20 серпня 2021 року Справа № 160/7954/21
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Олійника В. М.
розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпрі адміністративну справу за позовною заявою фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,-
19 травня 2021 року фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, в якій просить:
визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення - рішення ГУ ДПС у Дніпропетровській області від 07.12.2020 року №11331/0415-0403, від 07.12.2020 року №11331/0415-0403/1, від 07.12.2020 року №11331/0415-0403/2.
В обґрунтування позову позивач зазначила, що контролюючим органом сформовано та направлено на її поштову адресу податкові повідомлення - рішення ГУ ДПС у Дніпропетровській області від 07.12.2020 року №11331/0415-0403, від 07.12.2020 року №11331/0415-0403/1, від 07.12.2020 року №11331/0415-0403/2 на сплату податкового зобов'язання з орендної плати за користування земельною ділянкою за 2018, 2019, 2020 роки на загальну суму 498 774, 21 грн.
Розрахунок орендної плати за користування земельною ділянкою у листі Головного управління ДПС у Дніпропетровській області від 12.02.2021 року №4059/6/04-36-024-09-14 проведено на підставі договору оренди земельної ділянки від 23.06.2004 року №01651 за адресою: б-р.Будівельників, 39-А, м.Кам'янське, додаткової угоди до договору оренди земельної ділянки від 11.03.2012 року та з урахуванням рішення Дніпровського районного суду м.Дніпродзержинська від 26.01.2012 року по справі №2-991/11.
Оскільки договір оренди земельної ділянки від 31.08.2004 року №01651 припинив свою дію 23.06.2014 року, а додаткова угода до договору оренди земельної ділянки від 31.08.2004 року №01651 між Дніпродзержинською міською радою та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 після 23.06.2014 щодо поновлення дії договору або продовження строку його дії сторонами взагалі не укладалась, то вказаний договір не може слугувати підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку за 2018-2020 роки, а тому позивач вважає протиправними податкові повідомлення - рішення ГУ ДПС у Дніпропетровській області від 07.12.2020 року №11331/0415-0403, від 07.12.2020 року №11331/0415-0403/1, від 07.12.2020 року №11331/0415-0403/2 та такими, що підлягають скасуванню, у зв'язку з чим звернулась до суду із позовною заявою.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 24 травня 2021 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.
10 червня 2021 року на адресу суду від представника Головного управління ДПС у Дніпропетровській області надійшов відзив на позовну заяву вх.№48047/21, в якому відповідач не погоджується з позовними вимогами та вважає, що адміністративний позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до п.п.288.5.1 п.288.5 ст.288 ПК України розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою розміру земельного податку встановленого для відповідної категорії земельних ділянок відповідної території.
Згідно з п.12.3 ст.12 ПК України сільські, селищні, міські ради та ради об'єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, в межах своїх повноважень приймають рішення про встановлення місцевих податків та зборів.
Відповідно до п.288.1 ст.288 ПКУ підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки. Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, подають до 01 лютого контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі.
Листом від 31.01.2020 року Департамент комунальної власності, земельних відносин та реєстрації речових прав на нерухоме майно Кам'янської міської ради надав інформацію щодо наявного договору оренди земельної ділянки від 23.06.2004 №01651 за адресою: АДРЕСА_1 , загальною площею 0,1851га.
Таким чином, контролюючим органом при нарахуванні орендної плати за землю враховано інформацію, яка отримана від землевпорядника щодо чинності договору оренди.
Відповідно до інформації Державного реєстру речових прав на нерухоме майно за ОСОБА_1 зареєстровано право власності на об'єкт нерухомого майна, розташований за адресою: АДРЕСА_1 . Тобто, станом на 07.12.2020 року земельна ділянка перебуває у користуванні ОСОБА_1 .
Додатково на підтвердження факту використання позивачем орендованої земельної ділянки наявні документи, які надані позивачем у вигляді додатків до позовної заяви:
- акт обстеження стану та дотримання умов використання земельної ділянки від 24.10.2018 року, виданий Департаментом комунальної власності, земельних відносин та реєстрації речових прав на нерухоме майно Кам'янської міської ради;
- лист-попередження №07-11/3093 від 11.12.2018 року, виданий Департаментом комунальної власності, земельних відносин та реєстрації речових прав на нерухоме майно Кам'янської міської ради;
- лист №17/21 від 12.02.2019 року, виданий Департаментом комунальної власності, земельних відносин та реєстрації речових прав на нерухоме майно Кам'янської міської ради;
- лист №17/21 від 16.04.2019 року, виданий Департаментом комунальної власності, земельних відносин та реєстрації речових прав на нерухоме майно Кам'янської міської ради;
- лист №17/21 від 20.12.2019 року, виданий Департаментом комунальної власності, земельних відносин та реєстрації речових прав на нерухоме майно Кам'янської міської ради;
- лист №17/21 від 30.09.2019 року, виданий Департаментом комунальної власності, земельних відносин та реєстрації речових прав на нерухоме майно Кам'янської міської ради, які надані позивачем у вигляді додатків до позовної заяви.
Таким чином, твердження позивача про невикористання останньою орендованої земельної ділянки є безпідставними.
На підставі проведеного розрахунку Кам'янським відділом податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок Головного управління ДПС у Дніпропетровській області сформовано податкові повідомлення - рішення від 07.12.2020 року на суму податкового зобов'язання з орендної плати за користування земельною ділянкою за 2018,2019,2020 роки №№11331/0415-0403/2, 11331-0415-0403/2, 11331-0415-0403, відповідно кожний на суму 166258,07 грн.
Податкові повідомлення-рішення направлені на податкову адресу платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення засобами «Укрпошта» (поштове відправлення №5193110627727), яке повернуто поштовим відділенням з відміткою «зі закінченням терміну зберігання».
Оскільки строк сплати податкового зобов'язання обраховується з дня вручення податкового повідомлення-рішення (відповідно до положень пп.266.7.2 п.266.7 ст. 266 ПК України протягом 60 днів з моменту вручення), до платника не можуть застосовуватися будь-які штрафні санкції. Вони застосовуватимуться у випадку несплати суми податку протягом 60 днів з моменту вручення ППР.
У разі отримання ППР після законодавчо встановленого строку платник не звiльняєтьcя від обов'язку сплати податку. Якщо сума грошового зобов'язання розраховується органом контролю, платник не несе відповідальності за своєчасність, достовірність і повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов'язання.
Таким чином, факт винесення та направлення оскаржуваних документів після 01 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком), не звільняє позивача від обов'язку сплати податків.
15 липня 2021 року позивачем на адресу суду надано клопотання вх.№59337/21, в якому остання просить долучити до матеріалів справи рішення Кам'янської міської ради від 23.06.2021 року №251-08/VIII "Про набуття прав на землю", яким громадянці ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 , для розміщення магазину надано дозвіл на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі ( на місцевості) та згоду на відновлення меж земельних ділянок.
На думку позивача, рішення Кам'янської міської ради від 23.06.2021 року №251-08/VIII підтверджує доводи викладені у позовній заяві стосовно відсутності діючого договору оренди земельної ділянки.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми чинного законодавства України, суд встановив наступні обставини.
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 - позивач, ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 .
Рішенням Дніпродзержинської міської ради від 23.06.2004 року №372-15/ХХІV ОСОБА_1 надано в користування земельну ділянку площею 0,1851 га, за адресою: АДРЕСА_1 , для розміщення об'єкта торгівлі (магазину).
На підставі цього рішення 27 серпня 2004 року укладено договір оренди земельної ділянки, який зареєстровано 31 серпня 2004 року за №01651.
Згідно п.2.1.Договору договір укладається на строк до 23.06.2014 року. Після закінчення строку дії договору «Орендар» має переважне право поновлення його на новий строк.
Згідно п.2.2.Договору у разі якщо, «Орендар» бажає продовжити термін дії договору то він повинен не пізніше ніж за 30 днів до закінчення строку дії договору повідомити письмово «Орендодавця» про намір продовжити його дію.
Відповідно до п.8.2.Договору договір втрачає чинність у разі його припинення або розірвання.
Відповідно до п.8.3.Договору підставою припинення договору оренди є: закінчення його строку.
Відповідно до інформації Державного реєстру речових прав на нерухоме майно за ОСОБА_1 зареєстровано право власності на об'єкт нерухомого майна, розташований за адресою: АДРЕСА_1 . Тобто, станом на 07.12.2020 року земельна ділянка перебуває у користуванні ОСОБА_1 .
Службовими особами Департаменту комунальної власності, земельних відносин та реєстрації речових прав на нерухоме майно Кам'янської міської ради складено Акт обстеження стану та дотримання умов використання земельної ділянки від 24.10.2018 року, в якому вказано, що ОСОБА_1 користується земельною ділянкою площею 0,1851 га, за адресою АДРЕСА_1 з 23.06.2014 по теперішній час за відсутності документів на землекористування.
Департамент комунальної власності, земельних відносин та реєстрації речових прав на нерухоме майно Кам'янської міської ради надіслав лист-попередження від 11.12.2018 №07-11/3093, в якому, серед іншого, запропоновано терміново оформити документи на користування земельною ділянкою площею 0,1851 га за адресою: АДРЕСА_1 для розміщення магазину.
Позивачем ОСОБА_1 , до Кам'янської міської ради 09.01.2019 року подано клопотання стосовно оформлення документі на землекористування.
Департамент комунальної власності, земельних відносин та реєстрації речових прав на нерухоме майно Кам'янської міської ради протягом 2019 року чотири рази повідомляв (листами 12.02.2019 №17/21; 16.04.2019 №17/21; 30.09.2019 №17/21; 20.12.2019 №17/21), що документи ОСОБА_1 стосовно надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості), розташованої за адресою: АДРЕСА_1 , направлено на доопрацювання.
Листом Головного управління ДПС у Дніпропетровській області від 12.02.2021 №4059/6/04-36-024-09-14 повідомлено, що розрахунок орендної плати проведено на підставі договору оренди від 31.08.2004 №01651, додаткової угоди до договору від 11.03.2012, а також з урахуванням рішення Дніпровського районного суду м.Дніпродзержинська від 26.01.2012 року по справі №2-991/11, яким встановлено розмір орендної плати на рівні чотирикратного розміру земельного податку, що встановлюється Податковим кодексом України.
Розрахунок орендної плати за 2018 рік: 2190834,72 х 1,8972 х 4% =166258,06 грн., де
2190834,72 - нормативна грошова оцінка земельної ділянки;
1,8972 - кумулятивний коефіцієнт індексації за період за 2012 по 2018 рр.,
4% - розмір орендної плати згідно рішення суду.
Розрахунок орендної плати за 2019 рік: 2190834,72 х 1,8972 х 4% =166258,06 грн., де
2190834,72 - нормативна грошова оцінка земельної ділянки;
1,8972 - кумулятивний коефіцієнт індексації за період за 2012 по 2019 рр.,
4% - розмір орендної плати згідно рішення суду.
Розрахунок орендної плати за 2020 рік: 2190834,72 х 1,8972 х 4% =166258,06 грн., де
2190834,72 - нормативна грошова оцінка земельної ділянки;
1,8972 - кумулятивний коефіцієнт індексації за період за 2012 по 2021 рр.,
4% - розмір орендної шати згідно рішення суду.
На підставі проведеного розрахунку Кам'янським відділом податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок Головного управління ДПС у Дніпропетровській області сформовано податкові повідомлення - рішення від 07.12.2020 року на суму податкового зобов'язання з орендної плати за користування земельною ділянкою за 2018, 2019, 2020 роки №№11331/0415-0403/2, 11331-0415-0403/2, 11331-0415-0403, кожний на суму 166258,07 грн.
Податкові повідомлення-рішення відповідачем направлені на податкову адресу платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення засобами «Укрпошта» (поштове відправлення №5193110627727), яке повернуто поштовим відділенням з відміткою «за закінченням терміну зберігання» на адресу відправника.
Позивач вважає, що оскільки договір оренди земельної ділянки від 31.08.2004 року №01651 припинив свою дію 23.06.2014 року, а додаткова угода до договору оренди земельної ділянки від 31.08.2004 року №01651 між Дніпродзержинською міською радою та позивачем після 23.06.2014 щодо поновлення дії договору або продовження строку його дії сторонами взагалі не укладалась, то вказаний договір не може слугувати підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку за 2018-2020 роки.
А тому позивач вважає протиправними податкові повідомлення - рішення ГУ ДПС у Дніпропетровській області від 07.12.2020 року №11331/0415-0403, від 07.12.2020 року №11331/0415-0403/1, від 07.12.2020 року №11331/0415-0403/2 та такими, що підлягають скасуванню, у зв'язку з чим звернувся до суду із позовною заявою.
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.
Згідно зі статтею 21 Закону України «Про оренду землі» орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України).
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, і, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, регулює Податковий кодекс України №2755-VI від 02.12.2010 року.
Підпунктом 14.1.147 пункту 14.1 статті 14 ПК України встановлено, що плата за землю - обов'язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
За підпунктами 14.1.72 і 14.1.73 пункту 14.1 статті 14 ПК України земельним податком визнається обов'язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів. Землекористувачами можуть бути юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності, у тому числі на умовах оренди.
Справляння плати за землю, в тому числі й орендної плати, здійснюється згідно з положеннями розділу ХIII Податкового кодексу України.
Відповідно до підпунктів 269.1.1 і 269.1.2 пункту 269.1 статті 269 ПК України платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі.
Згідно з п.286.2 ст.286 Податкового кодексу України платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.
За приписами п.288.2 ст.288 Податкового кодексу України платником орендної плати є орендар земельної ділянки.
Згідно з п.288.1 ст.288 Податкового кодексу України підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.
Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого подавати контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформувати відповідний контролюючий орган про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни.
За приписами п.п.288.3-288.4 ст.288 Податкового кодексу України об'єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду.
Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.
Відповідно до п.288.5 ст.288 Податкового кодексу України розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу:
288.5.1 не може бути меншою за розмір земельного податку:
для земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких проведено, - у розмірі не більше 3 відсотків їх нормативної грошової оцінки, для земель загального користування - не більше 1 відсотка їх нормативної грошової оцінки, для сільськогосподарських угідь - не менше 0,3 відсотка та не більше 1 відсотка їх нормативної грошової оцінки;
для земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено, - у розмірі не більше 5 відсотків нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області, для сільськогосподарських угідь - не менше 0,3 відсотка та не більше 5 відсотків нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області;
288.5.2 не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки.
Отже, законодавець визначив нижню граничну межу річної суми платежу по орендній платі за земельні ділянки, незалежно від того, чи співпадає її розмір із визначеним у договорі. Диспозиція розглядуваної норми чітко розрізняє розмір орендної плати (яка визначається договором) та річну суму платежу (яка, в свою чергу, не може бути меншою від затвердженого законодавцем розміру).
При цьому, незалежно від того, чи вносились зміни до змісту договору оренди в частині встановлення розміру орендної плати, податковий кодекс України вимагає, аби річний платіж був не менший за розмір земельного податку (не більше 3 відсотків їх нормативної грошової оцінки для земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких проведено).
Таким чином, норми Податкового кодексу України визначають поняття річна сума платежу, яке не є безпосередньо прив'язаним до змісту договору і не є тотожнім поняттю «орендна плата». Відтак, орендна плата може бути однією, а річна сума платежу - іншою. Пріоритет у такому разі варто надавати нормам Податкового кодексу України, які регулюють справляння податків і зборів, адже до них належить і орендна плата.
При цьому, виходячи із принципу пріоритетності норм податкового кодексу України над нормами інших актів у разі їх суперечності, який закріплений у пункті 5.2 статті 5 Податкового кодексу України, до моменту внесення до такого договору відповідних змін розмір орендної плати в будь-якому разі не може бути меншим, ніж встановлений підпунктом 288.5.1 пункту 288.5 статті 288 Податкового кодексу України.
Отже, з набранням чинності Податкового кодексу України річний розмір орендної плати, який підлягає перерахуванню до бюджету, має відповідати вимогам підпункту 288.5.1 пункту 288.5 статті 288 цього Кодексу та є підставою для перегляду встановленого розміру орендної плати.
Даний висновок також узгоджується з правовою позицією, викладеною Верховним Судом в постанові від 28.03.2019 року у справі №814/1834/16 (адміністративне провадження №К/9901/2908/18).
Відповідно до статті 5 Закону України «Про оцінку землі» грошова оцінка земельних ділянок залежно від призначення та порядку проведення може бути нормативною і експертною.
Нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується, зокрема, для визначення розміру земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
За правилами п.289.1 ст.289 ПК України для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.
Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин здійснює управління у сфері оцінки земель та земельних ділянок.
Відповідно до п.289.2 ст.289 ПК України центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин за індексом споживчих цін за попередній рік щороку розраховує величину коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель, на який індексується нормативна грошова оцінка сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення за станом на 1 січня поточного року, що визначається за наведеною в цьому пункті формулою.
Як підтверджується письмовими доказами наявними в матеріалах справи, 27 серпня 2004 року між позивачем та Дніпродзержинською міською радою укладено договір оренди земельної ділянки строком на 10 років, відповідно до якого ОСОБА_1 надано в користування земельну ділянку площею 0,1851 га, за адресою: АДРЕСА_1 , для розміщення об'єкта торгівлі (магазину).
Договір оренди земельної ділянки припинений 23.06.2014 року у зв'язку із закінченням строку дії договору, крім того позивачем не виявлено наміру для його продовження (пролонгації).
Частиною шостою статті 33 Закону України «Про оренду землі» (в редакції станом на дату припинення договору оренди земельної ділянки - 23.06.2014р.) передбачена підстава поновлення договору оренди: у разі, якщо орендар продовжує користуватися земельною ділянкою після закінчення строку договору оренди і за відсутності протягом одного місяця після закінчення строку договору листа-повідомлення орендодавця про заперечення у поновленні договору оренди землі, такий договір вважається поновленим на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені договором.
У цьому випадку укладання додаткової угоди про поновлення договору оренди землі здійснюється із: уповноваженим керівником органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування без прийняття рішення органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування про поновлення договору оренди землі (щодо земель державної або комунальної власності).
Частинами восьмою, дев'ятою статті 33 Закону України «Про оренду землі» передбачено, що додаткова угода до договору оренди землі про його поновлення має бути укладена сторонами у місячний строк в обов'язковому порядку; відмова, а також наявне зволікання в укладенні додаткової угоди до договору оренди землі може бути оскаржено в суді.
Таким чином, для поновлення договору оренди землі з підстав, які передбачені частиною шостою статті 33 Закону України «Про оренду землі», необхідна наявність таких юридичних фактів: орендар продовжує користування виділеною земельною ділянкою; орендар належно виконує свої обов'язки за договором, відсутнє письмове повідомлення орендодавця про відмову в поновленні договору оренди, сторони укладають додаткову угоду про поновлення договорів оренди.
Вказана правова позиція викладена Верховним Судом України у постанові від 25.02.2015 у справі №6-219цс14 та від 25.02.2015 у справі №6-10цс15.
Як зазначено вище, при винесенні оскаржуваного податкового повідомлення-рішення відповідач використовував рішення Дніпровського районного суду м.Дніпродзержинська від 26.01.2012 у справі №2-991/11 в частині визначення розміру орендної плати на рівні чотирикратного розміру земельного податку, а в частині суми з урахуванням нормативної грошової оцінки земельної ділянки відповідач керувався витягом з технічної документації №4489 від 02 серпня 2011 року.
Також позивачем на підтвердження власних доводів надано рішення Кам'янської міської ради від 23.06.2021 року №251-08/VIII "Про набуття прав на землю", яким громадянці ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 , для розміщення магазину надано дозвіл на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та згоду на відновлення меж земельних ділянок.
Право власності на нерухоме майно - магазин за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстровано за позивачем на підставі свідоцтва про право власності НОМЕР_2 від 05.04.2013 року, отже вбачається факт користування земельною ділянкою площею 0,1851 га з 23.06.2014 по теперішній час за відсутності документів на землекористування.
Крім того, на земельній ділянці згідно з план-схемою земельної ділянки розміщено: капітальну двоповерхову будівлю, споруду з навісом, проїзди, проходи, площадки, використання яких без користування самою земельною ділянкою не є можливим.
Таким чином, враховуючи факт використання позивачем земельної ділянки площею 0,1851 га протягом 2018-2020 років, суд приходить до висновку, що оскаржувані податкові повідомлення-рішення ГУ ДПС у Дніпропетровській області від 07.12.2020 року №№11331/0415-0403, 11331/0415-0403/1, 11331/0415-0403/2 винесені відповідачем правомірно та з дотриманням вимог чинного законодавства.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.1 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна, довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Відповідно до ст.90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Згідно з ч.5 ст.242 Кодексу адміністративного судочинства України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
На підставі викладеного, зважаючи на всі наведені обставини в їх сукупності, та з урахуванням того, що позивачем не доведено правомірність пред'явленого позову, а відповідачем доводи позовної заяви спростовано, суд доходить висновку, що позовні вимоги задоволенню не підлягають.
У зв'язку із відмовою у задоволенні позову, відповідно до вимог ст. 139 КАС України розподіл судових витрат, пов'язаних зі сплатою судового збору та витрат на правову допомогу адвоката, не здійснюється.
Керуючись ст.ст.241-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У задоволенні адміністративного позову фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень - відмовити у повному обсязі.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя В.М. Олійник