"28" серпня 2007 р.
10:40
Справа № 16/635/07
м. Миколаїв
За позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «КІВІ» (50000, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, вул. Орджонікідзе,43-а)
До відповідача: Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Миколаївській області (54042, м. Миколаїв, вул.Будівельників,15-А)
Про: скасування постанови за №065976
Суддя В.Д. Фролов
Від позивача:
Від відповідача: Кривенко Ф.В., дов. № 41/1-8-53502 від 14.05.2007 р.
В засіданні приймає участь:
Товариство з обмеженою відповідальністю «КІВІ» звернулось до господарського суду із позовними вимогами про скасування постанови Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Миколаївській області № 065976 від 19.07.2006р. “Про застосування до суб'єкта підприємницької діяльності фінансових санкцій».
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що обов'язкова наявність ліцензії, а також ліцензійної картки на поставку вантажу постачальником своїм транспортом за договором поставки діючим законодавством України не передбачено, тому застосування фінансових санкції вважає до нього необґрунтованим.
Відповідач надав відзив, в якому проти позовних вимог заперечує, та зазначає, що факт порушення: відсутність ліценції та ліцензійної картки встановлено протоколом № 0471 від 13.07.2006р. Посилається на ст. 48 ЗУ « Про автомобільний транспорт», у якої визначені документи на перевезення вантажів автомобільним транспортом. У даному випадку у водія повинні бути слідуючи документи -посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, товарно - транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи передбачені законодавством України. Крім цього зазначає, що відповідно до вимог ЗУ « Про ліцензування певних видів господарської діяльності» та спільного наказу № 136/985 Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва і Міністерства транспорту України, ліцензія видається на господарчу діяльність з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування. Тому власник автомобіля, позивач, як перевізник маючи транспортний засіб, повинен був забезпечити водія документацією, передбаченою законодавством про автомобільний транспорт.
Розглянувши представлені докази, заслухавши представника відповідача - суд встановив:
Позивачем 13.07.2006 р. на підставі завдання на перевірку за № 012410 проводилась перевірка дотримання законодавства про автомобільний транспорт.
Під час перевірки було доглянуто автотранспортний засіб марки « Камаз», реєстр. № 15866 АА під керуванням водія Ісадченко С.В., посвідчення водія ЯАА № 426261 від 21.06.2001 р., видане МРЕВ м. Кривий Ріг. Власником автомобіля є позивач.
При огляді встановлено, що у водія відсутня ліцензійна картка, в письмовому поясненні водій особисто написав: ліцензія на фирме, с протоколом ознайомлений» тим самим підтвердив, що надав послуги з перевезень вантажу та не мав при собі ліцензійної картки.
За результатами перевірки складено протокол № 0471 від 13.07.2006р. “Про виявлене під час перевірки автотранспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт».
За вказане порушення позивач на підставі абзацу 3 ч. 1 ст. 60 Закону України “Про автомобільний транспорт» (в редакції Закону № 3492-ІV від 23.02.2006р., (надалі - Закон України “Про автомобільний транспорт») ухвалило постанову про застосування до суб'єкта підприємницької діяльності фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн., а саме надання послуг з перевезення вантажів без оформлення документів, перелік, яких визначений ст.48 ЗУ “Про автомобільний транспорт» - відсутня ліцензійна картка.
Статтею 6 Закону України “Про автомобільний транспорт» встановлено, що державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. Рейдові перевірки дотримання автомобільними перевізниками вимог законодавчих і нормативно-правових актів щодо забезпечення безпеки пасажирських перевезень та безпеки дорожнього руху здійснюються не частіше одного разу на квартал, при цьому при проведенні рейдових перевірок автомобільний перевізник, що буде перевірятися, стосовно терміну проведення перевірки не інформується. Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті визначає Кабінет Міністрів України.
П. 20 “Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті загального користування», затвердженого Постановою КМУ від 29.01.2003р. № 143 (далі Порядок), встановлено, що перевірка автотранспортних засобів, які здійснюють внутрішнє перевезення пасажирів і вантажів, проводиться без їх зупинення на маршруті руху, зокрема під час виїзду з підприємств, на стоянках, у початкових, проміжних і кінцевих пунктах маршруту, пунктах завантаження і розвантаження, на автостанціях, автовокзалах, автобусних зупинках, стоянках таксі без порушення графіків руху, а також під час руху автотранспортних засобів, без відволікання уваги водія (за наявності в екіпажі другого водія, кондуктора, стюардеси або іншого члена екіпажу автотранспортного засобу).
Згідно п. 26 Порядку підставою для прийняття Постанови про застосування до суб'єкта підприємницької діяльності фінансових санкцій є матеріали органів державного контролю щодо недотримання суб'єктами підприємницької діяльності вимог Закону України “Про автомобільний транспорт». В даному разі підставою для прийняття Постанови № 065976 став протокол № 0471, в якому зазначені встановлені порушення, саме надання послуг з перевезення вантажів без оформлення документів, перелік, яких визначений ст.48 ЗУ “Про автомобільний транспорт» -відсутня ліцензійна картка.
У ст. 48 ЗУ « Про автомобільний транспорт», визначені документи на перевезення вантажів автомобільним транспортом. У даному випадку у водія повинні бути слідуючи документи -посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, товарно - транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи передбачені законодавством України.
Відповідно до вимог ЗУ « Про ліцензування певних видів господарської діяльності» та спільного наказу № 136/985 Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва і Міністерства транспорту України, ліцензія видається на господарчу діяльність з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування. Тому власник автомобіля, позивач, як перевізник маючи транспортний засіб, повинен був забезпечити водія документацією, передбаченою законодавством про автомобільний транспорт.
Що стосується тверджень позивача, на яких обґрунтовані його позовні вимоги судом не приймаються, оскільки зазначена постанова відповідає вимогам Закону.
За таких обставин позовні вимоги не обґрунтовані і задоволенню не підлягають.
Керуючись ст. ст. 87, 94, 98, 160-163, 167, 254 КАСУ господарський суд, -
У задоволенні позовних вимог відмовити.
Постанова набирає законної сили у порядку, встановленому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства .
У порядку і в строки, визначені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства, на постанову може бути подана апеляційна скарга .
Суддя
В.Д.Фролов