Справа №568/1186/21
Провадження № 3/568/1557/21
20 вересня 2021 р. м.Радивилів
Суддя Радивилівського районного суду Рівненської області Сільман А.О., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, матеріали якої надійшли від відділення поліції №2 Дубенського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Рівненській області щодо притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України, проживає АДРЕСА_1 , не працюючий, за ч.3 ст.126 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
(права особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, передбачені ст.268 КУпАП та ст.63Конституції України роз'яснені)
Згідно протококу про адміністративне правопорушення від 09.08.2021 серії ДПР 18 №314263 09.08.2021 року о 22 год. 25 хв. на автодорозі М-06 Київ-Чоп 434 км водій ОСОБА_1 керував автомобілем DAF FTXF105.460, номерний знак НОМЕР_1 , будучи особою якій встановлено тимчасове обмеження в праві керування транспортним засобами постановою державного виконавця Маркіною-Квіткою І.С. Василівського районного відділу державної виконавчої служби Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро), виконавче провадження №21978528 від 15.10.2010, чим вчинив правопорушення відповідальність за яке передбачено ч.3 ст. 126 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився. Причини неявки не повідомив. Про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином.
Разом з тим, до суду надійшли письмові пояснення ОСОБА_1 , згідно яких, останній вину свою не визнає та підтверджує факт керування автомобілем DAF FTXF105.460, номерний знак НОМЕР_1 , 09.08.2021. Пояснив, що не був повідомлений про застосування, щодо нього вказаних обмежень та від сплати аліментів не ухиляється. Просить суд застосувати відносно нього ст.22 КУпАП та звільнити від відповідальності обмежившись усним зауваженням.
Відповідно до ст. 268 КУпАП при розгляді справ про адміністративне правопорушення, передбачені ст. 126 КУпАП, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності не є обов'язковою.
Беручи до уваги пояснення правопорушника та дослідивши докази у справі, суд вважає, що справа підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення..
Пояснення ОСОБА_1 про відсутність у нього умислу на вчинення правопорушення підтверджується об'єктивними доказами у справі.
Так, постановою державного виконавця Василівського районний відділ державної виконавчої служби Південо-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Дніпро) Маркіною-Квіткою І.С. від 14.04.2020 року встановлено тимчасове обмеження боржника ОСОБА_1 у праві керування транспортними засобами.
В матеріалах справи відсутні відомості про те, що ОСОБА_1 повідомлений про встановлення йому тимчасового обмеження у праві керування транспортними засобами.
Згідно вимог ч. 1 ст. 245, ст. 280 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
За ч.3ст.126 КУпАП передбачено відповідальність за керування транспортним засобом особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами.
Обов'язковою ознакою правопорушення передбаченого ч.3 ст.126 КУпАП є умисел на вчинення вказаного проступку.
Згідно ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права та свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст.10 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала або свідомо допускала настання цих наслідків.
Отже, ОСОБА_1 мав усвідомлювати протиправний характер своєї дії, передбачити шкідливі наслідки і бажати їх настання, а досліджені матеріали справи не містять будь-яких доказів на підтвердження того факту, що ОСОБА_1 було відомо про наявність тимчасового обмеження у праві керування транспортними засобами, таких підтверджень надано не було.
Згідно ч. 1 ст. 17 Закону України від 23 лютого 2006 року «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.
Зокрема, в контексті рішення ЄСПЛ «Надточій проти України» (рішення від 15.05.2008 року, заява № 7460/03) правопорушення, яке розглядається, має ознаки, притаманні «кримінальному обвинуваченню» у значенні ст. 6 Конвенції, що вимагає дотримання стороною обвинувачення, яку в цій справі представляє автор протоколу про адміністративне правопорушення, відповідного доказового забезпечення, що передбачає такий рівень доказування, який не залишає жодних розумних сумнівів щодо доведеності вини обвинуваченого.
За таких обставин, керуючись положеннями ч. 3 ст. 62 Конституції України стосовно тлумачення сумнівів щодо доведеності вини на користь обвинуваченої особи, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 126 КУпАП, у зв'язку з чим відповідно до п. 1 ст.247 КУпАП провадження у справі підлягає закриттю.
Керуючись ст.ст. 33-35, 247, 283-284 КУпАП
ОСОБА_1 звільнити від адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.126 КУпАП.
Справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст. 126 КУпАП відносно ОСОБА_1 провадженням закрити за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду через Радивилівський районний суд Рівненської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя А.О. Сільман