Ухвала від 16.08.2021 по справі 360/3936/21

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі

16 серпня 2021 року СєвєродонецькСправа № 360/3936/21

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Свергун І.О., перевіривши матеріали за адміністративним позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Луганського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (вул. Б. Ліщини, 38, м. Сєвєродонецьк, Луганська область, 93402) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

26.07.2021 до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (далі - позивач) до Луганського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі - відповідач), в якому позивач просить суд:

- визнати бездіяльність Луганського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ), що виражається в невиконанні умов Контракту про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, укладеному з Міністерством оборони України в особі тимчасово виконуючого обов'язки військового комісара ІНФОРМАЦІЯ_1 від 29 травня 2015 року, укладеного з громадянином України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , в частині звільнення громадян України з військової служби які вислужили 24 місяці та не бажають продовжувати службу за Контрактом;

- зобов'язати Військового комісара Луганського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) звільнити з лав Збройних Сил України військовослужбовця ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Позовну заяву обґрунтовано тим, що ОСОБА_1 на даний час є військовослужбовцем Збройних Сил України та проходить військову службу за контрактом у ІНФОРМАЦІЯ_3 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 ) на посаді гранатометника 3-го відділення охорони взводу охорони.

29 травня 2015 року позивач уклав Контракт про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України з Міністерством оборони України в особі тимчасово виконуючого обов'язки військового комісара ІНФОРМАЦІЯ_1 , який набрав чинності 29 травня 2015 року.

Пунктом 1 вказаного контракту визначено, що Громадянин ОСОБА_1 ознайомлений з законами та іншими нормативно - правовими актами України, які регулюють порядок проходження військової служби, і добровільно бере на себе зобов'язання, зокрема, проходити військову службу у Збройних Силах України протягом строку Контракту відповідно до вимог, визначених законодавством, що регулює порядок проходження військової служби, та цим Контрактом.

Пунктом 3 вказаного контракту визначено, що цей контракт є строковим та укладається відповідно до строків, установлених законодавством, за погодженням сторін до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію.

Пунктом 4 вказаного контракту визначено, що сторони зобов'язуються не пізніш як за один місяць до закінчення строку Контракту повідомити одна одну про бажання або небажання укладати новий контракт чи відмову в його укладанні із зазначенням причин, передбачених нормативно-правовими актами.

18 червня 2021 року позивач в усній формі звернувся до командира взводу Біловодського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки ( ІНФОРМАЦІЯ_5 ) з проханням звільнення його з лав Збройних Сил України у зв'язку з ти, що він вислужив 24 місяці служби за контрактом і має право на звільнення, на що позивач отримав відповідь, що пройшла реорганізація військових комісаріаті і йому запропонують продовжити контракт з іншою структурою (правонаступником військових комісаріатів), або звільнять з лав ЗСУ.

Протягом місяця позивачу ніхто не запропонував заключити новий контракт і ніхто не збирався позивача звільняти.

09 липня 2021 року позивач написав рапорт на ім'я командира взводу Біловодського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки ( ІНФОРМАЦІЯ_5 ) старшого сержанта ОСОБА_2 , з проханням перед вищім командуванням, звільнити його з лав Збройних Сил України.

Право на звільнення позивач набув 29 травня 2017 року і згідно нормативно - правових документів його повинні були звільнити у березні 2018 року без написання рапорту, як особу, що вислужила 24 місяці під час особливого періоду та не висловила бажання продовжувати військову службу.

19.07.2021 позивач отримав відповідь від Луганського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) № ВП/839 від 14.07.2021, в якій вказано, що ОСОБА_1 звільненню з військової служби на підставі пп. й) п. 5 ч. 2 ст. 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» не підлягає.

Вказані обставини стали підставою для звернення позивача до суду.

Ухвалою суду від 29.07.2021 позовну заяву було залишено без руху з наданням позивачу строку для усунення недоліків.

09.08.2021 позивачем усунуто недоліки позовної заяви.

Після усунення недоліків позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України, підстав для повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження в адміністративній справі не встановлено, у зв'язку з чим вважаю за необхідне відкрити провадження у справі.

Частиною четвертою статті 9 КАС України визначено обов'язок суду вжити визначені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.

За приписами частини третьої статті 77 КАС України докази суду надають учасники справи. Суд може запропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.

Відповідно до частин третьої, шостої та сьомої статті 80 КАС України про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребувані доказів суд постановляє ухвалу.

Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.

Частинами першою, другою та третьою статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Згідно з частиною першою статті 260 КАС України питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Частиною п'ятою статті 262 КАС України передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

З огляду на вищевикладене, суд вважає за можливе розглядати дану справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Керуючись статтями 5, 77, 160, 168, 171, 174, 175, 257, 260, 261 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Луганського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії.

Справа розглядатиметься за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

У разі заперечень учасників справи проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) встановити строк для подання відповідної заяви протягом п'яти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.

Зобов'язати відповідача протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі надіслати (надати) суду відзив на позовну заяву (відзив) і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду) разом з документами, що підтверджують надіслання (надання) позивачу копії відзиву та доданих до нього документів; копію контракта про проходження військової служби позивачем від 29.05.2015; копію рапорта позивача про звільнення з військової служби; копію рішення, прийнятого за наслідками розгляду рапорта про звільнення позивача; копію послужного списка позивача; копію наказу про звільнення з військової служби (за наявності); всі документи, взяті до уваги при прийнятті рішення, вчинення дій, з приводу яких подано позов.

Роз'яснити відповідачу, що відповідно до частини четвертої статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Справа розглядатиметься суддею Свергун І.О. одноособово.

Роз'яснити учасникам справи про можливість отримання інформації по справі, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: https://court.gov.ua/fair/sud1270/.

Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати особам, які беруть участь у справі, разом з витягом про їхні процесуальні права та обов'язки, встановлені статтями 44, 47 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена.

СуддяІ.О. Свергун