Постанова від 31.08.2021 по справі 234/11652/21

Справа № 234/11652/21

Провадження № 3/234/3567/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 серпня 2021 року м. Краматорськ

Суддя Краматорського міського суду Донецької області Данелюк О.М., розглянувши матеріали, які надійшли з Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Краматорська Донецької області, РНОКПП НОМЕР_1 , який не працює, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за скоєння правопорушення, передбаченого ст. 51 КУпАП, якому роз'яснено зміст ст. 268 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення, о 05.08.2021 року о 20-45 годині ОСОБА_1 , перебуваючи у магазині «АТБ-Маркет», що по вул В.Шеймана, 1, в м. Краматорську, таємно викрав з полиці магазину морозиво Рудь - 2 шт, вартістю 8,25 грн., чай «Своя лінія», вартістю 11.25 грн., печиво «Загора Лагода», вартістю 7,83 грн., горілка «Хлібний Дар», вартістю 25,56 грн., на загальну суму 61,14 грн., чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ст 51 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 залишив вирішення вказаного протоколу на розгляд суду.

Відповідно до ч.1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення; посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Відповідно до п. 9 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення в органах поліції - при складанні протоколу про адміністративне правопорушення в ньому зазначаються, зокрема: у графі «дата, час, місце вчинення і суть учиненого адміністративного правопорушення» - суть адміністративного правопорушення (повинна точно відповідати ознакам складу адміністративного правопорушення, зазначеним у статті КУпАП, за якою складено протокол).

Так, ст. 51 КУпАП містить дві частини:

1.Дрібне викрадення чужого майна шляхом крадіжки, шахрайства, привласнення чи розтрати

2.Повторне протягом року вчинення правопорушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню.

Втім, в протоколі про адміністративне правопорушення відсутня відповідна частина статті 51 КУпАП, за якою складено адміністративний протокол відносно ОСОБА_1 ..

Розглядаючи справу в межах пред'явленого правопорушення, суд не вправі виходити за межі зазначеного в протоколі.

Стандарт доведення вини «поза розумним сумнівом» означає, що при доведенні винуватості особи не повинно залишатися жодного «розумного сумніву» в цьому, тоді як наявність такого «розумного сумніву» у винуватості особи є підставою для його виправдання. Недоведена вина прирівнюється до доведеної невинуватості.

Ст 7 КУпАП передбачено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Згідно положень ст. 62 Конституції України усі сумніви щодо доведеності вини особи, тлумачаться на її користь.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, у зв'язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.

Таким чином, провадження по справі необхідно закрити у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Керуючись ст. 51, п. 1 ч.1 ст. 247, 256, 284 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження по справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 51 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

На постанову може бути подана апеляційна скарга особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного суду через Краматорський міський суд.

Суддя Краматорського міського суду О. М. Данелюк

Попередній документ
99336515
Наступний документ
99336517
Інформація про рішення:
№ рішення: 99336516
№ справи: 234/11652/21
Дата рішення: 31.08.2021
Дата публікації: 06.09.2021
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Краматорський міський суд Донецької області
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення, що посягають на власність; Дрібне викрадення чужого майна
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (28.08.2021)
Дата надходження: 28.08.2021
Розклад засідань:
31.08.2021 08:55 Краматорський міський суд Донецької області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ДАНЕЛЮК ОКСАНА МИКОЛАЇВНА
суддя-доповідач:
ДАНЕЛЮК ОКСАНА МИКОЛАЇВНА
особа, яка притягається до адмін. відповідальності:
Опанасюк Олексій Володимирович