Справа № 159/5070/21
Провадження № 3/159/2760/21
23 вересня 2021 року м. Ковель
Суддя Ковельського міськрайонного суду Волинської області Волкова Ю.Ф.,
розглянувши матеріали, що надійшли від Ковельського районного управління поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України (паспорт серії НОМЕР_1 , виданий 27.12.2010 року Ковельським МРВ УМВС України у Волинській області, РНОКПП НОМЕР_2 ), яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючої,
за вчинення правопорушення, передбаченого частиною першою статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - Кодекс),
встановила:
ОСОБА_1 12 серпня 2021 року за місцем свого проживання по АДРЕСА_1 ухилилась від виконання батьківських обов'язків щодо свого неповнолітнього сина ОСОБА_2 , 2014 року народження, а саме не забезпечила належних умов для його життя, виховання та розвитку, в результаті чого ОСОБА_3 був тимчасово вилучений та поміщений у Волинський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей.
У судовому засіданні ОСОБА_1 надала усні пояснення, відповідно до яких вину свою визнала в повному обсязі та просила суворо не карати. Розповіла, що допустила адміністративне правопорушення в зв'язку з тим, що на той час зловживала спиртними напоями. Зараз алкоголь не вживає, має намір поїхати за кордон на заробітки, а по поверненню забрати дитину і виховувати сина належним чином.
Заслухавши пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши письмові докази у справі, суддя дійшла таких висновків
Відповідно частини першої статті 184 Кодексу ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей, тягне за собою попередження або накладення штрафу від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до статті 251 Кодексу доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Крім визнання провини самим правопорушником, її вина у вчиненні даного правопорушення повністю доводиться зібраними у справі доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії АПР18 №688310, повідомленням виконавчим комітетом Люблинецької селищної ради про відібрання дитини, актом №04 від 12.08.2021 про обстеження житлово-побутових умов проживання ОСОБА_2 , копіює свідоцтва про народження ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності від 20.08.2021, іншими матеріалами справи.
Доказів, які б спростовували вказані обставини суду не надано.
Оцінивши докази та матеріали, надавши правову оцінку встановленим обставинам, суд дійшов висновку про наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Визначаючи вид стягнення для ОСОБА_1 , враховую конкретні обставини вчинення правопорушення, особу винної, яка стала на шлях виправлення, самостійно відмовившись від вживання алкогольних напоїв, розкаюється у вчиненому, її майновий стан (не працевлаштована), обставини, що пом'якшують відповідальність - визнання вини та відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю, вважаю, що відносно останньої необхідно обрати адміністративне стягнення у виді попередження.
Відповідно до статті 40-1 Кодексу, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Згідно із пунктом 5 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, сплачується судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 454 грн, які підлягають стягненню на користь держави.
Керуючись статтями 40-1, 184, 221, 268, 283, 284, 285, 307, 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення, Законом України «Про судовий збір», суддя
постановила:
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Притягнути ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності у вигляді попередження.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір у розмірі 454 грн (чотириста п'ятдесят чотири грн).
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Ковельський міськрайонний суд Волинської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, або прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 Кодексу, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців з дня винесення.
Суддя Ковельського міськрайонного суду Волинської областіЮ. Ф. Волкова