Справа № 464/4233/21
пр.№ 2/464/1310/21
(заочне)
21.09.2021 року Сихівський районний суд м. Львова в складі:
головуючого-судді Теслюка Д.Ю.,
за участі секретаря судового засідання Чуби Т.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Львові в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін цивільну справу за позовом Акціонерного товариства Комерційний Банк «ПриватБанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,
Акціонерне товариство Комерційний Банк «ПриватБанк» (далі - АТ КБ «ПриватБанк») 07.06.2021 звернулось в суд із позовом до відповідача ОСОБА_1 , у якому просить стягнути з останнього заборгованість за кредитним договором №б/н від 18.02.2012 в розмірі 13 145,71 грн. та 2 270 грн. судового збору.
В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що відповідно до укладеного договору №б/н від 18.02.2012 ОСОБА_1 отримав кредит у вигляді встановленого кредитного ліміту на картковий рахунок. Відповідач підтвердив свою згоду на те, що підписана ним заява разом з «Умовами та правилами надання банківських послуг» та «Тарифами Банку», які викладені на банківському сайті www.privatbank.ua, складає між ним та банком Договір про надання банківських послуг, що підтверджується підписом у заяві. Розмір кредитного ліміту станом на 27.05.2019 - 15 000 грн. що підтверджується Довідкою про зміну умов кредитування та обслуговування кредитної картки. Позивач свої зобов'язання за договором виконав у повному обсязі. Відповідач в свою чергу порушив зобов'язання за вказаним договором, у зв'язку з чим виникла заборгованість станом на 12.05.2021 в сумі 13 145,71 грн. (тіло кредиту).
Відповідно до ухвали Сихівського суду районного суду м.Львова від 08.07.2021 прийнято до розгляду позов та відкрито провадження у даній справі за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
У зазначений відповідачу строк в ухвалі від 08.07.2021 про прийняття позову до розгляду та відкриття провадження у справі, останній не надав суду відзив на позовну заяву без поважних причин, у судове засідання не з'явився повторно, повідомлявся про дату, час та місце проведення такого.
Зі згоди представника позивача Мазченко В.О. , який у позовній заяві вказав, що у разі неявки у судове засідання відповідача, не заперечує проти розгляду справи за відсутності представника банку та ухвалення заочного рішення по справі, суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.280 ЦПК України.
У відповідності до вимог ч.2 ст.247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з таких підстав.
Відповідно до ч.1 ст. 1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірах та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти (частина перша статті 1048 ЦК України).
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом, відповідно укладеного договору №б/н від 18.02.2012 ОСОБА_1 отримав кредитні кошти у вигляді встановленого кредитного ліміту на картковий рахунок.
У анкеті-заяві про приєднання до Умов та Правил надання банківських послуг у Приватбанку, яка підписана відповідачем ОСОБА_1 зазначено, що відповідач погоджується з тим, що ця заява разом із Умовами та Правилами надання банківських послуг і Тарифами, становить між ним і банком договір про надання банківських послуг, а також, що він ознайомився з умовами та правилами надання банківських послуг, а також Тарифами банку, які йому були надані для ознайомлення в письмовому вигляді. Окрім цього, зобов'язався виконувати вимоги Умов та Правил надання банківських послуг, а також регулярно ознайомлюватись з їх змінами на сайті ПриватБанку - www.privatbank.ua.
Разом із позовною заявою, позивачем надано Витяг з Тарифів обслуговування кредитних карт «Універсальна», а також Умови та правила надання банківських послуг.
Статтею 629 ЦК України встановлено, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Згідно із ст. ст. 526, 527, 530 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства у встановлений строк.
З наданих суду матеріалів вбачається, що відповідач ОСОБА_1 вказаних умов договору не виконав, допустивши порушення термінів повернення кредитних коштів. Як вбачається з розрахунку заборгованості за договором №б/н від 18.02.2012, укладеним між АТ КБ «ПриватБанк» та ОСОБА_1 , станом на 12.05.2021 заборгованість становить 13 145,71 грн., яка складається із заборгованості за тілом кредиту - 13 145,71 грн.
Відповідно до ст.610 ЦК України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Згідно із ст.625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання.
Будь-яких доказів на спростування розрахунку заборгованості за простроченим тілом кредиту відповідачем не надано, такий не оскаржувався, а відтак є чинним, а тому приймається судом до уваги.
Статтею 611 ЦК України передбачено, що у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановленні договором або законом.
З огляду на те, що відповідачка прострочив погашення поточних/боргових платежів кредиту, вчасно не повернув отриманий кредит, не виконавши взятих за договором зобов'язань, суд вважає за необхідне позов задовольнити.
Окрім цього, вирішуючи питання стягнення судових витрат, суд приходить до висновку, що на підставі ст.141 ЦПК України з відповідача в користь позивача підлягають стягненню понесені ним судові витрати, пов'язані зі сплатою судового збору, в розмірі 2 270 грн.
Керуючись ст. ст. 2, 10, 12, 141, 247, 258, 259, 263-265, 274-279, 280-282 ЦПК України,
позов задовольнити.
Стягнути із ОСОБА_1 на користь Акціонерного товариства Комерційний Банк «ПриватБанк» заборгованість за кредитним договором №б/н від 18.02.2012 року (прострочене тіло кредиту) в розмірі 13 145 (тринадцять тисяч сто сорок п'ять) грн. 71 коп.
Стягнути із ОСОБА_1 на користь Акціонерного товариства Комерційний Банк «ПриватБанк» 2 270 (дві тисячі двісті сімдесят) грн. судового збору.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача про його перегляд, поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Рішення може бути оскаржене до Львівського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Сихівський районний суд м. Львова протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасники справи -
Позивач: Акціонерне товариство комерційний банк «ПриватБанк», код ЄДРПОУ 14360570, м.Київ, вул.Грушевського, 1Д.
Відповідач: ОСОБА_1 , ІПН НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 .
Суддя Д.Ю. Теслюк