Рішення від 02.08.2021 по справі 280/2004/21

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 серпня 2021 року Справа № 280/2004/21 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Семененко М.О., за участю секретаря судового засідання Стовбур А.Ю., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом

ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 )

до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (69057, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд.158-б; код ЄДРПОУ 20490012)

про зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (далі - відповідач, Управління), в якій позивач просить суд зобов'язати відповідача виплатити позивачу суму заборгованості із виплати пенсії у вигляді різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої з 01.01.2016, та місячним розміром пенсії, отриманої ним за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 за вислугу років, у сумі 38636,61 грн.

Позовна заява подана представником позивача адвокатом Вельможко А.І., яка діє на підставі ордеру серія АР №1034432 від 22.01.2021.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивач отримував пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 №2262-XII (далі - Закон №2262-XII). На виконання постанови Постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі - Постанова №103) відповідачем у січні 2019 року розпочато виплату 50 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої з 01.01.2016, та місячним розміром пенсії, отриманої ОСОБА_1 за період з 01.01.2016 року по 31.12.2017. Однак, у зв'язку із переходом на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV (далі - Закон №1058-IV) виплата пенсії позивачу за вислугу років була припинена, заборгованість за 2016-2017 роки не виплачувалась. Позивач звернувся до відповідача із заявою про виплату заборгованості з пенсії за вислугу років, однак відповідач відмовив у виплаті у зв'язку з тим, що позивача переведено на пенсію за віком відповідно до Закону №1058-IV. Позивач вважає відмову у виплаті заборгованості з пенсії за вислугу років за 2016-2017 роки протиправною, просить позов задовольнити.

Ухвалою суду від 17.03.2021 відкрито провадження у справі, призначено справу до судового розгляду по суті за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи.

25.03.2021 відповідач подав відзив на позовну заяву, у якому зазначено, що Постановою №103 визначено, що виплата перерахованих сум пенсії здійснюється виключно особам, які отримують пенсію відповідно до Закону №2262-XII. Позивач з 02.01.2019 на підставі поданої ним заяви перейшов на пенсію за віком відповідно до Закону №1058-IV. Законом №1058-IV не передбачено виплату нарахованих сум пенсії особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції). Також звертає увагу, що нарахування конкретної суми пенсії входить до компетенції органів Пенсійного фонду. Суд не може брати на себе не властиві йому функції щодо обчислення конкретних сум пенсії, оскільки це є дискреційними повноваженнями органу Пенсійного фонду. Просить у задоволенні позову відмовити.

Ухвалою суду від 28.04.2021 витребувано від Управління інформацію стосовно нарахованих та виплачених ОСОБА_1 сум пенсії за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 на підставі пункту 3 Постанови №103 з підтверджуючими доказами.

11.05.2021 на виконання ухвали суду про витребування доказів від 28.04.2021 до суду надійшли документи.

Ухвалою суду від 17.05.2021 вирішено розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче засіданння на 14.06.2021.

Ухвалою суду від 14.06.2021 витребувано від Управілння інформацію про те, чи виплачувалась ОСОБА_1 пенсія з нарахованої суми пенсії за вислугу років за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 на підставі пункту 3 Постанови Кабінету Міністрів України «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» у розмірі 38636,61 грн.? Якщо так, надати повну інформацію та підтверджуючи докази щодо розміру виплаченої суми та невиплаченого залишку. Підготовче засідання відкладено на 30.06.2021.

24.06.2021 на виконання ухвали суду про витребування доказів від 14.06.2021 до суду надійшли документи.

Ухвалою суду від 30.06.2021 закрито підготвче провадження у справі та призначено справу до судового розгляду по суті на 22.07.2021.

У судове засідання 22.07.2021 учасники справи не з'явились, про дату, час і місце судового розгляду повідомлені належним чином. 14.06.2021 представник позивача подав клопотання, в якому просить розглянути справу в порядку письмового провадження.

Відповідно до частини 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи відсутність перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, оскільки всі учасники справи не з'явились, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд вважає за можливе розглянути справу у письмовому провадженні.

На підставі наявних матеріалів судом встановлено такі обставини.

ОСОБА_1 перебуває на обліку в Управлінні.

З 29.06.1999 позивач отримував пенсію за вислугу років, прмизначену на підставі Закону №2262-XII.

На виконання вимог Постанови №103 з 01.01.2016 відповідач провів перерахунок пенсії позивача, за результатами якого розмір пенсії з склав 3 499,98 грн., та була нарахована доплата за період з 01.01.2016 до 31.12.2017 у сумі 38 636,61 грн.

На відповідне звернення позивача щодо виплати доплати в сумі 38 636,61 грн., нарахованої на виконання Постанови №103, відповідач листом від 24.12.2020 №11534-11147/Ш-02/8-08000/20 повідомив, що на підставі Закону №2262-XII та Постанови №103 з 01.01.2016 проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки про розмір грошового забезпечення, наданої ліквідаційною комісією ГУМВС України в Запорізькій області. Що стосується суми перерахованеої пенсії за період з 01.01.2016 по 31.12.2017, то вона нарахована ОСОБА_1 у розмірі 38 636,61 грн. та виплачувалась згідно Постанови №103 окремим порядком. В січні 2019 року ОСОБА_1 крім перерахованої пенсії було розпочато виплату 50% відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої з 01.01.2016, та місячним розміром пенсії, отриманої ОСОБА_1 за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 (у випадку позивача - 804,93 грн.). На підставі особисто поданої заяви ОСОБА_1 переведено з 02.01.2019 на пенсію за віком згідно з вимогами Закону №1058-IV. У зв'язку з переходом на пенсію за віком згідно Закону №1058-IV, ОСОБА_1 одночасно втратив право на отримання пенсії за вислугу років та відкладеної виплати згідно Постанови №103, оскільки проведення відкладеної виплати особам, які не отримують пенсію на умовах Закону №2262-XII, чинним законодавством не передбачено.

Не погодившись з такою позицією відповідача, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає таке.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

За приписами пункту 6 частини 1 статті 92 Конституції України основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, визначає №2262-ХІІ.

Вказаним Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Згідно з частиною 4 статті 63 Закону №2262-ХІІ усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Відповідно до частин 2, 3 статті 51 Закону №2262-ХІІ перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Згідно зі статтею 55 Закону №2262-ХІІ нараховані суми пенсії, не отримані пенсіонером з вини органу Пенсійного фонду України, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів.

07.11.2015 набрав чинності Закон України «Про Національну поліцію» від 02.07.2015 №580-VIII (далі - Закон №580-VIII), який визначає правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України.

В подальшому, 29.12.2015 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» від 23.12.2015 №900-VIII (далі - Закон №900-VIII).

Вказаним законом доповнено, серед іншого, статтю 63 Закону №2262-XII новою частиною третьою, згідно з якою перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

У свою чергу, постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (далі - Постанова №988), яка набрала чинності 02.12.2015, встановлено розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, що значно перевищують посадові оклади та оклади за спеціальні звання колишніх працівників міліції.

Таким чином, у зв'язку зі змінами в грошовому забезпеченні поліцейських, передбаченими Постановою №988, та з урахуванням зазначених вище положень частини 2 статті 51 Закону №2262-ХІІ, у колишніх працівників міліції виникло право на перерахунок пенсії з 01.01.2016.

21.02.2018 Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №103, відповідно до пункту 3 якої постановлено перерахувати з 1 січня 2016 р. пенсії, призначені згідно із Законом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції". Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року.

Виплату перерахованих відповідно до абзацу першого цього пункту пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) проводити з 1 січня 2018 року. Сума перерахованих пенсій для виплати за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 р. обчислюється органами Пенсійного фонду України станом на 1 січня 2018 р. та виплачується після виділення коштів на їх фінансування з державного бюджету в такому порядку:

- з 1 січня 2019 р. по 31 грудня 2019 р. - щомісяця окремою сумою у розмірі 50 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого цього пункту, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 року;

- з 1 січня 2020 р. - щомісяця окремою сумою у розмірі 100 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої відповідно до абзацу першого цього пункту, та місячним розміром отриманої особою пенсії за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 р. та до забезпечення повної виплати розрахованої суми.

Згідно з пунктом 5 Постанови №103 перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) відповідно до пункту 3 цієї постанови проводиться на підставі довідок про розміри грошового забезпечення, поданих Міністерством внутрішніх справ органам Пенсійного фонду України до набрання чинності цією постановою, або довідок, додатково оформлених та поданих відповідно до Порядку №45.

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва у справі №826/12704/18 від 14.05.2019, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 19.11.2019, визнано протиправним та скасовано пункт 3 Постанови №103.

Крім того, 24.12.2019 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №1088 «Деякі питання виплати пенсій окремим категоріям громадян» (далі - Постанова №1088), якою виключено пункти 1-3 Постанови №103.

Частиною 2 пункту 1 Постанови №1088 було встановлено, що особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) з 1 січня 2020 р. виплачується пенсія, яка з 1 січня 2016 р. перерахована з розміру грошового забезпечення за прирівняною посадою поліцейського (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсії, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом), та щомісяця проводиться виплата 100 відсотків різниці між місячним розміром підвищеної пенсії, розрахованої з 1 січня 2016 р., та місячним розміром пенсії, отриманої особою за період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2017 р., до забезпечення повної виплати розрахованої суми різниці.

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва у справі від 10.06.2020 у справі №640/620/20, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 29.09.2020, визнано частину 2 пункту 1 Постанови №1088 протиправною та нечинною.

Таким чином, починаючи з 29.09.2020 сума перерахованих пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 на виконання пункту 3 Постанови №103 має бути виплачена у повному обсязі без обмежень.

Як встановлено судом, та не зперечується сторонами, на виконання пункту 3 Постанови №103 Управлінням проведено перерахунок пенсії ОСОБА_1 , починаючи з 01.01.2016, за результатами якого розмір пенсії позивача склав 3 499,98 грн. Сума перерахованої пенсії за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 становить 38 636,61 грн.

Зі змісту листа Управління від 24.12.2020 №11534-11147/Ш-02/8-08000/20 слідує, що виплату перерахованої пенсії позивачу за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 припинено у зв'язку з переходом на інший вид пенсії - пенсію за віком відповідно до Закону №1058-IV.

Суд зазначає, що переведення позивача з одного виду пенсії на інший не обмежує його право на отримання вже нарахованої, але невиплаченої суми пенсії за період з 01.01.2016 по 31.12.2017.

Право позивача на отримання перерахованого розміру пенсії з 01.01.2016, з урахуванням вже виплачених сум, підпадає під дію статті 1 «Захист власності» Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, тому відповідні суми доплати до пенсії за результатом проведення перерахунку слід вважати «майном» у значенні цього положення, з огляду на обставини того, що позивач отримав право на вказані суми виплат до переходу на інший вид пенсії.

Зазначені обставини свідчать про те, що невиплата вказаних належних позивачу сум є втручанням у право позивача на мирне володіння майном.

Вказана правова позиція, викладена і в рішенні ЄСПЛ по справі «Суханов та Ільченко проти України» від 26.06.2014 (Sukhanov and Ilchenko v.Ukraine, заява №68385/10 та №71378/10), відповідно до якої, якщо суть вимоги особи пов'язана з майновим правом, особа, якій воно надане, може вважатися такою, що має «законне сподівання», якщо для такого права у національному законодавстві існує достатнє підґрунтя - наприклад, коли є чинним Закон, який передбачає таке право, або є усталена практика національних судів, якою підтверджується його існування.

У пункті 50 рішення Європейського суду з прав людини «Щокін проти України» (Shchokin v. Ukraine, заяви №23759/03 та №37943/06), зазначено, що перша та найважливіша вимога статті 1 Першого Протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року полягає в тому, що будь-яке втручання публічних органів у мирне володіння майном повинно бути законним. Говорячи про «закон», стаття 1 Першого Протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року посилається на ту саму концепцію, що міститься в інших положеннях цієї Конвенції (див. рішення у справі «Шпачек s.r.о.» проти Чеської Республіки» (Spacek, s.r.o. v. The Czech Republic» №26449/95). Ця концепція вимагає, перш за все, щоб такі заходи мали підстави в національному законодавстві. Вона також відсилає до якості такого закону, вимагаючи, щоб він був доступним для зацікавлених осіб, чітким та передбачуваним у своєму застосуванні (див. рішення у справі «Бейелер проти Італії» (Beyeler v. Italy №33202/96).

Враховуючи вищенаведене, наявні підстави вважати, що у позивача є «законні сподівання», оскільки останній отримав право на виплату перерахованих сум пенсії з 01.01.2016, а переведення позивача на пенсію за віком відповідно до Закону №1058-IV відбулось у січні 2019 року.

Таким чином суд доходить до висновку, що право позивача на отримання нарахованих сум пенсії за вислугу років не може бути обмежене у зв'язку з переходом на інший вид пенсії, а тому відмова відповідача у виплаті нарахованих позивачу коштів за період з 01.01.2016 по 31.12.2017, викладена у листі від 24.12.2020 №11534-11147/Ш-02/8-08000/20, є протиправною.

При цьому, судом враховується, що за своєю суттю відмова у виплаті нарахованих сум пенсії є вольовим рішенням суб'єкта владних повноважень.

Зважаючи на встановлені обставини справи, з метою ефективного захисту порушеного права позивача, наявні підстави для визнання протиправним рішення відповідача про відмову у виплаті позивачу перерахованої пенсії за періорд з 01.01.2016 по 31.12.2017.

Вирішуючи позовні вимоги про зобов'язання відповідача здійснити виплату заборгованості із виплати пенсії за вислугу років за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 у сумі 38 636,61 грн., суд виходить з такого.

24.06.2021 на виконання вимог ухвали суду про витребування доказів від 14.06.2021 відповідач надав до суду довідку від 23.06.2021 №820/02.31-10, у якій зазначено, що на виконання Постанови №103 ОСОБА_1 проведено перерахунок пенсії з 01.01.2016, у зв'язку з чим нараховано доплату за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 у сумі 38 636,61 грн., яка виплачувалась поетапно одночасно з пенсією з 01.01.2019 щомісячно 50 % місячної різниці пенсії: 804,93 грн. Станом на 09.01.2021 із зазначеної суми виплачено 804,93 грн.

З огляду на вказане та з урахуванням встановлених обставин справи, наявні підстави для зобов'язання відповідача здійснити ОСОБА_1 виплату суми перерахованої на виконання пункту 3 Постанови №103 пенсії за період з 01.01.2016 по 31.12.2017 у розмірі 37 831,68 грн. (38 636,61 - 804,93 грн.).

При цьому твердження відповідача щодо відсутності у суду адміністративної юрисдикції повноважень на прийняття рішення про зобов'язання здійснити виплату заборгованості з виплати пенсії у конкретному розмірі є хибними, оскільки відповідно до частини 2 статті 5 КАС України, яка кореспондується за змістом з пунктом 10 частини 2 статті 243 КАС України, захист порушених прав, свобод чи інтересів особи, яка звернулася до суду, може здійснюватися судом у спосіб, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

За встановленими обставинами справи Управління в межах своїх повноважень здійснило перерахунок пенсії позивача, у зв'язку з чим нарахувало належну до виплати доплату за період з 01.01.2016 по 31.12.2017, однак протиправно не виплатило позивачу нараховані суми пенсійних виплат, а тому зобов'язання відповідача здійнити виплату вже нарахованої, але невиплаченої суми пенсійних коштів, є співмірним та ефективним способом захисту порушеного права позивача.

Згідно з частиною 1 статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до частини 2 статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

За наведеного вище суд вважає, що заявлені позовні вимоги знайшли своє підтвердження матеріалами справи, є частково обґрунтованими, а надані сторонами письмові докази є належними та достатніми для постановлення судового рішення про часткове задоволення адміністративного позову.

Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд виходить з того, що частиною 3 статті 139 КАС України передбачено, що при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.

Позивач при зверненні до суду поніс судові витрати, пов'язані зі сплатою судового збору за подання позовної заяви до суду, в розмірі 908,00 грн. Інших судових витрат не заявлено.

Отже, сплачений позивачем судовий збір підлягає стягненню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача у розмірі 890,20 грн. пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.2, 5, 9, 77, 132, 139, 143, 243-246, 255 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправним рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області, оформлене листом від 24.12.2020 №11534-11147/Ш-02/8-08000/20, про відмову у виплаті ОСОБА_1 суми пенсії за вислугу років за період з 01.01.2016 по 31.12.2017, нарахованої на виконання пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» від 21.02.2018 №103.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області здійснити виплату ОСОБА_1 суми пенсії за вислугу років за період з 01.01.2016 по 31.12.2017, нарахованої на виконання пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» від 21.02.2018 №103, у розмірі 37 831,68 грн. (тридцять сім тисяч вісімсот тридцять одна гривня 68 коп.).

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області судові витрати зі сплати судового збору в сумі 890,20 грн. (вісімсот дев'яносто гривень 20 коп.)

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга може бути подана до Третього апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд.

Повне найменування сторін та інших учасників справи:

Позивач - ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 .

Відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області, місцезнаходження: 69057, м.Запоріжжя, пр.Соборний, буд.158-Б; код ЄДРПОУ 20490012.

Повне судове рішення складено 02.08.2021.

Суддя М.О. Семененко