Ухвала від 16.08.2021 по справі 640/9307/21

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

16 серпня 2021 року м. Київ № 640/9307/21

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Аблова Є.В., ознайомившись з заявою позивача про залишення позовної заяви без розгляду

за позовом ОСОБА_1

до Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації (Відділу з питань державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців)

про зобов'язання вчинити дії,-

УСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулася ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_1 ) з адміністративним позовом до Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації (Відділу з питань державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців) (далі по тексту - відповідач) про зобов'язання вчинити дії.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 20 квітня 2021 року відкрито провадження у адміністративній справі № 640/9307/21 та призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання.

24.06.2021 на адресу суду надійшла заява позивача про залишення позовної заяви без розгляду.

Вирішуючи питання про наявність підстав для залишення позовної заяви без розгляду, судом встановлено наступне.

За приписами ч. 1 ст. 47 Кодексу адміністративного судочинства України, крім прав та обов'язків, визначених у статті 44 цього Кодексу, позивач має право на будь-якій стадії судового процесу відмовитися від позову. Позивач має право змінити предмет або підстави позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог шляхом подання письмової заяви до закінчення підготовчого засідання або не пізніше ніж за п'ять днів до першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.

Відповідно до пункту 5 частини першої статті 240 Кодексу адміністративного судочинства України суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо надійшла заява позивача про залишення позову без розгляду.

Про залишення позову без розгляду суд постановляє ухвалу.

Разом з тим, ч. 2 ст. 240 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що заява про залишення позову без розгляду може бути подана лише до початку розгляду справи по суті.

Розгляд справ за правилами спрощеного позовного провадження регламентовано главою 10 розділу ІІ Кодексу адміністративного судочинства України.

За приписами частин першої та другої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи за правилами загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі.

Розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - через п'ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі.

Отже, залишення адміністративного позову без розгляду на підставі відповідної заяви позивача можливе лише до початку розгляду справи по суті, у даному випадку - через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.

Вказаний висновок узгоджується з позицією Верховного Суду, яка викладена в ухвалах від 22.02.2018 в справі № 800/368/17 та від 07.02.2019 в справі № 826/551/15.

Враховуючи, що провадження у справі було відкрито 20.04.2021, розгляд справи по суті було розпочато через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.

Отже, позивач мав право на подання заяви про залишення позовної заяви без розгляду до початку розгляду справи по суті, тоді як клопотання про залишення позову без розгляду подано 24.06.2021, тобто після початку розгляду справи по суті, що виключає правові підстави на даній стадії справи залишити позовну заяву без розгляду.

Водночас, суд зазначає, що відповідно до частини першої статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні клопотання позивача про залишення позовної заяви без розгляду.

На підставі вищевикладеного, керуючись п. 5 ч. 1 ст. 240, 241, 243 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні заяви ОСОБА_1 про залишення позову без розгляду - відмовити.

Відповідно до частини другої статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Відповідно до статті 294, частин другої та третьої статті 293 Кодексу адміністративного судочинства України оскарження даної ухвали окремо від рішення суду не допускається. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Є.В. Аблов