Постанова від 11.08.2021 по справі 292/355/21

ЧЕРВОНОАРМІЙСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 292/355/21

Номер провадження 3/292/488/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 серпня 2021 року смт.Пулини

Суддя Червоноармійського районного суду Житомирської області Лотуга В.Ф., розглянувши матеріали справи, які надійшли з сектора поліцейської діяльності № 1 відділення поліції № 4 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої по АДРЕСА_1 , громадянки України,

за ч.1 ст.44-3 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №512363 від 24.04.2021, вбачається, що 24 квітня 2021 року, близько 12 год., продавець магазину "Дешевше нет" ОСОБА_1 здійснювала торгівлю непродовольчими товарами в даному магазині, який розташований по АДРЕСА_2 , чим порушила постанову КМУ №1236 від 09.12.2020 зі змінами постанови КМУ №104 від 17.02.2021.

У судове засідання, призначене на 11.08.2021 ОСОБА_1 не з'явилася, про місце, дату та час розгляду справи повідомлена належним чином (телефонограмою), про причини неявки суду не повідомила. Зазначене є підставою для розгляду справи без її участі.

Відповідно до ст.245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Згідно ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Доказами в справі про адміністративне правопорушення (ст.251 КУпАП) є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, а також іншими документами.

У відповідності до ч.2 ст.251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Згідно диспозиції ч.1 ст. 44-3 КУпАП, адміністративна відповідальність передбачена в разі порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.

Крім протоколу серії ВАБ №512363 від 24.04.2021 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.44-3 КУпАП та трудового договору №09 від 24.11.2020, із документів, які відповідно до статті 251 КУпАП, можуть містити будь-які фактичні дані щодо порушення правил щодо карантину людей, у справі відсутні.

Будь-яких пояснень свідків чи інших доказів до даного протоколу не додано.

До протоколу, як доказ вчинення правопорушення, долучено письмове пояснення ОСОБА_1 від 24.04.2021, згідно якого не вбачається порушення останньою відповідних правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм. На спростування пояснень ОСОБА_1 про те, що магазин не працював, працівниками поліції жодних доказів до протоколу не надано.

Крім того, у протоколі не зазначено, які саме вимоги постанови КМУ №1236 від 09.12.2020 зі змінами постанови КМУ №104 від 17.02.2021 порушила ОСОБА_1 , як і не надані документи про рівень епідемічної небезпеки, який був встановлений на території смт. Пулини станом на 24.04.2021.

Також, на виконання постанов суддів від 29.04.2021, 17.05.2021, 23.06.2021 та 12.07.2021, якими матеріали направлялись на до оформлення, до протоколу про адміністративне правопорушення не надані документи на підтвердження того, що ОСОБА_1 працює продавцем в магазині "Дешевше нет", докази про власника магазину та реєстрацію даного закладу у відповідних установах, оскільки саме на суб'єкта господарювання покладається обов'язок вжиття відповідних заходів визначених постановою КМУ № 1236 від 09.12.2020, а не на працівника.

Отже, до протоколу про вчинення адміністративного правопорушення не додано жодного документа, який би підтверджував вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП.

Відповідно до ч.3 ст.62 Конституції України ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість, а усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Згідно ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, вина (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.

Дослідивши надані матеріали справи, враховуючи відсутність доказів вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.44-3 КУпАП, приходжу до висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 події і складу інкримінованого адміністративного правопорушення.

Згідно п.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

Враховуючи вищенаведене, суддя приходить до висновку, що провадження в адміністративній справі відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю на підставі п.1 ст.247 КУпАП.

Керуючись ст. 283 КУпАП, суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 44-3 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю в її діях події і складу адміністративного правопорушення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Червоноармійський районний суд Житомирської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя В.Ф.Лотуга