СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
ун. № 759/13980/21
пр. № 3/759/5499/21
30 липня 2021 року суддя Святошинського районного суду м. Києва Поплавська О.В., розглянувши матеріали, які надійшли з УПП в м.Києві про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер невідомий, за ст. 122 ч.4 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
До Святошинського районного суду м. Києва надійшов протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , відповідно до якого, ОСОБА_1 13.05.2021 року приблизно о 17:00 год. в м. Києві,Ірпінська дорога(перехрестя з вулиці Наумова), керуючи транспортним засобом CHEVROLET AVEO д.н.з. НОМЕР_1 не вибрала безпечної швидкості руху, не впоралась з керуванням, що призвело до неконтрольованого заносу, внаслідок чого транспортний засіб Lexus RX 350 д.н.з. НОМЕР_2 , що рухався в зустрічному напрямку для уникнення зіткнення різко змінив напрямок руху та здійснив зіткнення з транспортним засобом FOTON д.н.з. НОМЕР_3 , наслідок чого автомобілі отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками.
В судовому засіданні ОСОБА_1 визнала вину у вчиненні нею лише правопорушення щодо створення аварійної обстановки на дорозі.
Заслухавши пояснення правопорушника., дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, зокрема, протокол про адміністративне правопорушення, письмові пояснення учасників ДТП, враховуючи механізм виникнення ДТП, приходжу до наступних висновків.
Відповідно до вимог ст.ст. 251, 252 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, який використовується при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, а також іншими документами. Орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Так, складений адміністративний протокол не містить доказів того, що ОСОБА_1 перевищила встановлені обмеження швидкості руху транспортних засобів більш як на п'ятдесят кілометрів на годину, тобто вчинила адміністративне правопорушення передбачене ч.4 ст. 122.
Оцінюючи зібрані по справі докази в їх сукупності та співставленні, приходжу до висновку про відсутність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, оскільки в судовому засіданні та матеріалами адміністративної справи не встановлено її вини у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого .ст. 122 ч. 4 КУпАП, а тому на підставі п.1 ст.247 КУпроАП справа відносно неї підлягає закриттю.
Керуючись ст.ст. 122 ч. 4, п.1 ст.247, 251, 252 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,-
Провадження по адміністративній справі відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 4 ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення - закрити, за відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду, через Святошинський районний суд м. Києва, протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: Поплавська О.В.