Постанова від 15.06.2010 по справі 2а-3975/10/1270

Категорія №6.13

ПОСТАНОВА

Іменем України

15 червня 2010 року Справа № 2а-3975/10/1270

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді: Ципко О.В.,

при секретарі: Бондаря Є.М.,

за участю прокурора: не прибув,

від представників сторін:

позивач: не прибув,

відповідач: не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом прокурора Артемівського району м.Луганська в інтересах держави в особі управління пенсійного фонду України в Артемівському районі міста Луганська до товариства з обмеженою відповідальністю "Лугтермодом" про стягнення заборгованості по внескам на загальнообовязкове державне пенсійне страхування,-

ВСТАНОВИВ

25 травня 2010 року прокурор Артемівського району м.Луганська в інтересах держави в особі управління пенсійного фонду України в Артемівському районі міста Луганська звернувся до суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Лугтермодом", в якому зазначило, що відповідач не сплачує у встановленому законом термін страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до УПФУ в Артемівському районі міста Луганська, у зв'язку з чим, утворилася заборгованість по сплаті внесків в сумі 4038,41 грн. У зв'язку з вищенаведеним, позивач просить стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Лугтермодом" суму заборгованості 4038,41 грн. - недоїмки по сплаті внесків.

Прокурор та представник позивача в судове засідання не прибули, були повідомлені належним чином, причини неявки суду не відомі.

Представник відповідача в судове засідання не прибув, про час, місце та дату слухання справи був повідомлений належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення № 04504254, у зв'язку з чим суд розглядає справу за наявними матеріалами справи.

Відповідно до ч. 2 ст.128 КАС України неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, які прибули в судове засідання, або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи. Тому, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності сторін на підставі наявних матеріалів.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Частиною 1 ст.2 Кодексу адміністративного судовчинства встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Справи за участю управлінь Пенсійного фонду України є адміністративними, оскільки відповідають вимогам пункту 1 частини першої статті 3 КАС стосовно визначення адміністративної справи.

Пункт 4 частини першої статті 17 КАС України визначає, що до компетенції адміністративних судів відносяться спори за зверненнями суб'єкта владних повноважень у випадах, встановлених законом.

Окрім того, такі справи не підпадають під перелік публічно-правових справ, визначених частиною другою статті 17 КАС, на які не поширюється компетенція адміністративних судів.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Спеціальним законом, який визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам є Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Відповідно до ч.1 ст. 14 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страхувальниками відповідно до цього Закону є підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру.

Частиною 3 ст.15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» встановлено, що страхувальники набувають статусу платників страхових внесків до Пенсійного фонду з дня взяття їх на облік територіальним органом Пенсійного фонду.

В судовому засіданні встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю "Лугтермодом" зареєстроване в управлінні Пенсійного фонду України в Артемівському районі міста Луганська як платник страхових внесків.

Згідно з ч. 6 ст. 20 Закону страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Для вищезазначених страхувальників - календарний місяць.

Частиною 2 ст.106 передбачено, що суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

В порушення вищевказаних норм Закону України товариство з обмеженою відповідальністю "Лугтермодом" не сплачує страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у зв'язку з чим станом на 20.02.2010 року утворилась заборгованість по внескам за період з 20.06.2009 року по 20.01.2010 рік в сумі 4038,41 грн.

Розрахунками суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування підтверджується, що товариство з обмеженою відповідальністю "Лугтермодом" має заборгованість в розмірі 4039,41 грн. (арк. справи 7-22).

Відповідно до ч.12 ст.20 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. №1058 страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків. У разі наявності в платника страхових внесків одночасно із зобов'язаннями із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами, зобов'язання із сплати страхових внесків виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань щодо виплати заробітної плати (доходу).

На теперішній час відповідач суму заборгованості не сплатив.

Відповідно до ч.5 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» за рахунок сум, що надходять від страхувальника або від державної виконавчої служби в рахунок сплати недоїмки, погашаються суми недоїмки, пені та фінансових санкцій у порядку календарної черговості їх виникнення. А тому вказані кошти зараховані в рахунок погашення заборгованості відповідача за попередні періоди.

Суд приходить до висновку, що позовні вимоги прокурора Артемівського району м.Луганська в інтересах держави в особі управління пенсійного фонду України в Артемівському районі міста Луганська до товариства з обмеженою відповідальністю "Лугтермодом" про стягнення заборгованості по внескам на загальнообовязкове державне пенсійне страхування підлягають задоволенню в повному обсязі, оскільки відповідач в добровільному порядку суму заборгованості до УПФУ не перерахувало.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки прокурор звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 14, 15, 17, 20, 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. №1058, Розділом 2 Порядку нарахування та сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за деякі категорії застрахованих осіб, затвердженого Кабінетом Міністрів України від 25.08.2004 р. №1092 , ст. ст. 17, 18, 94, 128, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги прокурора Артемівського району м.Луганська в інтересах держави в особі управління пенсійного фонду України в Артемівському районі міста Луганська до товариства з обмеженою відповідальністю "Лугтермодом" про стягнення заборгованості по внескам на загальнообовязкове державне пенсійне страхування задовольнити повністю.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Лугтермодом" ЄДРПОУ 33009120, (91000, м.Луганськ, кв.Лєвченко,17а/36, р/р 2600715839 в ЛОВ ВАТ «Райффайзен банк Аваль», МФО 304007) на користь управління Пенсійного фонду України в Артемівському районі міста Луганська, ЄДРПОУ 21792301 (91021, м.Луганськ, вул.А.Ліньова, 106 р/р 25607303723 в ЛОУ ВАТ «Державний Ощадний банк України», МФО 304665) заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 4038,41 грн. (чотири тисячі тридцять вісім грн. 41 коп.).

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанову складено в повному обсязі та підписано 15.06.2010 року.

СуддяЦипко О.В.