Провадження № 3/557/938/2021
Справа № 557/1334/21
10 вересня 2021 року смт Гоща
Суддя Гощанського районного суду Рівненської області Тишкун П.В., розглянувши матеріали справи, які надійшли з відділення поліції №5 Рівненського районного управління поліції ГУНП в Рівненській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, жителя АДРЕСА_1 , непрацюючого
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.191 КУпАП
До Гощанського районного суду Рівненської області після дооформлення надійшла справа про адміністративне правопорушення зі складеним протоколом про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст.191 КУпАП.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №635632 від 08.08.2021 року, в цей же день о 09 годині 37 хвилин на вул. Видумка в с. Симонів ОСОБА_1 порушив правила носіння належної йому мисливської рушниці «ИЖ-27Е № № НОМЕР_1 », а саме: переносив зброю (мисливську рушницю) в населеному пункті без чохла.
Судом встановлено, що постановою Гощанського районного суду Рівненської області від 03.08.2021 року зазначену справу про адміністративне правопорушення було повернуто до ВП№5 Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області для належного оформлення через невідповідність протоколу про адміністративне правопорушення вимогам ст.256 КУпАП.
Так, підставами для повернення протоколу про адміністративні правопорушення на дооформлення стало те, що у ньому не вказано конкретної норми Закону, яку порушив ОСОБА_1 , що впливає на встановлення об'єктивної сторони правопорушення, так як не розкрита його суть відповідно до нормативного акту, що встановлює спеціальну заборону.
Дослідивши направлені після дооформлення матеріали, суддею встановлено, що до матеріалів про адміністративне правопорушення додано клопотання на ім'я судді Гощанського районного суду Оленич Ю.В., у якому поліцейський зазначає перелік пунктів Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної, холодної і охолощеної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії та патронів до них, а також боєприпасів до зброї, основних частин зброї та вибухових матеріалів, затвердженої Наказом МВС №622 від 21.08.1998 року, без прив'язки їх до вказаної справи про адміністративне правопорушення, та просить розглянути справу відповідно до ст.221 КУпАП.
Суддя прийшов до висновку про неможливість розгляду в судовому засіданні справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 .
Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративне правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Складання протоколу та оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення - це процесуальні дії суб'єкта владних повноважень, які спрямовані на фіксацію адміністративного правопорушення та в силу положень ст. 251 КУпАП, є предметом оцінки суду у сукупності з іншими доказами при розгляді справи про притягнення особи до адміністративної відповідальності.
Законодавець покладає обов'язок щодо збирання доказів, в даному випадку, на посадових осіб органів внутрішніх справ (Національної поліції) (ч. 2 ст. 251, п. 1 ч. 1 ст. 255 КУпАП).
З огляду на викладене поліцейський, як суб'єкт уповноважений на складання протоколів про адміністративні правопорушення, відповідно до ч. 2 ст. 251 КУпАП зобов'язаний збирати докази, у своїй службовій діяльності повинен вивчати нормативно-правові акти, які регулюють його діяльність та керуватися виключно нормами КУпАП, Інструкцій, які розроблені профільним міністерством, іншими нормативно-правовими актами в межах своїх повноважень, добросовісно здійснювати свою службову діяльність.
Відповідно до ст. 252 КпАП України орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Враховуючи зазначене, протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст. ст. 251, 256 КУпАП, оскільки у протоколі не зазначено норми спеціального закону, які порушив ОСОБА_1 . Внесення ж до протоколу про адміністративне правопорушення змін та доповнень не належить до компетенції суду відповідно до закону.
Вищенаведені недоліки, що були допущені при складанні адміністративного протоколу, а також не були усунуті належним чином при дооформленні зазначеної справи, перешкоджають повному, об'єктивному та всебічному розгляду справи, прийняттю правильного рішення по справі, а тому суд, керуючись ст.ст. 252, 256, 268, 278, 280 КУпАП, -
Справу про адміністративне правопорушення № 557/1334/21 (провадження № 3/557/938/2021) стосовно ОСОБА_1 за ч. 1 ст.191 КУпАП повернути до відділення поліції №5 Рівненського районного управління поліції ГУНП в Рівненській області з метою належного оформлення.
Постанова є остаточною, оскарженню не підлягає і вступає в силу з моменту її винесення.
Суддя П.В.Тишкун