Постанова від 13.08.2021 по справі 723/2706/21

Сторожинецький районний суд Чернівецької області

Справа № 723/2706/21

Провадження № 3/723/3431/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 серпня 2021 року м.Сторожинець

Суддя Сторожинецького районного суду Чернівецької області Яківчик І.В.

розглянувши справу про адміністративне правопорушення яка надійшла від відділення поліції №5 (смт.Глибока) Чернівецького районного управління поліції Головного управління національної поліції в Чернівецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт серії НОМЕР_1 виданий 09.10.2015 року Сторожинецьким РС УДМС України в Чернівецькій області, жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, не працюючого, за ст.130 ч.1 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 22 червня 2021 року о 00 год. 02 хв. в с.Верхні Петрівці по вул.Головна, 58, Чернівецького району Чернівецької області керував транспортним засобом марки СЕАЗ (ОКА) номерний знак НОМЕР_2 з явними ознаками алкогольного сп'яніння (різкий запах алкоголю з ротової порожнини) невиразна вимова, тремтіння пальців рук. Від проходження огляду на стан сп'яніння у встановленому законом порядку водій відмовився, чим порушив вимоги п.2.5 ПДР та вимоги ст. 130 ч.1 КУпАП.

ОСОБА_1 в суд не з'явився, про дату і час розгляду справи повідомлявся своєчасно і належним чином. Відповідно до ч.1 ст.268 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення може бути розглянута у відсутність правопорушника, якщо він був своєчасно повідомлений про день та час розгляду справи.

Враховуючи, що ОСОБА_1 повідомлений належним чином про день, час та місце розгляду справи відносно нього, суд дійшов висновку щодо можливості розглянути справу у його відсутності.

Згідно положень ч.1 ст.130 КУпАП, відповідальність передбачена за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Вина ОСОБА_1 у скоєнні правопорушення передбаченого ст.130 ч.1 КУпАП підтверджується матеріалами справи: протоколом про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №454547 від 22.06.2021 року, актом огляду на стан сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного сп'яніння, аудіо та відео записом, із яких безперечно вбачається, що ОСОБА_1 при наявності ознак алкогольного сп'яніння та при визнанні, що він пив пиво, відмовився під відеозапис від проходження будь-якого огляду на стан алкогольного сп'яніння.

Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення, суд бере до уваги, що згідно положень ст.23 КУпАП України адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.

Відповідно до вимог ст.33 КУпАП, при накладенні адміністративного стягнення, судом враховується характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника. Враховується ступінь його вини, майновий стан. Обставин, що пом'якшують відповідальність та що її обтяжують не виявлено.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення та особу правопорушника, вважаю, що до ОСОБА_1 необхідно застосувати безальтернативне адміністративне стягнення передбачене в санкції ч.1 ст.130 КУпАП, у виді адміністративного штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.

Відповідно до ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Керуючись ст. 40-1, ч.1 ст. 130 КУпАП, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати, ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт серії НОМЕР_1 виданий 09.10.2015 року Сторожинецьким РС УДМС України в Чернівецькій області, жителя АДРЕСА_1 , винним у вчиненні правопорушення передбаченого частиною 1 статті 130 КУпАП та накласти адміністративне стягнення в межах санкції частини 1 статті 130 КУпАП у вигляді штрафу в сумі 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік. Стягувач відділення поліції №5 (смт.Глибока) Чернівецького районного управління поліції Головного управління національної поліції в Чернівецькій області, смт.Глибока вул.10-ї річниці Незалежності України, 9, Чернівецького району Чернівецької області.

Стягнути з ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт серії НОМЕР_1 виданий 09.10.2015 року Сторожинецьким РС УДМС України в Чернівецькій області, жителя АДРЕСА_1 , судовий збір в розмірі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) гривні на користь держави. Стягувач: Державна судова адміністрація України, вул.Липська, 18/5, м.Київ, 01601.

Постанова суду може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду через Сторожинецький районний суд Чернівецької області протягом десяти днів з дня її винесення.

СУДДЯ:
Попередній документ
98976738
Наступний документ
98976740
Інформація про рішення:
№ рішення: 98976739
№ справи: 723/2706/21
Дата рішення: 13.08.2021
Дата публікації: 16.08.2021
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Сторожинецький районний суд Чернівецької області
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення на транспорті, в галузі шляхового господарства і зв’язку; Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Виконання рішення (30.08.2021)
Дата надходження: 01.07.2021
Предмет позову: ст.130 ч.1
Розклад засідань:
16.07.2021 09:00 Сторожинецький районний суд Чернівецької області
13.08.2021 09:00 Сторожинецький районний суд Чернівецької області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ЯКІВЧИК ІВАН ВАСИЛЬОВИЧ
суддя-доповідач:
ЯКІВЧИК ІВАН ВАСИЛЬОВИЧ
особа, яка притягається до адмін. відповідальності:
Логін Михайло Іванович