Справа № 560/9251/21
іменем України
27 серпня 2021 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Польового О.Л. розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, в якому просить:
- визнати протиправною бездіяльність відповідача, яка полягає у непроведенні обчислення та виплати державної (основної) пенсії та додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров'ю, починаючи з 05.07.2006, відповідно до вимог статей 49, 51, 56, 57 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", статей 25, 27, 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" із середньомісячного заробітку в зоні Чорнобильської АЕС за травень 1986 року;
- зобов'язати відповідача провести перерахунок та виплату державної (основної) пенсії, відповідно до статей 56, 57 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", із визначенням середньомісячного фактичного заробітку для обчислення пенсії згідно з довідкою від 29.05.2006 №58, виданої ВАТ "Хмельницька машинно-технологічна станція" про розмір заробітної плати за травень 1986 року та збільшенням пенсії на один процент заробітку за кожен рік роботи понад стаж 20 років, але не вище 85% заробітку з урахуванням положень статті 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" без обмежень суми пенсійних виплат у 168,00 грн, починаючи з 05 липня 2006, з урахуванням проведених виплат;
- зобов'язати відповідача провести перерахунок та виплату додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров'ю в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком відповідно до частини 1 статті 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" за періоди з 05.07.2006 по 31.12.2007, з 22.05.2008 по 22.07.2011, з 01.01.2014 по 02.08.2014 з урахуванням проведених виплат.
Обґрунтовуючи вимоги, позивач зазначив, що відповідач протиправно не перерахував йому пенсію із збільшенням на 1% заробітку для обчислення пенсії за кожний рік роботи понад стаж 20 років відповідно до вимог пункту 2 статті 56 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" з посиланням на те, що при розрахунку пенсії за вказаним пунктом обов'язковим є застосування частини 2 статті 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", яка передбачає застосування так званої "двоскладової формули". Також вважає, що відповідач протиправно не врахував довідку ВАТ "Хмельницька машинно-технологічна станція" від 29.05.2006 №58 та застосував обмеження суми пенсійних виплат у розмірі 168,00 грн. Крім цього, позивач повідомив, що пенсійний орган неправильно нараховував та виплатив додаткову пенсію за шкоду заподіяну здоров'ю, так як розмір її не відповідає вимогам Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", а саме 30 відсотків мінімальної пенсії за віком. Просив позов задоволити.
У відзиві на позов відповідач зазначив, що з 01.10.2017 Законом України від 03.10.2017 №2148-VII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсії" внесені зміни до пункту 2 статті 56 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", відповідно до яких право на пенсію в повному розмірі мають громадяни, віднесені до категорій 1, 2, 3, 4 за умови стажу роботи не менше ніж 20 років чоловіки, 15 років жінки, зі збільшенням пенсії на 1% заробітку за кожний рік роботи понад установлений стаж, але не вище 85% заробітку у разі призначення пенсії на умовах частини 2 статті 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Пенсійний орган повідомив, що позивачу недоцільно здійснювати перерахунок пенсії. Також відповідач зазначив, що не порушив права позивача на отримання додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров'ю, а зміст і обсяг досягнутих ним соціальних гарантій не звужений. У зв'язку з цим, просив відмовити у задоволенні позовних вимог.
У відзиві на позов відповідач просив розглянути справу в судовому засіданні з викликом сторін у зв'язку зі складністю справи, та з метою з'ясування всіх обставин справи.
Вирішуючи зазначене клопотання, суд враховує, що частиною 6 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін: 1) у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу; 2) якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
Враховуючи те, що ця справа є незначної складності, характер спірних правовідносин та предмет доказування не вимагають проведення судового засідання, тому в задоволенні клопотання необхідно відмовити.
Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області подало клопотання, в якому просить позовну заяву до 27.07.2021 залишити без розгляду.
Вирішуючи вказане клопотання, суд враховує, що відповідно до частини 1 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України позов може бути поданий в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно з частиною 2 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Про порушення своїх прав позивач дізнався з листа Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області від 23.02.2021 №1350-977/Д-03/8-2200/21 про відмову щодо перерахунку пенсії. Тому строк звернення до суду з вказаним позовом позивач не пропустив.
Ухвалою від 28.07.2021 Хмельницький окружний адміністративний суд відкрив провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження.
Дослідивши докази, суд встановив такі обставини справи.
ОСОБА_1 є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (категорія 2), що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_1 .
09.02.2021 позивач звернувся до відповідача з заявою, в якій просив перерахувати пенсію із її збільшенням на 1% заробітку для обчислення пенсії за кожний рік роботи понад стаж 20 років, у відповідності до вимог частини 2 статті 56 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", та перерахувати та виплатити додаткову пенсію за шкоду заподіяну здоров'ю в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком відповідно до частини 1 статті 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" за періоди з 05.07.2006 по 31.12.2007, з 22.05.2008 по 22.07.2011, з 01.01.2014 по 02.08.2014.
Листом від 23.02.2021 №1350-977/Д-03/8-2200/21 Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області відмовило у задоволенні заяви з посиланням на те, що розмір пенсії за віком, обчислений відповідно до пункту 2 статті 56 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та з врахуванням норм частини 2 статті 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", є менший, ніж той, який позивач отримує, тому проводити перерахунок недоцільно. Також пенсійний орган повідомив, що виплата додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, у розмірі 170,82 грн проводиться згідно з вимогами чинного законодавства.
Не погоджуючись з такими діями відповідача, позивач звернувся до суду за захистом своїх порушених прав.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд враховує таке.
Відповідно до статті 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" за бажанням застрахованої особи частина розміру пенсії за віком за період страхового стажу, набутого до дня набрання чинності цим Законом, може бути визначена відповідно до раніше діючого законодавства, а частина розміру пенсії за період страхового стажу, набутого після набрання чинності цим Законом, - відповідно до цього Закону.
Частиною 1 статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визначено, що за кожний повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам і 30 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1 % розміру пенсії, обчисленої відповідно до статті 27 цього Закону, але не більш як на 1 % мінімального розміру пенсії за віком, зазначеного в абзаці першому цієї частини.
За змістом частини 2 статті 56 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" право на пенсію в повному розмірі мають громадяни, віднесені до категорії 1, 2, 3, 4 за умови стажу роботи не менш як: чоловіки - 20 років, жінки - 15 років, із збільшенням пенсії на 1% заробітку за кожний рік роботи понад встановлений цим пунктом стаж, але не вище 75% заробітку, а громадянам, які відпрацювали за списком № 1, чоловіки - 10 років і більше, жінки - 7 років 6 місяців і більше - не вище 85% заробітку.
Аналіз вказаних норм права свідчить про те, що Закон України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" визначає особливі норми та умови пенсійного забезпечення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Частиною 2 статті 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" надано право обирати умови, норми та порядок пенсійного забезпечення, які встановлені загальним Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" або спеціальним - Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Для громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, розрахункова величина має пільговий характер і визначена в пункті 2 статті 56 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" як сума заробітку за кожний рік роботи понад установлений цим пунктом стаж роботи.
Таким чином, особам, яким призначена пенсія з урахуванням Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", перерахунок пенсії має здійснюватися за кожний повний рік стажу роботи понад установлений для них мінімальний трудовий стаж для призначення пенсії (15 років - для жінок і 20 років - для чоловіків) шляхом збільшення пенсії на 1 відсоток заробітку за рік.
Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом в постановах від 06.02.2018 (справа №560/675/17), від 18.01.2019 (справа №560/867/17), від 19.02.2020 (справа №352/185/17).
Тому відповідач протиправно не здійснив обчислення пенсії позивача з її збільшенням на 1% заробітку за кожний рік роботи понад стаж 20 років відповідно до положень пункту 2 статті 56 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
При цьому частина розміру пенсії за віком, обчислена за раніше діючим законодавством, не може перевищувати максимальних розмірів пенсій, визначених законом для відповідних категорій пенсіонерів, та не може бути нижчою, ніж розмір трудової пенсії за віком з урахуванням цільової грошової допомоги на прожиття, що діяли на день набрання чинності цим Законом.
Відповідно до статті 19 Закону України "Про пенсійне забезпечення" максимальний розмір пенсії не може перевищувати трьох, а для працівників, зайнятих на роботах, передбачених пунктом "а" статті 13 і статтею 14 цього Закону, - чотирьох мінімальних пенсій за віком.
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 15.04.2003 №544 "Про підвищення розмірів трудових пенсій" мінімальний розмір пенсій, передбачений для обчислення трудових пенсій за віком, до 50 гривень включно.
Пунктом 4 постанови Кабінету Міністрів України від 20.11.2003 №1783 "Про заходи щодо поліпшення пенсійного забезпечення громадян» встановлено збільшити на 12 відсотків розмір трудових пенсій (з урахуванням цільової грошової допомоги), призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення" (крім пенсій по інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання та пенсій у зв'язку з втратою годувальника з цих же причин), особам, які не одержали право на підвищення розміру пенсій після їх перерахунку відповідно до статті 43 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
З огляду на вказані норми права, відповідач обраховав максимальний розмір пенсії позивача в сумі 168,00 грн.
Разом з тим, частиною 2 статті 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" надано право обирати умови, норми та порядок пенсійного забезпечення, які встановлені Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" або спеціальним Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
При цьому Закон України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" визначає особливі норми та умови пенсійного забезпечення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Згідно з приписами статті 57 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" обчислення середньомісячного заробітку провадиться відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
У разі обчислення пенсії відповідно до частини 2 статті 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" за бажанням того, хто звернувся за пенсією, середньомісячний фактичний заробіток для обчислення пенсії може визначатися за будь-які 12 місяців підряд роботи на територіях радіоактивного забруднення.
Якщо особа, яка звернулася за пенсією, пропрацювала на територіях радіоактивного забруднення: менше 12 місяців, - середньомісячний заробіток визначається шляхом поділу загальної суми заробітку за календарні місяці роботи на кількість цих місяців; не менше 30 календарних днів у двох місяцях, - середньомісячний заробіток визначається за будь-які фактично відпрацьовані 30 календарних днів роботи; менше місяця, - середньомісячний заробіток визначається за цей календарний місяць з додаванням до заробітку на основній роботі.
Вказаний закон не містить жодних положень щодо обмеження частини пенсії, обрахованої відповідно до його положень за період роботи особи на територіях радіоактивного забруднення максимальною величиною 168,00 грн, передбаченою постановою Кабінету Міністрів України від 15.04.2003 №544 "Про підвищення розмірів трудових пенсій".
Аналогічна правова позиція наведена Верховним Судом у постанові від 09.04.2020 в справі № 560/869/17.
Крім того, відповідно до частини 4 статті 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" перерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених частиною 1 статті 35, частиною 2 статті 38, частиною 3 статті 42 і частиною 5 статті 48 цього Закону, провадиться в такі строки: у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа; у разі настання обставин, які тягнуть за собою зменшення пенсії, - з першого числа місяця, в якому настали ці обставини, якщо вони мали місце до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо вони мали місце після 15 числа.
Із заявою про перерахунок пенсії позивач звернувся 09.02.2021, тому перерахунок пенсії слід проводити з 01.02.2021.
За таких обставин, слід зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити обчислення та виплату пенсії за віком ОСОБА_1 із її збільшенням на 1% заробітку за кожен рік роботи понад стаж 20 років, але не вище 85% заробітку, у відповідності до частини 1 статті 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", частини 2 статті 56 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" із визначенням середньомісячного фактичного заробітку для обчислення пенсії згідно з довідкою від 29.05.2006 №58, виданої ВАТ "Хмельницька машинно-технологічна станція" про розмір заробітної плати за травень 1986 року, без обмежень суми пенсійних виплат у 168,00 грн, починаючи з 01.02.2021.
Вирішуючи позовні вимоги про зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та виплату додаткової пенсії за шкоду здоров'ю в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, суд враховує, що статтею 49 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" передбачено, що пенсії особам, віднесеним до категорій 1, 2, 3, 4, встановлюються у вигляді: а) державної пенсії; б) додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.
Відповідно до статті 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (в редакції до 01.01.2008) особам, віднесеним до категорії 2, щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, призначається у розмірі 30 процентів мінімальної пенсії за віком.
Законом України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" були внесені зміни до положень статті 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", відповідно до яких особам, віднесеним до категорії 2, щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, призначається в розмірі 15 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Разом з тим, вказані зміни до положень статті 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", внесені підпунктом 13 пункту 28 розділу II Закону України від 28.12.2007 №107-VI, визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними) згідно з рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 №10-рп/2008).
Тобто, з набуття чинності Рішення Конституційного Суду України від 22.05.2008 №10-рп/2008 поновлюється редакція статті 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", відповідно до якої розмір щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, особам, віднесеним до категорії ІІ, призначається у розмірі 30 процентів мінімальної пенсії за віком.
В той час, Законом України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" від 28.12.2014 №76-VIII текст статті 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" викладено у такій редакції: "Особам, віднесеним до категорій 2, 3, 4 призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України".
Пунктом 1 Розділу III "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" від 28.12.2014 №76-VIII встановлено, що цей Закон набирає чинності з 01.01.2015, крім пункту 42 розділу I цього Закону, який набирає чинності з 25.04.2015.
Таким чином, нова редакція статті 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" набрала чинності з 01.01.2015.
Аналіз наведених положень дає суду підстави зробити висновок, що у спірні періоди розмір додаткової пенсії, особам, віднесеним до ІІ категорії, повинен був відповідати положенням статті 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" в редакції, згідно якої розмір щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, особам, віднесеним до категорії ІІ, призначається у розмірі 30 процентів мінімальної пенсії за віком.
Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 11.09.2018 у справі №522/6810/17.
Таким чином, в періоди з 05.07.2006 по 31.12.2007, з 22.05.2008 по 22.07.2011, з 01.01.2014 по 02.08.2014 Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області повинно було нараховувати та виплачувати додаткову пенсію за шкоду заподіяну здоров'ю в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, відповідно до частини 1 статті 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Отже, слід зобов'язати відповідача нарахувати та виплатити позивачу додаткову пенсію за шкоду заподіяну здоров'ю в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком відповідно до частини 1 статті 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" за періоди з 05.07.2006 по 31.12.2007, з 22.05.2008 по 22.07.2011, з 01.01.2014 по 02.08.2014 з урахуванням виплачених сум.
Враховуючи викладене, позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.
Оскільки позивач звільнений від сплати судового збору, тому судові витрати відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України розподілу не підлягають.
Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позов задоволити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, яка полягає у непроведенні обчислення та виплати пенсії за віком ОСОБА_1 із її збільшенням на 1% заробітку за кожен рік роботи понад стаж 20 років, але не вище 85% заробітку, у відповідності до частини 1 статті 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", частини 2 статті 56 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" із визначенням середньомісячного фактичного заробітку для обчислення пенсії згідно з довідкою від 29.05.2006 №58, виданої ВАТ "Хмельницька машинно-технологічна станція" про розмір заробітної плати за травень 1986 року, без обмежень суми пенсійних виплат у 168,00 грн, починаючи з 01.02.2021, та виплати додаткової пенсії за шкоду заподіяну здоров'ю в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком відповідно до частини 1 статті 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" за періоди з 05.07.2006 по 31.12.2007, з 22.05.2008 по 22.07.2011, з 01.01.2014 по 02.08.2014.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити обчислення та виплату пенсії за віком ОСОБА_1 із її збільшенням на 1% заробітку за кожен рік роботи понад стаж 20 років, але не вище 85% заробітку, у відповідності до частини 1 статті 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", частини 2 статті 56 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" із визначенням середньомісячного фактичного заробітку для обчислення пенсії згідно з довідкою від 29.05.2006 №58, виданої ВАТ "Хмельницька машинно-технологічна станція" про розмір заробітної плати за травень 1986 року, без обмежень суми пенсійних виплат у 168,00 грн, починаючи з 01.02.2021.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 додаткову пенсію за шкоду заподіяну здоров'ю в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком відповідно до частини 1 статті 51 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" за періоди з 05.07.2006 по 31.12.2007, з 22.05.2008 по 22.07.2011, з 01.01.2014 по 02.08.2014 з урахуванням виплачених сум.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Позивач:ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_2 )
Відповідач:Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області (вул. Герцена, 10,Хмельницький,Хмельницька область,29000 , код ЄДРПОУ - 21318350)
Головуючий суддя О.Л. Польовий