Справа № 488/2752/21
Провадження № 3/488/1376/21
іменем УКРАЇНИ
27.09.2021 року м. Миколаїв
Суддя Корабельного районного суду м. Миколаєва Торжинська Т.В., за участю захисника особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 - Могутова А.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Головного управління ДПС у Миколаївській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 , паспорт НОМЕР_2 , виданий Бердянським МВ УМВС України в Запорізькій області 18.04.1996 року, мешканця АДРЕСА_1 , директора ДП «Миколаївський авіаремонтний завод «НАРП»,
- за ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №462, 11 червня 2021 року, ОСОБА_1 , будучи керівником ДП «Миколаївський авіаремонтний завод «НАРП», допустив порушення встановленого порядку ведення податкового обліку в частині неподання аудиторських висновків, подання яких передбачене абзацом четвертим пункту 46.2 статті 46 Податкового кодексу України у строк не пізніше 10 червня року, наступного за звітним. А саме, станом на 08.07.2021 року не подав контролюючому органу фінансову звітність за 2020 рік, яка підлягає оприлюдненню разом з аудиторським звітом (акт від 08.07.2021 року №4928/14-29-18-07-15/09794409).
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Приймаючи рішення у справі, суд виходить з такого.
Частиною1 ст. 163-1 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Відповідно до ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст.10 КУпАП, адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.
На доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні вище вказаного правопорушення, окрім протоколу, надано акт про результати перевірки №4928/14-29-18-07-15/09794409 від 08.07.2021 року.
Спростовуючи доводи порушення, наведеного у протоколу, захисник Кирницького В.П. послався на те, що відповідно до п. 1.1 Статуту ДП “НАРП”, підприємство є державним комерційним підприємством, заснованим на державній власності, та передане в управління Державного Концерну “Укроборонпром” (далі - Концерн.
Згідно п. 1.4 Статуту, у своїй діяльності Підприємство керується, в тому числі наказами, Концерну.
Відповідно по п.6.2 Статуту Підприємство зобов'язане, в тому числі, виконувати рішення Концерну.
При цьому, наказом Концерну №509 від 30.12.2020 р. доручено центральній конкурсній комісії Концерну з відбору постачальників для підприємств проведення окремого етапу конкурсу (аукціону з відбору суб'єктів аудиторської діяльності).
Згідно листа Концерну від 30.12.2020 р. № UOP 11.1-13011, “на підставі отриманих від Підприємств звернень, центральна конкурсна комісія Концерну, утворена наказом від 19.12.2020 р. №356, організовує та передає окремий етап конкурсу (аукціону) з відбору САД (суб'єкту аудиторської діяльності), які призначаються для надання послуг з обов'язкового аудиту фінансової звітності Підприємств за 2020-2021 роки”.
Таким чином, згідно розпоряджень Концерну, відбір суб'єктів оціночної діяльності відбувався центральною конкурсною комісією Концерну, а не ДП “НАРП”, отже посадові обов'язки ДП “НАРП” були відхилені від цього процесу.
Згідно Розпорядження Концерну від 19.05.2021 р. №44/Р, було призначено ТОВ “Крестон Джі СіДжі Аудит” суб'єктом аудиторської діяльності для надання послуг з обов'язкового аудиту фінансової звітності Підприємства за 2020-2021 р.р.
Відповідно до копії договору на виконання завдання з надання впевненості (аудит), того ж дня, зокрема 19.05.2021 р. ДП “НАРП” уклало із ТОВ “Крестон Джі Сі Джі Аудит” договір, за умовами якого останнє зобов'язалося виконати обов'язковий аудит фінансової звітності Замовника за період з 01.01.2020 р. по 31.12.2020 р., а також за період з 01.01.2021 р. по 31.12.2021 р.
Згідно з п.1.6 Договору, Звіт незалежного аудитора про фінансову діяльність Замовника станом на 31.12.2020 р. Виконавець зобов'язався надати не пізніше 30.05.2021 р. або 40-ка календарних днів з дня укладення Договору (що буде пізніше).
Відповідно до акту надання послуг №2635/01-1, послуги з аудиту за рік, що закінчився 31.12.2020 р. складено 30.06.2021 р., а за даними копії журналу реєстрації вхідної документації, вказаний звіт надійшов до ДП “НАРП” лише 05.07.2021 р., тобто поза межами, визначеними абзацом четвертим пункту 46.2 статті 46 Податкового кодексу України.
За наведеного, доводи захисника Кирницького В.П. про те, що оприлюднення аудиторського звіту за 2020 р. разом із фінансовим звітом за 2020 р. із порушенням строку сталося не з вини посадових осіб ДП “НАРП”, повністю підтверджується наданими суду доказами, тому з урахуванням вимог ст.ст.9, 10 КУпАП, положень п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП, суд вважає необхідним провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-1 КУпАП закрити за відсутністю у його діях складу вказаного адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.ст.247, 283 КпАП України, -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-1 КУпАП закрити за відсутністю у діях останнього складу вказаного адміністративного правопорушення.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Миколаївського апеляційного суду через Корабельний районний суд м. Миколаєва.
Суддя Т.В. Торжинська