Ухвала від 21.09.2021 по справі 826/8501/18

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

21 вересня 2021 року м. Київ № 826/8501/18

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Аверкової В.В, розглянувши у порядку письмового позовного провадження клопотання позивача про накладення на керівника відповідача штрафу за невиконання рішення суду, зобов'язання відповідача виконати рішення суду в межах адміністративної справи

за позовом ОСОБА_1

до Головного управління Пенсійного фонду в м. Києві

про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії,

УСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду в м. Києві про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії.

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 22 серпня 2018 року адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено. Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо не здійснення ОСОБА_1 перерахунку пенсії з 01 січня 2018 року, виходячи з 90% відповідних сум грошового забезпечення враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01 січня 2018 року виходячи з 90% відповідних сум грошового забезпечення враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення), премії та щомісячної додаткової винагороди для льотного складу 100% від суми місячного грошового забезпечення в розмірах, установлених законодавством. Присуджено здійснені позивачем документально підтверджені судові витрати у розмірі 1409,60 грн на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві.

Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 17 грудня 2018 року в адміністративній справі № 826/8501/18 рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 22 серпня 2018 року залишено без змін.

21 січня 2019 року Окружним адміністративним судом міста Києва видано виконавчий лист.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 28 лютого 2020 року заяву позивача в порядку статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України задоволено. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві подати звіт про виконання рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 22 серпня 2018 року у справі № 826/8501/18 у місячний строк з моменту отримання копії даної ухвали.

До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов звіт відповідача про виконання судового рішення, в якому зазначено наступне: Управлінням у січні 2019 року здійснено перерахунок пенсії ОСОБА_1 в порядку, встановленому судовим рішенням. На виконання рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 22 серпня 2018 року у справі № 826/8501/18 Головним управлінням Пенсійного фонду України в м. Києві у січні 2019 року здійснено перерахунок пенсії ОСОБА_1 в порядку, встановленому судовим рішенням. Внаслідок перерахунку з 01 лютого 2019 року ОСОБА_1 встановлено для щомісячної виплати пенсію (з урахуванням пункту 2 статті 2 прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про заходи законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи») суму доплати різниці в розмірі пенсії за період з 17 грудня 2018 року по 31 січня 2019 року в сумі 1239,07 грн виплачено ОСОБА_1 у лютому 2019 року. Виплату різниці пенсії за період з 01 січня 2018 року по 16 грудня 2018 року (дата набрання рішенням законної сили - 17 грудня 2018 року) в сумі 1922,63 грн буде здійснено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 649 "Питання погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішенням суду", пунктом 2 якої встановлено, що для виконання судових рішень, якими на органи Пенсійного фонду України покладені зобов'язання з нарахування (перерахунку) пенсійних виплат, що фінансуються з державного бюджету, виплата коштів, нарахованих за період до набрання судовим рішенням законної сили, здійснюється відповідно до Порядку погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду (далі - Порядок № 649), затвердженого цією постановою. З метою забезпечення виплати коштів на виконання рішення суду Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві внесло відомості про суму боргу у Реєстр судових рішень, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою. Відповідно до пункт 4 Порядку № 649 черговість виконання рішень суду, що набрали законної сили визначається датою їх надходження до органу Пенсійного фонду України, визначеного судом боржником. Комісія з питань погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду (далі-Комісія), яка утворена у Пенсійному фонді України наказом від 29 серпня 2018 року № 148, в ході опрацювання наданих документів перевіряє дату ухвалення рішення суду та дату його надходження до боржника, наявність копій судових рішень або виконавчого листа, обґрунтованість розрахованої боржником суми, що підлягає виплаті по рішенням суду. Розгляд документів Комісією щодо наявності підстав виплати за рішенням Окружного адміністративного суду від 22 серпня 2018 у справі № 826/8501/18, ухваленого на користь позивача та буде здійснено в порядку черговості. Головним управлінням Пенсійного фонду України здійснено всіх передбачених заходів у межах своїх повноважень щодо забезпечення виконання судового рішення.

У зв'язку з надходженням від позивача письмових пояснень, в яких зазначено про невиконання відповідачем рішення суду ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 13 липня 2020 року встановлено новий строк для подання звіту про виконання рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 22 серпня 2018 року у справі № 826/8501/18; зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві подати звіт про виконання рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 22 серпня 2018 року у справі № 826/8501/18 у місячний строк з моменту отримання копії даної ухвали; зобов'язано відповідача подати до суду разом із звітом всі докази наявні у нього на виконання рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 22 серпня 2018 року у справі № 826/8501/18.

Відповідачем подано звіт про виконання рішення суду, в якому зазначено, що Управлінням у січні 2019 року здійснено перерахунок пенсії позивачу у порядку, встановленому судовим рішенням з урахуванням законодавчо встановленого статтею 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з обмеженням максимальним розміром пенсії позивача до десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Внаслідок перерахунку з 01 лютого 2019 року позивачу встановлено для щомісячної виплати пенсії у розмірі 14657,71 грн.; суму доплати різниці в розмірі пенсії за період з 17 грудня 2018 року по 31 січня 2019 року у сумі 1239,07 грн. ОСОБА_1 виплачено у лютому 2019 року; за період з 01 січня 2018 року по 16 грудня 2018 року (дата набрання рішенням законної сили - 17 грудня 2018 року) нарахований борг у сумі 1922,63 грн., виплата якого обліковувалась відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року №649 «Питання погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішенням суду». Однак, бюджетні призначення Пенсійного фонду України на 2020 рік не переглянуті Кабінетом Міністрів України та кошти на виплату боргу, нарахованого на виконання судових рішень, відсутні. Оскільки пенсійне забезпечення позивача здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету, розпорядником яких орган Пенсійного фонду не є, відповідачем здійснено всіх можливих заходів щодо виконання судового рішення у межах повноважень органу Пенсійного фонду.

Позивачем подано письмові пояснення щодо звіту про виконання рішення суду, в яких зазначено, що у поданому відповідачем звіті відсутні будь-які докази щодо належного виконання рішення суду; перерахунок пенсії позивача за період з 01 січня 2018 року по 16 грудня 2019 року не виконані, перерахунок та виплата пенсії з 17 грудня 2019 року по теперішній час виконані не в повному обсязі. Крім того, позивач вказує на неправомірність обмеження його пенсії максимальним розміром. Оскільки відповідачем не виконано судове рішення, позивач просить:

- прийняти ухвалу щодо накладення на керівника суб'єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення - начальника ГУ ПФУ в м. Києві, штрафу у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб за невиконання своєчасно, повно та належним чином рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 22 серпня 2018 року у справі №826/8501/18;

- зобов'язати відповідача виконати перерахунок та виплату пенсії позивачу з 01 січня 2018 року, виходячи із 90% відповідних сум грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення), премії та щомісячної додаткової винагороди для льотного складу 100% від суми місячного грошового забезпечення в розмірах, установлених законодавством та перерахованих відповідно до розмірів окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, що визначені у постанові Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103;

- зобов'язати відповідача виплачувати пенсію позивачу з 01 січня 2018 року без обмеження максимальним розміром.

До заяви позивачем додано розрахунок недоплати пенсійного забезпечення за період з 01 січня 2018 року по 13 жовтня 2020 року, з якого вбачається, що ОСОБА_1 не заперечує про здійснення відповідачем нарахування та виплати йому пенсії, обмеженої максимальним розміром.

У письмових поясненнях щодо звіту про виконання рішення суду позивач повторно вказав, що в дійсності відповідачем до цього часу не перераховано з 01 січня 2018 року розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення відповідно до нових розмірів посадового окладу, окладу за військове звання та процентної надбавки за вислугу років, розмір додаткових видів грошового забезпечення перенесений без перерахунку з попередньої пенсії, а фактична виплата пенсії, починаючи з 01 січня 2018 року по теперішній час проводиться не у повному обсязі; зазначає, що розмір пенсії з 01 січня 2018 року має становити 82173,60 грн.

Згідно із приписами частини п'ятої стаття 383 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі відповідності заяви вимогам, зазначеним у цій статті, вона підлягає розгляду та вирішенню в порядку письмового провадження або в судовому засіданні на розсуд суду протягом десяти днів з дня її отримання. Неприбуття в судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду такої заяви.

Враховуючи відсутність необхідності виклику сторін у судове засідання, суд вважає за можливе розглянути заяву позивача в порядку письмового провадження.

Статтею 129-1 Конституцією України встановлено, суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов'язковим до виконання.

Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку.

Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.

Відповідно до статті 14 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення, яким закінчується розгляд справи в адміністративному суді, ухвалюється іменем України.

Судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими та службовими особами, фізичними та юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України.

Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Аналогічні положення містяться в статті 370 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до якої судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Отже, обов'язковість виконання судового рішення є важливою складовою права особи на справедливий суд, що гарантоване статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, та однією з основних засад судочинства, визначених статтею 129-1 Конституції України, статтею 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, статтями 14, 370 Кодексу адміністративного судочинства України.

З метою забезпечення виконання судового рішення статтею 382 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено дві форми судового контролю за виконанням судового рішення: 1) зобов'язання суб'єкта владних повноважень подати звіт про виконання рішення суду; 2) накладення на керівника суб'єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штрафу в сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Так, згідно з положеннями частини першої статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати в установлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

За наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб'єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф в сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (частина друга статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України).

Зокрема, в постанові від 03 квітня 2019 року у справі № 820/4261/18 Верховний Суд встановив необхідність існування в спірних правовідносинах обставин, з якими стаття 382 Кодексу адміністративного судочинства України пов'язує наявність підстав для встановлення судового контролю за виконанням судового рішення. У зв'язку з цим, суди при вирішенні спору мають дослідити характер правовідносин, що виникли між сторонами та звертати увагу, що підставою звернення до суду з даним позовом є невиконання судового рішення. Порушенням норм процесуального права є незастосування спеціальних правових норм, передбачених у статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України.

Дослідивши матеріали справи, та подані ГУ ПФУ в м. Києві звіти про виконання рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 13 серпня 2020 року та від 08 квітня 2020 року у справі №826/8501/18, суд зазначає, що вказаними звітами не підтверджується виконання рішення суду у повному обсязі, оскільки повної виплати перерахованої суми здійснено не було.

Водночас стосовно наявності правових підстав для накладення штрафу на начальника Головного управління Пенсійного фонду у м. Києві за невиконання вказаного рішення суд зазначає наступне.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їхні посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини першої статті 3 Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» виконання рішень суду про стягнення коштів, боржником за якими є державний орган, здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в межах відповідних бюджетних призначень шляхом списання коштів з рахунків такого державного органу, а в разі відсутності у зазначеного державного органу відповідних призначень - коштами, передбаченими за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду.

Відповідно до підпунктів 4, 5 пункту 4 Положення про Головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 22 грудня 2014 року № 28-2, Головне управління Фонду відповідно до покладених на нього завдань, зокрема, забезпечує своєчасне та в повному обсязі фінансування пенсій та виплату пенсій, щомісячного довічного утримання суддям у відставці, допомоги на поховання та інших виплат, які згідно із законодавством здійснюються коштом Фонду та з інших джерел, визначених законодавством, здійснює з цією метою перерозподіл коштів між районами (містами); здійснює призначення (перерахунок) та виплату пенсій військовослужбовцям, особам рядового та начальницького складу та іншим особам (крім військовослужбовців строкової служби та членів їх сімей), які мають право на пенсію на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Таким чином, виплати здійснює ГУ ПФУ в м. Києві винятково коштом Фонду та з інших джерел, визначених законодавством.

Згідно зі статтями 23, 116 Бюджетного кодексу України будь-які бюджетні зобов'язання та платежі з бюджету здійснюються лише за наявності відповідного бюджетного призначення, якщо інше не передбачено законом про Державний бюджет України. Бюджетні призначення встановлюються законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет) у порядку, визначеному цим Кодексом. Взяття зобов'язань без відповідних бюджетних асигнувань або з перевищенням повноважень, встановлених цим Кодексом чи законом про Державний бюджет України є порушенням бюджетного законодавства.

Порядок погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішенням суду затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 649 (далі - Порядок № 649).

Відповідно до пункту 1 Порядку № 649 цей Порядок визначає механізм погашення заборгованості, що утворилася внаслідок нарахування (перерахунку) пенсійних виплат на виконання судових рішень, коштами, передбаченими в державному бюджеті Пенсійному фонду України на цю мету.

Згідно з пунктом 3 Порядку № 649 боржник веде облік рішень у реєстрі рішень, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою (далі - реєстр), відповідно до порядку, встановленого Пенсійним фондом України.

Пунктами 4, 5 Порядку № 649 передбачено, що черговість виконання рішень визначається датою їх надходження до боржника.

Для підтвердження суми, що підлягає виплаті, боржник подає до Пенсійного фонду України: документ, що підтверджує дату надходження судового рішення до боржника; копію судового рішення (судових рішень) або виконавчого листа; розрахунок суми, що підлягає виплаті, засвідчений керівником боржника або уповноваженою ним особою.

Відповідно до пункту 10 Порядку № 649 виділення коштів для виплати здійснюється Пенсійним фондом України в межах наявних бюджетних призначень Пенсійному фонду України на цю мету у спосіб перерахування коштів боржнику.

Системний аналіз наведених правових норм дає підстави дійти до висновку про те, що виплата нарахованих (перерахованих) сум пенсій за рішенням суду здійснюється, зокрема, коштами, передбаченими за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду. Черговість виконання судових рішень визначається датою їх надходження.

Фактична невиплата нарахованих коштів зумовлена тим, що виділені бюджетні кошти на виконання судових рішень, боржником в яких є Пенсійний фонд України, спрямовуються на безумовне виконання таких рішень у порядку черговості прийняття. Тому, за умови дотримання Головним управлінням Пенсійного фонду у м. Києві встановленого порядку виконання судового рішення, рішення щодо накладення штрафу на керівника управління є передчасним, оскільки жодним чином не захищає право особи на отримання бюджетних коштів.

Посилення судового контролю за виконанням судових рішень та наділення суду з цією метою правом накладати штрафні санкції визнається заходом для забезпечення конституційного права громадян на судовий захист. Специфіка застосування штрафної санкції, полягає в тому, що вона накладається на керівника суб'єкта владних повноважень, яким не забезпечено виконання судового рішення та який є відповідальним за діяльність державного органу, який він очолює. Можливість накладення штрафу розглядається не самостійно, а за наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень про виконання рішення суду або у разі неподання такого звіту. Накладення на керівника суб'єкта владних повноважень, відповідального за виконання постанови, штрафу є мірою покарання, а тому можливість суду накласти такий штраф може бути реалізована лише за умови встановлення судом обставин, які свідчать про умисне невиконання рішення суду, недобросовісність у діях суб'єкта владних повноважень, які свідчать про ухилення останнього від виконання рішення суду. Зважаючи на приписи наведених положень процесуального закону, з урахуванням характеру спірних правовідносин та фактичних обставин справи суд не вбачає наявності таких підстав.

Аналогічну позицію викладено у постанові Верховного Суду від 23 квітня 2020 року у справі № 560/523/19.

Проте, як вбачається з матеріалів справи, відповідачем вживаються дії, спрямовані на виконання судового рішення шляхом здійснення ГУ ПФУ в м. Києві у січні 2019 року перерахунку пенсії позивачу, що не заперечується останнім, у порядку, встановленому судовим рішенням з урахуванням законодавчо встановленого статтею 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з обмеженням максимальним розміром пенсії позивача до десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Внаслідок перерахунку з 01 лютого 2019 року позивачу встановлено для щомісячної виплати пенсії у розмірі 14657,71 грн.; суму доплати різниці в розмірі пенсії за період з 17 грудня 2018 року по 31 січня 2019 року у сумі 1239,07 грн. ОСОБА_1 виплачено у лютому 2019 року; за період з 01 січня 2018 року по 16 грудня 2018 року (дата набрання рішенням законної сили - 17 грудня 2018 року) нарахований борг у сумі 1922,63 грн., виплата якого обліковувалась відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року №649 «Питання погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішенням суду». Однак, бюджетні призначення Пенсійного фонду України на 2020 рік не переглянуті Кабінетом Міністрів України та кошти на виплату боргу, нарахованого на виконання судових рішень, відсутні. Оскільки пенсійне забезпечення позивача здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету, розпорядником яких орган Пенсійного фонду не є, відповідачем здійснено всіх можливих заходів щодо виконання судового рішення у межах повноважень органу Пенсійного фонду.

Суд зазначає, що взяття зобов'язань без відповідних бюджетних асигнувань або з перевищенням повноважень, встановлених Бюджетним кодексом України чи законом про Державний бюджет України є порушенням бюджетного законодавства.

Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що відповідач при виконанні рішення Окружного адміністративного суду м. Києва, як суб'єкт владних повноважень зобов'язаний діяти лише в межах чинного законодавства та з імперативним врахуванням вимог Порядку №20-1, Порядку №649, які діяли на момент виникнення спірних відносин, та Бюджетного кодексу України.

При цьому, судом не приймаються до уваги доводи позивача щодо обмеження розміру його пенсії максимальним розміром, оскільки зазначене не було предметом спору в межах заявлених в адміністративній справі №640/8501/18 позовних вимог, а суд, здійснюючи судовий контроль за виконанням рішення, не наділений повноваженнями виходити за межі предмету спору у справі.

Якщо позивач вважає, що дії ГУ ПФУ в м. Києві щодо обмеження його пенсії максимальним розміром є неправомірними, то він може звернутися до суду в порядку позовного провадження.

У зв'язку з викладеним, суд дійшов висновку про відсутність підстав для накладення на керівника відповідача штрафу за невиконання рішення суду.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 243, 252, 255, 256, 294, 297, 383 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Відмовити у задоволенні заяви ОСОБА_1 про прийняття ухвали щодо накладення на керівника суб'єкта владних повноважень штрафу у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб за невиконання своєчасно, повно та належним чином рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 22 серпня 2018 року у справі №826/8501/18, зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві виконати перерахунок та виплату пенсії позивачу з 01 січня 2018 року, виходячи із 90% відповідних сум грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення), премії та щомісячної додаткової винагороди для льотного складу 100% від суми місячного грошового забезпечення в розмірах, установлених законодавством та перерахованих відповідно до розмірів окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, що визначені у постанові Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 та зобов'язання виплачувати пенсію позивачу з 01 січня 2018 року без обмеження максимальним розміром.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, передбаченими ст. ст. 294-297 Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням п/п. 15.5 п. 15 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя В.В. Аверкова