Рішення від 12.08.2021 по справі 620/2277/21

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 серпня 2021 року Чернігів Справа № 620/2277/21

Чернігівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Скалозуба Ю. О., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників адміністративну справу

за позовомОСОБА_1

до Департаменту Патрульної поліції

про зобов'язання вчинити певні дії та стягнення коштів

УСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Департаменту патрульної поліції, в якому просить:

стягнути з Департаменту патрульної поліції на користь ОСОБА_1 невиплачене грошове забезпечення у вигляді доплати за службу в нічний час за період з 07.11.2015 по 28.02.2018 в розмірі 6594 грн 00 коп.;

стягнути з Департаменту патрульної поліції на користь ОСОБА_1 заборгованість з індексації грошового забезпечення за період з 01.03.2016 до 01.11.2017 в розмірі 3179 грн 13 коп.;

зобов'язати Департамент патрульної поліції нарахувати та виплатити ОСОБА_1 середній заробіток за весь час затримки розрахунку при звільненні по день фактичного розрахунку.

Позовні вимоги представник позивача обґрунтовує тим, що поліцейським, що залучалися до служби в нічний час, виплата доплати за службу в нічний час за минулий місяць здійснюється одночасно з виплатою грошового забезпечення за поточний місяць. З листа відповідача від 23.02.2021 вбачається, що підстави для нарахування доплати за службу в нічний час за період з 07.11.2015 по 28.02.2018 відсутні, а тому доплату позивачу за службу в нічний час за вказаний період здійснено не було. Водночас із згаданого листа вбачається, що кількість відпрацьованих годин у нічний час позивачем за період з 07.11.2015 по 28.02.2018 складає 1256 годин. Вважає, що посилання відповідача на те, що індексація грошового забезпечення позивача повинна здійснюватися лише з набранням чинності постановою КМУ № 782 не відповідає вимогам законодавства, оскільки така індексація прямо передбачена положеннями Закону України «Про Національну поліцію» та Закону України «Про індексацію грошових доходів населення». В силу положень ч. 2 ст. 8 вказаного Закону за наявності підстав, визначених цим Законом, право населення на реалізацію зазначених гарантій не залежить від прийняття рішень відповідними органами. Отже, загальна сума індексації, яка підлягає стягненню на користь позивача складає 3179,13 грн. Також вважає, що в силу приписів статей 166, 117 КЗпП України відповідач зобов'язаний виплатити позивачу грошову компенсацію у розмірі середнього заробітку (грошового утримання) за період з 16.03.2018 по день фактичного розрахунку.

Представник відповідача подав відзив на позовну заяву, у якому висловив незгоду із заявленими позовними вимогами та у їх задоволенні просив відмовити, оскільки в силу положення пункту 11 розділу І Порядку № 260 позивач має право вимагати здійснити виплату доплати за службу в нічний час починаючи з 17.05.2018, а не за весь період служби. Безпосередньо до відповідача позивач з вимогою здійснити виплату доплати за службу в нічний час за спірний період позивач не звертався. Із вказаною вимогою позивач звернувся до відповідача в судовому порядку 17.05.2021. Крім того, облік фактичного часу служби в нічний час для нарахування доплати здійснюється шляхом оформлення довідки обліку несення поліцейськими служби в нічний час за формою, визначеною у додатку 1 до Порядку. В період з 07.11.2015 по 28.02.2018, довідки несення поліцейським служби у нічний час в Управлінні патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції, не формувались, до Департаменту патрульної поліції не надходили. Таким чином, з боку Департаменту патрульної поліції не були порушені вимоги законодавства, у частині нарахування та доплати за службу у нічний час ОСОБА_1 . Від початку функціонування Національної поліції України з 07.11.2015 до 18.10.2017 індексація виплат заробітної плати поліцейським не проводилось, через відсутність відповідних змін у Порядку проведення індексації грошових доходів населення. Зазначає, що обов'язковою умовою надання правового захисту судом є наявність відповідного порушення суб'єктом владних повноважень прав, свобод або інтересів особи на момент її звернення до суду. Нарахування та виплата суми ставить первинною подією щодо компенсації втрати частини доходу, яка нараховується та виплачується, відповідно, після та за результатом нарахування та виплати основної суми грошового забезпечення. За таких обставин, наразі відсутні підстави вважати, що після та за результатом нарахування та виплати належних позивачу сум відповідачем не буде нараховано та виплачено компенсацію втрати частини доходу.

Додатково представник відповідача у наданих до суду поясненнях зазначив, що позивач не вірно розраховував оплату нічного часу, а саме посадовий оклад він ділив на кількість годин фактичного свого відпрацьованого часу служби. Проте, дане число є нормою тривалості робочого часу, яка є однаковою для всіх працівників на території України і визначається щороку Міністерством соціальної політики на наступний рік.

Ухвалою Чернігівського окружного адміністративного суду від 23.03.2021 відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами.

Ухвалою суду від 17.05.2021 витребувано у відповідача докази, а саме належним чином завірені копії наказу про прийняття позивача на службу в Національній поліції, графіків нарядів та чергувань відносно позивача у період з 07.11.2015 по 28.02.2018, довідки обліку несення поліцейськими служби в нічний час відносно позивача в період з 07.11.2015 по 28.02.2018, довідки про розмір індексації грошового забезпечення позивача з березня 2016 року по листопад 2017 року включно, розрахованої відповідно до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» з зазначенням базового місяця для проведення індексації; довідки про середню заробітку плату (грошове забезпечення) позивача, обчислену відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 №100 «Про затвердження Порядку обчислення середньої заробітної плати».

Ухвалою суду від 17.05.2021 позовну заяву ОСОБА_1 залишено без руху та встановлено позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви.

У строк встановлений судом, позивачем усунуто недоліки позовної заяви.

Ухвалою суду від 12.08.2021 розгляд справи продовжено.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено таке.

ОСОБА_1 з 07.11.2015 призначений по Управлінню патрульної поліції у місті Харкові Департаменту патрульної поліції по батальйону № 3 по роті № 4 інспектором, з присвоєнням спеціального звання рядовий поліції, що підтверджується Витягом з наказу Національної поліції України від 07.11.2015 № 115 о/с (а.с. 86), та з 16.03.2018 - звільнений зі служби, що підтверджується Витягом з наказу Національної поліції України від 14.03.2018 № 222 о/с (а.с. 87).

На адвокатський запит в інтересах ОСОБА_1 листом від 23.02.2021 № 96аз-116аз/1/41/5/05-2021 Департамент патрульної поліції повідомив про те, що відповідно до п. 1.1 Розділу 11 Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та здобувачам вищої освіти закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, що здійснюють підготовку поліцейських, затвердженого наказом МВС України від 06.04.2016 № 260 (далі - Порядок), підставами для виконання службових обов'язків у нічний час є графіки нарядів та чергувань, затверджені наказами керівників підрозділів органів поліції. Облік фактичного часу служби в нічний час для нарахування доплати здійснюється шляхом оформлення довідки обліку несення поліцейськими служби в нічний час за формою, визначеною у додатку 1 до цих Порядку та умов. Поліцейським, що залучалися до служби в нічний час, виплата доплати за службу в нічний час за минулий місяць здійснюється одночасно з виплатою грошового забезпечення за поточний місяць. Підстави для нарахування доплати за службу в нічний час за період з 07.11.2015 по 28.02.2018 відсутні. Щодо виплати індексації грошового забезпечення повідомлено, що згідно з частиною п'ятою статті 94 Закону України «Про Національну поліцію» грошове забезпечення поліцейських індексується відповідно до закону. Частиною першою статті 2 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» (далі-Закон) до об'єктів індексації грошових доходів населення віднесено оплату праці (грошове забезпечення). У статті 6 Закону зазначено, що порядок проведення індексації грошових доходів населення визначається Кабінетом Міністрів України, у зв'язку з чим постановою від 17 липня 2003 року №1078 затверджено Порядок проведення індексації грошових доходів населення. Постановою Кабінету Міністрів України від 18 жовтня 2017 року №782 внесено зміни до пункту 2 вказаного Порядку та доповнено абзац 5 після слова «військовослужбовці» словом «поліцейських». Індексація грошового забезпечення поліцейських проводиться після набрання чинності вказаної постанови, тобто з листопада 2017 року (а.с. 19-20).

Згідно копії Додатку № 1 до вказаного листа ОСОБА_1 ніс службу в нічний часу:

в 2015 році: у листопаді - 48 год.; у грудні 2015 р. - 56 год.;

в 2016 році: у січні - 64 год.; у лютому - 56 год.; у березні - 24 год.; у квітні - 64 год.; у травні - 48 год.; у червні - 32 год.; у липні - 64 год. ; у серпні - 56 год.; у вересні - 56 год.; у жовтні - 48 год.; у листопаді - 16 год.; у грудні - 56 год.;

в 2017 році: у січні - 24 год.; у лютому - 40 год.; у березні - 64 год.; у квітні - 56 год.; у травні - 16 год.; у червні - 48 год.; у липні - 40 год.; у серпні - 8 год.; у вересні - 32 год.; у жовтні - 48 год.; у листопаді - 48 год.; у грудні - 56 год.;

в 2018 році: у січні - 64 год.; у лютому - 24 год (а.с. 24).

У розрахунку доплати за службу в нічний час за період з листопада 2015 року по лютий 2018 року ОСОБА_1 , зокрема, зазначено що: загальна кількість відпрацьованих годин на місяць становить 1256; норма годин при 40-годинному робочому тижні - 4660; сума - 6356,40 грн (а.с. 127).

У позовній заяві представником позивача наведено розрахунок доплати за роботу позивачем в нічний час, а саме: 2400 грн (посадовий оклад позивача) поділити на 160 (тривалість робочого часу за місяць при 40 годинному робочому тижні) * 35% (доплата за службу в нічний час) = 5,25 грн. (доплата за годину служби в нічний час) * 1256 год. (кількість годин, відпрацьованих позивачем у нічний час) - 6594,00 грн (розмір доплати за 1256 годин, відпрацьованих позивачем в нічний час) (а.с. 4).

Із змісту відомостей про грошове забезпечення позивача за період з грудня місяця 2015 року по грудень місяць 2016 року, з січня по грудень місяці 2017 року, з січня по березень 2018 року вбачається, що виплата позивачу доплати за службу в нічний час не здійснювалася (а.с. 21-23).

Із змісту відомостей про розмір грошового забезпечення позивача за період з березня по грудень місяці 2016 року вбачається відсутність виплати позивачу суми індексації за вказаний період (а.с. 90).

Із змісту відомостей про розмір грошового забезпечення позивача за період з січня по листопад місяці 2017 року вбачається виплата позивачу суми індексації за листопад місяць у розмірі 373,85 грн, за інші місяці значиться - 0,00 грн (а.с. 89).

У позовній заяві представником позивача наведено розрахунок загальної суми індексації, а саме: 3179,13 грн. (73,95 грн (червень-листопад 2016 року) + 150,40 грн (грудень 2016 - лютий 2017 року) + 217,60 грн (березень, квітень 2017 року) + 229,02 грн (травень 2017 року) + 299,75 грн (червень-серпень 2017 року) + 360,38 грн (вересень-жовтень 2017 року) = 3179 грн. 13 коп. (а.с. 5).

Згідно копії Довідки про доходи ОСОБА_1 від 08.06.2021 № 943 загальна сума нарахованої заробітної плати за січень-лютий місяці 2018 року складає 20507,62 грн; фактична кількість відпрацьованих робочих днів - 59 (а.с. 91).

Надаючи нормативно-правову оцінку обставинам справи, суд зазначає таке.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Питання грошового забезпечення поліцейських, перш за все, врегульовані положеннями Закону України «Про Національну поліцію», у частинах 1, 2 статті 94 якого визначено, що поліцейські отримують грошове забезпечення, розмір якого визначається залежно від посади, спеціального звання, строку служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наявності наукового ступеня або вченого звання.

Порядок виплати грошового забезпечення визначає Міністр внутрішніх справ України.

Виходячи з положень пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (далі - Постанова № 988) грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Згідно з підпунктом 3 пункту 5 Постанови № 988, визначено обов'язок виплачувати доплату за службу в нічний час - у розмірі 35 відсотків посадового окладу з розрахунку за кожну годину служби в нічний час.

Відповідно до статті 94 Закону України «Про Національну поліцію», Постанови № 988, з метою впорядкування структури та умов грошового забезпечення поліцейських та курсантів вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських, наказом МВС України від 06.04.2016 № 260 затверджено Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання (далі - Порядок № 260).

Згідно з пунктом 5 розділу І Порядку № 260, грошове забезпечення поліцейських визначається залежно від посади, спеціального звання, стажу служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наукового ступеня або вченого звання. До складу грошового забезпечення входять: 1) посадовий оклад; 2) оклад за спеціальним званням; 3) щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер); 4) премії; 5) одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Відповідно до пункту 11 розділу ІІ Порядку № 260, поліцейським, які виконують службові обов'язки в нічний час, виплачується доплата за службу в нічний час у розмірі 35 відсотків посадового окладу з розрахунку за кожну годину служби в нічний час.

Проаналізувавши зміст вказаних вище правових норм, суд дійшов висновку, що доплата за службу в нічний час є додатковим видом грошового забезпечення поліцейського, який входить до складу грошового забезпечення поліцейського.

Матеріалами справи підтверджується та не заперечується відповідачем, що у період з листопада місяця 2015 року по лютий місяць 2018 року (включно) позивачем під час несення служби відпрацьовано у нічний час в зальному 1256 год. При цьому, доплати за службу в нічний час відповідачем позивачу не проводилася (а.с. 21-24, 127).

Таким чином, суд дійшов висновку, що позивач має право на отримання доплати за службу у нічний час за період з 07.11.2015-28.02.2018, а дії відповідача щодо непроведення виплати вказаного грошового забезпечення є протиправними.

Частиною 5 статті 94 Закону України «Про Національну поліцію» визначено, що грошове забезпечення поліцейських індексується відповідно до закону.

Положеннями статті 1 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.1991 №1282-ХІІ (далі - Закон № 1282-ХІІ) визначено, що індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.

Згідно зі статтею 2 Закону № 1282-ХІІ індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема, оплата праці (грошове забезпечення).

Згідно з частиною 1 статті 4 Закону № 1282-ХІІ індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка.

Обчислення індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком, починаючи з місяця введення в дію цього Закону.

Для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений у частині першій цієї статті.

Підвищення грошових доходів населення, у зв'язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому опубліковано індекс споживчих цін.

Відповідно до інформації, яка розміщена на офіційному веб-сайті Держстату України у квітні місяці 2016 року величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації у 103 відсотка та складала 103,5 відсотка.

Постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078 затверджено Порядок проведення індексації грошових доходів населення (далі - Порядок № 1078).

Відповідно до пункту 1 Порядку № 1078 він визначає правила обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації та сум індексації грошових доходів населення і поширюється на підприємства, установи та організації незалежно від форми власності і господарювання, а також на фізичних осіб, що використовують працю найманих працівників.

Відповідно до пункту 4 Порядку № 1078 сума індексації грошових доходів громадян визначається як результат множення грошового доходу, що підлягає індексації, на величину приросту індексу споживчих цін, поділений на 100 відсотків.

Пунктом 5 Порядку № 1078 визначено, що у разі підвищення тарифних ставок (окладів), пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, значення індексу споживчих цін у місяці, в якому відбувається підвищення, приймається за 1 або 100 відсотків. Обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення зазначених грошових доходів населення. Сума індексації у місяці підвищення тарифних ставок (окладів), пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, не нараховується, якщо розмір підвищення грошового доходу перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу.

Постановою Кабінету Міністрів України від 18.10.2017 № 782 до Постанови № 1078 внесено зміни та включено поліцейських до переліку категорій осіб, яким здійснюється індексація грошового забезпечення.

Частиною 2 статті 8 Закону №1282-ХІІ передбачено, що за наявності підстав, визначених цим Законом, право населення на реалізацію зазначених гарантій не залежить від прийняття рішень відповідними органами.

У свою чергу посилання відповідача на те, що індексація грошового забезпечення позивача повинна здійснюватися лише з набранням чинності постановою Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 2 Порядку проведення індексації грошових доходів населення» від 18.10.2017 № 782, є помилковими, оскільки така індексація прямо передбачена положеннями Закону України «Про Національну поліцію» та Закону України «Про індексацію грошових доходів населення».

Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом у постанові від 16.07.2020 у справі № 2140/1763/18.

Матеріалами справи підтверджується та не заперечується відповідачем, що у період з червня місяця 2016 року по жовтень місяць 2018 року (включно) індексація грошового забезпечення позивача відповідачем не проводилася і відповідно не виплачувалася. Суд звертає увагу, що у листопаді місяці 2017 року позивачу виплачена індексація грошового забезпечення у розмірі 373,85 грн (а.с. 89-90).

Таким чином, суд дійшов висновку, що позивач має право на отримання індексації грошового забезпечення за вказаний вище період, а дії відповідача щодо непроведення виплати індексації грошового забезпечення є протиправними.

При цьому суд зауважує, що Верховний Суд у постановах від 16.04.2020 у справі № 822/3307/17, від 15.10.2020 у справі № 240/11882/19, від 29.04.2021 №240/6583/20, вказав, що системний аналіз зазначених вище норм дає підстави для висновку, що індексація є складовою заробітної плати/грошового забезпечення.

Пунктом 11 розділу І Порядку №260 визначено, що грошове забезпечення, виплачене поліцейському несвоєчасно або в меншому розмірі, ніж належало, виплачується за весь період, протягом якого поліцейський мав на нього право, але не більше ніж за три роки, що передували зверненню за одержанням грошового забезпечення.

Аналіз вказаних норм свідчить про те, що поліцейським, які виконують службові обов'язки в нічний час, виплачується доплата за службу в нічний час у розмірі 35 відсотків посадового окладу з розрахунку за кожну годину служби в нічний час, а також індексація грошового забезпечення, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка, проте така доплата та індексація виплачується за весь період, протягом якого поліцейський мав на них право, але не більше ніж за три роки, що передували зверненню за одержанням грошового забезпечення.

Судом встановлено, що із вимогою здійснити виплату доплати за службу в нічний час та індексацію грошового забезпечення за спірні періоди позивач звернувся до відповідача 19.03.2021 в судовому порядку (а.с. 1). Суд зауважує, що документів, які б засвідчили більш раннє звернення позивача до відповідача із зазначеною вище вимогою позивачем до суду не надано.

Таким чином, суд дійшов висновку, що в силу положення пункту 11 розділу І Порядку № 260 правові підстави для стягнення з відповідача на користь позивача сум доплати за службу в нічний час та індексації грошового забезпечення за періоди з 07.11.2015 по 28.02.2018 та з 01.03.2016 по 31.10.2017 відповідно відсутні, оскільки можливість стягнення сум вказаних складових грошового забезпечення, враховуючи дату звернення позивача до відповідача із відповідною вимогою про виплату вказаних сум (19.03.2021), можлива починаючи з 19.03.2018, а матеріалами справи підтверджується, що з 16.03.2018 позивач вже був звільнений зі служби та непрацював.

З приводу позовної вимоги щодо зобов'язання Департаменту патрульної поліції нарахувати та виплатити ОСОБА_1 середній заробіток за весь час затримки розрахунку при звільненні по день фактичного розрахунку суд зазначає таке.

Положення зазначених вище правових актів, які регулюють питання проходження служби в Національній поліції України, в тому числі, питання грошового забезпечення, не містять норм, які б регулювали питання здійснення виплати за час затримки розрахунку при звільненні.

За загальним правилом пріоритетними є норми спеціального законодавства, а трудове законодавство підлягає застосуванню у випадках, якщо нормами спеціального законодавства не врегульовані спірні правовідносини або коли про це йдеться у спеціальному законі.

Отже, у даному випадку, з метою забезпечення рівності прав та принципу недискримінації у трудових відносинах, суд дійшов висновку про можливість застосування до спірних правовідносин приписів Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП України).

Згідно зі статтею 117 КЗпП України в разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.

При наявності спору про розміри належних звільненому працівникові сум власник або уповноважений ним орган повинен сплатити зазначене в цій статті відшкодування в тому разі, коли спір вирішено на користь працівника. Якщо спір вирішено на користь працівника частково, то розмір відшкодування за час затримки визначає орган, який виносить рішення по суті спору.

Таким чином, оскільки спір про розміри належних звільненому працівникові сум вирішено не на користь позивача, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для відмови у задоволенні позовних вимог у даній частині.

Згідно з частинами 1 та 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи викладене вище, з'ясувавши та перевіривши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, що мають юридичне значення, враховуючи основні засади адміністративного судочинства, вимоги законодавства України, суд вважає, що правові підстави для задоволення позову відсутні.

Враховуючи приписи статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Керуючись статтями 72-74, 77, 241-246 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Департаменту патрульної поліції про зобов'язання вчинити певні дії та стягнення коштів - відмовити.

Рішення набирає законної сили відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293, 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Позивач: ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Відповідач: Департамент Патрульної поліції, вул. Федора Ернста, 3, м. Київ, 03048, код ЄДРПОУ 40108646.

Дата складення повного рішення суду - 12.08.2021.

Суддя Ю. О. Скалозуб