Рішення від 11.08.2021 по справі 640/17748/21

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

11 серпня 2021 року №640/17748/21

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Мамедової Ю.Т., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Святошинського відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про визнання протиправними дій та бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду міста Києва (також далі - суд) надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) до Святошинського районного відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) (також далі - відповідач), в якому позивач просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність відповідача, яка полягає у не виконанні приписів абз. 2 п. 2 розділу IV Положення про автоматизовану систему виконавчого провадження, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 05.08.2016 р. №2432/5, та не внесення до автоматизованої системи виконавчого провадження сканованої копії клопотання ОСОБА_1 від 05.05.2021 р. у виконавчому провадженні №60966743, а також сканованої копії відповіді на це клопотання - листа відповідача від 02.06.2021 р. №45982;

- зобов'язати відповідача виконати приписи абзацу другого пункту 2 розділу IV Положення про автоматизовану систему виконавчого провадження, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 05.08.2016 р. №2432/5, шляхом внесення до автоматизованої системи виконавчого провадження сканованої копії клопотання позивача від 05.05.2021 р. у виконавчому провадженні №60966743, а також сканованої копії відповіді на це клопотання - листа відповідача від 02.06.2021 р. №45982;

- визнати протиправними дії відповідача щодо відмови в задоволенні клопотання позивача від 05.05.2021 р. у виконавчому провадженні №60966743, оформленої листом відповідача від 02.06.2021 р. №45892;

- визнати протиправними дії відповідача щодо приховування від позивача відомостей про передачу виконавчого провадження №60966743 від одного державного виконавця до іншого в межах Святошинського районного відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), що містяться в автоматизованій системі виконавчого провадження;

- зобов'язати відповідача задовольнити клопотання позивача від 05.05.2021 р. у виконавчому провадженні №60966743 шляхом надання позивачу відомостей про передачу виконавчого провадження №60966743 в межах Святошинського районного відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), сформувавши їх за допомогою автоматизованої системи виконавчого провадження.

Ухвалою суду від 01.07.2021 р. відкрито провадження в адміністративній справі №640/17748/21 (далі - справа), яку вирішено розглядати в порядку ст. 287 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).

Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що оскаржувані дії (бездіяльність) вчинені (допущена) відповідачем з порушенням вимог чинного законодавства, а тому є протиправними.

Відповідач письмового відзиву на позовну заяву до суду не подавав.

Враховуючи викладене та зважаючи на достатність наявних у матеріалах справи доказів для розгляду та вирішення справи по суті, у відповідному судовому засіданні судом прийнято рішення про подальший розгляд та вирішення справи у порядку письмового провадження.

Разом з тим, під час судового розгляду справи судом встановлено, що вірним найменуванням відповідача станом на час розгляду справи є: Святошинський відділ державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) (також далі - відповідач).

Оцінивши належність, допустимість, достовірність та достатність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у матеріалах справи доказів у їх сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд встановив наступне.

16.01.2020 р. головним державним виконавцем Святошинського районного відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) ОСОБА_2 прийнято постанову про відкриття виконавчого провадження ВП №60966743 по примусовому виконанню виконавчого листа №826/9758/16, виданого 24.02.2017 р. Окружним адміністративним судом міста Києва, про зобов'язання Комунального підприємства "Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Святошинського району м. Києва" (боржник) повторно розглянути запит на інформацію ОСОБА_1 (стягувач) від 23.15.2015 р., що передбачений Законом України "Про доступ до публічної інформації".

02.04.2020 р. головним державним виконавцем Святошинського районного відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) ОСОБА_2 прийнято постанову про закінчення виконавчого провадження ВП №60966743.

У подальшому, рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 20.01.2021 р., залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 24.02.2021 р., в адміністративній справі №640/9302/20 за позовом Комунального підприємства "Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Святошинського району м. Києва" до Святошинського районного відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про визнання протиправними та скасування рішень позов задоволено, зокрема, визнано протиправною та скасовано постанову головного державного виконавця Святошинського районного відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) ОСОБА_2 про закінчення виконавчого провадження від 02.04.2020 р. ВП №60966743.

При цьому, начальником відділу Святошинського районного відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Василевським А.М. в межах виконавчого провадження ВП №60966743 прийнято постанову про скасування процесуального документу, якою скасовано документ "Постанова про закінчення виконавчого провадження" від 02.04.2020 р., що видав ОСОБА_2 (не діє).

Згідно наданої позивачем копії наказу Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) від 25.08.2020 р. №2618/03, ОСОБА_2 звільнено з посади головного державного виконавця Святошинського районного відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) з 26.08.2020 р.

Як зазначив позивач, з Автоматизованої системи виконавчого провадження (https://asvpweb.minjust.gov.ua/) позивачу стало відомо, що виконавцем, який веде виконавче провадження ВП №60966743, стала Кашицька Анастасія Юріївна , у зв'язку з чим засобами електронного зв'язку ОСОБА_1 звернувся до відповідача із клопотанням від 05.05.2021 р. про надання відомостей з автоматизованої системи виконавчого провадження про передачу виконавчого провадження №60966743 в межах Святошинського районного відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), в якому просив надати йому відомості про передачу виконавчого провадження ВП №60966743 в межах Святошинського районного відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), сформувавши їх за допомогою автоматизованої системі виконавчого провадження.

За результатами розгляду вказаного вище клопотання начальник відділу Святошинського районного відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Василевський А.М. листом від 02.06. 2021 р. №45892 повідомив позивача, що зважаючи на п. 3 розділу VI Положення про автоматизовану систему виконавчого провадження, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 05.08.2016 р. №2432/5 (далі - Положення №2432/5), надати інформацію щодо передачі виконавчого провадження ВП №60966743 в межах Святошинського відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) сформувавши її за допомогою АСВП неможливо.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам суд зазначає наступне.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно зі ст. 1 Закону України "Про виконавче провадження" від 02.06.2016 р. №1404-VІІІ (далі - Закон №1404-VІІІ), виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню..

Відповідно до ст. 2 Закону №1404-VІІІ, виконавче провадження здійснюється з дотриманням таких засад:

1) верховенства права;

2) обов'язковості виконання рішень;

3) законності;

4) диспозитивності;

5) справедливості, неупередженості та об'єктивності;

6) гласності та відкритості виконавчого провадження;

7) розумності строків виконавчого провадження;

8) співмірності заходів примусового виконання рішень та обсягу вимог за рішеннями;

9) забезпечення права на оскарження рішень, дій чи бездіяльності державних виконавців, приватних виконавців.

Згідно з ч. 1 ст. 13 Закону №1404-VІІІ, під час здійснення виконавчого провадження виконавець вчиняє виконавчі дії та приймає рішення шляхом винесення постанов, попереджень, внесення подань, складення актів та протоколів, надання доручень, розпоряджень, вимог, подання запитів, заяв, повідомлень або інших процесуальних документів у випадках, передбачених цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.

При цьому, відповідно до ст. 8 Закону №1404-VІІІ, реєстрація виконавчих документів, документів виконавчого провадження, фіксування виконавчих дій здійснюється в автоматизованій системі виконавчого провадження, порядок функціонування якої визначається Міністерством юстиції України.

Вільний та безоплатний доступ до інформації автоматизованої системи виконавчого провадження забезпечує Міністерство юстиції України у мережі Інтернет на своєму офіційному веб-сайті з можливістю перегляду, пошуку, копіювання та роздрукування інформації, на основі поширених веб-оглядачів та редакторів, без необхідності застосування спеціально створених для цього технологічних та програмних засобів, без обмежень та цілодобово.

Інформація повинна містити відомості про час її розміщення (ч. 1 ст. 8 Закону №1404-VІІІ).

Автоматизованою системою виконавчого провадження забезпечується:

1) об'єктивний та неупереджений розподіл виконавчих документів між державними виконавцями;

2) надання сторонам виконавчого провадження інформації про виконавче провадження;

3) виготовлення документів виконавчого провадження;

4) централізоване зберігання документів виконавчого провадження;

5) централізоване зберігання інформації про рахунки органів державної виконавчої служби та приватних виконавців, відкриті для цілей виконавчого провадження;

6) підготовка статистичних даних;

7) реєстрація вхідної і вихідної кореспонденції та етапів її проходження;

8) передача документів виконавчого провадження до електронного архіву;

9) формування Єдиного реєстру боржників (ч. 2 ст. 8 Закону №1404-VІІІ).

Несанкціоноване втручання у роботу автоматизованої системи виконавчого провадження тягне за собою відповідальність, установлену законом (ч. 3 ст. 8 Закону №1404-VІІІ).

Рішення виконавців та посадових осіб органів державної виконавчої служби виготовляються за допомогою автоматизованої системи виконавчого провадження. У разі тимчасової відсутності доступу до автоматизованої системи допускається виготовлення документів на паперових носіях з подальшим обов'язковим внесенням їх до автоматизованої системи не пізніше наступного робочого дня після відновлення її роботи (ч. 4 ст. 8 Закону №1404-VІІІ).

Автоматизована система виконавчого провадження забезпечує автоматизований арешт коштів боржника за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів у порядку, визначеному Міністерством юстиції України за погодженням з Національним банком України (ч. 5 ст. 8 Закону №1404-VІІІ).

Шляхом логічного аналізу норм, викладених в ч. 1 ст. 13 та ч. 4 ст. 8 Закону №1404-VІІІ, суд дійшов висновку, що постанови, попередження, подання, акти, протоколи, доручення, розпорядження, вимоги, запити, заяви, повідомлення або інші процесуальні документи у випадках, передбачених Законом №1404-VІІІ та іншими нормативно-правовими актами, виготовляються за допомогою автоматизованої системи виконавчого провадження.

Механізм функціонування автоматизованої системи виконавчого провадження визначений Положенням №2432/5.

Відповідно до п. 2 розділу І Положення №2432/5, автоматизована система виконавчого провадження (далі - Система) - комп'ютерна програма, що забезпечує збирання, зберігання, облік, пошук, узагальнення, надання відомостей про виконавче провадження, формування Єдиного реєстру боржників та захист від несанкціонованого доступу.

Згідно з п. 3 розділу І Положення №2432/5, реєстраторами Системи є: відповідальні особи органу державної виконавчої служби; державні виконавці органів державної виконавчої служби; приватні виконавці; помічники приватних виконавців; відповідальні особи приватних виконавців; керівники органів державної виконавчої служби та їх заступники.

Відповідно до п. 4 розділу І Положення №2432/5, користувачами системи є:

Міністерство юстиції України;

структурні підрозділи територіальних органів Міністерства юстиції України, що забезпечують здійснення повноважень у сфері організації примусового виконання рішень;

посадові особи Секретаріату Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини, визначені Міністерством юстиції України, до повноважень яких належать виконання рішень Європейського суду з прав людини та представництво держави у справах щодо невиконання рішень національних судів;

сторони виконавчого провадження.

Згідно з п. 6 розділу І Положення №2432/5, система забезпечує автоматизацію технологічних процесів обробки інформації в органах державної виконавчої служби, у приватного виконавця, а саме: реєстрацію вхідної та вихідної кореспонденції та етапів її проходження; об'єктивний та неупереджений розподіл виконавчих документів між державними виконавцями; реєстрацію виконавчих дій та виготовлення документів виконавчого провадження; контроль за дотриманням строків вчинення виконавчих дій; надання сторонам виконавчого провадження інформації про виконавче провадження; централізоване зберігання документів виконавчого провадження в електронному вигляді; централізоване зберігання інформації про рахунки органів державної виконавчої служби та приватних виконавців, відкриті для цілей виконавчого провадження, а також облік та звітність за сумами на цих рахунках; підготовку та формування статистичних даних, отриманих на підставі внесеної до Системи інформації; формування проєкту заяви державного виконавця про виплату винагороди; передачу документів виконавчого провадження до електронного архіву; формування Єдиного реєстру боржників; онлайн-сплату заборгованості за виконавчим провадженням.

Відповідно до п.п. 1, 5, 7 розділу ІІ Положення №2432/5, вхідна кореспонденція, в тому числі виконавчі документи, приймається й опрацьовується відповідальною особою органу державної виконавчої служби (приватним виконавцем, помічником або відповідальною особою приватного виконавця) і реєструється у Системі в день її надходження, крім виконавчих документів, виданих у формі електронних документів, реєстрація яких здійснюється у Системі автоматично. У разі наявності технічних підстав, що унеможливлюють роботу Системи, реєстрація вхідної кореспонденції здійснюється невідкладно після відновлення функціонування Системи.

Вихідна кореспонденція органів державної виконавчої служби (приватного виконавця), в тому числі документи виконавчого провадження, підлягає реєстрації у Системі. Дата реєстрації та вихідний номер документа, що є номером за порядком у відповідному році, формуються Системою автоматично.

Внесення змін, видалення реєстраційних даних вхідної та вихідної кореспонденції, у тому числі виконавчих документів, не допускаються, крім випадків виправлення технічних помилок, описок чи доповнення реєстраційних даних відомостями, отриманих під час проведення виконавчих дій, про що виноситься відповідна постанова.

Зміни та видалення реєстраційних даних фіксуються та зберігаються Системою автоматично.

Виконавчий документ, що реєструється в Системі, підлягає обов'язковому скануванню (крім виконавчих документів, виданих у формі електронних документів).

Згідно з п.п. 1, 2 розділу IV Положення №2432/5, державний або приватний виконавець (далі - виконавець) після отримання виконавчого документа у строки, встановлені Законом України "Про виконавче провадження", приймає рішення про відкриття виконавчого провадження чи про повернення виконавчого документа стягувачу без прийняття до виконання.

Виконавцем до Системи обов'язково вносяться відомості про проведення всіх виконавчих дій та прийняття процесуальних рішень.

До Системи в обов'язковому порядку вносяться також відомості про всі документи, отримані на запит виконавця, заяви сторін виконавчого провадження, відповіді на них та їх скановані копії.

Відповідно до п.п. 4, 5 розділу IV Положення №2432/5, постанови виконавця, а також інші документи виконавчого провадження виготовляються за допомогою Системи. Виготовлення постанов та інших документів виконавчого провадження не в Системі забороняється.

У разі тимчасової відсутності доступу до Системи (через перебої в електропостачанні тощо), як виняток, допускається виготовлення документів виконавчого провадження без використання Системи з подальшим обов'язковим внесенням таких документів до системи в день усунення причин, що перешкоджали доступу до неї.

Документ виконавчого провадження, який направляється у паперовому вигляді, формується виконавцем у Системі до друку та вноситься до журналу реєстрації вихідної кореспонденції протягом 24 годин з моменту формування.

Документ виконавчого провадження в паперовому вигляді передається державним виконавцем на відправку відповідальній особі органу державної виконавчої служби (направляється приватним виконавцем, помічником або відповідальною особою приватного виконавця) протягом 24 годин з моменту його формування.

Враховуючи вказані вище норми Положення №2432/5, суд погоджується із твердженнями позивача щодо обов'язку державного виконавця вносити до автоматизованої системи виконавчого провадження скановані копії звернень сторін виконавчого провадження та відповідей на них.

Матеріалами справи підтверджуються факт звернення позивача, як боржника за виконавчим провадженням ВП №60966743, до відповідача із клопотанням від 05.05.2021 р., а також підтверджується факт надання листом відповідача від 02.06.2021 р. №45892 відповіді на вказане клопотання.

При цьому, дослідивши наявні в Автоматизованій системі виконавчого провадження відомості по виконавчому провадженню ВП №60966743 судом встановлено, що в порушення вимог Положення №2432/5 відповідачем не внесено до автоматизованої системи виконавчого провадження скановані копії клопотання позивача від 05.05.2021 р. та відповідь відповідача на нього, оформлену листом відповідача від 02.06.2021 р. №45892, у зв'язку з чим є обґрунтованими позовні вимоги в частині:

- визнання протиправною бездіяльність відповідача щодо не внесення до автоматизованої системи виконавчого провадження сканованої копії клопотання ОСОБА_1 від 05.05.2021 р. у виконавчому провадженні ВП №60966743, а також сканованої копії відповіді на вказане клопотання - листа відповідача від 02.06.2021 р. №45982;

- зобов'язання відповідача внести до автоматизованої системи виконавчого провадження скановану копію клопотання позивача від 05.05.2021 р. у виконавчому провадженні ВП №60966743, а також скановану копію відповіді на вказане клопотання - листа відповідача від 02.06.2021 р. №45982.

Щодо решти позовних вимог суд зазначає наступне.

Відповідно до ч.ч. 2, 4 ст. 25 Закону №1404-VІІІ, у разі хвороби державного виконавця, його перебування у відрядженні чи відпустці, звільнення чи відсторонення від посади державного виконавця, включення державного виконавця до складу виконавчої групи при іншому органі державної виконавчої служби, відводу (самовідводу) державного виконавця, наявності інших обставин, що ускладнюють виконання рішення, виконавче провадження може бути передане від одного державного виконавця до іншого.

Передача виконавчих проваджень від одного державного виконавця до іншого, від одного органу державної виконавчої служби до іншого або до виконавчої групи здійснюється в порядку, визначеному Міністерством юстиції України.

Згідно з п. 5 розділу V Інструкції з організації примусового виконання рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 02.04.2012 р. №512/5 (далі - Інструкція №512/5), виконавче провадження передається від одного державного виконавця до іншого в межах одного органу державної виконавчої служби у разі:

хвороби державного виконавця, його перебування у відрядженні чи відпустці;

звільнення чи відсторонення від посади державного виконавця;

включення державного виконавця до складу виконавчої групи при іншому органі державної виконавчої служби;

відводу (самовідводу) державного виконавця відповідно до Закону;

утворення виконавчої групи між державними виконавцями одного органу державної виконавчої служби;

наявності інших обставин, що ускладнюють виконання рішення.

Передача виконавчого провадження від одного державного виконавця до іншого в межах одного органу державної виконавчої служби чи виконавчої групи, між державними виконавцями одного органу державної виконавчої служби здійснюється за письмовим дорученням начальника цього органу державної виконавчої служби чи керівника виконавчої групи. Про прийняття виконавчого провадження до виконання державний виконавець, якому воно передано, виносить відповідну постанову.

З матеріалів справи вбачається, що в межах виконавчого провадження ВП № 60966743 після звільнення ОСОБА_2 не приймалась постанова про прийняття виконавчого провадження до виконання іншим державним виконавцем.

Водночас, відповідно до п.п. 1, 2 розділу ІІІ Положення №2432/5, автоматичний розподіл виконавчих документів в органі державної виконавчої служби здійснюється в день їх реєстрації на підставі інформації, внесеної до Системи відповідальною особою органу державної виконавчої служби, або відразу після реєстрації Системою виконавчих документів, виданих у формі електронних документів та пред'явлених в рамках інформаційної взаємодії.

Виконавчі документи розподіляються між державними виконавцями у довільному порядку із дотриманням черговості та з урахуванням встановленого коефіцієнта й кількості виконавчих проваджень, які перебувають на виконанні у державного виконавця, крім випадків, передбачених пунктами 6, 7 цього розділу.

Згідно з п. 8 розділу ІІІ Положення №2432/5, про прийняття на роботу або звільнення з роботи державного виконавця керівник органу державної виконавчої служби зобов'язаний письмово повідомити адміністратора Системи у день отримання відповідного наказу.

Відповідно до п. 17 розділу ІІІ Положення №2432/5, у разі внесення до Системи інформації про звільнення державного виконавця Система розподіляє незавершені виконавчі провадження, які перебували на виконанні у такого державного виконавця, на іншого державного виконавця відповідно до взаємозамінності.

У разі відновлення виконавчого провадження Система обліковує виконавчий документ за державним виконавцем, у якого таке провадження перебувало на виконанні. У разі звільнення державного виконавця Система обліковує виконавчий документ за державним виконавцем відповідно до взаємозамінності.

Отже, нормами Положення №2432/5 не передбачено обов'язку оформлення відповідним документом факт зміни обліку в Системі виконавчого документу за державним виконавцем відповідно до взаємозамінності. Натомість, інформацію про виконавця, який веде виконавче провадження, сторона виконавчого провадження може отримати шляхом доступу до інформації Системи в порядку, передбаченому в п. 2 розділу VI Положення №2432/5.

Враховуючи вищезазначене у сукупності суд вважає необґрунтованими твердження позивача про приховування відповідачем від позивача відомостей про передачу виконавчого провадження ВП №60966743 від одного державного виконавця до іншого в межах Святошинського районного відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), що містяться в автоматизованій системі виконавчого провадження.

У ході судового розгляду справи судом встановлено, що звернувшись до відповідача із клопотанням від 05.05.2021 р. позивач мав намір отримати відповідні відомості лише шляхом їх формування за допомогою автоматизованої системи виконавчого провадження.

Так, питання доступу до Системи та отримання інформації із Системи визначені в розділі VI Положення №2432/5, згідно з яким:

"1. Міністерство юстиції України забезпечує вільний та безоплатний доступ до інформації Системи у мережі Інтернет на своєму офіційному веб-сайті з можливістю перегляду, пошуку, копіювання та роздрукування інформації (на основі поширених веб-оглядачів та редакторів) без обмежень та цілодобово, а саме:

прізвище, ім'я, по батькові (за його наявності), число, місяць, рік народження боржника - фізичної особи та прізвище, ім'я, по батькові (за його наявності) стягувача - фізичної особи;

найменування, ідентифікаційний код в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань для юридичної особи - боржника та стягувача;

номер, дата відкриття та стан виконавчого провадження;

найменування органу державної виконавчої служби (приватного виконавця), у якого перебуває на виконанні виконавче провадження.

Пошук інформації через веб-сайт здійснюється за такими параметрами:

прізвище, ім'я, по батькові (за його наявності), число, місяць, рік народження боржника - фізичної особи та прізвище, ім'я, по батькові (за його наявності) стягувача - фізичної особи;

найменування, ідентифікаційний код в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань для юридичної особи - боржника та стягувача;

номер виконавчого провадження.

Інформація Системи в обсязі, передбаченому цим пунктом, може надаватись з використанням сервісної послуги у формі прикладного програмного інтерфейсу Системи. Умови, порядок справляння та розмір плати за надання сервісної послуги визначаються у договорі, укладеному з адміністратором Системи.

2. Доступ до інформації Системи сторонам виконавчого провадження забезпечується з використанням:

1) засобів електронної ідентифікації з високим рівнем довіри через:

вебпортал Міністерства юстиції України;

Єдиний державний вебпортал електронних послуг в порядку, визначеному договором, укладеним між держателем Системи та держателем Єдиного державного вебпорталу електронних послуг;

2) ідентифікатора для доступу до інформації про виконавче провадження, який зазначається в довідці про реєстрацію виконавчого документа та постанові про відкриття виконавчого провадження, через офіційний вебсайт Міністерства юстиції України.

Система забезпечує:

можливість формування сторонами виконавчого провадження узагальненої інформації про рішення (виконавчі дії), прийняті (вчинені) виконавцем, із зазначенням дати їх прийняття (вчинення) та з можливістю роздрукування такої інформації;

доступ сторонам виконавчого провадження до документів виконавчого провадження.

Можливість онлайн-сплати заборгованості за виконавчим провадженням забезпечується з використанням:

платіжних систем під час доступу сторін виконавчого провадження до інформації Системи відповідно до цього пункту;

платіжних застосунків, що взаємодіють із Системою за допомогою прикладного програмного інтерфейсу на умовах, визначених адміністратором Системи у відповідному договорі.

Під час формування запиту на онлайн-сплату відображається загальна заборгованість за виконавчим провадженням з урахуванням стягнення виконавчого збору, витрат виконавчого провадження, штрафів, накладених на боржника за виконавчим провадженням, основної винагороди приватного виконавця.

Інформація Системи в обсязі, передбаченому цим пунктом, може надаватись стороні виконавчого провадження також з використанням сервісної послуги у формі прикладного програмного інтерфейсу Системи. Умови, порядок справляння та розмір плати за надання сервісної послуги визначаються у договорі, укладеному з адміністратором Системи.

3. Інформація із Системи щодо виконавчого провадження надається особам, визначеним абзацами першим - третім пункту 4 розділу I цього Положення, шляхом перегляду в електронному вигляді з можливістю її пошуку, узагальнення та формування за відповідними параметрами, а також шляхом формування інформаційної довідки та її друку.

В інформаційній довідці із Системи, що надається особам, визначеним абзацами першим - третім пункту 4 розділу I цього Положення, зазначаються відомості про дії з реєстрації вхідної, вихідної кореспонденції та про рішення, виконавчі дії (в тому числі змінені та видалені) з відображенням дати та часу прийняття рішення і здійснення відповідних дій у Системі".

Проаналізувавши вказані вище норми суд приходить до висновку, що доступ до інформації Системи сторонам виконавчого провадження забезпечується з використанням або засобів електронної ідентифікації з високим рівнем довіри через вебпортал Міністерства юстиції України / Єдиний державний вебпортал електронних послуг, або ідентифікатора для доступу до інформації про виконавче провадження через офіційний вебсайт Міністерства юстиції України.

Водночас, інформація із Системи щодо виконавчого провадження надається лише особам, визначеним абзацами першим - третім пункту 4 розділу I цього Положення, а саме:

- Міністерству юстиції України;

- структурним підрозділам територіальних органів Міністерства юстиції України, що забезпечують здійснення повноважень у сфері організації примусового виконання рішень;

- посадовим особи Секретаріату Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини, визначені Міністерством юстиції України, до повноважень яких належать виконання рішень Європейського суду з прав людини та представництво держави у справах щодо невиконання рішень національних судів.

При цьому, можливість надання стороні виконавчого провадження інформації із Системи щодо виконавчого провадження від органу державної виконавчої служби нормами Положення №2432/5 не передбачено.

Як вже зазначалось вище судом, доступ до інформації Системи сторонам виконавчого провадження забезпечується з використанням або засобів електронної ідентифікації з високим рівнем довіри через вебпортал Міністерства юстиції України / Єдиний державний вебпортал електронних послуг, або ідентифікатора для доступу до інформації про виконавче провадження через офіційний вебсайт Міністерства юстиції України.

Крім того, суд звертає увагу, що позивачем не заперечувалась можливість його доступу до інформації Системи та про поінформованість про виконавця, який веде виконавче провадження ВП №60966743.

Враховуючи вищезазначене у сукупності, відсутні правові підстави для надання позивачу відомостей про передачу виконавчого провадження ВП №60966743 в межах Святошинського районного відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), сформувавши їх за допомогою автоматизованої системи виконавчого провадження, а тому відповідно відсутні правові підстави для задоволення позовних вимог в частині:

- визнання протиправними дій відповідача щодо відмови в задоволенні клопотання позивача від 05.05.2021 р. у виконавчому провадженні №60966743, оформленої листом відповідача від 02.06.2021 р. №45892;

- зобов'язання відповідача задовольнити клопотання позивача від 05.05.2021 р. у виконавчому провадженні №60966743 шляхом надання позивачу відомостей про передачу виконавчого провадження №60966743 в межах Святошинського районного відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), сформувавши їх за допомогою автоматизованої системи виконавчого провадження.

Згідно з ч. 1 ст. 9, ст. 72, ч.ч. 1, 2, 5 ст. 77 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.

Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Якщо учасник справи без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які він посилається, суд вирішує справу на підставі наявних доказів.

Таким чином, із системного аналізу вище викладених норм та з'ясованих судом обставин вбачається, що позов ОСОБА_1 до Святошинського відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про визнання протиправними дій та бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії є таким, що підлягає задоволенню частково.

На підставі вище викладеного, керуючись ст.ст. 72-77, 90, 139, 192, 241-246, 250, 255 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

1. Позов ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) до Святошинського відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) (місцезнаходження: 03148, м. Київ, вул. Гната Юри, 9; код ЄДРПОУ 34999049) про визнання протиправними дій та бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії задовольнити частково.

2. Визнати протиправною бездіяльність Святошинського відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) щодо не внесення до автоматизованої системи виконавчого провадження сканованої копії клопотання ОСОБА_1 від 05.05.2021 р. у виконавчому провадженні ВП №60966743, а також сканованої копії відповіді на вказане клопотання - листа Святошинського відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) від 02.06.2021 р. №45982.

3. Зобов'язати Святошинський відділ державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) внести до автоматизованої системи виконавчого провадження скановану копію клопотання ОСОБА_1 від 05.05.2021 р. у виконавчому провадженні ВП №60966743, а також скановану копію відповіді на вказане клопотання - листа Святошинського відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) від 02.06.2021 р. №45982.

4. Позов в іншій частині залишити без задоволення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.

Апеляційні скарги на судові рішення у справах, визначених ст. 287 КАС України, можуть бути подані протягом десяти днів з дня їх проголошення

Суддя Ю.Т. Мамедова