Постанова від 02.08.2021 по справі 756/10915/21

02.08.2021 Справа № 756/10915/21

Унікальний № 756/10915/21

Провадження № 3/756/5833/21

ПОСТАНОВА

Іменем України

02 серпня 2021 року м. Київ

Суддя Оболонського районного суду м. Києва Шестаковська Л.П., за участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 та його захисника Гладкого Р.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення за ч.1 ст. 130 КУпАП, яка надійшла від Управління патрульної поліції в м. Києві стосовно,

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ,

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ №194274 від 19.06.2021 року, складеного інспектором роти № 2, батальону №2, полку №1 УПП в м. Києві ДПП лейтенантом поліції Сколозуб А.Г., 19.06.2021 року о 04 год. 00 хв. водій ОСОБА_1 рухаючись в м. Києві по вул. Маршала Тимошенка 2, керував транспортним засобом марки «JIALING JH 250», державний номерний знак НОМЕР_2 , маючи при цьому ознаки алкогольного сп'яніння, а саме: запах алкоголю з порожнини рота, різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя, порушення мови. Від проходження огляду на вимогу працівника поліції на стан алкогольного сп'яніння у встановленому законом порядку ОСОБА_1 відмовився. Зазначена відмова зафіксована на відеозапис, оскільки при цьому здійснювалась відеофіксація. Відтак, водій ОСОБА_1 порушив тим самим вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину не визнав та просив справу стосовно нього закрити через відсутність в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Захисник Гладкий Р.В. в судовому засіданні також просив справу про адміністративне правопорушення, щодо ОСОБА_1 закрити на підставі ч. 1 ст. 247 КУпАП, обгрунтовуючи свою позицію тим, що під час складання відносно ОСОБА_1 протоколу про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП, працівниками поліції грубо порушено права ОСОБА_1 , а саме: на місці зупинки транспортного засобу працівники поліції запропонували ОСОБА_1 пройти огляд на стан сп'яніння за допомогою приладу Драгер, від чого ОСОБА_1 дійсно відмовився, однак ОСОБА_1 не було запропоновано працівниками поліції проїхати до лікаря нарколога в заклад охорони здоров'я для проходження огляду на стан сп'яніння в умовах медичного закладу. Крім того, захисник Гладкий Р.В. зазначив, що вказані ним порушення працівників поліції зафіксовані на відео диску, який ними наданий дог суду разом з матеріалами справи.

Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати всі обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Підставою притягнення до адміністративної відповідальності є вчинення адміністративного правопорушення.

Статтею 7 КУпАП передбачено, що ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. При цьому, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Крім того, Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях зазначав, що допустимість доказів є прерогативою національного права і, за загальним правилом, саме національні суди повноважені оцінювати надані їм докази (п. 34 рішення у справі «Тейксейра де Кастор проти Португалії» від 09.06.1998 року, п. 54 рішення у справі «Шабельника проти України» від 19.02.2009 року), а порядок збирання доказів, передбачений національним правом, має відповідати основним правам, визнаним Конвенцією про захист прав і основоположних свобод.

Враховуючи викладене, оцінивши наведені особою, яка притягується до адміністративної відповідальності, доводи на підтвердження відсутності в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, вислухавши правову позицію захисника Гладкого Р.В., дослідивши усі наявні у справі докази, зокрема: протокол про адміністративне правопорушення серії ААБ № 194274 від 19.06.2021. А також відеозаписи з нагрудних камер працівників поліції, з якого чітко видно, що працівники поліції дійсно пропонували ОСОБА_1 пройти огляд на стан сп'яніння за допомогою приладу Драгер на місці зупинки, однак, працівниками поліції не було запропонувано ОСОБА_1 проїхати до лікаря нарколога у встановленому законом порядку для встановлення його стану сп'яніння в умовах медичного закладу, що є порушення з боку працівників поліції вимог ст. 266 КУпАП.

За своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, суддя дійшов висновку про наявність підстав для закриття провадження у справі щодо правопорушення за ч. 1 ст. 130 КУпАП, оскільки обставини скоєння цього адміністративного правопорушення поза розумним сумнівом знайшли свого підтвердження в суді під час розгляду справи.

Суддя дійшов висновку, що докази винуватості ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, зібрані з порушенням вимог ст. 266 КУпАП, а тому відповідно до ч. 5 вказаної статті суддя вважає їх недійсними.

Згідно ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Згідно п. 1 ст. 247 КпАП України розпочате провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у разі відсутності складу адміністративного правопорушення.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ч. 1 ст. 130, 266, 251, п. 1 ст. 247, 283, 284 КУпАП, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ознаками ч. 1 ст. 130 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю в діях особи події та складу вказаного адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Оболонський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її винесення.

Строк пред'явлення до виконання три місяці з дня винесення постанови.

Суддя Л.П. Шестаковська