Кіровоградської області
вул.В'ячеслава Чорновола, 29/32, м.Кропивницький, Україна, 25022,
тел/факс: 32-05-11/24-09-91 E-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua
28 серпня 2021 рокуСправа № 922/1023/21
Господарський суд Кіровоградської області в складі судді Коваленко Н.М.,
розглянувши клопотання №02-02-93/743 від 26.08.2021 розпорядника майна, арбітражного керуючого Вербицького О.В.
про витребування інформації
у справі №922/1023/21 від 22.06.2021
про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Техніка і технології" (далі - ТОВ "Техніка і технології"), код ЄДР 36584896, вул. Соборна, 22, кв. 103, м. Кропивницький, 25009
Ухвалою від 22.06.2021 господарський суд відкрив провадження у справі №922/1023/21 про банкрутство ТОВ "Техніка і технології". Ввів мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника - ТОВ "Техніка і технології". Ввів процедуру розпорядження майном боржника ТОВ "Техніка і технології" строком до 170 календарних днів. Призначив розпорядником майна боржника ТОВ "Техніка і технології" арбітражного керуючого Вербицького О.В., якого, зокрема, зобов'язав не пізніше двох місяців з дня відкриття провадження у справі про банкрутство провести інвентаризацію майна боржника та визначити його вартість, надати інвентаризаційні відомості господарському суду в 10-ти денний строк після закінчення інвентаризації.
До господарського суду 27.08.2021 надійшло клопотання №02-02-93/743 від 26.08.2021 розпорядника майна, арбітражного керуючого Вербицького О.В. про витребування інформації з вимогою витребувати від Кропивницької митниці (вул. Лавандова, 276, м. Кропивницький, 25030, e-mail: kr.post@customs.gov.ua) копії документів, належним чином засвідчені щодо митного оформлення товарів ТОВ "Техніка і технології" за період з 12.12.2012 по 26.11.2018.
Зазначене клопотання обґрунтовано тим, що з метою виконання ухвали суду на адресу засновника, керівника боржника направлена вимога про надання інформації, копії документів, в т.ч. інвентаризаційні відомості та відомості про майно, але інформація не надана.
Відповідно до ст. 12 Кодексу України з процедур банкрутства (далі - КУПБ) арбітражний керуючий має право запитувати та отримувати документи або їх копії від юридичних осіб, органів державної влади, органів місцевого самоврядування та від фізичних осіб за їхньою згодою; отримувати інформацію з державних реєстрів; здійснювати інші повноваження, передбачені цим Кодексом.
Звернувшись з відповідним запитом до Дніпровської митниці, отримав інформацію про те, боржник перебуває на обліку як суб'єкт зовнішньоекономічної діяльності з 12.12.2012 та включно до 26.11.2018 здійснювало митне оформлення товарів в зоні діяльності Кіровоградській митниці. Звернувся до Кропивницької митниці, отримав інформацію про здійснення 145 митних оформлень товарів, але копії підтверджуючих документів не надано. Учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом (ч. 1 ст. 81 ГПК України).
Розглядаючи зазначене клопотання розпорядника майна, арбітражного керуючого Вербицького О.В. господарський суд вважає за необхідне зазначити таке.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства (далі - КУзПБ) провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України (далі - ГПК України), іншими законами України.
Учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї. (ч. 1 ст. 81 ГПК України)
Відповідно до ч. 1 ст. 12 КУзПБ арбітражний керуючий користується усіма правами розпорядника майна, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією, ліквідатора відповідно до законодавства, у тому числі має право: запитувати та отримувати документи або їх копії від юридичних осіб, органів державної влади, органів місцевого самоврядування та від фізичних осіб за їхньою згодою.
За ст. 452 Митного кодексу України - інформація щодо обсягів експорту та імпорту конкретних видів товарів надається центральним органам виконавчої влади за їх вмотивованим запитом (одноразово), на підставі міжвідомчих угод про інформаційний обмін (регулярно) або шляхом автоматизованого обміну інформацією у випадках, встановлених законом.
Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, має доступ на правах користувача до автоматизованих інформаційних і довідкових систем центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, в яких міститься інформація про товари, транспортні засоби комерційного призначення, що переміщуються через митний кордон України.
Обробка такої інформації здійснюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, із додержанням вимог щодо конфіденційності інформації.
Інформація щодо експортно-імпортних операцій конкретних суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності може надаватися лише органам досудового розслідування у зв'язку із здійсненням ними кримінального провадження, а також за письмовими вмотивованими запитами - державному уповноваженому Антимонопольного комітету України та голові територіального відділення Антимонопольного комітету України у зв'язку з розслідуванням ними антиконкурентних узгоджених дій.
Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, надає у випадках та в порядку, встановлених законом, іншим органам, уповноваженим відповідно до закону на здійснення валютного контролю, інформацію, необхідну для здійснення такого контролю.
Обмеження, встановлені частинами першою - третьою цієї статті, не застосовуються до інформаційного обміну, що здійснюється між декларантами, їх представниками, іншими заінтересованими особами, митними органами, іншими державними органами, установами та організаціями, уповноваженими на здійснення відповідних дозвільних або контрольних функцій стосовно переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, з використанням механізму "єдиного вікна" згідно з цим Кодексом.
З метою контролю за використанням на території України транспортних засобів особистого користування, тимчасово ввезених на митну територію України та/або поміщених у митний режим транзиту, між митними органами, Державною прикордонною службою України та органами Національної поліції здійснюється автоматизований обмін інформацією про такі транспортні засоби та громадян, які їх ввозили чи поміщували в митний режим транзиту.
Інформація, що стосується митної справи, отримана митними органами, може використовуватися ними виключно для митних цілей і не може розголошуватися без дозволу суб'єкта, осіб чи органу, що надав таку інформацію, зокрема, передаватися третім особам, у тому числі іншим органам державної влади, крім випадків, визначених цим Кодексом та іншими законами України. (ч. 1 ст. 11 Митного кодексу України)
Не належать до інформації з обмеженим доступом і не можуть становити комерційної таємниці відомості щодо конкретних експортно-імпортних операцій, згоду на оприлюднення яких надано декларантом (крім випадків віднесення таких відомостей до державної таємниці) за формою, визначеною центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, а також відомості, внесені декларантами до митної декларації відповідно до частини восьмої статті 257 цього Кодексу, за виключенням пунктів 2, 4, підпунктів "б", "в", "д", "є", "з" пункту 5, пунктів 6, 7 і 9 частини восьмої зазначеної статті. (ч. 4 ст. 11 Митного кодексу України)
За ст. 19 Конституції України - правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Враховуючи викладені обставини, господарський суд доходить висновку про відсутність правових підстав для задоволення зазначеного клопотання розпорядника майна, позаяк вчинення дій судом щодо витребування від Кропивницької митниці копій документів щодо митного оформлення товарів ТОВ "Техніка і технології", протирічить зазначеним нормами Митного кодексу України та може свідчити про вихід суду за межі повноважень передбачених Конституцією та законами України.
Разом з цим, зазначена обставина не перешкоджає розпоряднику майна, арбітражному керуючому Вербицькому О.В. звернутися до посадових осіб (керівника) боржника - ТОВ "Техніка і технології" з вимогою звернення останніх до митної служби для отримання необхідних розпоряднику майна відомостей, тощо.
У процедурі розпорядження майном за клопотанням розпорядника майна, сторін або інших учасників справи про банкрутство, що містить підтверджені відомості про перешкоджання керівником або органом управління боржника виконанню повноважень розпорядника майна, невжиття заходів щодо забезпечення збереження майна боржника, а також про вчинення ними дій, що порушують права та законні інтереси боржника або кредиторів, господарський суд має право припинити повноваження керівника або органу управління боржника та покласти виконання його обов'язків на розпорядника майна.
Про припинення повноважень керівника або органу управління боржника та покладання його обов'язків на розпорядника майна господарський суд виносить ухвалу. (ч. 2 ст. 40 Кодексу України з процедур банкрутства)
Керуючись ст. 2, 12, 44 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 3, 12, 42, 80-81, 234-235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
У задоволенні клопотання №02-02-93/743 від 26.08.2021 розпорядника майна, арбітражного керуючого Вербицького О.В. про витребування інформації - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття.
Ухвала може бути оскаржена до Центрального апеляційного господарського суду в порядку, встановленому Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, передбачених Кодексом України з процедур банкрутства.
Копії ухвали направити: кредитору - ТОВ "КУА "ДІКВ-Л" (61002, м. Харків, вулиця Чернишевська, 66), боржнику (вул. Соборна, буд. 22, оф. 103, м. Кропивницький, 25009, поштова адреса: вул. Потьомкінська, 17/4, м. Миколаїв, 54005, E-mail: ІНФОРМАЦІЯ_2), розпоряднику майна - арбітражному керуючому Вербицькому О.В. (вул. Співдружності, 82-4, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська обл., 50084, E-mail: ІНФОРМАЦІЯ_1 ), кредиторам: ТОВ "УКРФАРМІНГ", АТ "Державний експортно-імпортний банк України", ТОВ НВП "Херсонський машинобудівний завод", ФГ "Калюх О.М.", Головному управлінню ДПС у Кіровоградській області, АТ "КРЕДОБАНК", ПСП "КОЗИРСЬКЕ", гр. ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 ), ФГ "Залісся" (адреса для листування: вул. Срібнокільська, буд. 22, оф. 174, м. Київ, 02095), ФГ "ФЕДОРІВКА І КО".
Суддя Н.М. Коваленко
Повідомити учасників справи про відсутність у суду технічної можливості надавати інформацію про вебадресу судового рішення у Єдиному державному реєстрі судових рішень, одночасно з врученням (надсиланням/видачі) копії повного або скороченого такого рішення до затвердження Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Повідомити учасників справи про можливість ознайомитись з електронною копією судового рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень за його вебадресою: http://reyestr.court.gov.ua.
Вебадреса сторінки на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/sud5013.