися чинні норми статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" щодо збільшення страхового стажу для визначення мінімальної пенсії за віком та відповідного підвищення пенсії за страховий стаж для жінок понад 30 років, а для чоловіків - понад 35 років.
Відповідно до ст. 27 Закону № 1058-ІV розмір пенсії за віком визначається за формулою:П = Зп?Кс, де: П - розмір пенсії, у гривнях; Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи, визначена відповідно до статті 40 цього Закону, з якої обчислюється пенсія, у гривнях; Кс - коефіцієнт страхового стажу застрахованої особи, визначений відповідно до статті 25 цього Закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 40 Закону № 1058-ІV для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року.
Відповідно до ч. 2 ст. 40 Закону № 1058-ІV заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається за формулою: Зп = Зс х (Ск : К), де:
Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, у гривнях;
Зс - середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії;
Ск - сума коефіцієнтів заробітної плати (доходу) за кожний місяць (Кз1 + Кз2 + Кз3 + ... + Кзn);
К - страховий стаж за місяці, які враховано для визначення коефіцієнта заробітної плати (доходу) застрахованої особи.
Коефіцієнт заробітної плати (доходу) застрахованої особи за кожний місяць страхового стажу, який враховується при обчисленні пенсії, визначається за формулою:
Кз = Зв : Зс, де:
Кз - коефіцієнт заробітної плати (доходу) застрахованої особи;
Зв - сума заробітної плати (доходу) застрахованої особи, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії за місяць, за який розраховується коефіцієнт заробітної плати (доходу);
Зс - середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за місяць, за який розраховується коефіцієнт заробітної плати (доходу), а в разі одноразової сплати єдиного внеску відповідно до частини п'ятої статті 10 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" - за місяць, в якому укладено договір про добровільну участь.
Оскільки відповідно ОСОБА_1 продовжує працювати, йому як працюючому пенсіонеру, управлінням відповідно до ст. 42 Закону 1058 здійснений автоматично перерахунок пенсії з 01.04.2021. За матеріалами пенсійної справи пенсія позивача з 01.04.2021 становить: загальний стаж 24 роки 04 місяці 20 днів; стаж додатковий 16 років 09 місяців 02 дні; коефіцієнт стажу з урахуванням кратності ((493/100*12) * 1) - 0,4108. Розмір пенсії за віком відповідно до ст.27 Закону 1058 (10715,91*0.41083) - 4402,42, доплата за понаднормовий стаж відповідно до абз.2 ч.1ст.28 Закону № 1058 (10715,91*0,41083) - 4402,43, доплата за понаднормований стаж відповідно до абз. 2 ч. 1 ст. 28 Закону 1058 за 16 років - 171,84. Загальний розмір пенсії (за віком) 4402,42+171,84= 4574,26. Розмір пенсії позивача по інвалідності ІІІ групи згідно ст. 33 Закону 1058 склав 50 % - пенсії за віком, обчисленої відповідно до статей 27 і 28 Закону 1058 та складає 4574,26*50 % = 2287,13 грн.
Отже, при проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 відповідач дотрималось алгоритму перерахунку пенсії, передбаченого статтею 42 Закону № 1058 та здійснило перерахунок пенсії позивачу, що призвело до її збільшення.
Так, Головним управління Пенсійного фонду України в Харківській області при здійсненні перерахунку з 01.04.2021 розраховано 2 варіанти перерахунку: з додаванням лише страхового стажу та з додаванням заробітної плати і стажу.
При цьому, перерахунок пенсії з 01.04.2021 з врахуванням заробітку для позивача є невигідним, оскільки в результаті зменшується середньомісячний заробіток, з якого буде розрахована пенсія. В разі здійснення перерахунку з 01.04.2021 з додаванням лише страхового стажу, пенсія розраховується від заробітної плати 10715,91 грн, а при здійсненні перерахунку пенсії з 01.04.2021 з додаванням стажу і заробітку, розмір середньої заробітної плати, з якої розраховується пенсія зменшується і становить лише 8171,05 грн.
Невигідний варіант перерахунку для позивача з врахуванням і заробітної плати і стажу складає: загальний стаж 24 роки 04 місяці 20 днів; стаж додатковий 16 років 09 місяців 02 днів; коефіцієнт стажу з урахуванням кратності ((493/100*12) * 1) - 0,41083. Розмір пенсії за віком відповідно до ст.27 Закону 1058 (8171,05*0.41083)- 3356.91. Доплата за понаднормовий стаж відповідно до абз.2 ч.1 ст.28 Закону № 1058 за 6 років - 64,44. Загальний розмір пенсії (за віком) 3356,91+64,44=3421,35. Розмір пенсії позивача по інвалідності ІІІ групи згідно ст. 33 Закону № 1058 складає 50 % пенсії за віком, обчисленої відповідно до статей 27 і 28 Закону № 1058 та складає 3421,35*50% = 1710,68 грн.
Також, суд зазначає, що відповідно до постанови КМУ від 20 лютого 2019 року № 124 "Питання проведення індексації пенсій у 2019 році" (із змінами, внесеними згідно з постановою КМУ № 127 від 22.02.2021) Кабінетом Міністрів України затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" надалі Порядок. Згідно пункту 1 Порядку встановлено, що з 1 березня у разі, коли щомісячний розмір пенсійних виплат з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації, щомісячної компенсації в разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших доплат до пенсій, встановлених законодавством (крім пенсій за особливі заслуги перед Україною), в осіб, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон) з урахуванням страхового стажу, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону, не досягає 2 200 гривень, таким особам надається щомісячна доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру, яка враховується під час подальших перерахунків пенсій. Розмір підвищення відповідно до постанов КМУ визначається органами Пенсійного фонду в автоматизованому режимі окремо, в залежності від тривалості страхового стажу та індивідуального коефіцієнту заробітної плати з якого провадиться обчислення пенсії.
У зв'язку з чим, з 01.03.2021 при перерахунку пенсії позивачу відповідно до постанови КМУ № 127 від 22 лютого 2021 року її розмір становить 1710,67+ 489,32=2200,00 грн.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що відповідач в спірних правовідносинах діяв з дотриманням норм чинного законодавства України, а тому, підстави для задоволення позовних вимог відсутні.
Згідно з частиною 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Отже, позовні вимоги ОСОБА_1 не підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 14, 243-246, 293, 295, 296 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (місцезнаходження: майдан Свободи, буд. 5, Держпром, 3 під., 2 пов., м. Харків, 61022, ідентифікаційний код - 14099344) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо справа розглядалась в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя А.С. Мороко