Рішення від 02.08.2021 по справі 440/2029/21

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 серпня 2021 року м. ПолтаваСправа № 440/2029/21

Полтавський окружний адміністративний суд у складі судді Супруна Є.Б., розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження справу №440/2029/21 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ТК "Гефест" до Головного управління ДПС у Полтавській області про визнання протиправним та скасування наказу,

ВСТАНОВИВ:

10 березня 2021 року директор Товариства з обмеженою відповідальністю "ТК "Гефест" (надалі - позивач, ТОВ "ТК "Гефест") Мосійчук О.Д., діючи від імені та в інтересах вказаного Товариства, звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління ДПС у Полтавській області (надалі - відповідач, ГУ ДПС у Полтавській області) , в якому просить суд визнати протиправним та скасувати наказ відповідача від 25.02.2021 №501-П "Про проведення документальної планової виїзної перевірки ТОВ "ТК "Гефест" (податковий номер 41194810)".

Наявність обставин, які свідчать про порушення прав платника податків, позивач пов'язує з обставинами неправомірності дій контролюючого органу, який призначив документальну планову виїзну перевірку Товариства під час дії мораторію, запровадженого пунктом 522 підрозділу 10 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України.

Ухвалою судді Полтавського окружного адміністративного суду від 15.03.2021 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі та призначено її до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи (у письмовому провадженні).

07.04.2021 до суду надійшов відзив на позов, в якому представник відповідача, обстоюючи позицію необґрунтованості заявленого позову, посилається на правомірність прийнятого наказу з огляду на постанову Кабінету Міністрів України від 03.02.2021 №89 "Про скорочення строку дії обмеження в частині дії мораторію на проведення деяких видів перевірок", якою скорочено строк дії обмежень, встановлених пунктом 522 підрозділу 10 розділу ХХ "Перехідні положення" ПК України в частині дії мораторію на проведення деяких перевірок, дозволивши проведення таких видів перевірок юридичних осіб: документальних перевірок, право на проведення яких надається з дотриманням вимог п. 77.4 ст. 77 Податкового кодексу України (а.с. 32-34).

Правом на подачу відповіді на відзив позивач не скористався.

Розгляд даної справи, відповідно до частини п'ятої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, здійснюється в порядку спрощеного позовного провадження.

Суд, вивчивши матеріали справи, встановив наступні обставини та відповідні до них правовідносини.

ТОВ "ТК "Гефест" зареєстроване в Державному реєстрі в якості юридичної особи 06.03.2017 за №15881020000016145 (ідентифікаційний код: 41194810, місцезнаходження: Полтавська область, м. Полтава, вул. Комарова, буд. 2Б, офіс 216 (а.с. 5).

Вказане Товариство включене до плану-графіку проведення документальних перевірок платників податків на 2021 рік ГУ ДПС у Полтавській області у березні 2021 року, яким заплановано проведення документальної планової перевірки (а.с. 49).

У зв'язку з цим та на підставі пп. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20, ст. 77, п. 81.1 ст. 81, п. 82.1 ст. 82 Податкового кодексу України начальником ГУ ДПС у Полтавській області 25.02.2021 було винесено наказ №501-П "Про проведення документальної планової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю "ТК "Гефест" (податковий номер 41194810)", яким наказано провести документальну планову виїзну перевірку ТОВ "ТК "Гефест" з 09.03.2021 тривалістю 10 робочих днів з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період діяльності з 01.01.2018 по 30.09.2020, правильності нарахування та обчислення єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 06.03.2017 по 30.09.2020 (а.с. 48).

25.02.2021 в.о. заступника начальника ГУ ДПС у Полтавській області Бондаренком О. на адресу ТОВ "ТК "Гефест" було сформовано повідомлення за №178, яким повідомляється про призначену з 09.03.2021 документальну планову виїзну перевірку ТОВ "ТК "Гефест" (податковий номер 41194810) з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи ДПС. У зв'язку з цим Товариству, відповідно до п. 85.2 ст. 85 Податкового кодексу України, запропоновано починаючи із означеного терміну забезпечити надання всіх необхідних документів, що підтверджують дані податкових декларацій (розрахунків), зокрема фінансову, статистичну та іншу звітність, регістри податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, а також первинні та інші документи, які використовувались в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконання вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи ДПС (а.с. 47).

Вищевказане повідомлення та наказ надіслано рекомендованим листом з повідомленням про вручення на адресу позивача 26.02.2021, про що свідчать списки №2730 та №2672 згрупованих поштових відправлень рекомендованих листів ГУ ДПС у Полтавській області та відбиток штампу відділення поштового зв'язку (а.с. 40-41).

Вказане поштове відправлення уповноважений представник позивача забрав лише 09.03.2021 (а.с. 42).

09.03.2021 о 09 год. 30 хв. на підставі наказу ГУ ДПС у Полтавській області від 25.02.2021 №501-П та відповідно до направлень на перевірку від 01.03.2021 №649, від 01.03.2021 №9648, від 01.03.2021 №647 (а.с. 37-39) посадові особи ГУ ДПС у Полтавській області прибули для проведення документальної планової виїзної перевірки за податковою адресою ТОВ "ТК "Гефест" (вул. Комарова, 2/Б, оф. 216, м. Полтава).

Проте, директор Товариства Мосійчук О.Д. 09.03.2021 відмовив ревізорам у допуску до проведення перевірки.

У своєму поясненні від 09.03.2021, що міститься на зворотному боці направлення, Мосійчук О.Д. зазначив, що ТОВ "ТК "Гефест" відмовляє ревізору-інспектору у допуску до проведення документальної планової перевірки на підставі наказу від 25.02.2021 №501-П у зв'язку з мораторієм на перевірки у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України та Податкового кодексу України.

У зв'язку з недопуском до перевірки, ГУ ДПС у Полтавській області 09.03.2021 було сформовано Акт №107/16-31-07-01-10/41194810 про відмову в допуску до проведення/відмову від проведення документальної планової виїзної перевірки від 09.03.2021, який підписано керівником підприємства О.Мосійчуком цією ж датою (а.с. 35-36).

З метою доведення законності власних дій в частині недопуску перевіряючих позивач ставить під сумнів правомірність наказу ГУ ДПС у Полтавській області від 25.02.2021 №501-П "Про проведення документальної планової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю "ТК "Гефест" (податковий номер 41194810)" з огляду на його невідповідність приписам пункту 522 підрозділу 10 розділу ХХ "Перехідні положення" ПК України, у зв'язку з чим той звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку доводам сторін, суд виходить з наступного.

Відповідно до п.п. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України (надалі - ПК України) контролюючі органи мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.

Контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи (п. 75.1 ст. 75 ПК України).

Згідно з п.п. 75.1.2 п. 75.1 ст. 75 ПК України документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків. Документальна планова перевірка проводиться відповідно до плану-графіка перевірок. Документальною виїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться за місцезнаходженням платника податків чи місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така перевірка.

Порядок проведення документальних планових перевірок регулюється статтею 77 ПК України.

Так, відповідно до п. 77.1 ст. 77 ПК України, документальна планова перевірка повинна бути передбачена у плані-графіку проведення планових документальних перевірок. План-графік документальних планових перевірок на поточний рік оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, до 25 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки.

Як вже з'ясовано судом вище, ТОВ "ТК "Гефест" включено до плану-графіку ГУ ДПС у Полтавській області проведення документальних перевірок платників податків на 2021 рік, відповідно до якого проведення документальної планової перевірки ТОВ "ТК "Гефест" заплановано на березень 2021 року (а.с. 49).

Згідно з п. 77.4 ст. 77 ПК України про проведення документальної планової перевірки керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу приймається рішення, яке оформлюється наказом. Право на проведення документальної планової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому (його представнику) не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення зазначеної перевірки надіслано (вручено) у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу, копію наказу про проведення документальної планової перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки.

Як встановлено судом вище, повідомлення та копію наказу про проведення перевірки надіслано на податкову адресу позивача рекомендованим листом з повідомленням про вручення 26.02.2021, факт чого підтверджується списками №2730 та №2672 згрупованих поштових відправлень рекомендованих листів ГУ ДПС у Полтавській області, де міститься відбиток штампу відділення поштового зв'язку (а.с. 40-41).

Відповідно до п. 77.6 ст. 77 ПК України допуск посадових осіб контролюючих органів до проведення документальної планової виїзної перевірки здійснюється згідно із статтею 81 цього Кодексу.

За приписами пункту 81.1 ст. 81 ПК України посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим Кодексом, та за умови пред'явлення або надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, таких документів:

направлення на проведення такої перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб'єкта (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) або об'єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку. Направлення на перевірку у такому випадку є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, що скріплений печаткою контролюючого органу;

копії наказу про проведення перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, найменування та реквізити суб'єкта (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) та у разі проведення перевірки в іншому місці - адреса об'єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична перевірка), підстави для проведення перевірки, визначені цим Кодексом, дата початку і тривалість перевірки, період діяльності, який буде перевірятися. Наказ про проведення перевірки є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу та скріплення печаткою контролюючого органу;

службового посвідчення осіб (належним чином оформленого відповідним контролюючим органом документа, що засвідчує посадову (службову) особу), які зазначені в направленні на проведення перевірки.

Непред'явлення або ненадіслання у випадках, визначених цим Кодексом, платнику податків (його посадовим (службовим) особам або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції) цих документів або пред'явлення зазначених документів, що оформлені з порушенням вимог, встановлених цим пунктом, є підставою для недопущення посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення документальної виїзної або фактичної перевірки.

Відмова платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків (його представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) від допуску до перевірки на інших підставах, ніж визначені в абзаці п'ятому цього пункту, не дозволяється.

При пред'явленні направлення платнику податків та/або посадовим (службовим) особам платника податків (його представникам або особам, які фактично проводять розрахункові операції) такі особи розписуються у направленні із зазначенням свого прізвища, імені, по батькові, посади, дати і часу ознайомлення.

У разі відмови платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків (його представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) розписатися у направленні на перевірку посадовими (службовими) особами контролюючого органу складається акт, який засвідчує факт відмови. У такому випадку акт про відмову від підпису у направленні на перевірку є підставою для початку проведення такої перевірки.

У разі відмови платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків (його представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) у допуску посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення перевірки посадовими (службовими) особами контролюючого органу за місцем проведення перевірки, невідкладно складається та реєструється в контролюючому органі не пізніше наступного робочого дня у двох примірниках акт, що засвідчує факт відмови, із зазначенням заявлених причин відмови, один примірник якого вручається під підпис, відразу після його складання, платнику податків та/або уповноваженій особі платника податків (п. 81.2 ПК України).

Як видно з письмових пояснень директора ТОВ "ТК "Гефест", наданих під час відмови у допуску до проведення документальної планової виїзної перевірки та зі змісту позовної заяви, підставою для відмови у допуску слугувала та обставина, що відповідно до п. 522 підрозділу 10 розділу ХХ "Перехідні положення" ПК України встановлено мораторій на проведення документальних і фактичних перевірок на період з 18 березня 2020 року до останнього календарного дня місяця (включно), у яком завершується дія карантину, встановленого Кабміном.

Надаючи правову оцінку таким доводам позивача, суд виходить з такого.

Законом України від 17.03.2020 №533-ІХ "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)" підрозділ 10 розділу XX "Перехідні положення" ПК України було доповнено пунктом 522 наступного змісту "Установити мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок на період з 18 березня по 31 травня 2020 року, крім документальних позапланових перевірок з підстав, визначених підпунктом 78.1.8 пункту 78.1 статті 78 цього Кодексу".

Законом України від 13.05.2020 №591-ІХ "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)" було продовжено дію мораторію на проведення документальних та фактичних перевірок на період з 18.03.2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19).

Тож на момент призначення спірної перевірки норма пункту 522 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" ПК України містила припис, яким було передбачено установити мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок на період з 18 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), крім:

документальних позапланових перевірок, що проводяться на звернення платника податків;

документальних позапланових перевірок з підстав, визначених підпунктами 78.1.7 та 78.1.8 пункту 78.1 статті 78 цього Кодексу;

фактичних перевірок в частині порушення вимог законодавства в частині:

обліку, ліцензування, виробництва, зберігання, транспортування та обігу пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів;

цільового використання пального та спирту етилового платниками податків;

обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками;

здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального, з підстав, визначених підпунктами 80.2.2, 80.2.3 та 80.2.5 пункту 80.2 статті 80 цього Кодексу.

Аналіз даної норми Закону свідчить на користь висновку про те, що запроваджений мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок на період з 18 березня 2020 року завершується в останній календарний день місяця в якому завершується дія карантину встановленого Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ст. 113 Конституції України Кабінет Міністрів України є вищим органом у системі органів виконавчої влади.

Статтею 117 Конституції України передбачено, що Кабінет Міністрів України в межах своєї компетенції видає постанови і розпорядження, які є обов'язковими до виконання.

Відповідно до ст. 1 Закону України "Про Кабінет Міністрів України" Кабінет Міністрів України (Уряд України) є вищим органом у системі органів виконавчої влади. Кабінет Міністрів України здійснює виконавчу владу безпосередньо та через міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, Раду міністрів Автономної Республіки Крим та місцеві державні адміністрації, спрямовує, координує та контролює діяльність цих органів.

Згідно з положеннями ч. 1 ст. 20 цього ж Закону Кабінет Міністрів України у сфері економіки, фінансів, трудових відносин, зайнятості населення, трудової міграції, оплати та охорони праці - забезпечує здійснення державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності: забезпечує проведення державної фінансової та податкової політики, сприяє стабільності грошової одиниці України.

Згідно з преамбулою Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" цей Закон визначає правові, організаційні та фінансові засади діяльності органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, спрямованої на запобігання виникненню і поширенню інфекційних хвороб людини, локалізацію та ліквідацію їх спалахів та епідемій, встановлює права, обов'язки та відповідальність юридичних і фізичних осіб у сфері захисту населення від інфекційних хвороб.

Статтею 3 даного Закону передбачено, що Кабінет Міністрів України у сфері захисту населення від інфекційних хвороб:

а) розробляє і здійснює відповідні державні цільові програми;

б) координує та спрямовує роботу міністерств, інших органів виконавчої влади;

в) вирішує інші питання у межах повноважень, визначених законом.

Згідно зі статтею 29 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" карантин встановлюється та відміняється Кабінетом Міністрів України.

У рішенні про встановлення карантину зазначаються обставини, що призвели до цього, визначаються межі території карантину, затверджуються необхідні профілактичні, протиепідемічні та інші заходи, їх виконавці та терміни проведення, встановлюються тимчасові обмеження прав фізичних і юридичних осіб та додаткові обов'язки, що покладаються на них, підстави та порядок обов'язкової самоізоляції, перебування особи в обсерваторі (обсервації), госпіталізації до тимчасових закладів охорони здоров'я (спеціалізованих шпиталів). Карантин встановлюється на період, необхідний для ліквідації епідемії чи спалаху особливо небезпечної інфекційної хвороби. На цей період можуть змінюватися режими роботи підприємств, установ, організацій, вноситися інші необхідні зміни щодо умов їх виробничої та іншої діяльності.

Пунктом 3 Розділу X "Прикінцеві положення" Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" Кабінет Міністрів України зобов'язано подати на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо приведення законів України у відповідність з цим Законом; привести у відповідність з цим Законом свої нормативно-правові акти; забезпечити прийняття відповідно до компетенції нормативно-правових актів, що випливають з цього Закону; забезпечити перегляд і скасування міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади України їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.

Дію карантину введено постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 №211 "Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2".

Постановою Кабінету Міністрів України від 17.02.2021 №104 "Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України" продовжено дію карантину до 30.04.2021.

Пунктом 4 розділу II Закону України від 17.09.2020 №909-ІХ "Про внесення змін до Закону України "Про державний бюджет України на 2020 рік" у період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, Кабінету Міністрів України надано право скорочувати строк дії обмежень, заборон, пільг та гарантій, встановлених відповідними законами України, прийнятими з метою запобігання виникненню і поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, крім випадків, коли зазначене може призвести до обмеження конституційних прав чи свобод особи.

Відтак, повноваження щодо скорочення строків дії обмежень, заборон, пільг та гарантій, встановлених відповідними законами України, прийнятими з метою запобігання виникненню і поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, Законом №909-ІХ було делеговано Кабінету Міністрів України.

На підставі вимог п. 4 розділу II Закону України від 17.09.2020 №909-ІХ "Про внесення змін до Закону України "Про державний бюджет України на 2020 рік" Уряд прийняв постанову №89 від 03.02.2021 "Про скорочення строку дії обмеження в частині дії мораторію на проведення деяких видів перевірки".

Означеною постановою було скорочено строк дії обмежень, встановлених пунктом 522 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України в частині дії мораторію на проведення деяких видів перевірок, дозоливши проведення, зокрема, документальних перевірок, право на проведення яких надається з дотриманням вимог пункту 77.4 статті 77 Кодексу.

У зв'язку з цим суд підкреслює, що постанова Кабінету Міністрів України №89 від 03.02.2021 "Про скорочення строку дії обмеження в частині дії мораторію на проведення деяких видів перевірки" не скасована, а тому є чинною, у зв'язку з чим підлягає виконанню усіма установами, підприємствами та організаціями відповідно до вимог ст. 52 Закону України "Про Кабінет Міністрів України".

Таким чином, наказ ГУ ДПС в Полтавській області від 25.02.2021 №501-П "Про проведення документальної планової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю "ТК "Гефест" (податковий номер 41194810)" жодним чином не суперечить приписам пункту 522 підрозділу 10 розділу ХХ "Перехідні положення" ПК України, виданий у відповідності до норм чинного законодавства та відповідає цим вимогам.

Посилання позивача на невідповідність положень постанови Кабінету Міністрів України №89 від 03.02.2021 приписам Податкового кодексу України суд визнає необґрунтованими з огляду на вимоги п. 4 розділу II Закону України від 17.09.2020 № 909-ІХ "Про внесення змін до Закону України "Про державний бюджет України на 2020 рік"", яким Кабінету Міністрів України надано повноваження щодо скорочення строків дії обмежень, заборон, пільг та гарантій, встановлених відповідними законами України, прийнятими з метою запобігання виникненню і поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19.

З урахуванням вищевикладеного, суд дійшов висновку про те, що відповідачем в ході судового розгляду доведено правомірність прийнятого ним наказу, з огляду на що у задоволенні позовних вимог належить відмовити у повному обсязі.

За таких обставин підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов Товариства з обмеженою відповідальністю "ТК "Гефест" (вул. Комарова, буд. 2Б, оф. 216, м. Полтава, 36008, код ЄДРПОУ 41194810) до Головного управління ДПС у Полтавській області (вул. Європейська, 4, м. Полтава, 36014, код ЄДРПОУ ВП 44057192) про визнання протиправним та скасування наказу - залишити без задоволення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Другого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня підписання судового рішення.

Суддя Є.Б. Супрун