Справа № 569/13670/21
14 вересня 2021 року м. Рівне
Суддя Рівненського міського суду Рівненської області Доля В.А., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого АДРЕСА_1 , непрацюючого, за ст. 173 КУпАП та ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР 18 №495891 від 22.06.2021, 22.06.2021 гр. ОСОБА_1 о 12 год. 00 хв., в АДРЕСА_2 вчинив дрібне хуліганство, а саме нецензурно лаявся та образливо чіплявся до громадянина ОСОБА_2 , чим вчинив дії що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ст. 173 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР 18 №495892 від 22.06.2021, 22.06.2021 гр. ОСОБА_1 о 12 год. 00 хв., в м. Рівне, по вул. Тиннівська, порушив правила щодо карантину людей, а саме перебував на вулиці без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус, без посвідчення про взяття на облік бездомної особи, чим порушив підпункт 2 пункту 3 Постанови КМУ № 1236 від 09.12.2020 року.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.
ОСОБА_1 будучи належним чином повідомленим про день та час розгляду справи, що підтверджується відправленою судовою повісткою та повідомленням на офіційному сайті Судова влада України у судове засідання не з'явився. До ОСОБА_1 був застосований привід, однак він не був виконаний в зв'язку з тим, що особа не проживає за вказаною адресою. Клопотань про розгляд справи у його відсутності не подавав.
Практика Європейського Суду з прав людини (зокрема рішення «Пономарьов проти України» від 3 квітня 2008) наголошує, що «сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження». Вказаним рішенням закріплено принцип судочинства, зазначений в практиці ЄСПЛ, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним.
За таких обставин, суд вважає можливим розглянути справу у відсутності правопорушника, на підставі наявних доказів, що відповідає положенню ст. 268 КУпАП.
У відповідності до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Суд вважає за доцільне об'єднати справи №569/13670/21 та №569/13621/21, розглянути їх в одному провадженні, присвоїти №569/13670/21, оскільки протоколи про адміністративні правопорушення за ст. 173 КУпАП та ч. 1 ст. 44-3 КУпАП складені відносно однієї і тієї ж особи.
Орган національної поліції порушив щодо ОСОБА_1 адміністративне провадження за ст. 173 КУпАП та ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, про що складено протоколи про адміністративне правопорушення серії серії АПР 18 №495891 від 22.06.2021 р. та серії АПР 18 №495892 від 22.06.2021р.
Матеріали справи достатніх доказів вчинення останнім адміністративного правопорушення не містять.
Стаття 62 Конституції України зазначає, що вина особи, яка притягується до відповідальності, має бути доведена належним чином, а не ґрунтуватися на припущеннях.
Відповідно до норм ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Статтею 13 Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини визначено, що кожен, чиї права та свободи, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі.
Відповідно до ст. 6 цієї ж Конвенції, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом.
Відповідно до ст. 254 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ч. 2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
У матеріалах справи вказано, що велась відеофіксація з місця події, однак диск не був долучений до матеріалів справи, не долучено пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності. В матеріалах справи є пояснення свідка ОСОБА_2 , який вказує, що "невідомий йому чоловік на його території в саду вів себе шумно...", однак дані пояснення суд до уваги не бере, оскільки вони не підтверджують фактичні обставини справи, та що саме ОСОБА_1 вчинив вказане адміністративне правопорушення, відсутня інформація щодо будь-яких інших свідків чи очевидців події.
ОСОБА_1 було піддано приводу, однак він виконаний не був.
З урахуванням викладеного, а саме за відсутності доказів передбачених ст. 251 КУпАП, які б вказували на вчинення ОСОБА_1 зазначеного адміністративного правопорушення матеріали справи не містять, а відтак провадження відносно останнього підлягає закриттю на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст. ст. 247, 283, 284 КУпАП , суддя, -
Провадження в справах відносно ОСОБА_1 за ст. 173 КУпАП та ч. 1 ст. 44-3 КУпАП закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Рівненського апеляційного суду.
Суддя В.А. Доля