Постанова від 09.08.2021 по справі 752/18315/21

Справа № 752/18315/21

Провадження №: 3/752/8435/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09.08.2021 м. Київ

суддя Голосіївського районного суду міста Києва Бушеленко О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання у м. Києві матеріали адміністративної справи, що надійшли

відГоловного управління Державної податкової служби у м. Києві

пропритягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП

відносноОСОБА_1 як керівника Товариства з обмеженою відповідальністю "Транс Груп Моніторинг" місце проживання - АДРЕСА_1 ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 місце роботи - Товариство з обмеженою відповідальністю "Транс Груп Моніторинг " (03150, м. Київ, вул. Казимира Малевича, 86-Б, кв. 201)

ВСТАНОВИВ:

04.06.2021 Головним управління Державної податкової служби у м. Києві складено протокол про адміністративне правопорушення № 686/26-15-04-11-22/08 відносно ОСОБА_1 як керівника Товариства з обмеженою відповідальністю "Транс Груп Моніторинг " (03150, м. Київ, вул. Казимира Малевича, 86-Б, кв. 201, ідентифікаційний код 42349269) за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.

У графі зазначеного протоколу "суть порушення" , "дата, час і місце порушення" вказано, що 20.05.2021 у м. Києві по вул. Казимира Малевича, 86-Б, кв. 201 ОСОБА_1 вчинила порушення податкового законодавства, а саме: п.п. 201.10, п. 201.15 та п. 201.15 ст. 201Податкового кодексу України, п.п. 2 п. 3 розділу V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, що відображено у акті перевірки від 20.05.2021 № 40144/Ж5/26-15-04-11-16/42349269 за березень 2021.

До протоколу про адміністративне правопорушення приєднано у копіях акт про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість Товариства з обмеженою відповідальністю "Транс Груп Моніторинг" за березень 2021 від 20.05.2021 № 40144/Ж5//26-15-04-11-16/42349269; лист від 24.05.2021 № 11176/і/26-15-04-11-14 про підписання протоколу про адміністративне правопорушення, повідомлення про вручення поштового відправлення про надіслання протоколу про адміністративне правопорушення на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю "Транс Груп Моніторинг"; акт від 04.06.2021 № 1341/26-15-04-11-23/08 про неявку на складання протоколу, акт від 04.06.2021 № 1342/26-15-04-11-23/08 про неможливість вручення протоколу про адміністративне правопорушення, листа від 09.06.2021 № 58038/6/26-15-04-11-14 про направлення другого примірника протоколу про адміністративне правопорушення, повідомлення про вручення поштового відправлення про надіслання акту перевірки від 20.05.2021 на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю "Транс Груп Моніторинг".

09.08.2021 в судове засідання ОСОБА_1 до суду не прибула, причини своєї неявки суду не сповістила, хоча про дату, час і місце розгляду справи була повідомлена своєчасно шляхом вручення повістки за ст. 277-2 КУпАП на адресою місцезнаходження Товариства з обмеженою відповідальністю "Транс Груп Моніторинг", тоді як повістка, надіслана за адресою місця проживання ОСОБА_1 , що відображена в Єдиному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, повернулася до суду без вручення адресату.

При цьому інформація про призначення до розгляду справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності розміщувалася на офіційному веб-сайті судової влади у загальному доступні та була доступна для ознайомлення широким загалом.

Проте станом на 09.08.2021 жодних заяви чи клопотань або ж пояснень від ОСОБА_1 не надійшло.

Жодних заяви чи клопотань або ж пояснень станом на час розгляду справи від ОСОБА_1 не надходило.

Виходячи з положень ст. 268 КУпАП присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності за ст. 163-1 цього Кодексу при розгляді справи про адміністративне правопорушення не є обов'язковою.

За наведених обставин розгляд справи відбувається за відсутності вказаної особи на підставі наявних матеріалів, що містять достатньо відомостей про вирішення справи.

Відповідно до ст. 1 КУпАП завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.

Згідно зі ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.

Адміністративним правопорушенням (проступком) ч. 1 ст. 9 КУпАП визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення відповідно до ст. 245 КУпАП є своєчасне, повне, всебічне з'ясування обставин справи, її вирішення у точній відповідності до закону.

Доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи (ч. 1 ст. 251 КУпАП).

Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Частиною 1 ст. 163-1 КУпАП установлено адміністративну відповідальність за порушення порядку ведення податкового обліку керівниками підприємств у виді штрафу в розмірі від п'яти до 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Виходячи з положень ст. 268 КУпАП присутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1 цього Кодексу при розгляді справи про адміністративне правопорушення не є обов'язковою.

Як вказувалося вище, особа, яка притягується до адміністративної відповідальності належним чином повідомлена про дату, час і місце розгляду справи, проте не подала до суду жодних документів, які можуть стосуватися обставин, за яких відносно неї було складено протокол про адміністративне правопорушення.

Статтею 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Уважно дослідивши наявні матеріали, суддя вважає наявними подію та склад адміністративного правопорушення та, відповідно, вбачає достатніми підстави для визнання ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, адже факт порушення податкового законодавства підприємством, в якому вона є керівником задокументовано належним документом - актом камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість Товариства з обмеженою відповідальністю "Транс Груп Моніторинг" за березень 2021 (ідентифікаційний код 42349269) від 20.05.2021 № 40144/Ж5/26-15-04-11-16/42349269.

За наслідками встановлення таких фактів уповноваженою особою складено протокол про адміністративне правопорушення № 686/26-15-04-11-22/08 від 04.06.2021 відносно ОСОБА_1 з дотриманням вимог щодо його форми і змісту за ст. 256 КУпАП.

Відомості про те, що ОСОБА_1 на момент податкової перевірки займала посаду керівника Товариства з обмеженою відповідальністю "Транс Груп Моніторинг" (ідентифікаційний код 42349269) підтверджуються інформацією, наявною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Будь-яких відомостей, які б свідчили про те, що підприємство чи особисто ОСОБА_1 не погодилася з актом перевірки від 20.05.2021, звернулися до суду з позовом про скасування/визнання не чинними можливих податкових повідомлень-рішень, складених за результатами цього акту тощо суду подано не було.

Оскільки ОСОБА_1 підлягає визнанню винною у порушенні ведення податкового обліку, до неї слід застосувати передбачене законодавством адміністративне стягнення, при накладенні якого суддею враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь вини, майновий стан.

Обставин, що обтяжують або пом'якшують відповідальність, за ст. 34, 35 КУпАП України не встановлено.

Враховуючи загальні правила накладення стягнення, суд вважає за належне застосувати відносно ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 5 (п'яти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85,00 грн.

На переконання судді така міра відповідальності співвідноситься з вчиненим правопорушенням та цілком відповідає меті адміністративного стягнення, передбаченій у ст. 23 КУпАП.

Підстав для повернення протоколу про адміністративне правопорушення, так само як і підстав для закриття провадження у справі не встановлено.

У порядку ст. 40-1 КУпАП, ст. 4 Закону України "Про судовий збір" з особи, яка притягується до адміністративної відповідальності на користь держави підлягає стягненню судовий збір у сумі 454,00 грн (0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01.01.2021).

На підставі викладеного, ст. 9, 23, 33-35, 40-1, ч. 1 ст. 163-1, 268, 276, 277, 279, 280, 281, 283, 285, 294 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП та піддати її адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 5 (п'яти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят п'ять) грн у дохід держави.

Стягнути зі ОСОБА_1 (місце проживання - АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 ) у дохід держави судовий збір у сумі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) грн.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Голосіївський районний суд міста Києва протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя О.В. Бушеленко