ПІВНІЧНО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
33001 , м. Рівне, вул. Яворницького, 59
"14" вересня 2021 р. Справа № 902/524/21
Північно-західний апеляційний господарський суд у складі колегії:
Головуючого судді Розізнана І.В.
судді Мельник О.В.
судді Гудак А.В.
за апеляційною скаргою Фермерського господарства "Токарчука Володимира Мефодійовича" на рішення Господарського суду Вінницької області 22.06.2021(суддя Маслій І.В.) у справі №902/524/21
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "ВІД АГРОПРАЙМ" (вул. Машинобудівників, буд. 1, с. Чабани, Київська обл., 08162)
до: Фермерського господарства "Токарчука Володимира Мефодійовича" (вул. Незалежності, буд. 73, с. Теплик, Вінницька обл., 23800)
про стягнення 139531,92 грн.
Рішенням Господарського суду Вінницької області від 22.06.2021 у справі №902/524/21 позов задоволено повністю. Стягнуто з Фермерського господарства "Токарчука Володимира Мефодійовича" (код ЄДРПОУ 34704697) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ВІД АГРОПРАЙМ" ( код ЄДРПОУ 40236282) 126 740,40 грн. - боргу, 10 353,55 грн. - інфляційних втрат, 2 437,97грн. - 3% річних та 2270,00 грн. витрат зі сплати судового збору.
Не погоджуючись з прийнятим судом першої інстанції рішенням, Фермерське господарство "Токарчука Володимира Мефодійовича" звернулося до Північно-західного апеляційного господарського суду із апеляційною скаргою на рішення Господарського суду Вінницької області від 22.06.2021 у справі №902/524/21, в якій просить скасувати рішення Господарського суду Вінницької області від 22.06.2021 у справі №902/524/21 в частині задоволення вимог про стягнення 10 353,55 грн. - інфляційних втрат та 2 437,97 грн. - 3% річних і ухвалити нове рішення у цій частині про часткове задоволення позовних вимог у розмірі 2 547,47 грн. - інфляційних втрат та 541,00 грн. - 3% річних. Вирішити питання розподілу судових витрат.
Ухвалою Північно-західного апеляційного господарського суду від 16.08.2021 відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Фермерського господарства "Токарчука Володимира Мефодійовича" на рішення Господарського суду Вінницької області 22.06.2021 у справі №902/524/21.
Запропоновано позивачу - у строк до 06.09.2021 надіслати до Північно-західного апеляційного господарського суду письмовий відзив на апеляційну скаргу, в порядку передбаченому ст.263 ГПК України та докази надсилання копії відзиву та доданих до нього документів позивачу.
Роз'яснено учасникам справи, що розгляд апеляційної скарги відбудеться в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами в порядку письмового провадження.
Матеріалами справи стверджується що ухвалу суду від 16.08.2021 було отримано учасниками справи, що підтверджується рекомендованими повідомленнями про вручення поштових відправлень.
07.09.2021 до Північно-західного апеляційного господарського суду надійшов відзив Товариства з обмеженою відповідальністю "ВІД АГРОПРАЙМ" в якому, з підстав викладених у ньому, просить суд провести розгляд апеляційної скарги Фермерського господарства "Токарчука Володимира Мефодійовича" у судовому засіданні з повідомленням (викликом) учасників справи; апеляційну скаргу Фермерського господарства "Токарчука Володимира Мефодійовича" залишити без задоволення, а рішення Господарського суду Вінницької області 22.06.2021 по справі №902/524/21 без змін; стягнути з відповідача на користь позивача суму понесених судових витрат , в тому числі витрат на професійну правничу допомогу, які будуть понесені протягом перегляду справи у суді апеляційної інстанції.
Представник вважає, що зважаючи на обставини справи та можливе виникнення необхідності надання додаткових пояснень, відповіді на питання по справі, вбачається необхідність призначення судового засідання.
Розглянувши клопотання про проведення розгляду апеляційної скарги Фермерського господарства "Токарчука Володимира Мефодійовича" у судовому засіданні з повідомленням (викликом) учасників справи колегія суддів вважає, що останнє не підлягає до задоволення з урахуванням наступного.
Відповідно до ст. 270 ГПК України у суді апеляційної інстанції справи переглядаються за правилами розгляду справ у порядку спрощеного позовного провадження з урахуванням особливостей, передбачених у цій главі.
Апеляційні скарги на рішення господарського суду у справах з ціною позову менше ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, крім тих, які не підлягають розгляду в порядку спрощеного позовного провадження, розглядаються судом апеляційної інстанції без повідомлення учасників справи.
З урахуванням конкретних обставин справи суд апеляційної інстанції за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи може розглянути такі апеляційні скарги у судовому засіданні з повідомленням (викликом) учасників справи.
Колегія суддів не вбачає обставин, які обумовлюють необхідність в даному конкретному випадку призначення до розгляду в судовому засіданні з викликом сторін апеляційної скарги Фермерського господарства "Токарчука Володимира Мефодійовича" на рішення Господарського суду Вінницької області 22.06.2021 у справі №902/524/21.
Керуючись ст. 234, 271 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
1. Відмовити у задоволенні клопотання про проведення розгляду апеляційної скарги Фермерського господарства "Токарчука Володимира Мефодійовича" у судовому засіданні з повідомленням (викликом) учасників справи.
2. Копію ухвали направити учасникам справи рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню.
Головуючий суддя Розізнана І.В.
Суддя Мельник О.В.
Суддя Гудак А.В.