Ухвала від 09.08.2021 по справі 759/17955/21

СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА

пр. № 1-кс/759/6523/21

ун. № 759/17955/21

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 серпня 2021 року Слідчий суддя Святошинського районного суду м.Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши клопотання заступника начальника першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Київській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Офісу Генерального прокурора ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42021000000000224 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 205-1 КК України,-

встановив:

09.08.2021 року до Святошинського районного суду м.Києва надійшло клопотання заступника начальника першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Київській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Офісу Генерального прокурора ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42021000000000224, про тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінніТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " ( НОМЕР_1 ).

Вказане клопотання обґрунтовується тим, що першим слідчим відділом розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Київській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження №42021000000000224 від 28.01.2021 за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 205-1 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що громадяни ОСОБА_5 (і.п.н. НОМЕР_2 ), ОСОБА_6 (і.п.н. НОМЕР_3 ), ОСОБА_7 (і.п.н. НОМЕР_4 ), ОСОБА_8 (і.п.н. НОМЕР_5 ), ОСОБА_9 (і.п.н. НОМЕР_6 ), ОСОБА_10 (і.п.н. НОМЕР_7 ), ОСОБА_11 (і.п.н. НОМЕР_8 ), ОСОБА_12 (і.п.н. НОМЕР_9 ), ОСОБА_13 (і.п.н. НОМЕР_10 ), ОСОБА_14 (і.п.н. НОМЕР_11 ), ОСОБА_15

(і.п.н. НОМЕР_12 ), ОСОБА_16 (і.п.н. НОМЕР_13 ), ОСОБА_17 (і.п.н. НОМЕР_14 ), ОСОБА_18 (і.п.н. НОМЕР_15 ), ОСОБА_19 (і.п.н. НОМЕР_16 ), ОСОБА_20 (і.п.н. НОМЕР_17 ), ОСОБА_21 (і.п.н. НОМЕР_18 ), ОСОБА_22 (і.п.н. НОМЕР_19 ) та інші невстановлені особи, за допомогою підконтрольних «транзитних» підприємств ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_20 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_21 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код НОМЕР_22 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код НОМЕР_23 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код НОМЕР_24 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код НОМЕР_25 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код НОМЕР_26 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код НОМЕР_27 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код НОМЕР_28 ) здійснюють придбання сировини для виробництва соєвої олії - соєвих бобіву СГД, а саме:

ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (код НОМЕР_29 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (код НОМЕР_30 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (код НОМЕР_31 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » (код НОМЕР_32 ),ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » (код НОМЕР_33 ),ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » (код НОМЕР_34 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » (код НОМЕР_35 ),ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_17 » (код НОМЕР_36 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 » (код НОМЕР_37 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 » (код НОМЕР_38 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 » (код НОМЕР_39 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_21 » (код НОМЕР_40 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_22 » (код НОМЕР_41 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_23 » (код НОМЕР_42 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_24 » (код НОМЕР_43 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_25 » (код НОМЕР_44 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_26 » (код НОМЕР_45 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_27 » (код НОМЕР_46 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_28 » (код НОМЕР_47 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_29 » (код НОМЕР_48 ), ПП « ОСОБА_23 » (код НОМЕР_49 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_30 » (код НОМЕР_50 ).

В подальшому, згідно податкового обліку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_31 » (код НОМЕР_51 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_32 » (код НОМЕР_52 ) сою переробляють у соєву олію на орендованих виробничих потужностях у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_33 » (код НОМЕР_53 ), а також згідно договорів переробки давальницької сировини на виробничих потужностях ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_34 » ( НОМЕР_54 ). Після отримання готової продукції (олії соєвої) учасники злочинної групи використовуючи реквізити підконтрольних СГД - експортерів: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_35 » ( НОМЕР_55 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_36 » (код НОМЕР_56 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_37 » (код НОМЕР_57 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_38 » (код НОМЕР_58 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_39 » (код НОМЕР_59 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_40 » (код НОМЕР_60 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_41 » (код НОМЕР_61 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_42 » (код НОМЕР_62 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_43 » (код НОМЕР_63 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_44 » (код НОМЕР_64 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_45 » (код НОМЕР_65 ) здійснюють експорт на адресу підконтрольних СГД-нерезидентів: ІНФОРМАЦІЯ_46 (Польща), TRADEMASSSPOLKAZO.O (Польща), ІНФОРМАЦІЯ_47 (Польща), AscaGroupLTDCompany (Велика Британія), за ціною 16000-17000 грн., що нижче за світову близько у 2 рази. Фактично, соєва олія відвантажується на кораблі у портах України та слідує до кінцевого покупця, реалізація соєвої олії відбувається від підконтрольних СГД-нерезидентів на кінцевого покупця за світовими цінами на соєву олію 1100-1200$ за тонну, що приводить до неповерненню більшої частини валютної виручки на територію України від експортних операцій.

Також з метою ухилення від сплати податку на прибуток який виникає при здійсненні експортних операцій з олією соєвою, учасники злочинної групи при наближенні звітного періоду податку на прибуток з метою мінімізації податкових зобов'язань перереєстровують підконтрольних СГД-експортерів на підставних осіб. Таким чином у період 2019-2020 роки були перереєстровані: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_35 » (код НОМЕР_55 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_36 »(код НОМЕР_56 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_37 » (код НОМЕР_57 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_38 » (код НОМЕР_58 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_39 » (код НОМЕР_59 ),ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_40 » (код НОМЕР_60 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_41 » (код НОМЕР_61 ).

Проведеними заходами встановлено, що фактично більшу частину соєвої олії учасники злочинної групи придбають за готівковий рахунок у фермерів та інших виробничих підприємствах без відображення цих операцій в офіційному бухгалтерському обліку. В податковому обліку ці операції відображаються як отримання «транзитними» підприємствами олії соєвої у результаті переробки сировини на власних виробничих потужностях підконтрольних учасникам злочинної групи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_33 ».

Під час проведення аналізу встановлено розбіжності у кількості придбаної сировини (сої) та кількості реалізованої готової продукції (олії соєвої), у деяких випадках вихід соєвої олії складав 1 тонна олії з 1 тони сої, також встановлено, що виробничі потужності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_33 » у період 2019-2020 років більшу частину часу не працювали, фактично соєву олію в таких об'ємах не виготовляли. З метою ухилення від сплати податків, та заниження зобов'язань по сплаті з податку на прибуток та ПДВ які виникають за рахунок великої різниці між ціною соєвих бобів та соєвої олії, учасники злочинної групи здійснюють безтоварні операції з придбання різноманітних ТМЦ (пальмова олія, жир, висівки, будівельні матеріали та інш.) які не використовуються в виробництві соєвої олії або виробничій діяльності підконтрольних СГД.

Вищезазначене підтверджується висновком дослідження спеціаліста №02/02/2-А від 02.02.2021р., а саме ймовірне не нарахування та несплата в бюджет посадовими особами податку на додану вартість за період 2019-2020 р. у розмірі: ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_3 " (код НОМЕР_21 ) сформовано податковий кредит у розмірі 6 631 193,60 грн., ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код НОМЕР_22 ) сформовано податковий кредит у розмірі 14 311 758,2 грн., ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код НОМЕР_25 ) сформовано податковий кредит у розмірі: 18 120 264,21 грн., ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код НОМЕР_27 ) сформовано податковий кредит у розмірі: 2 198 463 грн., ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_45 » (код НОМЕР_65 ) сформовано податковий кредит у розмірі: 147 304,7 грн.,ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_20 ) сформовано податковий кредит у розмірі: 31 200,1 грн., ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_48 » (код НОМЕР_66 ) сформовано податковий кредит у розмірі: 10 496 396,89 грн., ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_31 » (код НОМЕР_51 ) сформовано податковий кредит у розмірі: 82 984,94 грн. ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код НОМЕР_23 ) сформовано податковий кредит у розмірі: 11 140 539,96 грн., ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код НОМЕР_24 ) сформовано податковий кредит у розмірі: 8 660 656,77 грн.

Документи походження соєвої олії, які отримані в результаті вищевказаних незаконних операцій, використовуються учасниками злочинної групи для документального прикриття експортних операції з соєвої олією використовуючи реквізити своїх СГД - експортерів, а також передаються за винагороду посадовим особам інших СГД - експортерів, які придбають олію соєву за готівковий рахунок але бажають мати можливість отримати відшкодування з ПДВ. Встановлені основні СГД які незаконно сформували податковий кредит для СГД реквізити яких підконтрольні учасникам злочинної групи, за рахунок здійснення безтоварних операцій з продажу різноманітних ТМЦ (пальмова олія, газ,бензин, жир, висівки, будівельні матеріали та інш.) а саме:

-ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_11 " код НОМЕР_29

-ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_12 " код НОМЕР_30

-ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » код НОМЕР_31

-ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_14 " код НОМЕР_32

-ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » код НОМЕР_33

-ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_16 " код НОМЕР_34

-ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_14 " код НОМЕР_35

-ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_17 " код НОМЕР_36

-ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_18 " код НОМЕР_37

-ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_19 " код НОМЕР_38

-ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_20 " код НОМЕР_39

-ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " код НОМЕР_1

-ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_21 " код НОМЕР_40

-ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_22 " код НОМЕР_41

-ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_23 » код НОМЕР_42

-ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_24 " код НОМЕР_43

-ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_25 " код НОМЕР_44

-ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_26 " код НОМЕР_45

-ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_27 " код НОМЕР_46

-ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_28 " код НОМЕР_47

-ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_29 " код НОМЕР_48

-ПП " ОСОБА_23 " код НОМЕР_49

-ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_30 " код НОМЕР_50

-ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_49 » код НОМЕР_67

Зазначене завищення податкового кредиту з ПДВ призвело до заниження податкових зобов'язань групи компаній « ІНФОРМАЦІЯ_50 » на загальну суму 71 820 762, 37 грн. ПДВ

Крім того, встановлено, що учасникам злочинної групи підконтрольні реквізити наступних СГД, а саме: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_35 » ( НОМЕР_55 ),ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_36 » ( НОМЕР_56 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_37 » ( НОМЕР_57 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_38 »( НОМЕР_58 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_39 » ( НОМЕР_59 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_40 » ( НОМЕР_60 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_41 » ( НОМЕР_61 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_42 » ( НОМЕР_62 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_43 » ( НОМЕР_63 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_44 » ( НОМЕР_64 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_45 » ( НОМЕР_65 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( НОМЕР_20 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_31 » ( НОМЕР_51 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ( НОМЕР_21 ),ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ( НОМЕР_22 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » ( НОМЕР_23 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » ( НОМЕР_24 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » ( НОМЕР_25 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_32 » ( НОМЕР_52 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_33 » ( НОМЕР_53 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » ( НОМЕР_26 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » ( НОМЕР_27 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » ( НОМЕР_28 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_51 » ( НОМЕР_68 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_52 » ( НОМЕР_69 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_53 » ( НОМЕР_70 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_54 » ( НОМЕР_71 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_55 » ( НОМЕР_72 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_56 » ( НОМЕР_73 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_57 » ( НОМЕР_74 ),ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_58 » ( НОМЕР_75 ), ІНФОРМАЦІЯ_59 , ІНФОРМАЦІЯ_60 , ІНФОРМАЦІЯ_61 , ІНФОРМАЦІЯ_62 , ООО " ІНФОРМАЦІЯ_63 " (Молдова), ІНФОРМАЦІЯ_64 , ІНФОРМАЦІЯ_65 .

В результаті чого в ході досудового розслідування виникла необхідність у здійсненні тимчасового доступу до фінансово-господарських документів ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " ( НОМЕР_1 ) по взаємовідносинам з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_35 » ( НОМЕР_55 ),ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_36 » ( НОМЕР_56 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_37 » ( НОМЕР_57 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_38 »( НОМЕР_58 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_39 » ( НОМЕР_59 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_40 » ( НОМЕР_60 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_41 » ( НОМЕР_61 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_42 » ( НОМЕР_62 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_43 » ( НОМЕР_63 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_44 » ( НОМЕР_64 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_45 » ( НОМЕР_65 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( НОМЕР_20 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_31 » ( НОМЕР_51 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ( НОМЕР_21 ),ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ( НОМЕР_22 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » ( НОМЕР_23 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » ( НОМЕР_24 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » ( НОМЕР_25 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_32 » ( НОМЕР_52 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_33 » ( НОМЕР_53 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » ( НОМЕР_26 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » ( НОМЕР_27 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » ( НОМЕР_28 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_51 » ( НОМЕР_68 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_52 » ( НОМЕР_69 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_53 » ( НОМЕР_70 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_54 » ( НОМЕР_71 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_55 » ( НОМЕР_72 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_56 » ( НОМЕР_73 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_57 » ( НОМЕР_74 ),ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_58 » ( НОМЕР_75 ), ІНФОРМАЦІЯ_59 , ІНФОРМАЦІЯ_60 , ІНФОРМАЦІЯ_61 , ІНФОРМАЦІЯ_62 , ООО " ІНФОРМАЦІЯ_63 " (Молдова), ІНФОРМАЦІЯ_64 , ІНФОРМАЦІЯ_65 за період з 01.01.2019 по теперішній час, а саме: договори, угоди, контракти, специфікації до них, податкові накладні, накладні, рахунки-фактури, платіжні доручення, листи, доручення, акти виконаних робіт, акти взаємозвірки, реєстри виданих та отриманих податкових накладних, товарно-транспортні накладні сертифікати якості (відповідності) на придбані ТМЦ, договори та первинні бухгалтерські документи про подальший рух товарів, картки складського обліку, договори, специфікації, доповнення до договорів, зовнішньоекономічні контракти, накладні, ТТН, путьові листи, залізничні накладні, виписки з книги вїзду-виїзду автотрансапорта з території підприємств, перепустки, заявки на перевезення.

Вищезазначені документи мають значення для встановлення фактичного розміру завданої державі шкоди, визначення кола осіб, відповідальних за здійснення фінансово-господарських операцій, а також встановлення осіб причетних до вчинення кримінального правопорушення та містять в собі фактичні дані, на підставі яких можливо встановити наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.

Оригінали зазначених фінансово-господарських документів необхідно вилучити у ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " ( НОМЕР_1 ), оскільки вони необхідні для використання під час проведення ревізій, інвентаризацій, податкових та інших перевірок, експертного дослідження, а також для встановлення особи, яка підписувала дані документи у кримінальному провадженні.

У відповідності до п.п.4 п.7 «Рішення координаційної наради з проблем судової експертизи при ІНФОРМАЦІЯ_66 » від 02 березня 2012 року проведення експертизи по копіям документів, а саме її висновок, формулюється виключно у вірогідній формі з відповідним обґрунтуванням, зокрема фактом відсутності оригіналу документа, тому у слідства виникає необхідність у безпосередньому вилучені саме оригіналів документів, а не їх копій.

Слідчий в судове засідання не з'явився, суду надано заяву про розгляд клопотання у його відсутності, тому суд вважає за можливе розглянути клопотання без участі слідчого.

Представник ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", у володінні якого знаходяться документи, в судове засідання для розгляду клопотання не викликалась відповідно до ч.2 ст.163 КПК України.

У відповідності до положень ст.26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та спосіб, передбачених цим Кодексом.

Зважаючи на ці положення закону та враховуючи принцип диспозитивності, суд визнав можливим прийняти рішення по суті клопотання за відсутності осіб, оскільки їх неприбуття не перешкоджає розгляду клопотання на підставі наданих доказів.

Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя дійшов висновку про наявність підстав для задоволення зазначеного клопотання, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що 28.01.2021 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про кримінальне провадження за №42021000000000224.

В даний час у слідчого виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до речей і документів, з можливістю їх вилучення, які знаходяться у ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", оскільки дані документи можуть мати значення для досудового розслідування у кримінальному провадженні №42021000000000224 від 28.01.2021 року для встановлення об'єктивної істини у справі.

Відповідно до ч.1 ст.131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Відповідно до п.5 ч.2 ст.131 КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів.

Статтею 132 КПК України визначені загальні правила застосування заходів забезпечення кримінального провадження та передбачені обставини, за яких не допускається застосування заходів кримінального провадження. Серед таких обставин у п.2 ч.3 ст.132 КПК України зазначена необхідність слідчого, прокурора довести, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора.

Згідно ч.4 ст.132 КПК України, для оцінки потреб досудового розслідування, слідчий суддя або суд зобов'язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Частиною 1 ст.159 КПК України передбачено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв'язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв'язку, без їх вилучення.

Відповідно до ч.1 ст.160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Пунктом 4 частини 1 ст.162 КПК України також передбачено, що конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю, належать до охоронюваної законом таємниці.

Згідно ч.5, ч.6 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе, що речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи та самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, в зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, а також неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Враховуючи обставини, викладені слідчим у клопотанні та доведеність ним неможливості отримання інформації в інший спосіб, а також, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та можливість використання зазначених відомостей, як доказів, суд вбачає достатність підстав для задоволення клопотання слідчого про тимчасовий доступ до речей і документів.

Керуючись ст.ст.159,162,163,164,166,369-372 КПК України, слідчий суддя,-

постановив:

Клопотання заступника начальника першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Київській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Офісу Генерального прокурора ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42021000000000224 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 205-1 КК України - задовольнити.

Надати дозвіл слідчим першого ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Київській області ОСОБА_3 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 , та іншим слідчим слідчої групи на тимчасовий доступ до оригіналів речей і документів та їх вилучення (виїмку), що містять охоронювану законом таємницю та перебувають володінні ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " ( НОМЕР_1 ), за адресою: АДРЕСА_1 ) та/або за іншим місцезнаходженням юридичної особи, а саме: первинних фінансово-господарських та бухгалтерських документів по взаємовідносинам з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_35 » ( НОМЕР_55 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_36 » ( НОМЕР_56 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_37 » ( НОМЕР_57 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_38 »( НОМЕР_58 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_39 » ( НОМЕР_59 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_40 » ( НОМЕР_60 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_41 » ( НОМЕР_61 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_42 » ( НОМЕР_62 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_43 » ( НОМЕР_63 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_44 » ( НОМЕР_64 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_45 » ( НОМЕР_65 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( НОМЕР_20 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_31 » ( НОМЕР_51 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ( НОМЕР_21 ),ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ( НОМЕР_22 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » ( НОМЕР_23 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » ( НОМЕР_24 ),ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » ( НОМЕР_25 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_32 » ( НОМЕР_52 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_33 » ( НОМЕР_53 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » ( НОМЕР_26 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » ( НОМЕР_27 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » ( НОМЕР_28 ),

ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_51 » ( НОМЕР_68 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_52 » ( НОМЕР_69 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_53 » ( НОМЕР_70 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_54 » ( НОМЕР_71 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_55 » ( НОМЕР_72 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_56 » ( НОМЕР_73 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_57 » ( НОМЕР_74 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_58 » ( НОМЕР_75 ), ІНФОРМАЦІЯ_59 , ІНФОРМАЦІЯ_60 , ІНФОРМАЦІЯ_61 , ІНФОРМАЦІЯ_62 , ООО " ІНФОРМАЦІЯ_63 " (Молдова), ІНФОРМАЦІЯ_64 , ІНФОРМАЦІЯ_65 за період з 01.01.2019 по теперішній час, в т.ч. договори, угоди, контракти, специфікації до них, податкові накладні, накладні, рахунки-фактури, платіжні доручення, листи, доручення, акти виконаних робіт, акти взаємозвірки, реєстри виданих та отриманих податкових накладних, товарно-транспортні накладні сертифікати якості (відповідності) на придбані ТМЦ, договори та первинні бухгалтерські документи про подальший рух товарів, картки складського обліку, договори, специфікації, доповнення до договорів, зовнішньоекономічні контракти, накладні, ТТН, путьові листи, залізничні накладні, виписки з книги вїзду-виїзду автотрансапорта з території підприємств, перепустки, заявки на перевезення.

У задоволенні іншої частини клопотання відмовити.

Ухвала слідчого судді діє два місяці.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку, згідно з положеннями цього Кодексу, з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Заперечення на дану ухвалу може бути подано під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_1