Номер провадження 3/754/2709/21
Справа №754/6689/21
Іменем України
11 червня 2021 рокуСуддя Деснянського районного суду м. Києва Галась І.А., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Управління патрульної поліції у м. Києві ДПП про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за ч.1 ст.130 КУпАП,-
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, серії ААБ № 193708 від 02.04.2021 року, 02.04.2021 року о 00 год. 45 хв. в м. Києві по вул. Градинська, водій ОСОБА_1 керував атомобілем «Mazda 6» д.н.з. НОМЕР_1 з явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме різкий запах з порожнини рота, нестійка хода, млява мова. Дав добровільну згоду на проходження огляду у лікаря нарколога у встановленому законом порядку.
Чим порушив вимоги п.2.9.а ПДР України.
Дії згідно з протоколом кваліфіковані за ч.1 ст.130 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне серії ААБ № 195656 від 02.04.2021 року, 02.04.2021 року о 00 год. 45 хв. в м. Києві по вул. Градинська, водій ОСОБА_1 керуючи атомобілем «Mazda 6» д.н.з. НОМЕР_1 на вимогу працівника поліції про зупинку т/з, подану проблисковими маячками та звуковим сигналом не зупинився. Був затриманий шляхом переслідування на патрульному автомобілі «Toyota prius» д.н.з. НОМЕР_2 на вул. Предславінська,10А.
Чим порушив вимоги п.2.4 ПДР України.
Дії згідно з протоколом кваліфіковані за ст. 122-2 КУпАП.
В судове засідання особа, що притягається до адміністративної відповідальності не з'явився, причини неявки суду не повідомив.
Суд, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, у відповідності до положень ст. 252 КУпАП, вислухавши пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю, приходить до наступного.
Відповідно до ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень, у спосіб, що передбачений Конституцією та Законами України.
Порядок притягнення осіб до адміністративної відповідальності встановлений Кодексом України про адміністративне правопорушення.
У відповідності до ч.2 ст.7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності, а згідно ст. 245 КУпАП, завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Статтею 280 КУпАП встановлено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частина 1 ст. 130 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Стаття 122-2 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за невиконання водіями вимог поліцейського, а водіями військових транспортних засобів - вимог посадової особи військової інспекції безпеки дорожнього руху Військової служби правопорядку у Збройних Силах України про зупинку транспортного засобу.
Суд вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення та переглянувши відео з нагрудної камери поліцейського, дійшов висновку, що вина особи, яка притягається до адміністративної відповідальності у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130,ст.122-2 КУпАП, повністю доведена, у розумінні ст. 251 КУпАП, належними та допустимими доказами, а саме: протоколами про адміністративне правопорушення: серії ААБ № 193708 від 02.04.2021 року та серії ААБ № 195656 від 02.04.2021 року, які складені у максимальній відповідності з вимогами ст. 256 КУпАП та містить необхідні у ньому відомості, зокрема щодо дати, часу, місця та способу вчинення самого адміністративного правопорушення, яке призвело до порушення ПДР України (а.с.2,3); висновком від 02.04.2021 року складеною КНП «Київська міська наркологічна клінічна лікарня «Соціотерапія»(а.с.4); відеозаписом з нагрудних камер відеоспостережень патрульних поліцейських (а.с.5) та іншими матеріалами справи.
Підстави, які б давали можливість суду вважати, що вказані докази є сумнівними та неправдивими, відсутні, оскільки вони узгоджуються між собою та є такими, що повністю відповідають обставинам справи.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що в діях особи, що притягається до адміністративної відповідальності наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст. 122-4,130 КУпАП - керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції,невиконання водіями вимог про зупинку.
У відповідності до вимог ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення у цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Відповідно до ст.33 КУпАП стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Згідно ст.34 КУпАП обставини, що пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, судом не встановлено.
Згідно ст.35 КУпАП обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, судом не встановлено.
Оцінивши обставини вчиненого правопорушення, враховуючи особу порушника,суд вважає, що є підстави для застосування адміністративного стягнення в межах санкцій ст.124 та 122-4 КУпАП, з урахуванням положень ст.36 КУпАП.
Застосування до нього цього стягнення буде достатнім для його виховання в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень.
Як передбачено ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Доказів наявності підстав для звільнення від сплати судового збору матеріали справи не містять.
Керуючись ПДР України, Законом України «Про судовий збір»,ст.ст.27,33-36, 40-1,130, 122-2,283, 284 КУпАП України, суд -
Визнати винним, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст. 122-2, 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього стягнення за ст.130 КУпАП у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 гривень 00 копійок з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік, за ст.122-2 КУпАП у виді штрафу в розмірі дев'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 153 гривень 00 копійок.
За правилами ч.2 ст.36 КУпАП остаточне стягнення за сукупністю правопорушень призначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 гривень 00 копійок.
Піддати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративному стягненню у вигляді позбавлення права керувати транспортними засобами строком на 1 (один) роки.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб (454 грн. 00 коп.).
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Київського апеляційного суду через Деснянський районний суд м. Києва, або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня її винесення.
За відсутності скарги постанова набирає законної сили після закінчення десятиденного строку встановленого на оскарження.
Суддя: І.А. Галась