Справа №303/7481/21
2-а/303/188/21
21 вересня 2021 року м.Мукачево
Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області
в особі: головуючої - судді Гутій О.В.
секретаря судового засідання Зарева А.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Мукачево клопотання про розгляд справи в режимі відеоконференції за адміністративним позовом ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_1 ) до громадянина Республіки Індія ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) про продовження строку затримання з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення іноземця, який підлягає примусовому видворенню за межі України,
Начальник 27 прикордонного загону звернувся до суду з адміністративним позовом до громадянина Республіки Індія ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) про продовження строку затримання з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення іноземця, який підлягає примусовому видворенню за межі України.
Разом з адміністративним позовом, подано до суду клопотання про розгляд справи в режимі відеоконференції.
Ухвалою Мукачівського міськрайонного суду від 21 вересня 2021 року, відкрито провадження у справі та призначено її до судового розгляду на 15 годину 00 хвилин - 21 вересня 2021 року.
Дослідивши матеріали адміністративного позову, приходжу до наступного висновку. Відповідно до частини 14 статті 289 КАС України адміністративні справи, визначені цією статтею (в тому числі і про продовження строку затримання громадянина з метою ідентифікації та (або) забезпечення видворення за межі території України), розглядаються судом за обов'язкової участі сторін. Розгляд справ про продовження строку затримання іноземця або особи без громадянства може проводитися у режимі відеоконференції, у тому числі з трансляцією з іншого приміщення, що знаходиться поза межами приміщення суду, в порядку, визначеному цим Кодексом.
Відповідно до частин 5 статті 195 КАС України визначено, що суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом.
З матеріалів адміністративного позову Мукачівського прикордонного загону Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України вбачається, що відповідач по справі громадянин громадянина Республіки Індія ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) перебуває на даний час за адресою: АДРЕСА_1 у Волинському пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні.
За таких обставин та на підставі вищенаведеного, суд приходить до висновку, що клопотання начальника 27 прикордонного загону про розгляд справи в режимі відеоконференції необхідно задоволити.
Керуючись ст.ст. 195, 289 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Клопотання про розгляд справи в режимі відеоконференції - задоволити.
Провести розгляд справи за адміністративним позовом адміністративним позовом ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_1 ) до громадянина Республіки Індія ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) про продовження строку затримання з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення іноземця, який підлягає примусовому видворенню за межі України в режимі відеоконференції з використанням технічних засобів у Волинському пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні ДМС України, з місцем розташування: 45213, Волинська область, Ківерцівський район, с.Журавичі, вул.Перемоги, 27, електронна адреса: ptpi-zhuravychi@dmsu.gov.ua
Розгляд справи по суті призначити на 15 год. 00 хв. 21 вересня 2021 року.
Учасникам судового процесу має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, реалізовувати інші надані їм процесуальні права та виконувати процесуальні обов'язки, передбачені КАС України. Ухвала суду оскарженню не підлягає.
Відповідачу до початку судового розгляду пропонується у письмовій формі подати заперечення проти позову.
Справа розглядатиметься суддею одноособово в приміщенні Мукачівського міськрайонного суду за адресою: м. Мукачево, вул. К. Беляєва, 8.
Копію ухвали направити до Волинського пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні ДМС України, з місцем розташування: 45213, Волинська область, Ківерцівський район, с.Журавичі, вул.Перемоги, 27 (zhuravychi@dmsu.gov.ua) для організації проведення судового засідання в режимі відеоконференції.
Ухвала суду оскарженню не підлягає.
Головуюча О.В.Гутій