Рішення від 13.09.2021 по справі 520/11561/21

Харківський окружний адміністративний суд

61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 вересня 2021 р. Справа № 520/11561/21

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Шевченко О.В.,

при секретарі - Король Д.О.,

за участі представників:

позивача - Павлова Є.О., відповідача - Діанової С.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "С-ТРАНС" до Головного управління ДПС у Харківській області, утвореного на правах відокремленого підрозділу ДПС України про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -

ВСТАНОВИВ:

До Харківського окружного адміністративного суду звернувся позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю "С-ТРАНС", з адміністративним позовом до Головного управління ДПС у Харківській області, в якому просить суд визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення Головного управління ДПС у Харківській області №00000/85/0901 від 07.10.2020 року.

В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначив, що прийняте Головним управлінням ДПС у Харківській області податкове повідомлення - рішення №00000/85/0901 від 07.10.2020 року є незаконним, необґрунтованим та таким, що підлягає скасуванню в судовому порядку.

Ухвалою суду від 07.07.2021 року відкрито спрощене провадження в порядку статті 262 КАС України з викликом сторін. Запропоновано відповідачу надати суду відзив на позов.

Ухвалою суду від 30.08.2021 року, занесеною до протоколу судового засідання від 30.08.2021 року, замінено Головне управління ДПС у Харківській області на Головне управління ДПС у Харківській області, утвореного на правах відокремленого підрозділу ДПС України.

Представником відповідача надано відзив на позов, в якому він заперечував проти задоволення позовних вимог з підстав та мотивів, викладених у відзиві, позовні вимоги позивача є безпідставними та помилковими, тому не підлягають задоволенню.

В судовому засіданні представник позивача зазначив, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі, просив суд їх задовольнити, з посиланням на обставини викладені в позовній заяві.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечував з підстав та мотивів, викладених у наданому до суду відзиві на позов у зв'язку з чим, просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.

Суд заслухавши в судовому засіданні пояснення представників сторін, дослідивши матеріали адміністративної справи, дійшов наступного висновку.

Як вбачається з матеріалів справи, Головним управлінням ДПС у Харківській області проведено фактичну перевірку ТОВ "С-ТРАНС" (податковий номер 25466691), за результатами якої складено акт перевірки від 21.08.2020 року № 2630, висновками якої встановлено порушення, зокрема, п.п. 230.1.2 п. 230.1 ст. 230 ПК України.

На підставі висновків акту фактичної перевірки від 21.08.2020 року № 2630 Головним управлінням ДПС у Харківській області прийнято податкове повідомлення - рішення №00000/85/0901 від 07.10.2020 року, яким за встановлене в ході фактичної перевірки порушення п.п. 230.1.2 п. 230.1 ст. 230 ПК України, на підставі пп.54.3.3 п.54.3 ст. 54, п.128-1 ст. 128-1 ПК України застосовано до відповідача штрафні (фінансові) санкції у сумі 40 000,00 грн.

Позивач оскаржив податкове повідомлення - рішення №00000/85/0901 від 07.10.2020 року в адміністративному порядку подавши до ДПС України скаргу.

За результатами розгляд скарги ДПС України прийнято рішення вів 20.05.2021 року, яким скаргу залишено без задоволення, а оскаржуване податкове повідомлення - рішення - без змін.

Не погодившись з оскаржуваним податковим повідомленням - рішенням №00000/85/0901 від 07.10.2020 року, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

В акті перевірки та в рішенні за результатами розгляду скарги вказано, що 30.04.2020 року ТОВ "С-ТРАНС" зареєстровано платником акцизного податку та зареєструвало акцизний склад з найменуванням "Паливний склад" (Харківська область, м. Зміїв, Таранівське шосе, буд. 5), якому присвоєно уніфікований номер 1014652. Отже згідно п.п. 230.1.2 п. 230.1 ст. 230 ПК України підприємство повинно було до 01.07.2020 року зареєструвати в ЄДР витратомірів-лічильників та рівнемірів - лічильників рівня пального у резервуарі - резервуар 10 куб.м, витратомір-лічильник (ПРК), а також обладнати та зареєструвати рівнемір-лічильник рівня пального у резервуарі, розташованого на акцизному складі уніфікований номер 1014652 (Харківська область, м. Зміїв, Таранівське шосе, буд. 5). Під час перевірки встановлено, що цього зроблено не було, що і слугувало підставою для винесення спірного податкового повідомлення - рішення.

Положеннями п.230.1 ст. 230 ПК України передбачено, що акцизні склади та акцизні склади пересувні утворюються з метою підвищення ефективності роботи із запобігання та боротьби з незаконним виробництвом і обігом спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів, пального, посилення контролю за повнотою та своєчасністю надходження до бюджету акцизного податку.

Відповідно до абз.1 п.п. 230.1.2 п. 230.1 ст. 230 ПК України, акцизні склади, на території яких здійснюється виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізація пального, повинні бути обладнані витратомірами-лічильниками на кожному місці відпуску пального наливом з акцизного складу, розташованому на акцизному складі, та рівнемірами-лічильниками рівня таких товарів (продукції) у резервуарі, а для скрапленого газу (пропану або суміші пропану з бутаном), інших газів, бутану, ізобутану за кодами згідно з УКТ ЗЕД 2711 12 11 00, 2711 12 19 00, 2711 12 91 00, 2711 12 93 00, 2711 12 94 00, 2711 12 97 00, 2711 13 10 00, 2711 13 30 00, 2711 13 91 00, 2711 13 97 00, 2711 14 00 00, 2711 19 00 00, 2901 10 00 10 - також можуть бути обладнані пристроями для вимірювання рівня або відсотка пального у резервуарі (далі - рівнемір-лічильник) на кожному введеному в експлуатацію стаціонарному резервуарі, розташованому на акцизному складі.

Положеннями абзаців 6-9 п.п. 230.1.2 п. 230.1 ст. 230 ПК України визначено, що платники податку - розпорядники акцизних складів зобов'язані зареєструвати: а) усі розташовані на акцизних складах резервуари, введені в експлуатацію, витратоміри-лічильники та рівнеміри-лічильники у розрізі акцизних складів - в Єдиному державному реєстрі витратомірів-лічильників та рівнемірів-лічильників рівня пального у резервуарі; б) усі акцизні склади - в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового.

Один акцизний склад може бути зареєстрований виключно одним розпорядником акцизного складу. Один розпорядник акцизного складу може зареєструвати один і більше акцизних складів.

Відповідно до п.п.14.1.224 п.14.1 ст. 14 ПК України, розпорядник акцизного складу - суб'єкт господарювання, який одержав ліцензію на право виробництва спирту етилового, алкогольних напоїв, зареєстрований платником акцизного податку, або суб'єкт господарювання - платник акцизного податку, який здійснює виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізацію пального на акцизному складі та має документи, що підтверджують право власності або користування приміщеннями та/або територією, що відносяться до акцизного складу.

Згідно п.п.14.1.6 п.14.1 ст. 14 ПК України, акцизний склад - це:

а) спеціально обладнані приміщення на обмеженій території (далі - приміщення), розташовані на митній території України, де під контролем постійних представників контролюючого органу розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, пакування, фасування, зберігання, одержання чи видачі, а також реалізації спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів;

б) приміщення або територія на митній території України, де розпорядник акцизного складу провадить свою господарську діяльність шляхом вироблення, оброблення (перероблення), змішування, розливу, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізації пального.

В той час, положеннями п.п. "б" п.п.14.1.6 п.14.1 ст. 14 ПК України визначено, що не є акцизним складом: б) приміщення або територія, на кожній з яких загальна місткість розташованих ємностей для навантаження-розвантаження та зберігання пального не перевищує 200 кубічних метрів, а суб'єкт господарювання (крім платника єдиного податку четвертої групи) - власник або користувач такого приміщення або території отримує протягом календарного року пальне в обсягах, що не перевищують 1000 кубічних метрів (без урахування обсягу пального, отриманого через паливороздавальні колонки в місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідні ліцензії), та використовує пальне виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки і не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам.

Судом встановлено, що 16.04.2020 року ТОВ "С-ТРАНС" придбало резервуар сталевий горизонтальний РГН10-2-1 ТУ У 25.2-35081104-001:2015 (заводський номер 3571/20), який зберігається позивачем за місцем перебування та здійснення своєї господарської діяльності (Харківська область, м. Зміїв, Таранівське шосе, 5). Вказаний резервуар використовується підприємством для зберігання палива.

Дані паспорту на резервуар сталевий горизонтальний РГН10-2-1 ТУ У 25.2-35081104-001:2015 (заводський номер 3571/20) свідчать, що об'єм вказаного резервуара становить 10 000 л. (10 м.куб.), тобто не перевищує 200 куб.м.

Надані до суду копії видаткових накладних свідчать, що у період з 16.04.2020 року (дата придбання резервуару для зберігання палива та введення його в експлуатацію) по 31.12.2020 року (фактична перевірка підприємства проводилась за період з 01.07.2020 року по 03.09.2020 року) ТОВ "С-ТРАНС" придбало пальне в обсягу, що не перевищило 1000 куб.м.

В позовній заяві представник позивача зазначив, що підприємство придбає пальне та зберігає його в резервуарі виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки та не здійснює операцій з реалізації та зберігання пального іншим особам.

Зважаючи, що резервуар РГН10-2-1 ТУ У 25.2-35081104-001:2015 (заводський номер 3571/20), який перебуває за адресою: Харківська область, м. Зміїв, Таранівське шосе, буд. 5, об'ємом 10 м.куб., тобто менше 200 куб.м., в якому зберігається пальне, яке використовується підприємством для потреб власного споживання, операцій з його реалізації та зберігання іншим особам підприємство не здійснює, при цьому протягом календарного року (з 16.04.2020 року по 31.12.2020 року) пальне придбавалося підприємством в обсягах, що не перевищило 1000 куб.м., отже територія та приміщення з розташованим на ній резервуаром для зберігання пального, що використовувалося позивачем, в розумінні п.п. "б" п.п.14.1.6 п.14.1 ст. 14 ПК України не є акцизним складом.

Посилання контролюючого органу на те, що 30.04.2020 року ТОВ "С-ТРАНС" зареєстровано платником акцизного податку та зареєструвало акцизний склад з найменуванням "Паливний склад" (Харківська область, м. Зміїв, Таранівське шосе, буд. 5), якому присвоєно уніфікований номер 1014652, суд не приймає до уваги як доказ наявності у позивача акцизного складу, оскільки 07.10.2020 року підприємство подало заяву про анулювання його реєстрації платником акцизного податку з тих підстав, що склад, який ним використовується для зберігання пального, не підпадає під поняття "акцизний склад". За результатами розгляду заяви податковим органом виключено ТОВ "С-ТРАНС" з Реєстру платників акцизного податку, що підтверджено квитанцією №2 від 07.10.2020 року.

Отже перевіряємий період ТОВ "С-ТРАНС" не був розпорядником акцизного складу.

Вказане свідчить про безпідставність висновку контролюючого органу про допущене ТОВ "С-ТРАНС" порушення п.п. 230.1.2 п. 230.1 ст. 230 ПК України та наявність підстав для скасування спірного податкового повідомлення - рішення Головного управління ДПС в Харківській області № 00000/85/0901 від 07.10.2020 року.

Таким чином, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог ТОВ "С-ТРАНС" у повному обсязі.

Відповідно до ч.1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись ст. ст. 2, 6-10, 13-14, 77, 139, 242-246, 250, 255-262, 295, пп.15.5 п.15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "С-ТРАНС" (код ЄДРПОУ 25466691, адреса: 63403, Харківська область, м. Зміїв, Таранівське шосе, буд. 5) до Головного управління ДПС у Харківській області, утвореного на правах відокремленого підрозділу ДПС України (адреса: 61002, м. Харків, вул. Пушкінська, 46, код ЄДРПОУ ВП 43983495) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення Головного управління ДПС у Харківській області № 00000/85/0901 від 07.10.2020 року.

Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "С-ТРАНС" (код ЄДРПОУ 25466691) судові витрати в розмірі 2270 (дві тисячі двісті сімдесят) грн. 00 коп. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Харківській області, утвореного на правах відокремленого підрозділу ДПС України (код ЄДРПОУ ВП 43983495).

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст рішення виготовлено 20 вересня 2021 року.

Суддя О.В.Шевченко