Справа №2а-1230/2010р.
18 червня 2010 року. Кіровоградський районний суд Кіровоградської області в складі: головуючого - судді Гончара В.М.,
при секретарі - Попруженко Л.М.,
за участю відповідача,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до старшого державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Кіровоградської області Погребняка Сергія Івановича про поновлення строку для звернення до суду та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення,
ОСОБА_1 звернувся до суду із зазначеним адміністративним позовом в якому просить поновити строк на оскарження постанови про притягнення його до адміністративної відповідальності, визнати неправомірними дії відповідача у притягненні його до адміністративної відповідальності та скасувати складену ним постанову №010591 від 29.04.2010 року.
Свої вимоги обґрунтовує тим, що не є суб'єктом адмінправопорушення передбаченого ст.82 КУпАП, так як відповідальність за складування відходів повинні нести особи які це вчинили.
Строк на оскарження не пропустив, так як цей строк закінчувався не 09.05.2010 року, а в перший робочий день, тобто 11.05.2010 року, коли він у подав скаргу через поштове відділення. Крім того, перебував на стаціонарному лікуванні В Кіровоградській центральній районній лікарні. В письмовій формі просив справу розглянути без його участі.
Відповідач посилаючись на надані суду заперечення, позов не визнав.
Свідок ОСОБА_3 суду підтвердив факт та обставини складання відносно позивача протоколу і постанови.
Заслухавши пояснення відповідача, свідка, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, постанова скасуванню, з наступних підстав.
Судом встановлено, що 29.04.2010 року, старший державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища Погребняк С.І. склав протокол №010591 відносно ОСОБА_1 і в цей же день виніс постанову №010591 якою визнав ОСОБА_1 винним у вчиненні адмінправопорушення передбаченого ст.82 КУпАП та наклав адмінстягнення у виді штрафу в розмірі 850 грн.
ОСОБА_1 ставиться в провину, що він працюючи на посаді сільського голови Крупської сільської ради Кіровоградського району та області порушив правила поводження з відходами, а саме їх складування на території Крупської сільської ради, чим порушив ст.42 Закону України «Про відходи».
Вказана постанова винесена з порушенням вимог ст.283 КУпАП, так як не конкретизовано який саме пункт ст.42 ЗУ «Про відходи» порушив позивач та якими доказами підтверджується його вина. Зазначена стаття Закону визначає порушення з пункту «а» по пункт «н», за які особи винні в порушенні законодавства про відходи несуть відповідальність.
В постанові не вказано про вид відходів, їх походження, місцезнаходження та відношення до них Крупської сільської ради.
З огляду на протокол про адміністративне правопорушення, відходи знаходяться біля автодороги Кіровоград-Рівне в районі садових кооперативів «Радист» та «Спутник». Хто саме влаштував несанкціоноване сміттєзвалище відповідачам не встановлено.
Згідно із статтею 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Згідно з пунктом 7 статті 33 цього Закону до відання виконавчих органів сільських рад належить визначення території для складування, зберігання або розміщення виробничих, побутових та інших відходів відповідно до законодавства.
Статтею 21 Закону України «Про відходи» встановлені повноваження органів місцевого самоврядування у сфері поводження з відходами ( зокрема здійснення контролю за додержанням законодавства про відходи), відповідно до яких місцеві ради несуть відповідальність в межах своєї компетенції.
Як вбачається зі змісту повноважень, місцеві ради не несуть відповідальності за порушення законодавства «Про відходи» на їх території невстановленими особами. Сільська рада не входить до переліку осіб, які згідно зі статтею 17, 42,43 Закону України «Про відходи» зобов'язані нести відповідальність за порушення зазначеного Закону невстановленими особами, оскільки не є установою, діяльність якої пов'язана з відходами та не є суб'єктом господарювання..
Підлягають задоволенню позовні вимоги і в поновлення строку на оскарження постанови, оскільки строк на оскарження постанови закінчувався в перший робочий день, тобто 11.05.2010 року, коли і була подана скарга, а крім того позивач перебував на стаціонарному лікуванні в Кіровоградській ЦРЛ з 07.05.2010 року по 31.05.2010 року.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.2, 69-71, 94, 160-165, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позов ОСОБА_1 задовольнити повністю.
Поновити ОСОБА_1 строк на оскарження постанови №010591 від 29 квітня 2010 року.
Визнати неправомірними дії старшого державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Кіровоградської області Погребняка Сергія Івановича у притягненні ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст.82 КУпАП та накладення адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 850 грн.
Постанову №010591 від 29 квітня 2010 року винесену старшим державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища Кіровоградської області Погребняком Сергієм Івановичем у притягненні ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст.82 КУпАП та накладенні на нього адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 850 грн. - скасувати, справу про адміністративне правопорушення закрити за відсутністю в діях ОСОБА_1 адміністративного правопорушення
Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі протягом 10 днів з дня її проголошення заяви про апеляційне оскарженням і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.5 ст. 186 КАС України.
Суддя