Справа №463/7075/21
Провадження №3-в/463/11/21
06 вересня 2021 року суддя Личаківського районного суду м. Львова Стрепко Н.Л., за участю представника особи, щодо якої вирішується питання про заміну не відбутої частини адміністративного стягнення ОСОБА_1 , розглянувши подання старшого інспектора Личаківського районного відділу філії державної установи «Центр пробації» у Львівській області Гірника Д.І. про заміну ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українцю, громадянину України, фізичній особі-підприємцю, зареєстрованому та проживаючому за адресою: АДРЕСА_1 , невідбутої частини адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт, -
старший інспектор Личаківського РВ філії ДУ «Центр пробації» у Львівській області Гірник Д.І. звернувся із поданням про заміну ОСОБА_2 не відбутої частини адміністративного стягнення у виді громадських робіт штрафом.
Подання мотивує тим, що до Личаківського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Львівській області 23 липня 2021 року на виконання надійшла постанова Личаківського районного суду м. Львова від 6 липня 2021 року про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП. Правопорушник ОСОБА_2 до уповноваженого органу з питань пробації за викликами не з'явився, однак в телефонному режимі повідомив, що перебуває за межами України на відпочинку та прибуде до підрозділу пробації для постановки на облік після приїзду. Після прибуття останнього 19 серпня 2021 року до Личаківського відділу пробації ОСОБА_2 було ознайомлено з умовами та порядком відбування адміністративного стягнення у виді громадських робіт, однак останній в письмовому поясненні вказав, що відпрацьовувати адміністративне покарання відмовляється, тому що не має змоги у зв'язку з веденням підприємницької діяльності, а тому просить суд замінити адміністративне покарання у виді громадських робіт - на штраф, який зобов'язується сплатити. Таким чином, ОСОБА_2 відмовився від відмовився від відпрацювання призначеного стягнення (30 годин), а тому в його діях вбачається ухилення від відбування призначених постановою суду громадських робіт. З урахуванням наведеного, просить подання задовольнити.
У судовому засіданні представник особи, щодо якої вирішується питання про заміну не відбутої частини адміністративного стягнення ОСОБА_1 подання підтримав та просив таке задовольнити.
Вивчивши матеріали подання, оглянувши матеріали особової справи №05/21, заслухавши пояснення представника особи, щодо якої вирішується питання про заміну не відбутої частини адміністративного стягнення, суд приходить до наступного.
Постановою Личаківського районного суду м. Львова від 6 липня 2021 року ОСОБА_2 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП та накладено на нього адміністративне стягнення у виді 30 (тридцяти) годин громадських робіт.
З 23 липня 2021 року ОСОБА_2 перебуває на обліку у Личаківському РВ з питань пробації. 19 серпня 2021 року останній прибув за викликом до уповноваженого органу з питань пробації та був ознайомлений з умовами та порядком відбування адміністративного стягнення у виді громадських робіт. Вказав, що відмовляється відпрацьовувати адміністративне стягнення, оскільки не має змоги у зв'язку з веденням підприємницької діяльності та просить замінити йому встановлене судом адміністративне стягнення у виді громадських робіт на штраф, який зобов'язується сплатити. Таким чином, ОСОБА_2 ухиляється від відбування призначених постановою суду громадських робіт.
Відповідно до ст. 321-4 КУпАП у разі ухилення порушника від відбування громадських робіт постановою суду (судді) за поданням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, невідбутий строк громадських робіт може бути замінено штрафом або адміністративним арештом. Заміна громадських робіт штрафом застосовується за умови, що санкція статті, за якою на порушника накладено адміністративне стягнення, передбачає можливість застосування штрафу. Розмір штрафу в такому разі визначається із розрахунку, що чотири години невідбутих громадських робіт дорівнюють одному неоподатковуваному мінімуму доходів громадян.
Санкцією частини 1 статті 173-2 КУпАП за вчинення вказаного правопорушення передбачено відповідальність у вигляді штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, або адміністративний арешт на строк до десяти діб.
Згідно з ст. 23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Так відповідно до ст. 27 КУпАП штраф є грошовим стягненням, що накладається на громадян, посадових та юридичних осіб за адміністративні правопорушення у випадках і розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
А статтею 30-1 КУпАП визначено, що громадські роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, у вільний від роботи чи навчання час безоплатних суспільно корисних робіт, вид яких визначають органи місцевого самоврядування.
З наведеного вбачається, що штраф є легшим видом адміністративного стягнення, аніж громадські роботи.
При цьому відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Так обираючи ОСОБА_2 адміністративне стягнення суд врахував його особу, в тому числі те, що останній є фізичною особою-підприємцем, тяжкість скоєного, ставлення правопорушника до вчиненого, та прийшов до висновку, що саме стягнення у виді 30 (тридцяти) годин громадських робіт сприятиме вихованню ОСОБА_2 в дусі додержання законів України та поваги до правил співжиття.
Статтею 298 КУпАП визначено, що постанова про накладення адміністративного стягнення є обов'язковою для виконання державними і громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами і громадянами.
Оскільки правопорушник ОСОБА_2 ухиляється від відбуття адміністративного стягнення у виді громадських робіт без поважних причин, просив замінити призначене йому судом адміністративне стягнення штрафом, що є легшим видом стягнення, аніж обране йому судом, а тому подання про заміну йому невідбутого строку громадських робіт штрафом до задоволення не підлягає.
Керуючись ст.ст. 23, 27, 30-1, 173-2, 283, 284, 289, 298, 304, 321-1, 321-4 КУпАП, -
в задоволенні подання старшого інспектора Личаківського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у Львівській області Гірника Д.І. про заміну ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , невідбутої частини адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт - відмовити.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Личаківський районний суд м. Львова.
Суддя: Стрепко Н.Л.