Постанова від 02.08.2021 по справі 715/1748/21

Справа № 715/1748/21

Провадження № 3/715/830/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02.08.2021 смт. Глибока

Суддя Глибоцького районного суду Чернiвецької областi Маковійчук Ю.В., розглянувши матерiали, якiнадiйшли від відділення поліції №5 (смт. Глибока) Чернівецького РУП ГУНП в Чернівецькій області, про притягнення до адмiнiстративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований та проживає в АДРЕСА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.173-2 Кодексу України про адмiнiстративнi правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 29.07.2021 року о 23:00 год. та 30.07.2021 року близько 06:20 год., за місцем свого проживання в АДРЕСА_1 , будучи особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, вчинив домашнє насильство, а саме психологічне насильство відносно своєї баби ОСОБА_2 , ображав її, виражався на її адресу нецензурними словами, завдавши шкоду її психічному здоров'ю, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.2 ст.173-2 КУпАП.

ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчинені правопорушень визнав і підтвердив обставини викладені в протоколах про адміністративні правопорушення, вказав, що дійсно у зазначений у протоколах час між ним та бабою виникла суперечка, просив суд суворо його не карати.

Згідно Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», домашнє насильство - діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім'ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім'єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.

Психологічне насильство - форма домашнього насильства, що включає словесні образи, погрози, які спричинили емоційну невпевненість, нездатність захистити себе або завдали шкоди психічному здоров'ю особи.

Крім повного визнання ОСОБА_1 своєї вини, його винуватість у вчиненні даних правопорушень, доведена протоколами про адміністративне правопорушення серії ВАБ №065360, 631575 від 02.08.2021 року, поясненнями ОСОБА_1 наданими в судовому засіданні, письмовими поясненнями ОСОБА_2 , а також іншими матеріалами справи.

З огляду на викладені обставини, вважаю, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст. 173-2 КУпАП, оскільки встановлено, що останній повторно протягом року вчинив домашнє насильство, а саме умисні дії психологічного (словесні погрози та образи) та фізичного характеру, внаслідок чого могла бути завдана шкода психічному здоров'ю потерпілої.

Враховуючи характер вчиненого адміністративного правопорушення, дані про особу ОСОБА_1 , те що на протязі року притягувався до адміністративної відповідальності за вчинення насильства в сім'ї, систематично вчиняє сварки із бабусею, ступінь його вини, вважаю, що йому слід призначити стягнення у виді 40 годин громадських робіт, яке буде необхідним і достатнім для досягнення визначеної ст. 23 КУпАП мети виховного впливу та запобіганню вчинення ним нових правопорушень.

Згідно зі ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. А тому, із ОСОБА_1 слід стягнути судовий збір - 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 454,00 грн.

Керуючись ст.ст. 40-1, 252, 283-285, 287 КУпАП,-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.2 ст.173-2 КУпАП, і накласти на нього адміністративне стягнення у виді 40 (сорока) годин громадських робіт.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) гривні 00 копійок в дохід держави.

Постанова може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду через Глибоцький районний суд Чернівецької області протягом 10-ти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги.

Суддя

Попередній документ
98699376
Наступний документ
98699378
Інформація про рішення:
№ рішення: 98699377
№ справи: 715/1748/21
Дата рішення: 02.08.2021
Дата публікації: 03.08.2021
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Глибоцький районний суд Чернівецької області
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок і громадську безпеку; Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (15.12.2021)
Дата надходження: 15.12.2021
Розклад засідань:
24.12.2021 12:30 Глибоцький районний суд Чернівецької області
Учасники справи:
головуючий суддя:
МАКОВІЙЧУК ЮЛІЯ ВАСИЛІВНА
суддя-доповідач:
МАКОВІЙЧУК ЮЛІЯ ВАСИЛІВНА
особа, яка притягається до адмін. відповідальності:
Русу Юрій Русланович