Справа № 761/28908/21
Провадження № 1-м/761/87/2021
19 серпня 2021 року слідчий суддя Шевченківського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Києві скаргу ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , подану в порядку ч.12 ст.584 КПК України про перевірку наявності підстав для звільнення особи з-під варти,
До Шевченківського районного суду м. Києва надійшла скарга ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , подану в порядку ч.12 ст.584 КПК України про перевірку наявності підстав для звільнення особи з-під варти.
18.08.2021 від ОСОБА_3 на адресу суду надійшла заява у якій він просив залишити подану ним скаргу без розгляду.
Слідчий суддя дослідивши матеріали скарги, дійшла до наступного висновку.
Так, відповідно до ч. 12 ст. 584 КПК України, за скаргою особи, до якої застосовано екстрадиційний арешт, або її захисника чи законного представника слідчий суддя суду, в межах територіальної юрисдикції якого особа перебуває під вартою, не частіше одного разу на місяць перевіряє наявність підстав для звільнення особи з-під варти.
Частиною 6 ст. 9 КПК України встановлено, що у випадках, коли положення цього Кодексу не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені частиною першою статті 7 цього Кодексу, зокрема, принцип диспозитивності.
У свою чергу, згідно зі ст. 26 КПК України сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачених цим Кодексом. При цьому, слідчий суддя у кримінальному провадженні вирішує лише ті питання, що винесені на його розгляд сторонами та віднесені до його повноважень цим Кодексом.
Враховуючи те, що ОСОБА_3 просив залишити подану скаргу без розгляду, чим фактично відмовився від підтримання заявлених у ній вимог, слідчий суддя, виходячи з того, що він наділений процесуальними повноваженнями вирішувати виключно ті питання, що винесені на його розгляд сторонами, приходить до висновку про необхідність залишення без розгляду такого клопотання.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 9, 26, 376, 584, 585 КПК України, слідчий суддя,-
Скаргу ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , подану в порядку ч.12 ст.584 КПК України про перевірку наявності підстав для звільнення особи з-під варти - залишити без розгляду.
Ухвала оскарженню не підлягає
Слідчий суддя ОСОБА_1