Справа № 444/2759/21
Провадження № 3/444/1347/2021
15 вересня 2021 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Ясиновський Р. Б., вивчивши матеріали, які надійшли 15.09.2021 з Державної екологічної інспекції у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець смт Куликів Жовківського району Львівської області, місце проживання згідно протоколу: АДРЕСА_1 , працює на посаді директора ТзОВ Агропромислове підприємство Гряда, паспорт громадянина України серія НОМЕР_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , одружений), -
за частиною 1 статті 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Від Державної екологічної інспекції у Львівській області 15.09.2021 надійшли адміністративні матеріали, в т.ч. протокол про адміністративне правопорушення № 019416 від 09.09.2021 року, відносно ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП.
Ознайомившись з адміністративними матеріалами, вважаю, що такі необхідно повернути для належного оформлення до Державної екологічної інспекції у Львівській області як такі, що складені із порушенням вимог ст. 256 КУпАП та Інструкції з оформлення органами Державної екологічної інспекції України та її територіальними органами матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої Накаом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України 05.07.2004 N 264, виходячи з наступного.
Відповідно до п. 2 ст. 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Адміністративні матеріали з протоколом про адміністративне правопорушення не сформовані в справу, не прошиті, відсутня нумерація аркушів справи, відсутній опис із підписом та зазначенням посади особи, яка його складала, відсутня належним чином оформлена обкладинка справи.
Складачу протоклу необхідно належним чином сформувати адміністративний матеріал в справу.
Підставою для розгляду справи про адміністративне правопорушення та вирішення питання про притягнення особи до адміністративної відповідальності є протокол про адміністративне правопорушення. Відповідно до ст. 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення протокол про адміністративне правопорушення є джерелом доказів у справі. Невідповідність протоколу про адміністративне правопорушення вимогам закону перешкоджає постановленню у справі законного й обґрунтованого судового рішення.
Згідно з ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення ісуть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до диспозиції норми ч. 1 ст. 164 КУпАП передбачено відповідальність за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без подання повідомлення про початок здійснення господарської діяльності, якщо обов'язковість подання такого повідомлення передбачена законом, або без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, або у період зупинення дії ліцензії, у разі якщо законодавством не передбачені умови провадження ліцензійної діяльності у період зупинення дії ліцензії, або без одержання документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди),
Однак фабула протоколу про адміністративне правопорушення № 019416 від 09.09.2020 року не відповідає диспозиції ч. 1 ст. 164 КУпАП, що є суттєвим недоліком протоколу та перешкоджає рогляду справи.
Складачу протоколу необхідно викласти фабулу такого у чіткій відповідності диспозиції частини статті, за якою особа притягається до адміністративної відповідальості.
Приймаючи до уваги викладене, вважаю, що розгляд таких адміністративних матеріалів з вказаними недоліками неможливий, а тому їх слід повернути для належного оформлення.
Керуючись ст. 278 КУпАП, суддя ,-
Адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 164 КУпАП повернути для належного дооформлення до Державної екологічної інспекції у Львівській області (79026, м. Львів, вул. Стрийська, 98).
Постанова остаточна, оскарженню не підлягає.
Суддя Ясиновський Р. Б.