Номер провадження: 23-з/813/69/21
Номер справи місцевого суду: 491/500/21
Головуючий у першій інстанції
Доповідач Заїкін А. П.
10.08.2021 року м. Одеса
Одеський апеляційний суд в складі головуючого судді Заїкіна А.П. розглянувши у відкритому судовому засіданні подання в.о. керівника апарату Ананьївського районного суду Одеської області Полевод О.І. про направлення до іншого суду справи про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП відносно ОСОБА_1 ,
05 серпня 2021 року до Одеського апеляційного суду надійшло подання в.о. керівника апарату Ананьївського районного суду Одеської області Полевод О.І. про направлення до іншого суду справи про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП відносно ОСОБА_1 . Обґрунтовуючи подання в.о. керівника апарату Ананьївського районного суду Одеської області Полевод О.І. посилався на те, що автоматизований розподіл судової справи провести неможливо у зв'язку з відсутністю потрібної кількості суддів для розподілу справи.
Дослідивши матеріали справи, подання в.о. керівника апарату Ананьївського районного суду Одеської області Полевод О.І. про направлення справи про адміністративне правопорушення до іншого суду, Одеський апеляційний суд задовольняє вказане подання виходячи з наступного.
Відповідно до протоколу щодо неможливості автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 02.08.2021 року призначення судді в справі №491/500/21 не відбулося, оскільки не вистачало потрібної кількості суддів для розподілу справи (а.с. 9).
Відповідно до штатного розпису в Ананьївському районному суді Одеської області налічується три штатні одиниці судді. Одна посада судді вакантна, суддя Надєр Л.М. з 09.07.2020 року по 08.07.2022 року перебуває у відпустці по догляду за дитиною як матір, дитина якої потребує домашнього догляду згідно медичного висновку. У судді Желяскова О.О. 29.09.2021 року закінчуються повноваження судді і відповідно до п. 2.3.3. Положення про автоматизовану систему документообігу суду на нього не розподіляються справи за 2 місяці до закінчення повноважень.
Отже, з вищенаведеного вбачається, що здійснити розподіл справи №491/500/21 в Ананьївському районному суді Одеської області неможливо.
Стаття 6 «Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод», ратифікованої Україною 17.07.1997 року, наголошує на тому, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Відповідно до ст. 276 КУпАП України справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення, або проживання правопорушника, або за місцем реєстрації транспортного засобу.
Згідно ст. 7 КУпАП України, - «ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом».
Діюча редакція Кодексу України про адміністративні правопорушення не передбачає процедури направлення справи про адміністративне правопорушення до іншого суду, проте вказаний недолік законодавства повинен бути усунутий застосуванням аналогії закону.
Згідно з пунктом 2 ч.1 ст. 34 Кримінального процесуального кодексу України, якщо після задоволення відводів (самовідводів) чи в інших випадках, якщо неможливо утворити новий склад суду для судового розгляду кримінальне провадження передається на розгляд до іншого суду. Згідно з ч.2 цієї ж статті питання про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого в межах юрисдикції одного суду апеляційної інстанції вирішується колегією суддів відповідного суду апеляційної інстанції за поданням місцевого суду або за клопотанням сторін чи потерпілого не пізніше п'яти днів з дня внесення такого подання чи клопотання, про що постановляється вмотивована ухвала.
За таких обставин апеляційний суд вважає за необхідне застосувати аналогію закону та при вирішенні питання щодо передачі справи №491/500/21 до іншого суду керуватися нормами Кримінального процесуального кодексу України, якими безпосередньо передбачена процедура передачі кримінального провадження з одного суду до іншого, проте з врахуванням особливостей встановлених для визначенням складу суду при розгляді справ про адміністративне правопорушення.
Таким чином, оскільки в Ананьївському районному суді Одеської області неможливо утворити склад суду для розгляду справи №491/500/21 про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП відносно ОСОБА_1 , апеляційний суд вважає за необхідне направити справу іншому суду, який знаходиться в межах юрисдикції Одеського апеляційного суду та найбільш територіально наближений до Ананьївського районного суду Одеської області.
На підставі викладеного та керуючись ст. 34 КПК України, Одеський апеляційний суд,
Подання в.о. керівника апарату Ананьївського районного суду Одеської області Полевод О.І. про направлення до іншого суду справи про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП відносно ОСОБА_1 - задовольнити.
Справу №491/500/21 про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП відносно ОСОБА_1 направити до Любашівського районного суду Одеської області.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Одеського апеляційного суду А.П.Заїкін