копія
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
09 червня 2010 р. Справа № 2а-5441/10/1870
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Соп'яненко О.В. , розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 ЗЧПНУ прапорщика вн. сл. Роменської виправної колонії № 56, начальника оперативного відділення Роменської виправної колонії № 56, ст. л-нт вн. сл.Сохань Юрія Юрійовича про визнання дій незаконними ,-
До Сумського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до ОСОБА_2 ЗЧПНУ прапорщика вн. сл. Роменської виправної колонії № 56, начальника оперативного відділення Роменської виправної колонії № 56, ст. л-нт вн. сл.Сохань Юрія Юрійовича і просить суд визнати дії відповідачів щодо накладення дисциплінарного стягнення незаконними та скасувати постанову про накладення дисциплінарного стягнення від 16.06.2009 року. Вказана постанова була застосована за порушення правил поведінки під час прогулянки.
Вивчивши подані матеріали, суд вважає необхідним відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі, оскільки спір, що є предметом позову не витікає з публічно-правових відносин.
Відповідно до ст. 2 ч.1 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до ст. 3 ч. 1 п. 7 КАС України суб'єктом владних повноважень є орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктами владних повноважень, щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Питання про накладення дисциплінарного стягнення до засуджених регулюється кримінально-виконавчим кодексом України.
Відповідно до ч.ч.1,2 ст.1 КВК України кримінально-виконавче законодавство України регламентує порядок і умови виконання та відбування кримінальних покарань з метою захисту інтересів особи, суспільства і держави шляхом створення умов для виправлення і ресоціалізації засуджених, запобігання вчиненню нових злочинів як засудженими, так і іншими особами, а також запобігання тортурам та нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню із засудженими.
Завданнями кримінально-виконавчого законодавства України є визначення принципів виконання кримінальних покарань, правового статусу засуджених, гарантій захисту їхніх прав, законних інтересів та обов'язків; порядку застосування до них заходів впливу з метою виправлення і профілактики асоціальної поведінки; системи органів і установ виконання покарань, їх функцій та порядку діяльності; нагляду і контролю за виконанням кримінальних покарань, участі громадськості в цьому процесі; а також регламентація порядку і умов виконання та відбування кримінальних покарань; звільнення від відбування покарання, допомоги особам, звільненим від покарання, контролю і нагляду за ними.
Спір, що виник між сторонами не витікає з публічно-провоих відносин, оскільки виник в зв'язку з виконанням вироку суду. Компетенція адміністративних судів відповідно до статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України на розгляд таких спорів не поширюється.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109ст. 109 КАС України , суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі якщо, заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ст. ст. 107,109,186 КАС України, -
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 ЗЧПНУ прапорщика вн. сл. Роменської виправної колонії № 56, начальника оперативного відділення Роменської виправної колонії № 56, ст. л-нт вн. сл.Сохань Юрія Юрійовича про визнання дій незаконними
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, ухвала набирає законної сили після закінчення цього строку. у разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі в п'ятиденний строк з дня проголошення ухвали заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом десяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.5 ст.186 КАС України. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали.
Суддя < Список > О.В. Соп'яненко
З оригіналом згідно
Суддя О.В. Соп'яненко