Ухвала від 16.08.2021 по справі 569/13140/21

Справа № 569/13140/21

1-кп/569/1274/21

УХВАЛА

16 серпня 2021 року м. Рівне

Рівненський міський суд Рівненської області в складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання прокурора Рівненської окружної прокуратури ОСОБА_3 про закриття кримінального провадження, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12017180010002229 від 30.03.2017, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України,

ВСТАНОВИВ:

Прокурор у кримінальному провадженні звернувся до суду з клопотанням, в якому просить закрити кримінальне провадження, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань, за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України, на підставі п. 3-1 ч. 1 ст. 284КПК України у зв'язку із не встановленням особи, яка вчинила кримінальне правопорушення, та закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.

В обґрунтування клопотання зазначає, що 30.03.2017 близько 10:00 години невідома особа, перебуваючи в приміщенні квартири за адресою АДРЕСА_1 , шляхом вільного доступу, скориставшись відсутністю уваги власника, таємно викрала грошові кошти в сумі 50000 гривень, що належали гр. ОСОБА_4 , чим завдала майнової шкоди.

За результатами здійснення досудового розслідування проведено ряд заходів, однак встановити особу, яка вчинила вищевказане кримінальне правопорушення, не представилось можливим, підозра у вчиненні зазначеного правопорушення будь-якій особі не повідомлялась.

Проведеними слідчими (розшуковими) діями в ході досудового розслідування вжито вичерпних заходів із встановлення, передбачених ст. 91 КПК України, обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, однак, за результатами проведених слідчих (розшукових) дій (у тому числі виконання оперативними підрозділами неодноразово наданих слідчих доручень в порядку ст. 40 КПК України), проведення інших процесуальних дій, не встановлено особу, яка вчинила кримінальне правопорушення.

Прокурор у судовому засіданні клопотання про закриття кримінального провадження підтримала з викладених у ньому підстав.

Заслухавши думку прокурора та дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що клопотання про закриття кримінального провадження підлягає до задоволення, з наступних підстав.

З урахуванням заяви прокурора, відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

Судом встановлено, що 30.03.2017 слідчим Рівненського ВП ГУНП в Рівненській області ОСОБА_5 дані відомості було внесено до ЄРДР за № 12017180010002229 за ознаками кримінального правопорушення (проступку), передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України.

Відповідно до вимог п. 3-1 ч. 1 ст. 284 КПК України, кримінальне провадження закривається в разі, якщо не встановлено особу, яка вчинила кримінальне правопорушення, у разі закінчення строків давності притягнення до кримінальної відповідальності, крім випадків вчинення особливо тяжкого злочину проти життя чи здоров'я особи або злочину, за який згідно із законом може бути призначено покарання у виді довічного позбавлення волі.

Згідно до вимог п. 2 ч. 1 ст. 49 КК України, особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею кримінального правопорушення і до дня набрання вироком законної сили минули такі строки: три роки - у разі вчинення кримінального проступку, за який передбачено покарання у виді обмеження волі, чи у разі вчинення нетяжкого злочину, за який передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк не більше двох років.

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 12 КК України, кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 185КК України за ступенем тяжкості відноситься до проступків.

Як встановлено, з моменту вчинення кримінального правопорушення, минуло більше чотирьох років.

Враховуючи вищевикладене, а також те, що строки давності притягнення до кримінальної відповідальності минули, оскільки з моменту вчинення злочину пройшло більше трьох років, а встановити місцезнаходження осіб, які вчинили кримінальне правопорушення не вдалося за можливе, суд вважає необхідним закрити кримінальне провадження на підставі п. 3-1 ч. 1 ст. 284 КПК України.

Керуючись п. 3-1 ч. 1 ст. 284 КПК України, ст. 12, ч. 1 ст. 49 КК України, суд, -

постановив:

Клопотання прокурора задовольнити.

Закрити кримінальне провадження, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12017180010002229 від 30.03.2017, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України, на підставі п. 3-1 ч. 1 ст. 284 КПК України, у зв'язку із не встановленням особи, яка вчинила кримінальне правопорушення, та закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.

На ухвалу протягом семи днів з дня її оголошення може бути подана апеляційна скарга до Рівненського апеляційного суду через Рівненський міський суд Рівненської області.

Суддя Рівненського міського суду ОСОБА_1

Попередній документ
99023503
Наступний документ
99023505
Інформація про рішення:
№ рішення: 99023504
№ справи: 569/13140/21
Дата рішення: 16.08.2021
Дата публікації: 01.02.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Рівненський міський суд Рівненської області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Кримінальні правопорушення проти власності; Крадіжка
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (16.07.2021)
Дата надходження: 29.06.2021
Розклад засідань:
07.07.2021 12:00 Рівненський міський суд Рівненської області
16.08.2021 11:00 Рівненський міський суд Рівненської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
СИДОРУК ЄВГЕНІЙ ІВАНОВИЧ
суддя-доповідач:
СИДОРУК ЄВГЕНІЙ ІВАНОВИЧ
заявник:
Рівненська окружна прокуратура
особа, стосовно якої розглядається подання, клопотання, заява:
Невстановлена особа