Дата документу 07.09.2021 Справа № 554/11852/20
Провадження № 2/554/701/2021
07 вересня 2021 року м. Полтава
Октябрський районний суд м. Полтави у складі:
головуючого судді - Материнко М.О.,
за участю секретаря судового засідання - Тімофєєвої Я.Е.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Полтаві заяву позивачки ОСОБА_1 та клопотання адвоката Горбенко П.В. в інтересах відповідача ОСОБА_2 про зупинення провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування моральної шкоди, спричиненої поширенням недостовірної інформації, -
В провадженні Октябрського районного суду м. Полтави перебуває цивільна справа № 554/11852/20 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування моральної шкоди, спричиненої поширенням недостовірної інформації.
07.06.2021 від позивачки ОСОБА_1 до суду надійшла заява з проханням зупинити провадження по даній справі до остаточного вирішення цивільної справи №554/11555/20 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про спростування недостовірної інформації, яка перебуває на розгляді в Октябрському районному суді м. Полтави.
07.09.2021 року до суду від адвоката Горбенко П.В. в інтересах відповідача ОСОБА_2 надійшла заява про зупинення провадження у справі на підставі п. 6 ч. 1 ст. 251 ЦПК України до набрання законної сили рішенням Октябрського районного суду м. Полтави від 29.04.2021 р. по цивільній справі №554/2570/20 за позовом ОСОБА_3 до Полтавського навчально-виховного комплексу №16 про скасування наказу директора Полтавського навчально-виховного комплексу №16 за № 208к/тм від 23 грудня 2019 року «Про притягнення до дисциплінарної відповідальності ОСОБА_1 ». Дане рішення позивачка ОСОБА_1 оскаржує в Полтавському апеляційному суді.
Від представника позивача до суду надійшла заява з проханням розгляд заяви про зупинення провадження по справі провести у відсутність позивача та її представника.
В поданій заяві представник відповідача прохав розгляд заяви проводити без його участі та без участі відповідача.
Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось у зв'язку із неявкою у судове засідання всіх учасників справи.
Відповідно до п. ч. 1 ст. 251 ЦПК України суд зобов'язаний зупинити провадження у справі у разі об'єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об'єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку про необхідність зупинення розгляду даної справи, оскільки висновки суду у справі №554/11555/20 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про спростування недостовірної інформації, яка перебуває на розгляді в Октябрському районному суді м. Полтави та набрання законної сили рішенням Октябрського районного суду м. Полтави від 29.04.2021 р. по цивільній справі №554/2570/20 за позовом ОСОБА_3 до Полтавського навчально-виховного комплексу №16 про скасування наказу директора Полтавського навчально-виховного комплексу №16 за № 208к/тм від 23
грудня 2019 року «Про притягнення до дисциплінарної відповідальності ОСОБА_1 », може вплинути на рішення суду щодо відшкодування зі шкоди з ОСОБА_2 .
За таких обставин, суд дійшов висновку про об'єктивну неможливість розгляду цієї справи до вирішення інших.
Керуючись п. 6 ч. 1 ст. 251, 260-261 ЦПК України, суд -
Заяву позивачки ОСОБА_1 та клопотання адвоката Горбенко П.В. в інтересах відповідача ОСОБА_2 про зупинення провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування моральної шкоди, спричиненої поширенням недостовірної інформації - задовольнити.
Зупинити провадження по цивільній справі № 554/11852/20 провадження № 2/554/701/2021 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування моральної шкоди, спричиненої поширенням недостовірної інформації до набрання законної сили рішенням суду у цивільній справі №554/11555/20 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про спростування недостовірної інформації та рішення Октябрського районного суду м. Полтави від 29.04.2021 р. по цивільній справі №554/2570/20 за позовом ОСОБА_3 до Полтавського навчально-виховного комплексу №16 про скасування наказу директора Полтавського навчально-виховного комплексу №16 за № 208к/тм від 23 грудня 2019 року «Про притягнення до дисциплінарної відповідальності ОСОБА_1 ».
Ухвала суду може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом 15 /п'ятнадцяти/ днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження.
Повний текст ухвали складено то оголошено 10.09.2021.
Суддя М.О. Материнко