Іменем України
Справа 133/1821/21
Провадження №3/133/1283/21
09.08.21
Суддя Козятинського міськрайонного суду Вінницької області Кучерук І.М., розглянувши матеріали, які надійшли з Відділення поліції №2 Хмільницького РВП ГУНП у Вінницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого по АДРЕСА_1 , не працюючого, за ч. 1 ст. 191 КУпАП,
Відповідно до протоколу від 03.06.2021 серії ВАБ №367854 ОСОБА_1 03.06.2021 о 14 год. 50 хв. по вул. Кутовій, 30 порушив правила зберігання мисливської зброї, а саме: зберігав мисливську рушницю поза сейфом, що дало змогу доступу до неї іншим членам родини, чим порушив наказ МВС №622.
Такі дії ОСОБА_1 кваліфіковано органом поліції як адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст.191 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 щодо обставин, викладених у протоколі, не заперечував. При цьому вказав, що дозвільний документ у нього відсутній.
Згідно з ст. 251 КУпАП доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на підставі яких у встановленому законом порядку суддя встановлює наявність або відсутність адміністративного правопорушення, винність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності в його вчиненні та інші обставини, які мають значення для правильного розгляду справи.
Відповідно до ст. 252 КУпАП оцінка доказів при розгляді справ про адміністративні правопорушення ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 191 КУпАП передбачено порушення правил зберігання, носіння або перевезення нагородної, вогнепальної мисливської чи холодної зброї, а також пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду і бойових припасів громадянами, які мають відповідний документ дозвільного характеру, виданий уповноваженим державним органом на зберігання зазначеної зброї.
Однак до протоколу про адміністративне правопорушення не було надано дозволу на зброю, а тому обставини, викладені в протоколі від 03.06.2021 серії ВАБ №367854, щодо вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 191 КУпАП, не знайшли свого підтвердження.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження у справі не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю.
Враховуючи те, що у діях ОСОБА_1 відсутні ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 191 КУпАП, а тому провадження у справі про притягнення його до адміністративної відповідальності слід закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 36, ч. 1 ст. 191 КУпАП, суд,
Провадження у справі про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушенн,я передбаченого ч. 1 ст. 191 КУпАП, закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Вінницького апеляційного суду через Козятинський міськрайонний суд Вінницької області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя І.М. Кучерук