Рішення від 16.08.2021 по справі 540/3412/21

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 серпня 2021 р.м. ХерсонСправа № 540/3412/21

Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Войтовича І.І., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

встановив:

13.07.2021 року ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до суду з вказаним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (далі - відповідач, ГУ ПФУ в Херсонській області), у якому просить:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області щодо зменшення відсоткового значення розміру пенсії ОСОБА_1 з 90% до 70% суми грошового забезпечення, вказаного у довідці ІНФОРМАЦІЯ_1 №6/2/330 від 14.08.2020;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області здійснити перерахунок та виплату раніше призначеної ОСОБА_1 пенсії за вислугу років, відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-ХІІ у розмірі 90% суми грошового забезпечення на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 №6/2/330 від 14.08.2020, починаючи з 01.04.2019, з урахуванням 100% суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01.03.2018 року.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивачу призначена пенсія за вислугу років на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" у розмірі 90% відповідного грошового забезпечення. Позивач зазначає, що відповідач здійснив перерахунок пенсії з 01.01.2018 року, при якому було зменшено основний розмір пенсії з 90% на 70% сум грошового забезпечення. Позивач оскаржив до суду зменшення відсоткового розміру пенсії з 01.01.2018 року. Рішенням Херсонського окружного адміністративного суду від 06.08.2019 у справі №540/449/19 визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області щодо зменшення основного розміру пенсії з 90% до 70% сум грошового забезпечення при проведенні перерахунку пенсії з 01.01.2018 та зобов'язано здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 в розмірі 90% суми грошового забезпечення, починаючи з 01.01.2018 року. Рішенням Херсонського окружного адміністративного суду по справі № 540/2766/20 від 24.11.2020 було визнано протиправними дії ГУ ПФУ в Херсонській області щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку пенсії на підставі довідки Херсонського обласного військового комісаріату від 14.08.2020 року №6/2/330 та зобов'язано ГУ ПФУ в Херсонській області здійснити перерахунок і виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.04.2019 року на підставі вказаної довідки. Позивач звернувся із заявою щодо перерахунку його пенсії з урахуванням 90% сум грошового забезпечення на підставі довідки від 14.08.2020 року №6/2/330. Відповідач у відповідь на заяву повідомив, що перерахунок ОСОБА_1 здійснюється з урахуванням 70% сум грошового забезпечення. Позивачу відмовлено у перерахунку пенсії з урахуванням 90% сум грошового забезпечення. Позивач вважає, що у відповідача відсутні правові підстави для коригування в сторону зменшення відсоткового розміру вже призначеної пенсії. На підставі викладеного, просить задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Ухвалою від 15.07.2021 року у справі відкрите спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

30.07.2021 року відповідач надіслав відзив на позовну заяву, в якому ГУ ПФУ в Херсонській області не погоджується з вимогами позивача, з огляду на наступне. Позивач перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Херсонській області та отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" № 2262-XII. Статтею 51 Закону №2262-XII передбачено, що перерахунок пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Постановою №103, прийнятої КМУ від 21.02.2018 року, встановлено порядок та механізм масового перерахунку пенсій відповідної категорії осіб. Постанова КМУ №103 на день перерахунку пенсії була чинною та підлягала застосуванню органом Пенсійного фонду України. Відповідач зазначає, що 05.03.2019 року набрало законної сили рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 по справі №826/3858/18, яким було визнано протиправними та нечинними, зокрема пункти 1,2 Постанови №103. До врегулювання питання щодо умов, порядку та розміру виплати пенсій, виплата пенсій здійснювалась у попередньо встановлених розмірах. Відповідач вказує на те, що 14.08.2019 КМУ було прийнято постанову №804 "Деякі питання захисту окремих категорій громадян", якою передбачено, що виплата пенсій, призначених згідно із Законом до 01.03.2018 (крім пенсій, призначених особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським та перерахованих з 01.01.2018 з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення зі служби, що визначені станом на 01.03.2018 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", здійснюється у 2019 році в розмірі 75% суми підвищення пенсії, визначеної станом на 01.03.2018 рік. Відповідач вважає, що відсутні законні підстави для перерахунку і виплати з 01.01.2018 року пенсії позивачу з розрахунку 90% грошового забезпечення та з урахуванням 100% підвищення пенсії. Просить відмовити у задоволенні позову.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані сторонами докази, суд встановив наступні обставини.

Позивач перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Херсонській області та з 01.12.2010 отримує пенсію за вислугу років у розмірі 90% грошового забезпечення відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб".

З 01.01.2018 позивачу здійснено перерахунок пенсії відповідно постанови Кабінету Міністрів України №103 від 21.02.2018 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" в розмірі 70% від грошового забезпечення.

Зменшення відсоткового розміру пенсії з 01.01.2018 року позивач оскаржив до суду.

Рішенням Херсонського окружного адміністративного суду від 06.08.2019 у справі №540/449/19 задоволено позовні вимоги ОСОБА_1 та визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області щодо зменшення основного розміру пенсії з 90% до 70% сум грошового забезпечення при проведенні перерахунку пенсії з 01.01.2018. Зобов'язано ГУ ПФУ в Херсонській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 в розмірі 90% суми грошового забезпечення, починаючи з 01.01.2018 року.

14.08.2020 року ІНФОРМАЦІЯ_2 на виконання рішення Херсонського окружного адміністративного суду по справі № 540/889/20 виготовлено оновлену довідку за №6/2/330 зі складовими, станом на 05.03.2019 рік.

Рішенням Херсонського окружного адміністративного суду по справі № 540/2766/20 від 24.11.2020 було визнано протиправними дії ГУ ПФУ в Херсонській області щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку пенсії на підставі довідки Херсонського обласного військового комісаріату від 14.08.2020 року за №6/2/330 та зобов'язано здійснити перерахунок і виплату пенсії ОСОБА_1 у відповідності до вимог ст. ст. 43, 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", ст. 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" від 30.08.2017 № 704 на підставі довідки від 14.08.2020 року за №6/2/330, починаючи з 01.04.2019.

20.04.2021 року позивач звернувся із письмовою заявою до ГУ ПФУ в Херсонській області щодо перерахунку та виплати його пенсії з урахуванням 90% сум грошового забезпечення на підставі довідки Херсонського обласного військового комісаріату від 14.08.2020 року за №6/2/330.

Відповідач листом від 30.04.2021 року за №2855-2623/Щ-03/8-2100/21 повідомив, що перерахунок пенсії позивача здійснений на підставі довідки від 14.08.2020 року за №6/2/330 з урахуванням 70% сум грошового забезпечення.

Здійснивши перерахунок пенсії позивача з 01.04.2019 на підставі довідки про розмір грошового забезпечення від 14.08.2020 року за №6/2/330, відповідач зменшив основний розмір пенсії з 90% до 70% грошового забезпечення.

Вважаючи порушеним своє право на належне пенсійне забезпечення, позивач звернувся до суду із даним позовом за захистом своїх прав.

Надаючи правову оцінку спірним відносинам та відповідним доводам сторін, суд виходить з наступного.

Відповідно до ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

За приписами п. 6 ч. 1 ст. 92 Конституції України основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.

Кабінет Міністрів України забезпечує виконання Конституції та законів України, в тому числі й у сфері соціального захисту.

Преамбулою Закону України 09.04.1992 №2262-XII "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" (надалі - Закон №2262-XII) визначено, що цей Закон визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом. Держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Призначення і виплата пенсій особам, зазначеним у статті 1-2 цього Закону, здійснюються органами Пенсійного фонду України (ст. 10 Закону).

Як свідчать матеріали справи, позивачу була призначена пенсія за вислугу років у розмірі 90% грошового забезпечення.

Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (надалі - Порядок №45), який набрав чинності з 20.02.2008.

Відповідно до пунктів 1, 2, 3 Порядку №45 перерахунок раніше призначених відповідно до Закону №2262-ХІІ пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Відповідно до пункту 4 Порядку №45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону №2262-ХІІ. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Матеріалами справи підтверджено, що з 01.04.2019 року відповідачем здійснено перерахунок пенсії позивача на підставі довідки про розмір грошового забезпечення від 14.08.2020 року за №6/2/330, виданої Херсонським обласним військовим комісаріатом та зменшено основний розмір пенсії з 90% до 70% грошового забезпечення.

Однак, пенсію позивачу призначено з 09.07.1990 року у розмірі 90%, що не заперечується відповідачем.

Крім того, право позивача на отримання пенсії в основному розмірі 90% грошового забезпечення підтверджено рішенням суду від 06.08.2019 у справі № 540/449/19, яке набрало законної сили 06.09.2019, що в силу ч. 4 ст. 78 КАС України є обставинами, які не підлягають доказуванню.

Пунктом “а” частини 1 статті 13 Закону №2262-XII в редакції, що діяла на час встановлення пенсії позивачу, було передбачено, що пенсії за вислугу років призначаються в таких розмірах: особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають вислугу 20 років і більше (пункт "а" статті 12): за вислугу 20 років - 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров'я - 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); за кожний рік вислуги понад 20 років - 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення.

Відповідно до ч. 2 ст. 13 Закону №2262-XII в редакції Закону, що діяла на час призначення позивачу пенсії, максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 90 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43), а особам, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і віднесені в установленому законом порядку до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів.

Максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті у редакції станом на дату призначення позивачу пенсії у розмірі 90% від грошового забезпечення, не повинен перевищувати 90% відповідних сум грошового забезпечення.

Згідно зі статтею 58 Конституції України, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Законом України від 08.07.2011 №3668-VІ "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи", який набрав чинності з 01.10.2011, внесено зміни до статті 13 Закону №2262-XII, зокрема, змінено у відсотках розмір грошового забезпечення.

Відповідно до частини 2 статті 13 Закону №2262-XII у редакції Закону № 3668-VІ, максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 80 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43).

Законом України від 27.03.2014 №1166-VII "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні", який набрав чинності в цій частині 01.05.2014, статтю 13 Закону №2262-XII викладено в наступній редакції: Максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 70 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43), а особам, які під час проходження служби брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і віднесені в установленому законом порядку до категорії 1, - 100 процентів, до категорії 2, - 95 процентів.

В той же час пунктом 2 розділу ІІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" передбачено, що обмеження пенсії максимальним розміром, встановленим цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія призначена до набрання чинності цим Законом.

Таким чином, при перерахунку пенсії відповідним категоріям військовослужбовців має застосовуватися норма, що визначає розмір грошового забезпечення у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії. Внесені законом №1166-VII зміни до частини 2 статті 13 Закону №2262-ХІІ щодо встановлення граничного розміру пенсії за вислугу років у розмірі 70% грошового забезпечення не стосуються перерахунку вже призначеної пенсії. Процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення.

Тобто, при перерахунку пенсії відповідним категоріям військовослужбовців має застосовуватись норма, що визначає розмір грошового забезпечення у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії.

Відтак, суд вважає необґрунтованими та не приймає до уваги доводи відповідача про необхідність застосування при перерахунку пенсії позивача статті 13 Закону №2262-XII у редакції чинній на час здійснення спірного перерахунку, якою передбачено максимальний розмір пенсії за вислугу років у розмірі 70% відповідних сум грошового забезпечення.

Вказана позиція відповідає висновкам Касаційного адміністративного суду Верховного Суду, викладеним у рішенні від 04.02.2019 року у зразковій справі №240/5401/18, яке залишене без змін постановою Великої Палати Верховного Суду від 16.10.2019 року.

У вказаній зразковій справі № 240/5401/18 Верховний Суд визначив наступні ознаки типовості: позивачами у них є особи, яким призначено пенсію за вислугу років, відповідно до Закону №2262-ХІІ; відповідачем у них є один і той самий суб'єкт владних повноважень (територіальний орган Пенсійного фонду України), на пенсійному обліку якого перебувають позивачі; спір виник з аналогічних підстав у відносинах, що регулюються одними нормами права (у зв'язку зі зменшенням територіальним органом Пенсійного фонду України основного розміру пенсії до 70 відсотків відповідно до частини другої ст. 13 Закону №2262-ХІІ в редакції чинній на момент здійснення перерахунку).

Так, Велика Палата Верховного Суду у постанові від 16.10.2019 року у зразковій справі зазначила, що при перерахунку пенсії пенсіонеру-військовослужбовцю з 01.01.2018 року відповідно до статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служб, та деяких інших осіб" на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" відсутні підстави для застосування механізму нового обчислення пенсії із застосуванням норм ч. 2 ст. 13 вказаного Закону, яка застосовується саме при призначенні пенсії. Тому при перерахунку пенсії змінною величиною є лише розмір грошового забезпечення, натомість відсоткове значення розміру основної пенсії, яке обчислювалося при її призначенні відповідно до наявної у позивача вислуги років, є незмінним.

Суд також враховує, що Конституційним Судом України у рішеннях від 06.07.1999 р. № 8-рп/99, від 20.03.2002 р. № 5-рп/2002 та від 11.10.2005 р. № 8-рп/2005 сформовано правову позицію, згідно з якою Конституція України відокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належать громадяни, які відповідно до статті 17 Конституції України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечуючи суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, а саме - у Збройних Силах України, органах Служби безпеки України, міліції, прокуратури, охорони державного кордону України, податкової міліції, Управління державної охорони України, державної пожежної охорони, Державного департаменту України з питань виконання покарань тощо.

У рішенні від 20.03.2002 р. № 5-рп/2002 Конституційний Суд України зазначив, що необхідність додаткових гарантій соціальної захищеності цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення зумовлена насамперед тим, що служба у Збройних Силах України, інших військових формуваннях та правоохоронних органах держави пов'язана з ризиком для життя і здоров'я, підвищеними вимогами до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей. Це повинно компенсуватися наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексу організаційно-правових економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення. У рішенні від 22.05.2008 р. № 10-рп/2008 Конституційним Судом України зазначено, що однією з конституційних гарантій прав і свобод людини і громадянина є недопущення їх скасування чи звуження їх змісту та обсягу при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів. Рішенням Конституційного Суду України від 22.09.2005 р. № 5-рп/2005 наведено тлумачення поняття "звуження змісту та обсягу прав і свобод людини і громадянина", що міститься в частині третьої статті 22 Конституції України, згідно з яким конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані; при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. У традиційному розумінні, визначальними поняття змісту прав людини є умови і засоби, які становлять можливості людини, необхідні для задоволення потреб її існування та розвитку. Конституційний Суд України також підкреслив, що загальновизнаним є правило, згідно з яким сутність змісту основного права в жодному разі не може бути порушена.

Згідно із частиною 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідач належними та допустимими доказами не довів правомірності перерахунку пенсії позивачу у розмірі 70% грошового забезпечення.

Оскільки перерахунок пенсії у розмірі 70% грошового забезпечення відповідач здійснив з 01.04.2019 року, то, відповідно, перерахунок пенсії позивачу у розмірі 90% грошового забезпечення необхідно здійснювати з 01.04.2019 року.

Таким чином, наведена позовна вимога підлягає задоволенню.

Разом із тим, позовна вимога щодо зобов'язання здійснити перерахунок пенсії починаючи з 01.04.2019 року з урахуванням 100% суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01.03.2018 року є передчасною, оскільки перерахунок пенсії на виконання цього рішення ще не здійснювався, а підстави вважати, що ГУ ПФУ в Херсонській області не здійснить виплату усієї суми на підставі довідки Херсонського обласного військового комісаріату від 14.08.2020 року за №6/2/330, наразі відсутні. Також суд зазначає, що складові оновленої довідки про грошове забезпечення від 14.08.2020 року за №6/2/330, визначені станом на 05.03.2019 року, тому перерахунок пенсії слід здійснювати з 01.04.2019 року, визначеного станом на 05.03.2019 року, а не з 01.03.2018 року.

Відповідно до ч. 1, 2, 3 ст. 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.

Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права.

Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.

Таким чином, суд дійшов до висновку про часткове задоволення позову.

Керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

вирішив:

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (м. Херсон, вул. 28 Армії, буд. 6, 73036, код ЄДРПОУ 21295057) щодо зменшення відсоткового значення розміру пенсії ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) з 90% до 70% суми грошового забезпечення, вказаного у довідці Херсонського обласного військового комісаріату №6/2/330 від 14.08.2020 року.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (м. Херсон, вул. 28 Армії, буд. 6, 73036, код ЄДРПОУ 21295057) здійснити перерахунок та виплату раніше призначеної пенсії за вислугу років ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-ХІІ у розмірі 90% суми грошового забезпечення на підставі довідки Херсонського обласного військового комісаріату №6/2/330 від 14.08.2020 року, починаючи з 01.04.2019, визначеного станом на 05.03.2019 року.

У задоволенні іншої частини позову відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань з Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (м. Херсон, вул. 28 Армії, буд. 6, 73036, код ЄДРПОУ 21295057) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) сплачений судовий збір в сумі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) грн. шляхом безспірного списання коштів органами казначейської служби.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку безпосередньо до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення, при цьому відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя І.І. Войтович

кат. 112010201